DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 32 z 475
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 475
 #934069  autor: 3G
 25 cze 2017, 00:26
p2225 pisze: Jak się przelewa pieniądze na inną kartę SIM?
Wygooglaj "Orange przelew sms". Jest ograniczenie 5zł dziennie i chyba 10 x w miesiącu.
p2225 pisze:Karta, którą wyślę była rejestrowana przez sms, więc z niej nie można rejestrować kolejnych.
Można na 100%, ostatnio zarejestrowałem testowo dwa dodatkowe numery na taką kartę...
p2225 pisze:@peterka90 numerem zarejestrowanym przez sms nie zarejestrujesz kolejnych numerów. Tylko numerem zarejestrowanym przy użyciu dokumentu tożsamości możesz zarejestrować inny numer.
Nieprawda - patrz wyżej.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #934091  autor: serek5555
 25 cze 2017, 09:42
Do każdej karty już zarejestrowanej, można dorejestrować nowe.
Dlatego kupując na allegro, trzeba się z powyższym liczyć + Orange blokujący karty sim.

Łatwo można dojść które karty są do blokady przez Orange. :)
Karty od dnia rejestracji były w ten sam dzień lub max dwa po niej, natychmiast doładowywane dla uzyskania bonusa i po otrzymaniu jego, opróżniane ze zlotówek z pozostawieniem kilkanstu groszy na koncie głównym (poprzez sporej ilości smsy premium) z pozostawieniem Grunwaldu.

Jeden dzień karty sim w rękach handlarza:
Obrazek
 #934092  autor: forum_tg
 25 cze 2017, 09:44
3G pisze:
p2225 pisze:Karta, którą wyślę była rejestrowana przez sms, więc z niej nie można rejestrować kolejnych.
Można na 100%, ostatnio zarejestrowałem testowo dwa dodatkowe numery na taką kartę...
p2225 pisze:@peterka90 numerem zarejestrowanym przez sms nie zarejestrujesz kolejnych numerów. Tylko numerem zarejestrowanym przy użyciu dokumentu tożsamości możesz zarejestrować inny numer.
Nieprawda - patrz wyżej.
Ale z tego co kojarzę, to nie powinno być możliwości dalszej rejestracji numerów z numeru zarejestrowanego przez SMS. Czy to nie jest błąd operatora?
 #934094  autor: serek5555
 25 cze 2017, 09:53
To trzeba pytać Orange.
Karta zarejestrowana sms czy w kiosku, jest kartą zarejestrwaną i kropka.
Pewnie dopóki jest możliwość rejestracji sms, nic nie zrobimy.
Uczciwi ludzie nie mają co się bać, gdyż rejestracja sms nic złego nie robi. :-)
Natomiast zarejestrowana karta w obcych rękach ... różnie bywa.
 #934103  autor: zoltan666
 25 cze 2017, 10:38
Próbowałem pół roku temu zarejestrować smsem kolejny numer wysyłając sms rejestrujący z numeru, który wcześniej też został zarejestrowany smsem. Nie udało się tego zrobić. Nie pamiętam już jak brzmiała dokładnie odpowiedź, ale taka rejestracja nie była możliwa.

Mnie zablokowali 2 karty kupione na Allegro, ale nie miały one bonusów GB za doładowanie, nie było z nich wysyłanych smsów premium, a 100 GB ważne rok (bez możliwości przedłużenia) na każdej z kart zostało uzyskane w jakiś inny sposób.
 #934109  autor: forum_tg
 25 cze 2017, 10:57
Jeżeli Orange będzie chciało pozbyć się sprzedawców z Allegro to zrobi to bardzo szybko. z nimi sprawa jest jasna i mają wiele możliwości weryfikacji czy to karta stricto na handel czy do użytku.
Tylko też powinni zastanowić się czy od razu karać także kupujących czy tylko skupić się na sprzedających!!!
nie każdy z kupujących jest świadomy jak cały proces wygląda (doładowanie tel, smsy premium, sprzedaż karty, zwrot kasy dla handlarza, zarobek dla handlarza), więc to też warto przeanalizować.
 #934115  autor: peterka90
 25 cze 2017, 11:13
Sprawdziłem i mam takie coś.
Czyli gościu wysyła z mojego smsu i rejestruje innym z moimi danymi?

Obrazek

Czy w takim razie mi coś grozi i Orange może mi nałożyć jakąś blokadę?
+ Co powinienem zrobić? Zadzwonić do Orange, jakoś zablokować ten proceder?
 #934118  autor: damianus
 25 cze 2017, 11:18
peterka90 pisze:Sprawdziłem i mam takie coś.
Czyli gościu wysyła z mojego smsu i rejestruje innym z moimi danymi?

Obrazek

Czy w takim razie mi coś grozi i Orange może mi nałożyć jakąś blokadę?
+ Co powinienem zrobić? Zadzwonić do Orange, jakoś zablokować ten proceder?
To jest numer zapisu do subskrypcji. Do rejestracji numeru jest 80280
 #934124  autor: 3G
 25 cze 2017, 11:43
To jest bezpłatny sms konfiguracyjny, Orange wymusza takie sms-y przy pierwszym uruchomieniu np. w innym urządzeniu. 80028 to nie 80280 :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #934127  autor: asdaf
 25 cze 2017, 12:08
zoltan666 pisze:Próbowałem pół roku temu zarejestrować smsem kolejny numer wysyłając sms rejestrujący z numeru, który wcześniej też został zarejestrowany smsem. Nie udało się tego zrobić. Nie pamiętam już jak brzmiała dokładnie odpowiedź, ale taka rejestracja nie była możliwa.
Tak było ale teraz już można rejestrować (od ok. 3-4 miesięcy).

8028 - konfiguracja tel.
848 - włączenie skarbonki
414 - dopisanie karty payback
 #934138  autor: aster
 25 cze 2017, 12:50
zoltan666 pisze:Próbowałem pół roku temu zarejestrować smsem kolejny numer wysyłając sms rejestrujący z numeru, który wcześniej też został zarejestrowany smsem.
Ja mam zarejestrowane dwa numery na dok. toż. natomiast są one u rodziców w ipadach, daleko stąd, a chcę zarejestrować kolejny numer. Czy mogę to jakoś zrobić zdalnie... przez Mój Orange?

Druga sprawa odnośnie Mój Orange, obecnie mam te 2 numery na dwóch kontach Mój Orange, powiązane z sobą (tak więc każde z nich ma podgląd na oba numery). Natomiast chciałbym zredukować to do jednego loginu z dostępem do wszystkich numerów - jak to teraz zrobić?
 #934147  autor: damianus
 25 cze 2017, 13:20
kaspeed pisze:Panowie masz 8kart na siebie to spisz spokojnie aktualnie ponad 100 jest pod nadzorem--->>
Taka prawda że późno się za to zabrali. W T-Mobile nawet gdy nie było rejestracji potrafili usuwać z sieci numery na których były wysyłane SMS premium i zostawało kilka groszy na koncie. Po około 30 dniach od aktywacji karty nie wyszukiwały sieci.
 #934151  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 13:25
Przy okazji modyfikacji platform bilingowych i systemów.Jednym ruchem chcą wszystko ogarnać.W tym roaming jest głownym powodem.Na dziś tyle kwiatków w roamingu nawet dla naszej oferty z bonusami że dział techniczny ma pełne łapy roboty.(znajomek robi po 12h)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934152  autor: Blank
 25 cze 2017, 13:28
Ciąg dalszy historii kwiatka z wykopu:
Shion pisze:Wiecie jak mnie #orange wkurzyło?
Jak pisałem w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/24864909/czy- ... kupilem-s/
Kupiłem na Allegro kartę SIM z 1410 GB. Została po 2 dniach zablokowana - ("W związku z naruszeniem §9 PKT 5 Regulaminu swiadczenia uslug dla Abonentow na karte ograniczymy swiadczenie uslug").
Zgodnie z komentarzami, dzwoniłem do Orange - aby odblokować numer muszę iść do SALONU ORANGE wraz z poprzednim właścicielem (dzieli nas ponad 300 km!) i podpisać dokumenty - innej możliwości nie ma!
Zapłaciłem 100 zł i nie mam nic!
hahahahaha. :D Brawo :D

Dobra jest też odpowiedź Orange Eksperta (to konsultanci odpowiedzialny za PR w serwisach społecznościowych).
Orange Ekspert pisze:Przepraszamy za utrudnienia. W przyszłości zachęcamy do zakupienia startera bezpośrednio u nas i skorzystania z promocji na stronie http://1410gb.pl/

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #934156  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 13:40
I napisał prawidłowo. Nie pozwola sobie na straty;) A to jest dla nich fraud i nadużycie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 32 z 475
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 475
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 475