DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #933122  autor: martyna97
 20 cze 2017, 23:03
Cześć, waham się między 2 wymienionymi telefonami. nie wiem który jest lepszy pod względem technicznym. No i jak w przypadku chińczyków z gwarancją, serwisem etc? I w jakim sklepie można kupic tanio i bez przekrętów (głównie chodzi o leeco)
 #933378  autor: FKS_91
 21 cze 2017, 23:51
Eragon wiesz może coś więcej o tym telefonie LeTV ?? Pierwszy raz słysze taki :) z jakim telefonembys go przyrównał ?? na której półce byś go postawił ?? :)
 #933380  autor: Eragon
 22 cze 2017, 00:20
Oh, chłopie.
Wpierw musisz poznać historię LeTV ( to takie dużo coś jak Xiaomi).
Tylko że mniej szpanują za granicą.
I trochę przeszarżowali z inwestycjami.
I nie potrafią robić softu dobrego.
Aczkolwiek, przy cool 1 mieli wspólników. Więc może coś z tego wyszło.
Oki, ogarniam się i tłumaczę:

Zakupy w chinach polegają głównie na kochaniu dobrego sprzętu w niskiej cenie ( z tym się zgadzamy wszyscy).
I LeTV robi jeszcze lepsze sprzęty technicznie niż Xiaomi ( a przynajmniej robili swego czasu), ale co z tego skoro oprogramowanie ssało na maxa. I polskie wsparcie ten telefon ma...żadne.
Może Xiaomi za tą samą kwotę robiło nieco gorsze telefony ( i tak milion razy lepsze niż jakiekolwiek Szajsungi), ale MIUI Polska + ogromna baza użytkowników powodowała że Xiaomi był większym pewniakiem zakupowym.

Półka to jest średnia. I właściwie stary to już tel...pół roku ma?
I właśnie te dwa telefony, to dwójka zawziętych rywali (coś jak iPhone vs Samsung Galaxy S).
Na forum telchina, LeTV miało swego czasu wielu fanów. Ale obecnie, ta marka, to takie Meizu...
Czyli kiedyś coś zrobili, coś tam niby dycha jeszcze w podskokach, ale właściwie na rynku nic ciekawego nie pokazują... ;)

A xiaomi, mimo wszystko, tak jak Vivo, Oppo, hujałej, OP, lenovo(moto) co pół roku wyskakuje z premierami raz ciekawszymi, raz mniej, ale trzymają się i walczą o szczyty. Dobranoc.

:smt006
 #933383  autor: zielony71
 22 cze 2017, 05:54
Xiaomi ma na tyle równą jakość, że znaleźli się odważni, którzy podjęli się dystrybucji w Polsce, a nawet jeden operator ma je w swojej ofercie. W przypadku Letv takich odważnych nie ma, i nic dziwnego, skoro we flagowym modelu powszechną bolączką jest niedziałający czytnik linii papilarnych. O niedomaganiach softu kolega już wspomniał.
 #933566  autor: trzystatrzy
 22 cze 2017, 20:24
Xiaomi nigdy nie dorówna Samsungowi pod jednym względem - aparat. Jeśli chodzi o przeciążona nakładkę, to tu fajnie ze sobą rywalizują [WINKING FACE]
 #933623  autor: zielony71
 23 cze 2017, 05:32
trzystatrzy pisze:Xiaomi nigdy nie dorówna Samsungowi pod jednym względem - aparat... [WINKING FACE]
Jeśli porównujesz S8 (za 3 tyś+) z Mi6 (za 1,6 tyś+) lub S7 (za 2 tyś) z Mi5 (za 1 tyś) to na pewno masz rację, ale jeśli porównasz telefony w podobnej cenie, czyli Mi5 z Samsungiem J7, albo Mi4 z Samsungiem ... no nie wiem - Grand Prime ? :-D, to już wtedy nie jest takie oczywiste;-)
Co do nakładki pełna zgoda, choć ja akurat MIUI lubię.
 #933638  autor: gramacz
 23 cze 2017, 09:57
Eragon dobrze to opisał, LeEco było najszybciej rosnącą marka telefonów w chinach i do tego bardzo innowacyjną. Marka odniosłaby duży sukces gdyby nie miliardy dolarów utopione w produkcję elektrycznych autonomicznych samochodów. LeEco to chiński Youtube, ich soft nie jest zły, tylko że jest adresowany na rynek chiński. Najnowsza wersja systemu pozwala sterowac smartfonem za pomocą głosu, nawet na wygaszonym ekranie. (ale to tylko dla chińczyków)
Na telchina.pl jest cały dział o tej marce, poczytaj sobie.
 #933735  autor: trzystatrzy
 23 cze 2017, 16:25
zielony71 pisze:
trzystatrzy pisze:Xiaomi nigdy nie dorówna Samsungowi pod jednym względem - aparat... [WINKING FACE]
Jeśli porównujesz S8 (za 3 tyś+) z Mi6 (za 1,6 tyś+) lub S7 (za 2 tyś) z Mi5 (za 1 tyś) to na pewno masz rację, ale jeśli porównasz telefony w podobnej cenie, czyli Mi5 z Samsungiem J7, albo Mi4 z Samsungiem ... no nie wiem - Grand Prime ? :-D, to już wtedy nie jest takie oczywiste;-)
Co do nakładki pełna zgoda, choć ja akurat MIUI lubię.
Ale już taki P9 to podobna półka,a od niego xiaomi dostaje baty. Poza tym Redmi prime też szału nie robi w porównaniu do takiego j5 3016 jeśli chodzi o fotki
 #934246  autor: FKS_91
 25 cze 2017, 19:37
tak jak wspominałeś dla mnie ogólnie xiaomi to są bardzo ciekawe telefony z na prawdę rozsądną cenę tylko bolączką są te aparaty w produktach z podobnej półki cenowej do np huaweia albo innych marek aparatem jednak przegrywają
 #934257  autor: sixis
 25 cze 2017, 20:00
Jak chodzi o P9 Lite, to tylko aparatem wygrywa z Redmi Note 4, zależy jeszcze jakie i w jakich warunkach robione zdjęcie, porównanie w codziennym użytkowaniu.
Pytanie co za zdjęcia chcesz robić i czy bateria i płynność działania ma znaczenie ?
Jak chodzi o P9 to chyba nie ta cena :D
 #935565  autor: Zadymiara
 30 cze 2017, 11:45
Mój brat i mój ojciec od roku używają Xiaomi Redmi 3 Pro bez jakichkolwiek problemów, co skłoniło mnie do zakupu Xiaomi Redmi Note 4, trudno coś powiedzieć po kilku dniach, ale póki co telefon działa bez zarzutu, jestem zachwycona jego szybkością działania...

gsm
 #935818  autor: marcin19883
 01 lip 2017, 12:07
Ja też kupiłem ostatnio Redmi note 4. Wybrałem z względu na dobre wsparcie. Odblokowałem bootloader, wgrałem twrp i zainstalowałem rom xiaomi.eu. lubię telefony xiaomi za ich dobre wsparcie. Dlatego wybrałem ten telefon. Wcześniej miałem redmi 2.
 #966143  autor: KaleSon
 14 gru 2017, 09:43
A czy ktoś z was słyszał o tym, że chińskie telefony (jak np. Xiaomi) mają wgrane oprogramowanie szpiegowskie, podobnie jak rosyjski antywirus Kaspersky?
 #966147  autor: vonski
 14 gru 2017, 10:07
No, a amerykanie wcale nie wylądowali na księżycu
 #966149  autor: Remington
 14 gru 2017, 10:13
vonski pisze:No, a amerykanie wcale nie wylądowali na księżycu
Ani na Marsie ;)

http://fifek.pl/upload/images/large/201 ... -08-08.jpg
KaleSon pisze:chińskie telefony (jak np. Xiaomi)
Chyba wszystkie są chińskie. Napisz coś więcej, bo poza starymi artykułami sprzed kilku lat o trojanach w różnych sprzętach z Androidem, nic nie znalazłem. Zresztą i Android, i iOS łączą się też z serwerami w USA.