DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #933612  autor: kinimod12
 22 cze 2017, 23:21
Cześć szukam telefonu do MAX 1000zł ale jak bedzie do 700zł to się nie obraże.
Czego wymagam od telefonu? Zeby sie nie cial, zdjecia zeby jakoś wyglądały takie 13mpx mnie zadowoli bardzo, jestem nastolatkiem 16 lat wiec szukam jakiegos telefonu dla tej grupy wiekowej nie wiem co teraz jest dobre co sie oplaca naprawde nie wiem, ogolem podobaja mi sie sony i wpadl mi w oko sony m5 jest za 999zl co sadzicie o nim? Fajnie jakbyście podali pare telefonow propozycji roznych tanszych drozszych. Dodam jeszcze ze sony ogolem robi telefony ktore wyprzedaja a nawet dorównuja flagowcom ktore sa za 2 lata myslalem tez na sony xperia XA :D
 #933616  autor: Eragon
 22 cze 2017, 23:46
Eeee zweryfikuj wpierw swe poglądy nt. Sony xD

:smt006
 #933761  autor: kinimod12
 23 cze 2017, 19:29
Oj wiem ze ten xiaomi mi5 to byk ale jakby to powiedziec moze w moim srodowsku bedzie troche obciach miec chinczyka bedzie ze podrobka jakiegos samsunga albo cos ogolnie moze skupmy sie na jakis bardziej znanych markach, co do sony dlaczego tak odpowiedziales. Naprawde nie siedze w tej branzy nie wiem od zawsze myslalem ze sony robi dobre telefony.
 #933767  autor: Eragon
 23 cze 2017, 20:01
To jest fajne, niby jesteś nastolatkiem, a wolisz kupić sobie gówno - bo markowe.
Nie martw się. Też z początku obawiałem się reakcji społeczeństwa, ale...
Po 1, jest mega piękny.
Po 2, jest mega wyjątkowy.
Po 3, jest lepszy od gówien jakie ma 80-90% ludzi wokół mnie. I mam tego swiadomość.
Także Twój wybór:
- Wybierasz opinię innych
- Wybierasz swoją zajebistość

Kurde, wszedłem już tu na tematy egzystencjonalne... na forum o telefonach xD No zdarza się.
Sony sony... ogółem kocham ( za Playstation, xbox to gówno) ale w telefonach, to moja miłość na szczęście, ma swe granice. W tym budżecie masz też A5 2016. Może jakaś motka? Lub Lenovo.

Wybacz. Po prostu, mam od urodzenia, zboczenie zawodowe, by wybierać to co najlepsze przy danych założeniach.
Ej, chwaliłem się że mojej partnerce zakupiłem Mi5? :D Wyszło mnie 813zł...i 2 grosze. Liczyłem skrupulatnie.
PS. Pomyśl też coś o wyróżnianiu się z tłumu, szara masa, reklamie Apple'a z 1984r itp....

:smt006
 #933801  autor: kinimod12
 23 cze 2017, 23:57
A gdzie polecasz kupić xiaomi masz kolor czarny? Na alledrogo patrze to jest 1,1k a za czarny 1,5k lub 2,2k wiec nie wiem :p
 #933811  autor: Eragon
 24 cze 2017, 08:08
Nope, mam biały.
Gdzie? Oczywiste że w Chinach, chyba że masz dużo niepotrzebnej kasy, to pl.

:smt006
 #933856  autor: cKlock
 24 cze 2017, 13:06
Pozwolę się podpiąć i zapytać, Eragon skąd wynika aż taka rozbieżność cenowa pomiędzy kolorami czarny-biały Mi5?

Dziękuję z góry :)
 #934032  autor: Eragon
 24 cze 2017, 21:23
marcin19883 pisze:Mi5 fajny telefon, ale nie ma lte800
Dzięki, wszyscy teraz pozbądziemy się tego telefonu.


A cena wynika... z faktu ze czarnych już nie ma na rynku, a i białe się kiedyś skończą.
Poza tym, ludzie uważają że jak czarny to lepszy...a d@@a, Na moim nie widać odcisków i rys. A czarny? ;)

:smt006
 #934122  autor: marcin19883
 25 cze 2017, 11:36
Eragon pisze:
marcin19883 pisze:Mi5 fajny telefon, ale nie ma lte800
Dzięki, wszyscy teraz pozbądziemy się tego telefonu.


A cena wynika... z faktu ze czarnych już nie ma na rynku, a i białe się kiedyś skończą.
Poza tym, ludzie uważają że jak czarny to lepszy...a d@@a, Na moim nie widać odcisków i rys. A czarny? ;)
Kwestia gustu
 #934183  autor: sixis
 25 cze 2017, 14:55
Mam na stanie :
Redmi Note 4 - czarny, metalowe plecy - widać wszystko, odciski, pot ,kurz :D
Mi5 - biały - nie widać żadnych śladów :D
Więc jak to ma być kryterium wyboru to łatwo wybrać :mrgreen:
 #934193  autor: sloniacz
 25 cze 2017, 15:22
przesiadłem się z Redmi Note 3 Pro 2/16GB na Mi5 3/64GB (ciągle do kupienia za 200$!) i różnica w jakości jest spora. Ekran, zdjęcia, sama obudowa, szybkość działania, NFC, skaner odcisków palców: wszystko na wyższym poziomie. Za takie pieniądze to jest killer. Przesyłka z Chin tym razem rekordowo 9 dni i nawet VAT mnie ominął. Jednak nawet z VATem nie ma na naszym rynku niczego co by w tej cenie nawet zbliżało się do MI5.
 #934431  autor: kinimod12
 26 cze 2017, 13:22
Dobrze brac z chin mam czytac jako amazon.com? :D
A zrobmy inaczej poprzeczka do 700zł da rade? Dodam ze moge stracic na ustawieniach a zyskac na wygladzie (podobaja mi sie np. Samsungi A3/A5)
 #934444  autor: Eragon
 26 cze 2017, 13:45
Nope, z Chin to znaczy kupowanie na Ali albo profesjonalnych sklepach internetowych z siedzibą w Czajna.

:smt006
 #934608  autor: kinimod12
 27 cze 2017, 01:23
Jak kupie na ali to jak dojdzie tel bede mial gwarancje i ogolem wiecej mozliwosci jesli chodzI o gwarancje niz kupno na jakiejs polskiej stronce? Na ali wychodzi ok. 900zl za sam tel. oplaca sie brac do niego gratisy za 10$ tzn. obudowa dodatkowa, szkolo, folia + sluchawki? I jeszcze jedno jak z oplata celna jestem narazony? Mam zamiar kupic z tej aukcji co sadzicie? http://tnij.at/xiaomimi5
 #934645  autor: Eragon
 27 cze 2017, 09:33
Kupując na tej aukcji co podałes, żadnych opłat dodatkowych nie będzie. A gwarancja, poczytaj sobie na stronie sprzedawcy.

:smt006
 #935072  autor: kinimod12
 28 cze 2017, 17:53
Eragon odpowiedz na pare pytan, uzytkujesz mi5 jakie on ma wady- nie wierze ze nie ma zadnej. Jak jest z clem na 150% nie bede placil, i gdzie kupiles swojej partnerce mi5 za 804zl :D ?
 #935155  autor: Eragon
 28 cze 2017, 23:19
Oj kotku.
Nie ma cła na tel. Tylko vat 23%.
A nam się udało, że nie naliczyli ^^ Radość wielka była. A seks jeszcze większy.

Wady:
1. Niedoceniony przez świat.
2. Xiaomi czasem coś zjebie w aktu.
3. Mega śliski.
4. Jeśli lubisz łamać telefony, to łamliwy.
5. I...e... no... nwm, aparat jest wporządku. Filmy całkiem też. Wybacz, ale ciężko powiedzieć mi coś więcej ;(

:smt006
 #935475  autor: kinimod12
 30 cze 2017, 00:33
Eragon chciałbym wiedzieć jak najwiecej na temat tego mi5 ogółem telefony zmieniam dosyć rzadko wymagań wygórowanych nie mam ale podoba mi się on :P
Opowiedz mi coś o nim wiecej, i gdzie wyrwałeś mi5 za 800zl? :D