DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #779800  autor: ahmed
 22 sty 2015, 10:53
Witam, ile czeka się na wymianę karty za 25zł od złożenia wniosku ?
Czy karta przychodzi kurierem czy pocztą ?
 #780248  autor: ahmed
 24 sty 2015, 19:06
No i pierwszy zgrzyt. Duplikat dostałem 25 zł ok. Ale za aktywację chcą połączenia za 5zl z *610 bodajże. Czy można to obejść aktywujac przez konto w Nju lub numer stacjonarny ? I czego oni żądają przy tej aktywacji, bo tak naprawdę każdy może zamówić czyjś duplikat, a ja hasła z aktywacji poprzedniej karty zapomniałem. ???
 #780489  autor: lakers67
 26 sty 2015, 14:29
ahmed pisze:No i pierwszy zgrzyt. Duplikat dostałem 25 zł ok. Ale za aktywację chcą połączenia za 5zl z *610 bodajże. Czy można to obejść aktywujac przez konto w Nju lub numer stacjonarny ? I czego oni żądają przy tej aktywacji, bo tak naprawdę każdy może zamówić czyjś duplikat, a ja hasła z aktywacji poprzedniej karty zapomniałem. ???
Tak dzwonisz z numeru innej sieci na numer 690-610-610 i aktywujesz kartę :D
W moim przypadku karta zamówiona w piątek dotarła dziś.
Telefon do NJU i po dwóch godzinach jest aktywna :D

pzdr.
lakers67
 #780990  autor: orson_dzi
 28 sty 2015, 20:27
Jeśli nie zadzwonisz, to konsultant realizujący zlecenie wymiany (każda wymiana jest realizowana przez konsultanta) zadzwoni do Ciebie i Ci to zrobi. Dla niego też jest na rękę żeby się pozbyć takiego zlecenia. Ale jak dzwonisz sam, to masz to szybciej zazwyczaj.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #785283  autor: xystar
 17 lut 2015, 13:15
Mam starą kartę jeszcze z Idei , czy jest szansa na bezpłatną wymianę karty?
 #801846  autor: zwariowany.kurczak
 15 maja 2015, 20:52
Nie da rady... NJU kasuje 25zł i koniec... Jak numer jest w Nju na Kartę, to "opłaca się" przejść na 2-3 dni do np. PLAY, a następnie do Orange i później kodem do NJU :)
Jak w Nju Abonament to... 25zł...
 #801873  autor: Mel
 16 maja 2015, 04:28
xystar pisze:Mam starą kartę jeszcze z Idei , czy jest szansa na bezpłatną wymianę karty?
zwariowany.kurczak pisze:Nie da rady... NJU kasuje 25zł i koniec... Jak numer jest w Nju na Kartę, to "opłaca się" przejść na 2-3 dni do np. PLAY, a następnie do Orange i później kodem do NJU :)
Jak w Nju Abonament to... 25zł...
Da radę. Kolega wymieniał w Orange. Zmieniał telefon (kupiony w sklepie, nie w sieci) i potrzebował microsim, a nie chciał bawić się w przycinanie (w sumie ciężko by mu było przyciąć - to była jedna z pierwszych kart Idei, z dużym chipem czy jak się to nazywa). Nawet nie musiał za dużo mówić, pan w Orange wyrecytował standardową gadkę, że coś takiego kosztuje 25 zł ale w tym przypadku wymieni za darmo. Punkt Orange w Real Bydgoszcz - teraz to chyba już Auchan, wymiana miała miejsce na przełomie marca i kwietnia.

Proponuję więc najpierw spróbować w Orange wymienić kartę, jak w jednym punkcie odmówią to może w następnym się uda i wtedy już bez żadnych problemów przejść do Nju. Jeśli jednak jesteś już w Nju, to bym spróbowała wrócić do Orange i zrobić tak jak napisałam i znowu do Nju.
Dopiero w ostateczności zrobić tak jak proponuje kolega wyżej.
 #933018  autor: Mel
 20 cze 2017, 16:27
Nie ma sensu żebym zakładała nowy topik. Dopiszę się tutaj.

Mam kartę micro a potrzebuję nano. Chcę to zrobić jak najniższym kosztem. Znalazłam promocję Bezpłatna wymiana kart SIM nju mobile niewspierających LTE na karty SIM wspierające LTE

I tu moje pytanie - jak sprawdzić jakiego rodzaju kartę mam? - STK (karta SIM niewspierająca LTE) czy USIM (karta SIM kompatybilna z technologią LTE)? Mam tylko kartę, ramki nie mogę znaleźć.

Edit:

Znalazłam taki wątek http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=87593

Mam na karcie sim ciąg cyfr i napis njupp - czy to znaczy, że mam kartę STK?
 #933059  autor: lakers67
 20 cze 2017, 19:12
Kartę można wymienić bez kuriera.

Wymiana przez starter

Przygotuj: 
Kartę SIM, z której obecnie korzystasz - karta musi być aktywna.Kod PUK dotychczasowej kartyStarter nju na kartęNie rejestruj nowego startera i nie wkładaj go na razie do telefonu. 
Zanim rozpoczniesz wymianę karty, skopiuj kontakty z dotychczasowej karty - po wymianie możesz je stracić. 
Z obecnej karty SIM, wyślij bezpłatny SMS pod numer 80512- w treści wpisz kod PUK swojej dotychczasowej karty SIM
Poczekaj na SMS-y z dalszymi instrukcjami - gdy zostaniesz o to poproszony, podaj numer telefonu i kod PUK z kupionego startera - dane oddziel spacją (np. 510100100 12345678)Otrzymasz potwierdzenie zlecenia wymiany, a po chwili stara karta SIM przestanie działaćTeraz włóż nową kartę ze startera do telefonu i ustal nowy kod PIN

PS.
Ta procedura jest dostępne na stronie Nju mobile.


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850F przy użyciu Tapatalka
 #933561  autor: Mel
 22 cze 2017, 19:48
Dzisiejsza wizyta w salonie Orange to sama przyjemność. Jakieś pięć minut oczekiwania na wolnego doradcę, połowa tego na załatwienie sprawy. Wystarczył dowód. Stara karta została wyłączona, nowa włączona. Dodam, że W Orange istnieje możliwość skopiowania kontaktów z wyłączonej karty na nową. Wystarczy stara karta i PIN.
Zapomniałam zapytać o pin. Okazało się, że nowa go woła ale wyłączyłam go bez problemu.
 #944978  autor: WellDone
 14 sie 2017, 02:04
Nju nie ma kart 3w1?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #945044  autor: Karlos20
 14 sie 2017, 14:25
nju w każdym obecnie sprzedawanym starterze ma karty 3w1 + obsługujące 4G LTE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #945056  autor: Karlos20
 14 sie 2017, 16:37
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:A jeszcze byś się zdziwił. Tydzień temu kupiłem starter nju na kartę i karty nano sim nie było.
Bo trafiłeś na starą serię. Nowa seria to startery 4 zł i inne oznaczone są napisem "LTE TU JEST", te karty są też nano.
Gdy zamawiałem niemal rok temu ofertę nju internetowy (abonament), dostałem USIM 3w1.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #945068  autor: Karlos20
 14 sie 2017, 18:44
Pokazałeś tylko zdjęcia opakowania starterów, które wyglądają tak samo. Czy plastik skrywający SIM faktycznie jest wyłącznie w wersji standard+mikro?
Stronka njumobile.pl podaje, że starter 4 zł jest 3w1.
Starter 4 zł ma w środku uniwersalną kartę SIM. Możesz z niej wyłamać kartę standardową, micro lub nano.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #945194  autor: zwariowany.kurczak
 15 sie 2017, 14:04
karty ze sklepu/kiosku mogą być 2w1 z lte, karty zamawiane on-line na www nju są wszystko mające i bez pin jak chcesz sobie wyłączyć.

ogólnie chyba O montowało jakieś pre-paid sim z mBankiem i karty miały PIN obligatoryjnie - pozbyli się tego i jest normalność