DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #932733  autor: jarekt
 19 cze 2017, 10:36
1GB może nie ma, ale lejek 32kbit/s w PnKLT! i RBMach w roamingu może wciąż działać.
Lejek w tych taryfach jest elementem tych taryf/cennika (internet jest zawsze za darmo). Skoro obecnie jest RLAH to w tych taryfach w UE lejek wciąż będzie (być może) działał.

Jeśli odpowiednio skonfigurujesz przeglądarkę (wyłączysz JavaScript, obrazki, wtyczki/video) i użyjesz odpowiedniej przeglądarki z kompresją danych (Opera) to na takim lejku da się przeglądać strony (nawet z obrazkami i JS). Niektóre strony nie działają poprawnie (lub wcale) gdy wyłączysz JS, no to wtedy trzeba oczywiście JS włączyć.
W każdym razie awaryjnie można korzystać - ale koniecznie musi być Opera.
 #932935  autor: Ryszard Lubicz
 20 cze 2017, 06:19
Kompan pisze:Na dzień dzisiejszy sciąga z konta promocyjnego,do Polski i lokalnie.
serek5555 pisze:Zasada jest zawsze taka iż poza PL ściąga tylko z konta głównego.
To jak w końcu?

Grażynko wybacz...
 #933200  autor: Marcel82
 21 cze 2017, 12:51
Cześć!
Mam dwa pytanka.
Nie wiem jakim cudem, ale przespałem wykupienie pakietu za 9 zl (Fakt) i wszystko się poszło jebudu. Szkoda, bo dużo tego było, ale pech -> tym samym mogę zmienić taryfę bez bólu.
1. Co wybrać? Jadę na tydzień za granicę i chciałbym mieć net w smartfonie...
2. ... no właśnie ile tego netu trzeba? Będę korzystał głównie z map, smartfona pożyczę, bo nie mam i nie lubię (jakoś wygram z obrzydzeniem :P) - tylko niech to działa normalnie a nie jakieś 32 kbps
Pozdrawiam
 #933213  autor: reboot
 21 cze 2017, 13:25
W każdej taryfie dostajesz to samo czyli wydane 5 zł na pakiet przekłada się na ~0,25 GB w roamingu.
Jeśli kupisz pakiet z rozmowami/smsami/mmsami i internetem, to rozmowy, smsy i mmsy można wykorzystywać w roamingu, a kwota wydana na uruchomienie pakietu np. 20 czy 25 zł oznacza, że dostaniesz odpowiedni pakiet internetu w UE.
Każdy operator przelicza wg tego samego wzoru i różnica jest rzędu kilku MB, ale 5 zł = ~250MB i nie ma znaczenia czy to Orange czy Play itp.

WKS
 #933288  autor: Marcel82
 21 cze 2017, 18:24
Czyli w Fakcie kupując pakiet 500 min + 500 SMS + 500 MB muszę dokupić pakiet na net osobno jeszcze? Pewnie i tak dokupię 1GB za 5 zł, pytam w kwestii formalnej.
No i rozumiem, że żadnych lejków tam nie ma?? (nie używam netu w komórce)
EDIT:
Kupuję w Polsce pakiet 1GB za 5zł i dostaję ~250 MB w roamingu??
Nie chce mi się przeglądać tego wszystkiego, wybaczcie, chcę zapłacić i mieć - powiedzmy min. 1GB, bo nikt mi nie odpisał, ile mapy zjadają netu w smartfonie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 18:29 przez Marcel82, łącznie zmieniany 1 raz.
 #933291  autor: kaspeed
 21 cze 2017, 18:28
Pakiet 500min, 500 SMS i 500 MB (29 PLN) na 31 dni --->29zl Daje w Roamingu 1,45 gb

Dokupienie pakietu krajowego np za 5zł 1gb daje: 0,45gb łącznie 2gb powinno być w roamingu dostepne.Ale tu polecam rozmowe z BOK bo nie ma nigdzie napisane ze sie sumuje;/ I rożnie może to rozliczać;/

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933293  autor: Marcel82
 21 cze 2017, 18:34
OK, mój EDIT z poprzedniego posta został wysłany równo z Tobą.
Teraz zakumałem (29/5)*0.25GB = tyle mam neta w roamingu + 500 min + 500 SMS
Tego nie rozumiem:
kaspeed pisze:Dokupienie pakietu krajowego np za 5zł 1gb daje: 0,45gb
ale pomijając :)
Dzięki Wam.