DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 8 z 18
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18
 #932921  autor: adziu82
 20 cze 2017, 00:01
@kaspeed, oni to wszytko wyprostują. Niech działa, to jak ma działać, czyli poprawnie. Bez żadnych haczyków, i nie zrozumiałego regulaminu.
Mam przysługujące 4GB w roamingu, tyle chcę otrzymać.

RawStyle
 #932922  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 00:02
Nie ty jeden;) Mi kolega mowi daj czas do 15lipca będzie 30dni i ogarniemy systemy.(Orange)

Ale PLAY mogłbyś sprawdzić jesli niemasz nic do stracenia i ci sie chce :mrgreen:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932924  autor: adziu82
 20 cze 2017, 00:06
Mam Formułę Unlimited, za 29zł i chyba 6GB w kraju, mogę sprawdzić jak odblokują mi ,,Data roaming '' bo z rok temu zablokowałem.
Mam coś dokupić? Bo niby przysługuje mi 1,5 GB. A za miesiąc mam plan na Nju zmienić, więc moge po testować.
Tylko te 2 tygodnie mam ciężkie, w piątek wyjazd do NL, weekend Festiwal Party, więc nie będzie czasu za dużo.

RawStyle
 #932932  autor: adziu82
 20 cze 2017, 00:20
A ja jeszcze zapytam osób, które używaj dłużej niż ja Play, chodzi mi o to, że nie wiedzę w ,,Stan konta''opcji ile GB wykorzystałem w roamingu, ile mi przysługuje.
Orange ma trochę lepszą tą apkę na andka. Widzę ile mam, ile zjadło.
A tu nic, czy muszę połączyć się z netem i dopiero jak będzie coś pobranego pokaże się opcja ile zjadło,ile mam GB w roamingu?

RawStyle
 #932945  autor: matisi
 20 cze 2017, 08:21
manyaky pisze:
matisi pisze:Właśnie sprawdziłem billing na swojej karcie (dla przypomnienia Play Internet na kartę) i zamiast pobierać środki z konta głównego, pobiera mi dane z bonusu internetowego, który powinien obowiązywać tylko w Polsce :-D
A w weekend poprawnie nie pobierało nic, tak jak powinno być. Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Zajebiste info. Tylko ciekawe, czy op ma prawo (moim zdaniem ma, inna sprawa czy będzie chciał) wystawić jakąś fakturę/korektę/wezwanie do zapłaty za te dane. Wtedy tak miło by nie było. Obrazek Chociaż 20zł/GB to atrakcyjna stawka.
U mnie jest to oferta na kartę, więc korekty faktury mi nie wystawią ;-) Najwyżej pobiorą trochę ze środków na koncie. Dla bezpieczeństwa ustawiłem sobie w telefonie limit dzienny transmisji danych w roamingu na 200 MB, więc maksymalnie zeżre mi 4 zł za dzień.
kaspeed pisze:W orange masz jasno zapis ze masz pobierane z pakietu krajowego.

W moim wypadku majac 500w strefie biurowej+ 80 poza strefą te 4,07 które mi przysługuje jest pobierane własnie z tych 80gb i pomniejsza ilosć dostepnego neta.W moj orange widać 4,07 ale w regulaminie masz jasno że pomniejszy krajowy net.(prepaid to samo) Więc nie dziw się.Bardziej dziwi kwestia play online.Choć moze tu byc to samo.Kartę wezme dopiero 11-16lipca w drogę.Na razie analizuje prypadki znajomych i wasze;)

Jak pobiera z bonusu za doładowanie to za 20zł w play online na kartę dostajemy 5gb bonusu? No to chyba jeśli nic nie zalatają do polowy lipca będzie najtanszy 1gb ;) hahaha:) Jeśli dalej będzie ssało w UNii z pakietu krajowego z bonusu za doładowanie.I chyba nie będe szukał tylko odkurze jakiś starter i zarejestruje:)Choć i w Orange brzmi kusząco chociaz przydało by sie aby @ z play online pobral więcej niż mu teoretycznie przysługuje z tabeli. Np masz w PL te 5gb to sproboj pobrac w UE.Ciekawi mnie czy uda sie;)czy po 1,5gb cie utnie, albo zacznie opłaty brac
Najlepsze jest to, że ten bonus internetowy, który jest u mnie na koncie, to stary bonus za rejestrację przedłużany od 10 miesięcy bezpłatnym pakietem 500 MB co miesiąc (był w ramach startera). Co miesiąc doładowuję tylko za 5 zł (daje mi to ok. 5 MB bonusu), aby pakiet na pewno nie przepadł. Teoretycznie BzR powinien działać wyłącznie w Polsce (bo jest bezpłatny), ale jak widać Play tego nie widzi. :-)
Tylko pamiętaj o tym, że nie może być to starter z najnowszej oferty InK (z pakietem bez limitu za 49 zł), bo tam stawka to 0,09 zł/MB.
adziu82 pisze:A ja jeszcze zapytam osób, które używaj dłużej niż ja Play, chodzi mi o to, że nie wiedzę w ,,Stan konta''opcji ile GB wykorzystałem w roamingu, ile mi przysługuje.
Orange ma trochę lepszą tą apkę na andka. Widzę ile mam, ile zjadło.
A tu nic, czy muszę połączyć się z netem i dopiero jak będzie coś pobranego pokaże się opcja ile zjadło,ile mam GB w roamingu?
W weekend w czasie ważności pakietu Weekendy bez limitu, nie widziałem w stanie konta informacji, ile mi zostało z pakietu 0,5 GB, które przysługuje mi w UE w SB i ND, więc zapewne tego jeszcze nie widać. Może się to zmieni.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 #932946  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 08:42
Jedyny starter jaki mam to wlasnie nowa taryfa za 49zl w play ale chodzi o doladowanie 20zl załaduje i 5gb w.kraju dostane ciekawe czy wykorzystam ten bonus w ue w całości czy tez urwie wg tabel.To mnie interesuje

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932966  autor: adziu82
 20 cze 2017, 11:07
Mały OT.
Przed chwilą dzwoniłem do banku, na infolinie, miałem parę pytań, trochę skomplikowanych ( nie będę tłumaczył co i jak ) Pani na infolinii, bez zająknięcia odpowiedziała na wszystkie moje pytania, co i jak mam zrobić aby było dobrze.
Podejrzewam, że pracuje tam kilkanaście lat i ma wszystko obcykane (po głosie starsza kobitka ) a w Orange, przeszkolą studenta,który chce dorobić, a za kilka miesięcy zmiana, następny, więc skąd mamy mieć konkretne informacji co jest grane.
Nie piszę tu już o roamingu, ale o wielu kwestiach. Miałem przykłady, że trafiałem na gościa kumatego, ale i także, osoba która kompletnie nic nie była w stanie mi powiedzieć.

RawStyle
 #932980  autor: muchakk
 20 cze 2017, 13:22
adziu82 nie wiem jak wsparcie dla klientów indywidualnych, ale ja sobie wsparcie biznesowe Orange *600 chwalę. Bardzo kompetentni ludzie tam siedzą...
 #933021  autor: Kryniczanin
 20 cze 2017, 17:23
Wróciłem wczoraj do domciu i tak. Żegiestów Zdrój O2 SK LTE z Orange PL 1mb dl up 0,27 potem dojechałem do Krynicy, teraz są najdłuższe dni w roku, cieplutko zrobiłem sobie 7km spacer po górach do domu w międzyczasie zalogowałem się do Orange SK 3G i prędkość maksymalna była już 0,5 dl a 0,2 up.

Godziny testów 20:00 Żegiestów, 22:00 góry wokół Krynicy.

Czyżby Lejek w Lejku? :smt005
 #933040  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 18:04
Plus i karta play internet na.karte czy z.bonusu za20zl z rych 5gb czy by pobierał jeśli masz takową taryfe

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933052  autor: viggen
 20 cze 2017, 18:42
Kryniczanin pisze:Wróciłem wczoraj do domciu i tak. Żegiestów Zdrój O2 SK LTE z Orange PL 1mb dl up 0,27 potem dojechałem do Krynicy, teraz są najdłuższe dni w roku, cieplutko zrobiłem sobie 7km spacer po górach do domu w międzyczasie zalogowałem się do Orange SK 3G i prędkość maksymalna była już 0,5 dl a 0,2 up.
I nazywasz to testem? :smt005
Za dwa dni, największy ssacz tego nadajnika za granicą wyjedzie na ryby a Ty włożysz innego operatora kartę i osiągniesz np 20 Mb/s (znając Ciebie to na pewno P4 :P )
Jeśli już robisz, to proszę Cię abyś zrobił w jednym czasie chociaż testy dwóch operatorów z tego samego nadajnik i tego samego operatora zagranicznego aby mieć jakieś odniesienie
 #933054  autor: Kryniczanin
 20 cze 2017, 18:57
viggen

Zapraszam Cię osobiście do testu masz 5 minut w Żegiestowie od pojawienia się LTE O2 do czasu wjazdu do tunelu kolejowego i zaniku wszelkiego sygnału.

Polecam Ci w tym czasie wymianę karty SIM, odpalenie sprzętu i ręczne zalogowanie się do O2 SK.

W Twoim świecie wszystko jest takie proste, masz na wszystko czas...

Także, zanim napiszesz kolejną samokompromitującą głupotę to zapytaj o warunki.

Polecam Ci także wymianę karty SIM o godzinie 22:00 podczas spaceru przez góry.

Możesz się wykazać jak Ci wyleci do rana ją szukając z lupą w trawie.
 #933056  autor: viggen
 20 cze 2017, 19:08
To nie pisz o lejku skoro nie wiesz jak się zachowują w tych "ciężkich warunkach" inne sieci.
Najpierw się upewnij jak działają również inne sieci a dopiero wtedy wyciągnij wnioski.
Na razie znamy tylko testy Orange z Twojej strony.
 #933058  autor: adziu82
 20 cze 2017, 19:11
Jak mi odblokuja Play, to sprawdze jego na Sony Z, a Orange z Tabletu podlaczone do tego samego nadajnika.
Play z tego co wiem LTE ma w o2 i vodafon, wiec tu bede testowal.
Telekoma zostawie, bo Play nie wejdzie tam, a u mnie najlepszy jest wlasnie Telekom z dobrym pingiem.

RawStyle
 #933063  autor: Kryniczanin
 20 cze 2017, 19:33
viggen

Miałem sobie dawniej pakiet 50mb w roamingu i w marcu zrobiłem sobie speedtesta w Orange SK karty Orange PL UMTS 900 w górach to samo miejsce do wczoraj wieczorem i było około 4mb downloadu z tego co pamiętam, także nie wmawiaj mi, że wszystko jest jak było.
 #933073  autor: viggen
 20 cze 2017, 20:06
@andziu82
Jeśli możesz postaraj się zrobić testy z tego samego terminala
@Kryniczanin
Marzec to dawno temu. Dzisiaj zaraz mamy lipiec. Radiówka nie jest stabilna i od tego czasu się wiele mogło zmienić. Jeśli na U900 wyciągnąłeś 4mb to naprawdę świetny wynik.

Nigdzie Ci niczego nie wmawiam. Tylko weź się za to jak na profesjonalistę wypada.
  • Strona 8 z 18
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18