DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 7 z 18
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
 #932528  autor: hdfunpack
 18 cze 2017, 14:54
O prędkościach Play w roamingu na Słowacji pisałem już w wątku o konfiguracji sieci P4; wydaje mi się, że nie ma nałożonych ograniczeń, bo osiągnąłem do 24 Mb/s.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 #932553  autor: Kryniczanin
 18 cze 2017, 16:11
Dla jasności, nie mam zamiaru się kłócić i wyzywać ( tak jak czasami bywa na tego typu portalach ) Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje.
Andziu82

Ostra, rozmowa na argumenty to jest coś najlepszego co może być. Wtedy pojawiają się najlepsze pomysły. Najgorsze jest przytakiwanie sobie yhy yhy yhy.

Co do wyzywania siebie czy co - po co to komu jak można rozmawiać :-)

Pozdrawiam, życząc miłego popołudnia.
 #932589  autor: adziu82
 18 cze 2017, 19:15
Na pewno ,,włodarze'' tego portalu czytają trochę forum.
Może by któryś redaktor skontaktował się z ,,górą'' i zapytał o ten FUP, o którym piszemy i o tym niby ,,lejku'' w Orange.

RawStyle
 #932601  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 19:28
Lejek w taryfach abonamentowych jest wg info dla firm infolinia techniczna spowodowany problemami po stronie sieci Zagranicznej.Nie wiem ale bajka jak dla mnie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932656  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 22:57
To samo uzyskuję ja;) u znajomych. Wg mnie to mydlenie oczu.Firmowa infolinia dla abonentow to samo bajki

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932664  autor: viggen
 18 cze 2017, 23:34
Hahah
To samo moja koleżanka dostała z Play, gdy zauważyła, że w roamingu polskim (teraz trzeba uważać jak się piszę o roamingu :P) jej net zdechł ;) Tak samo P4 mydliło jej oczy, zwalając winę na TMobile (wina niemieckiej sieci i jej przeciążonego nadajnika) a nie przyznając się do tego, że przycięli roaming do 1.5Mb/s. Dopiero jak ją uświadomiłem trochę się wkurzyła.

Dobra - jak widzę, same tylko pretensje mamy do Orange za roaming. Jak widzę, w sumie tylko w tej sieci ludzie "testują" neta w roamingu zagranicznym.
Zanim zaczniemy na nich psioczyć (też jestem w Orange i pewnie dołączę do tego) chciałbym wiedzieć więcej danych z innych sieci z tych samych nadajników czy też operatorów zagranicznych i najlepiej w tych samych godzinach (wtedy porównanie jest najbardziej miarodajne)
Może Orange faktycznie leci w bambuko i przycina (ewentualnie są zapchane u nich punkty styku) lub też - u wszystkich naszych operatorów jest tak samo i narzekanie na pomarańczowych nie ma racji bytu.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 18:44 przez viggen, łącznie zmieniany 1 raz.
 #932674  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 23:47
Ja jeszcze testowane mam a2mobile i Tmobile;) Znajomi sciślej ale prepaidy nie abonament.

Mam jeszcze jednego zioma we Włoszech mającego 9gb miesięcznie. Ma prędkosci 10-20mega W plusie w Roamingu włoskim

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932679  autor: viggen
 18 cze 2017, 23:55
I jak wygląda to u tych znajomych na tych innych sieciach, zwłaszcza w punkcie - a2mobile oraz TMobile?

Ponadto - ja też mam kilku znajomych, co dalej mówią że im w Play net na roamingu w Tmobile śmiga, więc mam trochę sceptyczne do tego podejście (oczywiście nie urażając Twoich znajomych ;) )
 #932836  autor: matisi
 19 cze 2017, 17:36
Właśnie sprawdziłem billing na swojej karcie (dla przypomnienia Play Internet na kartę) i zamiast pobierać środki z konta głównego, pobiera mi dane z bonusu internetowego, który powinien obowiązywać tylko w Polsce :-D
A w weekend poprawnie nie pobierało nic, tak jak powinno być. Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 #932855  autor: adziu82
 19 cze 2017, 18:39
Naszla mnie jeszcze taka refleksja. Na temat naszego omawianego FUP-a a dokladnie tresci po ,,i".
Mamy 5 opcji, chodzi mi o to, ze wyslemy sms-a, wykonamy rozmowe, odbierzemy rozmowe, mms oraz dane.
Jak myslicie, wystarczy np opcja z sms-ami wieksza w kraju ( a reszta juz nie ) i FUP nam nie grozi.
Ja mysle o wszystkich opcjach, ze trzeba spelnic.

RawStyle
 #932903  autor: manyaky
 19 cze 2017, 23:03
matisi pisze:Właśnie sprawdziłem billing na swojej karcie (dla przypomnienia Play Internet na kartę) i zamiast pobierać środki z konta głównego, pobiera mi dane z bonusu internetowego, który powinien obowiązywać tylko w Polsce :-D
A w weekend poprawnie nie pobierało nic, tak jak powinno być. Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Zajebiste info. Tylko ciekawe, czy op ma prawo (moim zdaniem ma, inna sprawa czy będzie chciał) wystawić jakąś fakturę/korektę/wezwanie do zapłaty za te dane. Wtedy tak miło by nie było. :P Chociaż 20zł/GB to atrakcyjna stawka.
Kryniczanin pisze:Ludzie, ludzie jak dla was oczywiste rzeczy są niezrozumiałe...

Siedzisz sobie na Greckiej plaży. Chcesz coś oglądnąć - włączasz neta - zacina z lejkiem, buforuje. Wyłączasz nie chcąc się wkur.... bardziej.

A Polski operator zawsze zwali na zagranicznego - problemy na stykach, przeciążenie wakacyjne u partnera roamingowego i tak dalej, nikt tego nie będzie kontrolował nawet w razie reklamacji.

Myślcie, to nie boli.
Myślimy, myślimy i wg mnie jest to mimo wszystko kwestia styków. Mimo wszystko nawet o tej 05 nad ranem ruch jest dużo większy niż przed wprowadzeniem RLAH w Europie.
 #932916  autor: adziu82
 19 cze 2017, 23:50
matisi pisze:Właśnie sprawdziłem billing na swojej karcie (dla przypomnienia Play Internet na kartę) i zamiast pobierać środki z konta głównego, pobiera mi dane z bonusu internetowego, który powinien obowiązywać tylko w Polsce
A w weekend poprawnie nie pobierało nic, tak jak powinno być.
Mi w ,,mój orange'' zabiera z paczki 150GB strefa domowa, obojętnie czy pobieram w roamingu czy w strefie poza domowej (w sumie roaming to też strefa poza domowa ) pobrałem już 200 mega w roamingu i 2 GB poza domem i dalej 20GB mam na koncie, a już 4 dni nowego okresu rozliczeniowego.

Sprawdziłem ,,wykaz połączeń'' i mam w opcji ,,roaming'' naliczanie, ale masę jest Internet i OW, co to jest?, co chwilę jak by zrywało połączenie,do tego paczki są w kB, straszenie małe, a mam ich chyba z 50 sztuk tak naliczanych.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 23:56 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.

RawStyle
 #932917  autor: kaspeed
 19 cze 2017, 23:53
W orange masz jasno zapis ze masz pobierane z pakietu krajowego.

W moim wypadku majac 500w strefie biurowej+ 80 poza strefą te 4,07 które mi przysługuje jest pobierane własnie z tych 80gb i pomniejsza ilosć dostepnego neta.W moj orange widać 4,07 ale w regulaminie masz jasno że pomniejszy krajowy net.(prepaid to samo) Więc nie dziw się.Bardziej dziwi kwestia play online.Choć moze tu byc to samo.Kartę wezme dopiero 11-16lipca w drogę.Na razie analizuje prypadki znajomych i wasze;)

Jak pobiera z bonusu za doładowanie to za 20zł w play online na kartę dostajemy 5gb bonusu? No to chyba jeśli nic nie zalatają do polowy lipca będzie najtanszy 1gb ;) hahaha:) Jeśli dalej będzie ssało w UNii z pakietu krajowego z bonusu za doładowanie.I chyba nie będe szukał tylko odkurze jakiś starter i zarejestruje:)Choć i w Orange brzmi kusząco chociaz przydało by sie aby @ z play online pobral więcej niż mu teoretycznie przysługuje z tabeli. Np masz w PL te 5gb to sproboj pobrac w UE.Ciekawi mnie czy uda sie;)czy po 1,5gb cie utnie, albo zacznie opłaty brac
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 23:57 przez kaspeed, łącznie zmieniany 1 raz.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932918  autor: adziu82
 19 cze 2017, 23:57
Tak, 150 GB to jest paczka krajowa, ale te 20GB też jest paczką krajową,a z tego co ja słyszałem to właśnie z niej miało pobierać, bo to jest strefa poza domem.

RawStyle
 #932920  autor: kaspeed
 19 cze 2017, 23:59
No tak u ciebie jest w strefie domowej 150gb i 20 poza strefą Powinno pobierać z paczki numer dwa czyli z tych 20gb.Tyle teoria.To samo prepaid PLAY.

Wygląda że systemy są tak nieprzygotowane że szok.Mogą być niezłe kwiatki.I powoli boje sie zabierać moją firmowkę. :mrgreen: Chyba zapodam play z doładowaniem za 20zł ( 5gb ) i ciekawi mnie czy te 5gb wyssam w roamingu czy nie:D

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 7 z 18
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18