DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 153 z 533
  • 1
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 533
 #932797  autor: bed
 19 cze 2017, 14:28
To już nie jest full wypas, tylko co najwyżej wypas :D W ubiegłym roku jeszcze podpadałaby pod takie określenie, ale dziś już niestety nie.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #932822  autor: 3G
 19 cze 2017, 16:33
Sorry za offtop, ale musiałem :D Wypas i full wypas... przypomniało mi się jak czasem opisują nowomowę handlarzy samochodów na Allegro :mrgreen: Nie wystarczy "nie bity", musi być "absolutnie nie bity" :lol: Itd, itp.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #932824  autor: Kryniczanin
 19 cze 2017, 16:34
Taka ciekawostka

Koleje Małopolskie przerzuciły się z netem mobilnym w swoich składach na Play.
 #932828  autor: pakierhakierxd2
 19 cze 2017, 17:14
Słabo widzę pomysł przerzucenia się na net play bez roamingu krajowego! Ja jednak Playa jako mobilny internet nie polecam [FACE WITH TEARS OF JOY]

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #932833  autor: Kryniczanin
 19 cze 2017, 17:30
Na takiej trasie jak Kraków - Krynica jak teraz jadę Kolejami Małopolskimi to Play zjada N na śniadanie w zasięgu 3G i LTE (szlakami kolejowymi 91,96,105). Jedynie w 2G N ma przewagę.
 #932878  autor: f0ku5
 19 cze 2017, 20:57
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć ;) Ale nie byłem, nie wiem... ;)
 #932897  autor: bed
 19 cze 2017, 22:48
Ja porównując zasięg Play i N! w aglomeracji łódzkiej uznałem, że zasięg T i O to jakaś pomyłka przy ich sieci nadajników - Play przy znacznie rzadszej ilości stacji daje sobie radę o wiele lepiej i to często bez L800. Paradoks? Weź pod uwagę, że to teren silnie zurbanizowany, więc ta różnica albo powinna się zacierać albo nie powinno jej w ogóle być, a jednak istnieje i jest wyraźna. Oczywiście jak wyjedzie się na teren wiejski to Play w wielu momentach zapewne przegra, bo to po prostu będzie konsekwencją braku odpowiedniej ilości BTS-ów, ale i tak czapki z głów za osiągi na terenie, który mogłem porównać.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #932900  autor: 3G
 19 cze 2017, 22:55
Tak, też czasem mam wrażenie, że jak na tak gęstą siatkę i duże inwestycje, wciąż nie ma szału w N!

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #932901  autor: Kryniczanin
 19 cze 2017, 22:56
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć ;) Ale nie byłem, nie wiem... ;)
Play obok Plusa jedyni mają ciągłość LTE/3G z Krakowa koleją do Krynicy na jakiś 95% szlaku - 227km

N ma znacznie mniej.

Karta Play KMŁ najprawdopodobniej nie ma wjazdu do roamingu krajowego, bo z tego co wiem, instalacja w Impulsie KMŁ obsługuje tylko 3G i LTE - nie ma 2G.
 #932902  autor: kozien70
 19 cze 2017, 23:00
@bed - Skoro mają taki dobry zasięg macierzysty, to czemu nie zablokują roamingu np. w tej Łodzi? Zaoszczędziliby forsę, klienci nie musieliby kisić się w kompromitującym lejku 1.5 Mbps, same plusy.
3G pisze:Tak, też czasem mam wrażenie, że jak na tak gęstą siatkę i duże inwestycje, wciąż nie ma szału w N!
Weź pod uwagę, że sieć N! musi obsłużyć lekko ponad 25 mln SIM plus roaming P4.
Ilość stacji to nie tylko zasięg, ale przede wszystkim pojemność.
 #932905  autor: bed
 19 cze 2017, 23:17
Chętnie bym Ci na to pytanie odpowiedział, gdyby nie fakt że sam nie potrafię tego zrozumieć. No przepraszam, ale jeśli po 600 metrach od BTS-a urywa mi się zasięg LTE w N! a Play po ponad 1,5 km nadal go trzyma i to na podobnym poziomie sygnału to coś nie gra. Oczywiście to nadal L1800, bo w przypadku L800 to nie ma co porównywać w ogóle, bo N! go po prostu tu jeszcze nie ma ale cudów też się nie spodziewam jak patrzę na osiągi U900. Poza tym myślę, że mało kto w Play w przypadku przytoczonego miasta kisi się na roamingu - nie ma takiej potrzeby, chyba że znajdzie się gdzieś głęboko w kamienicy, ale dopóki jeszcze byłem w tej sieci to rzadkością były zrzuty do sieci innego operatora, szczególnie po modernizacjach z czasów L800/L2600.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #932906  autor: viggen
 19 cze 2017, 23:21
@bed
Popieram stanowisko @kozien70
Po pierwsze - zasięg internetu czyli LTE to co innego jak zasięg voice. A na tym polu w wielu miastach P4 leży.
Po drugie - N! gęściej stawia nadajniki, sieje słabszym sygnałem ponieważ żeby się stacje wzajemnie nie zakłócały. Daje to pojemność.
P4 obrało inną politykę. Postawią stację, sieją na ile się da i na ile normy pozwalają a gdzie nie sięgną - wtedy wyręczają się roamingiem.
Prawda jest taka - gdyby dzisiaj wyłaczyli roaming P4 to nawet w dużych miastach Play jest w czarnej D, zwłaszcza voice lub też podczas przeciążenia - by zdechł. Dzisiaj jeśli to jest potrzebne obciążenie zrzuca na barki całego W3.

Co mi z tego, że prawie na całej długości A1 w Orange mam LTE, skoro połączenia raczej lecą po 2G. 3G trzyma dość długo ale wcześniej czy później - zostajemy w 2G. Co ciekawe - mając wcześniej TMobile - 3G w Orange jest bardziej stabilne jeśli chodzi o połączenia. Dziwne dla mnie, skoro Orange ma większe obciążenie (ilość SIM), jak również to, że zazwyczaj ale nie zawsze - ma na 3G wolniejszy net od Niemców.

Jeszcze takie info
Play chce do 2020r zainwestować w sieć 2mld złotych. Można to na polskie przetłumaczyć, że chcą osiągnąć mniej więcej ilości stacji jaką posiada Plus.
@Kryniczanin będzie w 2020 co najmniej miesiąc świętował :D
Spółka zapowiada dalszy wzrost przychodów w kolejnych latach – z jednocyfrową stopą – i dalszą poprawę efektywności finansowej, m.in. dzięki rozbudowie własnej sieci i ograniczaniu roli roamingu krajowego (z opublikowanych w tym roku informacji wynika, że Play planuje 450 nowych lokalizacji sieci w bieżącym roku i 850 lokalizacji w roku przyszłym). Wartość inwestycji infrastrukturalnych do 2020 r. wyniesie ok. 2 mld zł, a CAPEX w stosunku do przychodów ma zostać utrzymany na poziomie 8 proc. Niefortunne dla debiutu operatora jest zamieszanie związane roamingiem zagranicznym, które może negatywnie odbić się na wynikach finansowych operatora – a więc i na jego wycenie – w kluczowym okresie.
http://www.telko.in/play-idzie-na-gielde-2
 #932907  autor: bed
 19 cze 2017, 23:32
Ja się z tym akurat nie zgodzę, ale podałem przykład tego jednego miasta, które silniej "zbadałem" - być może w innych sytuacja wygląda z goła inaczej. Może poprawę sytuacji przyniesie dopiero modernizacja, która w stolicy łódzkiego zrobiła sporo.
Natomiast argument o gęstszej siatce nadajników i braku ich wzajemnego zakłócania jest jak dla mnie znikąd wzięty - generalnie tak jest, ale przy gęstej siatce. Podałem wyżej przykład jednej ze stacji gdzie zasięg L1800 znika po 600 metrach od niej to jaki jest sens jej istnienia? Najbliższe stacje (akurat teren podmiejski w zasadzie) to 1,4 km i druga (w omawianym przeze mnie kierunku) ponad 2,8 km - to gdzie tu zakłócanie? I to jest problem z zasięgiem nawet na zewnątrz.

Przykład jeszcze jednego małego(!) miasta - Łęczyca. Play ma dwa nadajniki - daje radę bez problemu i to w zabudowie śródmiejskiej, od której jego lokalizacje są oddalone dość mocno. N! ze swoimi 5 stacjami trochę się kompromituje i to jest smutne. Mieć uwarunkowania, które pozwalają osiągnąć naprawdę wiele, a de facto tego nie wykorzystywać...

Tak czy inaczej trzymam kciuki za wszystkich operatorów, a w sumie w tym momencie akurat szczególnie za N! bo przeniosłem numer do nju, ale spodziewałem się fajerwerków w porównaniu do Play a tu w zasadzie wszystko zostało po staremu albo nieco gorzej - cenowo tylko wyszedłem lepiej.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #932915  autor: viggen
 19 cze 2017, 23:46
@bed
Ale Play jest już w Łodzi po agregacji więc co Ty chcesz porównać. Jak nie L2600, to L1800 lub L800.

Co do L1800 N! w Twoim przypadku - może tak mają ustawione sektory.
Ja z okna widzę tylko nadajnik Play, który mam najbliżej. Na nim wszystkie pasma a w domu LTE mi znika w dwóch pokojach. Od tygodnia pojawiło mi się LTE Orange (wcześniej miałem tylko pod oknem) w całym mieszkaniu a nadajnika nie widzę, bo mi kilkanaście budynków mniejszych i większych go zasłania (Na mapie BTS sprawdziłem i jeśli jestem do tego nadajnika podłączony o którym myśle, to na nim się pojawiło L2600 i L800). To są tylko wyjątki.
Tak samo jak mogę określić wyjątkiem, że w moim bloku mieszkańcy tylko na zrywane połączenia w P4 narzekają a nadajnik z wszystkich sieci najbliżej.
Nie latam z Netmonitorami, service menu itd więc opieram się tylko na czysto subiektywnych argumentach. Ale zrywanie połączeń czy słaby zasięg LTE to już można bez żadnych aplikacji odczuć fizycznie ;)
Ogólnie w skali kraju N! zrobiło mega robotę i mało kiedy nie możesz z Orange czy z Tmobile korzystać. Potem Plus i długo długo nic - dopiero P4. To są akurat moje wnioski i tak ja to widzę u siebie. Pamiętajmy o tym, że N! jest jeszcze mega pojemne jeśli chodzi o 3G, czego akurat dzisiaj o P4 nie można powiedzieć. Gdzie nie ma LTE, w Play neta praktycznie nie mamy albo jest strasznie słaby.
W miastach z P4 idzie korzystać ale nie na tyle swobodnie aby wyrzec się całkowicie roamingu.
A poza tym jestem tutaj świeży, przeleciałem kilka tematów już i sobie przypomnijcie - P4 zawsze siał silniejszym sygnałem niż całe W3 i to się nie zmieniło.

PS Łęczyca jest też po agregacji P4. Nie porównuj tylko zasięgu LTE (bo N! w miastach jeszcze nie wystartowało z L800 na dobre) ale cały zasięg i możliwość korzystania z wszystkich sieci w różnych miejscach. Jestem pewny że na obrzeżach nawet tej Łęczycy bez roamingu w Play byś był odłączony całkowicie od świata. W P4 nie ma Volte a zazwyczaj L800 sieje mocniej jak U900, przynajmniej w N!. W P4 zakładam, że jest tak samo.
Mój jeszcze jeden wniosek - poza miastami, na wiochach - prawie wszędzie zasięg LTE od N! a P4 nawet nie ma.

P4 ma o ponad połowę mniej stacji niż całe N! i w tej sieci jest zdecydowanie łatwiej zmodernizować sieć (rozkładają zabawki na starówce w Łodzi i smigają po swoich stacjach)
N! się wzięło od razu za tereny gdzie hula wiatr. Teraz weszli w miasta. Jak skończą łącznie z Plusem modernizację/agregację, wtedy będziemy mogli porównać dopiero komu to najlepiej wyszło.
Zakładam, że poza tym, że w P4 mamy płynne przechodzenie między 3G i LTE w dwie strony - to pewnie i tak Play będzie ostatni (przynajmniej do 2020 ;) )
Wtedy pewnie i VoLTE w P4 ruszy, bo dzisiaj jak wycinają co chwile pasma na LTE nie będą mieli po czym gadać. I tutaj ratunkiem jest właśnie roaming W3. I pewnie do tego dążą, by w P4 data szła po macierzystej a voice przerzucić na W3 (koszty też niższe, bo voice kosztuje grosze w porównaniu do MB), przynajmniej do tego 2020 gdzie mają założenie mieć zasięg w całej Polsce.
 #932928  autor: Młody..
 20 cze 2017, 00:13
@viggen - Tutaj w zasadzie tak sobie można odbijać piłeczkę i wysuwać różne wnioski, ale oczywistym jest, że w skali kraju, to N! ma po prostu ogólnopolski zasięg, którego w Play ciągle brak. Jednak są miejsca i to niekoniecznie w jakichś metropoliach, gdzie Play zaczyna się rozwijać i tego im odbierać nie wolno. Mogę sam wysunąć przykład od siebie. W Skarżysku Play postawił nową stacje, a dwie kolejne zostały rozbudowane do czterech sektorów. W centrum miasta masz LTE od sasa do lasa, a 3G w zasadzie na full i krystaliczne rozmowy w HD Voice. Obrzeża miasta także zdecydowanie się poprawiły i w najgorszym przypadku masz dwupasmową agregacje w LTE i solidny zasięg U900. A w N! zdarzają się zrzuty do 2G (i to wcale nie na obrzeżach), lub punktowy brak zasięgu (ale to już w ekstremalnych sytuacjach). W Starachowicach powstają kolejne stacje bazowe i Play wychodzi na czoło pod względem nie tylko zasięgu LTE, ale i porządnego 3G.
Co raz lepiej jest także na tak zwanych zadupiach, gdzie pojawia się L800 i U900, ale to jeszcze daleka droga do ciągłego i optymalnego zasięgu.

Co do zasięgu, to w automacie ostatnim zasięgiem jest U900 z przyczyn wiadomych. L800 nie sieje aż tak mocno, choć jak się wymusi samo LTE, to L800 jeszcze jest - ale konfiguracyjnie, to U900 jest ostatni - przynajmniej u mnie.

Tak jak mówię - można sobie tak porównywać.. W jednym miejscu najlepszy będzie Play, w drugim N!, a trzecim Plus. Ale to własnie Play nadal nie ma zasięgu ogólnopolskiego i skali kraju będzie wypadał najgorzej.
 #932934  autor: viggen
 20 cze 2017, 01:23
@Młody
Jasne, że masz rację. Każdy będzie bronił sieci w której jest i swojej decyzji, dlaczego akurat ta.
W Play zawsze był silny w miastach bo to sieć mieszczuchów używając słów potocznych.
Przejrzałem wątek N! (prawie 1000stron) i pamiętam, że był temat (ktoś pisał) o budowaniu sieci P4 jako hotspotów. I się z tym zgadzam. Największa pojemność i rozbudowa stacji bazowej do granic możliwości. I to P4 cały czas konsekwentnie robi. W miastach mało gdzie się zdarza aby stacja nie była na full wypasie ze wszystkimi dostępnymi pasmami. Ale to nie wiąże się z pokryciem.
Dlaczego zatem Play nie przełączy wajchy i nie wyłączy roamingu w miastach? Dlatego, że nie może. Nie ma pojemności głosowej, nie ma zasięgu i pojemności zasięgowej.
W W3 jak się skończy LTE, jest 3G. Jak się skończy 3G pozostaje jeszcze zawsze nieśmiertelny 2G. I to jest przykład zasięgu. A pojemność jest znacznie a to znacznie większa niż ma P4. Play takiej opcji nie ma bo nie ma pokrycia i W3 jest dla nich ratunkiem. I to nawet w miastach o wiochach i terenach niezabudowanych nie wspominając.
Jeśli chodzi o krystaliczny głos w P4 to akurat się z tym nie zgadzam ale to moja opinia.
Zobacz też że P4 w sumie już skończył modernizację miast. N! dopiero się rozpędza, jak również Plus. Poczekajmy aż całe W3 modernizację i agregację (przebudowę stacji - wątku N! najlepiej to widać w aglomeracji warszawskiej) i wtedy - powtarzam już się w sumie - oceńmy, kto zrobił najlepszą robotę.
Play - 2x2100 oraz wycięte u900 i porządne 3G? Nie sorry, ale w praktyce to widzę po znajomych i sam na własnej skórze to odczułem, gdy do tej sieci próbowałem się przekonać. Wielu znajomych gdyby nie LTE w miastach, dawno P4 by opuściło.
Nie omieszkam też stwierdzić, że są miejsca gdzie P4 najlepiej chodzi ale to są plamy w stosunku do N! czy Plusa.
Co raz lepiej jest także na tak zwanych zadupiach, gdzie pojawia się L800 i U900, ale to jeszcze daleka droga do ciągłego i optymalnego zasięgu.
Typowe dla P4. Jedna stacja i sianie ile się da. Resztę weźmie na barki roaming W3.

Co do zasięgu LTE800 vs U900- widzę na telefonie. W miejscach gdzie ledwo miałem U900 (góra solidna jedna kreska zasięgu) mam obecnie co najmniej dwie kreski LTE800. Jest więc różnica w zasiegu.
I koniec mojego wywodu na ten temat, bo odbijać piłeczki będziemy nadal aż do nieskończoności albo do 2020 :)
Dla mnie liczy się tylko N!, ewentualnie Plus. Chcę wydawać ciężko zarobioną kasę na jakość w kazdej chwili i w każdym miejscu (oczywiście w przenośni, bo żadna sieć na 100 % nie pokryje Polski) i się nie zastanawiać, czy jestem w sieci macierzystej, czy lepiej wybrac roaming, dlaczego mnie loguje do tej sieci a nie do tej co chce itd. Po co mi to?
Dlatego też P4 to omijam szerokim łukiem. Niech sobie tam - nie urażając nikogo - siedzi dzieciarna albo ludzie dla których liczy się cena. Bo zazwyczaj mówi się o najbardziej świadomych klientach w sieci P4. Jestem odmiennego zdania. Przykleiła się łatka taka do P4 ale wg mnie to świadomi "finansowo" co najwyżej, bo uciekli od droższych w swoim czasie W3. Zazwyczaj ta masa "świadomych" ludzi nawet nie wie, czy w danej sytuacji korzysta z sieci macierzystej czy z roamingu. Po prostu jakoś działa. A poza telepolis czy gsmonline (gdzie są tacy jak Wy, co wiedzą co w trawie piszczy, mają czas na pisanie tutaj, latanie z telefonem i aparatem, testowanie w każdej chwili i w każdym miejscu itd ale to jest garstka ludzi na tle ok 40mln społeczeństwa) nawet nie wiedzą, że mają przycięte 1,5Mb/s w roamingu bo po prostu - nie zauważyli :) Przykładów tej świadomości można podawać wiele. A im więcej takich "świadomych" w P4, tym lepiej dla mnie i dla klientów N! czy Plusa.


PS Gdyby dzisiaj się pojawiła sieć Virgin Bis ale tylko z zasięgiem macierzystym Play bez jakiegokolwiek roamingu (chyba Virgin ma TMobile o ile mnie pamięć nie myli) a dałaby niższe ceny i roaming w Unii Europejskiej na zasadzie RLAH niż VIRGIN pierwotny - ludzie by poszli jak chmara much :) Ci "świadomi" ;), bo cena niska i RLAH za free. I co z tego, skoro po wyjeździe z miasta we własnym kraju są poza zasiegiem ;)

Wyraziłem swoje zdanie. Ktoś się może ze mną zgadzać, ktoś nie. Nie mam zamiaru wracać do tego wątku.
Dobrej nocy.
 #932953  autor: Młody..
 20 cze 2017, 09:30
@viggen - Po pierwsze nie bronię ani fioletowego, ani żadnego innego operatora - mam sporo doświadczeń i testów ze swoich okolic, i miejsc których przebywam. Każdy z nich ma co robić, aby dalej się rozwijać. W N! kuleje konfiguracja, przez którą zdarzają się niedogodności. W Plusie jest jeszcze burdel na nadajnikach pod względem pasm i dosyłów do stacji. Zasięg też jeszcze można podciągnąć, bo do N! im brakuje. A Play żeby dalej istnieć musi zbudować zasięg ogólnopolski - i w zasadzie na tym można zakończyć rozwód na temat Play - nie będzie porównywalnego zasięgu w stosunku do W3, tak też pod względem jakości usług w skali kraju nie będzie dobrze.

Owszem, porządne 3G - bo mimo mniejszych zasobów, ma dobrą konfiguracje i ruch ładnie się rozchodzi po pasmach - jest czysto, jest wyraźnie, jest HD Voice - a ilość stacji jest porównywalna. I bądźmy szczerzy - to nie pojemność pasm LTE czy 3G jest winna, bo na tym co Play ma, może zbudować naprawdę fajną i wydajną sieć - tylko brak fioletowego pokrycia. Przez to trzeba scalić handovery do celek partnerów roamingowych i przez to Play przerzuca ruch do W3.

Skoro jesteś wymagającym klientem, to fajnie - każdy ma swoje priorytety. ;) Każdy ma swoją wolę, i nie musi wiązać się z fioletowym operatorem, zwłaszcza jeżeli nie spełni naszych założeń i nie zapewni ciągłości usług i zasięgu. W obrębie terenu w którym ja się poruszam, do Play nie mam zastrzeżeń - a po całej Polsce jeździć nie potrzebuje. Duża ilość moich znajomych, przyjaciół ma właśnie u fioletowego operatora numery, i problemu z operatorem nie mają.
I niekoniecznie jest to dzieciarnia, jak to dosadnie ująłeś, a osoby dorosłe, które doskonale wiedziały w co się pakują, oraz w kilku przypadkach rozmawiały o tym ze mną. ;)
A u każdego operatora znajdziemy różnego rodzaju abonentów - także takich, gdzie rodzina ukochanemu dziecku kupi IPhone 7. ;)

To czy ktoś jest świadomy, czy nie - to już jest temat do innej dyskusji, bo nasz kraj ma raczej łatkę tych drugich.

Ja bardzo chętnie chciałbym widzieć gołego Playa. Co prawda u siebie na telefonie roaming zobaczę w zasadzie wtedy, jak go wybiorę z listy, bo normalnie go nie widuję. Play pod względem technicznym jest ciekawym operatorem, i ze swojej strony niech się rozwijają jak najlepiej. A tak jak mówię, mają co robić.

Oczywiście - od tego przecież jest forum - każdy ma prawo się nie zgadzać z opinią Twoją czy moją. Ja w zasadzie także nie mam już o czym pisać, bo powiedziałem co miałem powiedzieć.
Pozdrawiam :)
 #933039  autor: Kryniczanin
 20 cze 2017, 18:04
Fajnie tak z boku się czyta te wasze przepychanki.

Napisałem jak jest - kolejowo na Kraków - Nowy Sącz mamy względną równowagę w zasięgu 3G / LTE pomiędzy wszystkimi opami. Od Nowego Sącza na południe Play wysunął się na prowadzenie, ale Wy będziecie zaprzeczać wątpić itd. :D To jest region gdzie są głównie stacje na masztach TV więc liczy się kto co ma na maszcie a nie ile tych masztów.

Sam się zdziwiłem temu, że net dostarcza Play Kolejom Małopolskim, jednak wystarczyło tylko zobaczyć na siatkę regularnych połączeń Kolei Małopolskich https://malopolskiekoleje.pl/ a także na BTS Search i wszystko jasne, że Play daje rady.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, 18:27 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #933042  autor: 3G
 20 cze 2017, 18:08
kolejom ;)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #933412  autor: Ubinoob
 22 cze 2017, 09:59
Czytając forumplay jednak ciężko nie odnieść wrażenia że panuje w Playu spora dezorganizacja. Mowa tutaj o sprawie blokowania T-Mobile. Już któraś osoba pisze że konsultant wymienił jej kartę "bo musi być uszkodzona" i teraz działa.. Do czasu aż system znowu nie wgra aktualizacji OTA.. Ja rozumiem że simki są tanie, no ale bez przesady. Gdzie tu sens? Wszystko odbywa się za plecami i jak zwykle nawet pracownicy nie bardzo wiedzą o co chodzi.
  • Strona 153 z 533
  • 1
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 533
  • 1
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 533