DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #932590  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 19:16
Przepraszam temat dotyczy roamingu!! wracajcie na ziemię.

Virgin jasno wyraziło sie na temat roamingu więc mysle że mozna zamknąć temat.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #936983  autor: andrewkaru
 06 lip 2017, 16:03
Drodzy forumowicze , torchę się zgubilem, potrzebuję coś co pozwoli korzystac z internetu jak wyjadę za granicę i moze ucieknę wtedy od VirginMobile z moim glownym numerem. zebym placi nie wiecej niz 40zł i to na kartę bez abonamentu. Rozmowy do unii nie mają byc dodatkowo płatne. Dobrze też zeby dzialał personal hotspot
kaspeed pisze:PREPAID calkowity. nie 30zł tylko 35zł Pakiet no limit na rozmowy sms,mms + paka neta w kraju 5gb rosnące.Dostepny w Ofertach Orange POP , ORANGE FREE dla tego pakietu przysługuje wg tabel 1,76gb;) Nie wiem czy jest coś tanszego bo nie używam.


http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 569246.pdf tu masz dokładnie opisane.

Mowie o Opcji Rozmowy I SMSY bez limitu + pakiet danych w kraju to kosztuje 35zł i daje nam 1,76gb


W tym masz krajowy no limit na wszystko + paczke neta i w roamingu masz przydzielone 1,76gb oraz tak jak w kraju no limit sms ,mms i rozmowy;) jedynie net masz mniejszy.


Ja to mam w ofercie POP u żony.

Żona ma aktywny pakiet odnawialny za kwotę 35zł miesięcznie i w kraju ma brak limitów na sms ,mms i rozmowy+ 5gb neta( z każdym odnowieniem rośnie na dziś ma 15gb bo 15raz juz odnowila)
W wypadku wypadu za granicę otrzymuje to samo co w kraju ale internetu dostaje wg cennika i tabeli 1,76gb
 #936987  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 16:42
35zł orange pop 1,76gb lub 28zł ( dla przenoszących numer)do tego mozna dokupic pakiety krajowe np za 12zl 2gb daje to dodatkowe 0,62gb neta w UE.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #936990  autor: adik
 06 lip 2017, 16:48
rozmowy do Uni z Polski nie będą darmowe bo to rozmowy międzynarodowe a nie roaming(na to są inne pakiety), w ramach pakietu to możesz dzwonić do Polski z Unii bez dodatkowych opłat, także inne rzeczy jak sms/mms i zmniejszony pakiet neta w tym będzie.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #936996  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 16:59
Tylke ze jak będziesz w UE i zadzwonisz np z Czech ( z polskiej karty) Na czeski /niemiecki etc nr będzie darmowe( pod warunkiem ze masz no limit)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937006  autor: habish
 06 lip 2017, 17:26
kaspeed pisze:Tylke ze jak będziesz w UE i zadzwonisz np z Czech ( z polskiej karty) Na czeski /niemiecki etc nr będzie darmowe( pod warunkiem ze masz no limit)
Nie prawda.
 #937009  autor: lord_kr
 06 lip 2017, 17:33
Patryk7588 pisze:
kaspeed pisze:Tylke ze jak będziesz w UE i zadzwonisz np z Czech ( z polskiej karty) Na czeski /niemiecki etc nr będzie darmowe( pod warunkiem ze masz no limit)
Nie prawda.
Zgadza się. Testowałem w UK, zabiera podstawową stawkę (0.29 w JA+ na Kartę) przy połączeniach na brytyjskie numery
 #937013  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 17:40
Nie promocyjna stawka lecz unijne regulacje.Notabene przepisy Unijne. I jest to de fakto błąd który uderza w Operatorow.Stąd Wszelkie FUPY itd bo ktoś kto mieszka przy granicy od dawna mogł płacić mniej niż stawki 2zł min do zagranicznych sieci.Wystarcxyło mu wejsc w roaming i jechał taniej...Janusze biznesu.I jest to prawda Przykład kolegi i a2mobile: siedzi w UK dzwoni do PL za free i pocałym UK...

Nawet gdzięs w tematach o roamingu było to wyjaśniane.W cennikach masz mniej wi3ećej:

będąc w strefie 1 dzwonisz do Polski i strefy 1wszej tak jak w kraju( nakładają sie 2 przepisy i stąd takie tańsze polączenia ) Poczytaj po forum bo nie będe tu zaśmiecał.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2017, 17:42 przez kaspeed, łącznie zmieniany 1 raz.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937014  autor: adziu82
 06 lip 2017, 17:41
Ale @kaspeed pisze o czymś innym. Jak ktoś będzie w UE z naszym krajowym numerem, wykona połączenie na nr np Niemiecki ale będąc w ro i, to nie płaci nic. To samo sms-y. Pisałem dziś do siostry na Holenderski nr a nie mam nic na koncie, mam no-limit za 25zł, nic nie zapłaciłem a sms poleciał.

RawStyle
 #937016  autor: adziu82
 06 lip 2017, 17:43
@kaspeed, dlaczego jak ktoś jest przy granicy ( tak jak ja ) logując się do nadajnika DE, jest Januszem, jak Ty byś miał możliwość dzwonić za darmo na numery zagraniczne będąc w roaminu, wykorzystał byś to.
Jak dali tak, to się korzysta.

RawStyle
 #937019  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 17:46
Andziu bo to jest kwestia durnych zapisów KE i prawa Unijnego. W naszych cennikach masz takie dziwne zapisy że będąc w strefie 1 dzwonisz do polski i strtefy 1 jak w kraju.( nie mylić tego z ceną z Polski do innego kraju bo tu obowiazuje cena jak za międzynarodowe) Sam sie tym zdziwiłem no i dlatego Virgin Mobile buntuje się przeciwko obecnym regulacjom prawnym. Właśnie takie coś ubija zyski operatorom.No tak dali ale nie chcieli dać.Musieli bo im KE /UE naciskała. Wg mnie powinni to inaczej rozwiazać.Jest to ewidentna strata dla operatorów. Virgin sama powiedziała że nie ma zamiaru w ten sposob dopłacać do biznesu.

@ Kamil płacisz tyle ile płaciłeś w kraju czyli albo masz no limit: 0zł za połączenie na numer niemiecki.Lub 19gr min wg cennika. Oczywiście tylko w sytuacji gdy twoj nr a2 mobile loguje się do Sieci w Belgii.Bo już będąc w Polsce nie jestes w roamingu i takie połączenie to około 2zł.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937020  autor: adziu82
 06 lip 2017, 17:47
A a2 ma RLah ? Bo nie kojarzę, jak tak, to nic nie płacisz, jak jesteś w roamingu. Oczywiście musisz mieć no-limit wykupiony.
W VM, jak nie miałem pakietów wykupionych, to płaciłem 29 gr, naliczanie sekundowe. Dzwoniłem testowo, na nr Niemiecki.

RawStyle
 #937021  autor: adziu82
 06 lip 2017, 17:49
@kaspeed ja to wiem. Już od ponad roku jak potrzebuje zadzwonić na zagraniczny numer, loguję się do roamingu będąc w kraju, mam 5km do DE.

RawStyle
 #937022  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 17:50
@Patryk to nie o połączenia międzynarodowe chodzi lecz o połączenia jak w kraju będąc zalogowanym w innym kraju.Przez przepisy są niescisłości które wymusiła KE i stąd takie kwiatki typu 0zł min na nr w całej UE. KAżdy operator PL ma w RLAH i cenniku taki durny zapis narzucony przez KE:

Abonent będąc w strefie 1( Unia) dzwoniac do Polski i krajów strefy 1 ma połączenia wg cennika krajowego czyli np no limit.


O kolegę patryk mi chodziło bo nie rozumie tego;) Niestety to Virgin dobiło na tyle że nie mamy nic poza 29gr min.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937023  autor: adziu82
 06 lip 2017, 17:52
W sumie, mają rację. Dali już nam no-limit w roamingu jak dzwonimy na krajowe numery. Dzwoniąc na zagraniczne mamy także za darmo, przy no-limicie.
Może jak by to zlikwidowali, to by FUP-a zlikwidowali, tak ,,coś za coś '' :-)

RawStyle
 #937024  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 17:54
Jest to bug prawny który niestety nasi Virgin i inni muszą realizować. Ktoś w UE nie przemyślał sprawy( o ile u innych jest to mniejsza strata bo mają dużo większe kwoty niż u nas) tak nasze telekomy cierpią.Zwiększa sie ruch w strefie przygranicznej bo wolimy za 0zł zadzwonić ''w roamingu' niz po cenie 2zl;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: