DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #931985  autor: adziu82
 16 cze 2017, 17:45
@colin23,ktoś chyba na tym forum, albo gdzieś w komentarzach wrzucił linka dla Orange,gdzie przychodzi sms i informuje ile masz w roamingu GB,
Tylko nie wiem gdzie ona jest :-)

RawStyle
 #931989  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 17:53
U mnie tak to wygląda :) w orange.pl dla Firmy

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931991  autor: adziu82
 16 cze 2017, 17:58
Również tyle mam w LTE dla domu, 20GB poza strefą, więc spokojnie 4 GB można zjeść, praca pozwala na to :-)

RawStyle
 #931995  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 18:08
Ciekawi mnie tylko własnie sprawa tych spadków prędkosci co kolega zauwazył.I martwi

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931996  autor: colin23
 16 cze 2017, 18:19
No właśnie sms wysłany z dodatkowego pokazuje że mam 1GB. tak samo pokazuje Mój Orange. Więc coś jest nie tak. Chyba sami nie ogarniają tematu.

Chiałbym usłyszeć odpowiedź na pytanie co oznacza to zdanie z cennika przy pakietcie LTE Dodatkowym: "Limit GB jest przyznawany, gdy na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny" ?
 #931998  autor: Leo
 16 cze 2017, 18:28
Colin23: w Orange Online pokazuje rzeczywiście tylko po 1 GB w roamingu na numerach dodatkowych a na głównym 8,08 GB. Sprawa nie jest zatem jasna. Tym bardziej, że umowny pakiet 100 MB jest dzielony na wszystkich numerach. Przy okazji zapytam w salonie firmowym jak to jest.

Zgodnie bodajże z prawem UE klient powinien dostać minimum GB: 2 x (wartość abonamentu) /7,7 Euro. W wypadku dodatkowego (2 x 40)/32 = 2,5 GB danych w roamingu,
Problem w tym, pierwsze dwa abonamenty są rabatowane na 0 zł. Przy 20 zł (kolejne dodatkowe) 1,25 GB.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 18:43 przez Leo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #932001  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 18:40
No najlepiej będzie w salonach ale zanim będą szkolenia jest jedynie nadzieja na systemowe powiadomienia roamingowe.Dla pracowników taki newsletter który powinien mieć opisane dokładnie wszystkie plany taryfowe i kazdy regulamin.Przydało by się wiedzieć konkretnie.Znaczy ja tam w mojej ofercie mam konkrety wiec spie spokojnie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932004  autor: colin23
 16 cze 2017, 18:45
Haha sami chyba nie widzą jak to jest.

Doradca na czacie twierdzi że zapis "Limit GB jest przyznawany, gdy na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny" jest błędem bo nie można m.ieć na koncie planu dodatkowego jeśli na tym samym koncie nie mamy głównego. I pisze mi to co pokazuje aplikacja czyli 8,08 na głównym i na dwóch dodatkowych po 1GB.

Natomiast na twiterze Orange polska odpisało mi tak: "Jeśli w swojej ofercie masz 8,08 na transmisję danych w roamingu to pakiet ten będzie współdzielony na numerach dodatkowych. W sytuacji, gdy na koncie nie byłoby oferty Smart Plan LTE główny numery dodatkowe otrzymują 1GB."

Ale co oznacza to ostatnie zdanie? No bo chyba nie można sobie kupić LTE dodatkowego bez połączenia go z jakimś planem LTE główny?
 #932007  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 18:49
No bo jeszcze szkoleń nie było z nowej oferty. ja daję 30dni na ogarnięcie tych kwestii.(za szybko rozpoczeli wdrażania za długo się ociągali ) U mnie jest klarowne 2 sim abonamentowe komórkowe kazda ma 3gb w roamingu+ no limit. Karta sim głowna Orange Mobilny internet 4,07. karta dodatkowa do internetu wogole nie ma neta w UE działa tylko w PL.Potwiedzone zapewnione inne taryfy będzie zapewne wiecej takich niejasnych spraw jak u kolegii colin;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932011  autor: Leo
 16 cze 2017, 18:51
Kupić dodatkowego "luzem" nie można ale można zostać z Dodatkowym po zakończeniu umowy Głównego , który staje się numerem "pełnopłatnym" i bez promocji (miesięcznie 40 zł).

Na logikę nie ma potrzeby przyznawania pakietu 1 GB na numer Dodatkowy jeśli ma się główny. Jedno licho, kto z 8 możliwych numerów dodatkowych wykorzysta wspólne 8 GB. Z punktu widzenia operatora nie powoduje to przecież większych kosztów.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 18:59 przez Leo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #932016  autor: colin23
 16 cze 2017, 18:55
Czyli moje dwa dodatkowe będące na tym samym koncie co aktywny główny powinny dać mi 8,08 do wykorzystania na wszsytkie trzy. Ale faktycznie pewnie za jakiś czas dowiemy się jak to jest w praniu :-)
 #932018  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 19:04
Na rouzumek glowny 8gb to i dodatkowe powinny miec z tego pakietu mozliwosc pobierania.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933135  autor: Leo
 20 cze 2017, 23:44
Niestety ma złe wiadomości dla posiadaczy numerów Dodatkowych. Odpowiedź na zapytanie do Orange:

Dzień Dobry

otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pakietu danych w Roamingu przyznawanego dla numerów Dodatkowych w przypadku posiadania również numeru Głównego. Zgodnie z Cennikiem usług w roamingu dla Klientów indywidualnych ofert na abonament z 15.06.2017 numery Dodatkowe otrzymają pakiet 1 GB w momencie, jeśli na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny. Natomiast, jeśli na koncie abonenckim jest aktywny numer Główny to tylko on będzie korzystał ze pakietu przyznanego mu zgodnie z Cennikiem, a numery Dodatkowe będą korzystały z płatnej transmisji danych i taryfikacji 0,04 zł/1 MB. Pakiet dostępny w Roamingu dla numeru Głównego nie będzie współdzielony.

Zgłoszenie zostało rozpatrzone.
Przykro nam, jeśli okoliczności zgłoszenia wywołały Pana niezadowolenie.
Zachęcamy do korzystania z aplikacji na telefon Mój Orange, która ułatwia kontrolę kosztów.

Pozdrawiamy,
Orange
Doradca ds. Klienta


Tak więc numer Dodatkowy+Roaming= 0 GB :smt022
 #933384  autor: zielony71
 22 cze 2017, 06:02
Nie siej paniki :-D Obaj wielokrotnie się przekonaliśmy, że w BOK pracują studenci na zlecenie, po tygodniowym przeszkoleniu;-) Ta "oficjalna odpowiedź " warta jest tyle, co papier na którym ją wydrukowano. Mam nadzieję, że w trosce o środowisko (zgodnie z zaleceniami Orange) nie drukujesz takich bzdur? :-D
Orange online pokazuje wyraźnie 1 GB. Wiesz ile mieliby reklamacji gdyby naliczyli choć złotówkę za transfer? A tak ogólnie to moim zdaniem na 99% będzie czerpało ze wspólnego pakietu, ale co ja tam wiem;-)
P.S. Na czym opieram swoje przekonanie? Już dawno zauważyłem, że w Orange tak naprawdę rządzą informatycy. Wszystko u nich działa nie tak jak napisano w regulaminie, tylko tak jak to ustawią Czarodzieje w Systemie;-)
A stawiam na to, że najłatwiej im będzie ustawić to tak, żeby naliczało jak w kraju.
 #933535  autor: Leo
 22 cze 2017, 17:55
Też sądzę od początku, że pakiet jest wspólny ale wiele osób ma wątpliwości więc puściłem test na zasadzie "kto pyta nie błądzi". Konsultantka przeczytała cennik Roamingu na sucho i wyszło jej na zasadzie zaprzeczenia że skoro pakiet 1 Gb jest tylko wtedy kiedy nie ma Głównego to w przeciwnym wypadku jest "pustka". Czekam dwa dni na odpowiedź na drugie zapytanie, które okazało trudniejsze a mianowicie dlaczego w takim razie Główny + Dodatkowy = 1GB a nie 0 GB.
Na razie cisza.
 #941060  autor: Leo
 24 lip 2017, 23:50
Zgodnie z oficjalną odpowiedzią od konsultanta z Orange na zapytanie o pakiet Internetowy na numerze Dodatkowym, numer ten ma przydzielone 1 GB w roamingu także wtedy, kiedy na koncie jest numer Główny. Taka jest też wersja na Orange Online.

Nie jest to zgodne z cennikiem usług w roamingu, ponieważ w mojej ocenie brakuje w nim jasnego i precyzyjnego zapisu czy określenia wielkości pakietu wtedy kiedy jest na jednym koncie mamy numer Główny i numery Dodatkowe. Zgodnie z regulaminem wszystkie usługi w ramach jednego konta są współdzielone a zatem również pakiet na numerze głównym w roamingu powinien być współdzielony. Nie generuje to oczywiście żadnych dodatkowych kosztów po stronie operatora bo tak naprawdę nie jest istotne, który numer w praktyce wykorzysta wspólny limit przesyłu danych dostępny w abonamencie Głównym w roamingu. Poza tym dodatkowe numery powyżej dwóch czyli od 3-8 są płatne po 20 zł (teraz 15 zł) w starej ofercie a zatem za te 20 zł abonent powinien otrzymać minimum w 2017 r. w abonamencie ok. (2x20 zł - VAT) / 7,7 Euro GB przesyłu danych w roamingu. Czyli ok. 1 GB danych w roamingu.

Dużo mniej bezpieczne dla operatora jest korzystanie przez abonenta z max 8 Dodatkowych numerów jednocześnie za granicą. Usługi głosowe za te numery bez problemu mogą wygenerować koszty po stronie operatora na kilkadziesiąt tys. zł. w ramach oferty "no limits".
Wystarczy aby każdy z tych numerów rozmawiał w roamingu przez 4 godziny dziennie przez miesiąc a rachunek od operatorów zagranicznych przekroczy grubo 10 000 zł.