DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #928446  autor: arat99
 29 maja 2017, 20:21
Czy z Plusa da się przenieść numer na kartę do innego operatora, jeśli rejestracja u nich jest tylko ustawowa czyli: imię nazwisko i pesel ?
 #928449  autor: ign123
 29 maja 2017, 20:36
Z mojego doświadczenia: nie da się. Trzeba najpierw odwiedzić salon Plusa i wykonać "pełną" rejestrację (przy okazji radzę pilnować, żeby nie skserowano/zeskanowano dowodu osobistego).
 #928469  autor: ign123
 29 maja 2017, 22:43
24bis24 pisze:nic nie musisz uzupełniać idziesz do innego opa i tam dokonujesz przeniesienia
Ja w zeszłym roku przenosiłem Plus->Play i zrobiłem jak napisałeś - dostałem smsem info z Play, że dotychczasowy operator odrzucił wniosek o przeniesienie i należy się z nim skontaktować. Na infolinii Plusa usłyszałem o konieczności "pełnej" rejestracji wymaganej do przeniesienia numeru. Poszedłem do salonu Plusa, dokonałem "pełnej" rejestracji, po kilku dniach ponowiłem wniosek w Play i wtedy przeniesienie się powiodło. Takie mam doświadczenia z Plusem.
Być może moim błędem było to, że pozwoliłem w salonie Play do wniosku o przeniesienie wpisać nie tylko imię, nazwisko i pesel, ale również adres.

EDIT:
Przy okazji zerknąłem do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 16 grudnia 2010 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych - w Rozdziale 4 § 10. ust. 2 zapisano:
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, powinien zawierać:
1) w przypadku abonenta będącego osobą fizyczną:
a) imię i nazwisko,
b) numer PESEL, a w przypadku osoby nieposiadającej
numeru PESEL — nazwę i numer dokumentu
stwierdzającego tożsamość,
c) adres korespondencyjny;
 #928483  autor: Ryszard Lubicz
 30 maja 2017, 06:32
ign123 pisze:
24bis24 pisze:nic nie musisz uzupełniać idziesz do innego opa i tam dokonujesz przeniesienia
Ja w zeszłym roku przenosiłem Plus->Play i zrobiłem jak napisałeś - dostałem smsem info z Play, że dotychczasowy operator odrzucił wniosek o przeniesienie i należy się z nim skontaktować. Na infolinii Plusa usłyszałem o konieczności "pełnej" rejestracji wymaganej do przeniesienia numeru. Poszedłem do salonu Plusa, dokonałem "pełnej" rejestracji, po kilku dniach ponowiłem wniosek w Play i wtedy przeniesienie się powiodło.
Miałem identyczną sytuację. Dopiero po pełnej rejestracji w Plusie numer został przeniesiony. Tylko , że Plus mnie o tym nie poinformował , że są dwa rodzaje rejestracji. Chociaż pani w salonie wiedziała , że chcę od nich uciec. Dopiero na forum się dowiedziałem.

Grażynko wybacz...
 #928496  autor: asdaf
 30 maja 2017, 09:22
Ale Plus dostał ochrzan za swoje praktyki i miał się zmienić. Potrzebna wypowiedź osoby, która przenosiła numer w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy.