DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 149 z 533
  • 1
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 151
  • 533
 #928412  autor: 3G
 29 maja 2017, 15:05
Moim zdaniem takie zachowanie, że ktoś dzwoni i niby poza zasięgiem, zdarza się w każdej sieci.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #928414  autor: Pawrzes
 29 maja 2017, 15:14
kozien70, jesteś złośliwy bo dobrze wiesz, że nie ma miasta ani powiatu bez protestów ale skala w Krakowie jest dużo większa (w tym duża nieprzychylność radnych itd.) a temat zabójczych BTSów jest ciągle wałkowany...

Mixiorek, a nie pomyślałeś, że to iPhone nie działa idealnie? Od dłuższego czasu podejrzewamy, że przestał agregować cokolwiek a teraz nawet nie złapał sieci koło stacji a drugi złapał bez problemu... Najpierw bym wymienił kartę SIM na nową bo też może działać wadliwie.
Co do zasięgu między Górą Kalwarią a Konstancinem - dobrze wiesz, że zasięg by już dawno był gdyby operator uzyskał pozwolenie na budowę, lokalizacja masztu była zmieniana co najmniej 7 razy...
U mnie na działce co drugie połączenie w N! to "abonent czasowo niedostępny", nawet kilkanaście reselekcji na minutę, nieudane handovery, teraz doszedł zapchany U900 (własny U900 Play również wyssany) itd. ale nie wylewam tych żali na forum i nie piszę jakie to skopane sieci bo takie problemy nigdy nie są globalne oprócz awarii... Korzystam więc z UMTS900 Aero2 :-) (choć tamtejsza stacja ma "szczęście" do awarii)

Patryk7588, również Play jako jedyny ma handovery pomiędzy pasmami LTE - w innych sieciach transmisja musi przejść w idle.

Warszawa, ul. Oławska 1 - stacja z 6 sektorami U2100/LTE1800/2100/2600 i 3 sektorami U900/LTE800/GSM1800

Obrazek


I taki teścik w centrum Nowego Dworu Mazowieckiego, zasięg z ul. Daszyńskiego 16:
LTE2100
Obrazek

LTE800
Obrazek

LTE1800
Obrazek

LTE2600
Obrazek

.

Pozdrawiam
 #928443  autor: f0ku5
 29 maja 2017, 20:13
3G pisze:Moim zdaniem takie zachowanie, że ktoś dzwoni i niby poza zasięgiem, zdarza się w każdej sieci.
Znowu wyjdę na takiego, któremu wszystko działa i nie warto mnie słuchać, ale ani obecnie w T-Mobile, ani przedtem w Orange, ani nawet kiedyś w Plusie nie otrzymywałem powiadomień, że ktoś się chciał do mnie dodzwonić jak cały czas byłem w zasięgu.
Nie miałem też nigdy problemów z dzwonieniem do ludzi, którzy są w W3.

W Play'u natomiast się to zdarzało. Może nie jakoś nagminnie, ale się zdarzało...
 #928460  autor: kozien70
 29 maja 2017, 22:16
3G pisze:Moim zdaniem takie zachowanie, że ktoś dzwoni i niby poza zasięgiem, zdarza się w każdej sieci.
Jeśli chodziło Ci o to, że w każdej sieci zdarza się to z takim samym prawdopodobieństwem, to na podstawie moich doświadczeń nie zgodzę się. W W3 praktycznie nigdy takich problemów nie mam. Jeżeli ktoś komunikuje o takim problemie, to strzelam, że jest w Play i mam tu 99% trafień.
Na forum Windows Phone był założony osobny wątek, w którym ludzie skarżyli się na ten problem (Lumia + Play). Pomagało jedynie wyłączenie LTE i korzystanie z max 3G.
Podobnie temat ten pojawiał się na forum androidowym w niektórych Galaxy.
Te same telefony nie miały tego problemu w innych sieciach. Coś ewidentnie było (jest?) w konfiguracji Play, co powoduje (powodowało?) w niektórych telefonach kłopoty z przejściem z LTE do 3G podczas połączenia przychodzącego.
I ważna uwaga: nie mówimy tu o problemach z połączeniami przy słabym zasięgu, które owszem, zdarzają się u wszystkich. Różnica była taka, że problem w Play występował także przy zasięgu "full kresek".
Pawrzes pisze:kozien70, jesteś złośliwy bo dobrze wiesz, że nie ma miasta ani powiatu bez protestów ale skala w Krakowie jest dużo większa (w tym duża nieprzychylność radnych itd.) a temat zabójczych BTSów jest ciągle wałkowany...
W tamtym starszym wątku sugerowałem tylko, że w kwestii strachu przed antenami mieszkańcy Warszawy nie różnią się niczym "na plus" od mieszkańców Krakowa czy innego Pcimia. Jak widać długo nie musiałem czekać na potwierdzenie. Traf chciał, że trafiło akurat na stacje Twojego Play-a, na moim osiedlu, ale ja naprawdę się z tego nie cieszę. Szczerze martwi mnie każdy protest wobec stacji obojętne którego z naszych operatorów. Choć z drugiej strony dobrze im tak. Nasi operatorzy od lat nie robią kompletnie nic, by w społeczeństwie zmniejszyć BTS-owy. ciemnogród. A że stacji coraz więcej, coraz gęściej, to i problem protestów będzie narastał.
 #928465  autor: ja.michal
 29 maja 2017, 22:38
kozien70 pisze:A że stacji coraz więcej, coraz gęściej, to i problem protestów będzie narastał.
To przy 5G będą cyrki. Ewentualnie z drugiej strony, urządzenia będą bardzo małe, będzie ich bardzo dużo, nie będzie ich widać, a jak wiadomo co z oczu to z serca.
 #928467  autor: 3G
 29 maja 2017, 22:38
Ok, nie twierdzę, że z takim samym prawdopodobieństwem - tym bardziej, że tak naprawdę nie mam przecież dokładnych danych z każdej sieci, więc trudno obiektywnie porównać.
Ostatnio dzwonił do mnie brat z T-mobile, musieliśmy się na chwilę rozłączyć. Następnie dzwonię ja do niego i za pierwszym razem komunikat, że niedostępny. A sygnał sieci ma u siebie znakomity.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #928647  autor: 3G
 30 maja 2017, 23:19
Dzisiaj Play uruchomił stację WAR1708 - Piaseczno, Wojska Polskiego 58. Zgodnie z oczekiwaniami są wszystkie pasma LTE, U900/U2100 i DCS.
Tak na szybko widać od razu spore zainteresowanie nią, zwłaszcza na L800 - jednak w blokowiskach wyższe pasma giną raz dwa. Ale ogólnie działa poprawnie.

B3+B20+B7 jakieś 300 m od stacji, widoczność optyczna:
Obrazek

B3
Obrazek

B7
Obrazek

B20
Obrazek

B1
Obrazek


Edit.
O, użyszkodnicy poszli spać ;)
Obrazek

No to teraz będę bił rekordy w domu, nie trzeba nigdzie latać :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #928685  autor: Ron
 31 maja 2017, 09:20
Inwestują także mocno w sieć, aby ograniczyć roaming krajowy.
 #928796  autor: 3G
 31 maja 2017, 21:55
Nowa stacja nad ranem:
Obrazek

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #929248  autor: Mixiorek
 03 cze 2017, 13:27
3G pisze:Moim zdaniem takie zachowanie, że ktoś dzwoni i niby poza zasięgiem, zdarza się w każdej sieci.
Używam obecnie Orange i Play. W Orange mi się nie zdarza. Mieli z tym problem po modernizacji pod koniec 2013. Około połowy 2014 skończyły się takie cyrki. A przynajmniej ja ich od tamtego czasu nie doświadczam.
Pawrzes pisze: Mixiorek, a nie pomyślałeś, że to iPhone nie działa idealnie? Od dłuższego czasu podejrzewamy, że przestał agregować cokolwiek a teraz nawet nie złapał sieci koło stacji a drugi złapał bez problemu...
Żaden telefon nie działa idealnie ale akurat iPhone należy do tych które robią najmniej scen :-)
Najpierw bym wymienił kartę SIM na nową bo też może działać wadliwie.
Zrobię inaczej. Zmienię operatora :P jeżeli w Orange będą nadal takie cyrki to znaczy, że iPhone kaput. A jeżeli nie będzie cyrków to znaczy, że Play kaput :mrgreen:
Co do zasięgu między Górą Kalwarią a Konstancinem - dobrze wiesz, że zasięg by już dawno był gdyby operator uzyskał pozwolenie na budowę, lokalizacja masztu była zmieniana co najmniej 7 razy...
Moim zdaniem to wina Play. Zresztą innych opów też. Jeżeli Play myśli, że postawi gdzieś na terenie gminy Konstancin-Jeziorna a tym bardziej sołectwa Słomczyn wieżę kratownicową lub innego potworka to się zdziwi. Nie postawi nic.
Postawią stację jeżeli zaproponują rozwiązanie, które jak najmniej ingeruje w krajobraz. Niech ruszą dupę i szare komórki. Rozwiązań jest pewnie kilka. Będzie dużo drożej ale stację może postawią.
Plus walczył o postawienie stacji na terenie gminy przez 7 lat. Play albo dowiesi się do istniejących masztów albo w końcu podejdzie nieszablonowo do tematu. Inaczej d@@a zbita.
U mnie na działce co drugie połączenie w N! to "abonent czasowo niedostępny", nawet kilkanaście reselekcji na minutę, nieudane handovery, teraz doszedł zapchany U900 (własny U900 Play również wyssany) itd. ale nie wylewam tych żali na forum i nie piszę jakie to skopane sieci bo takie problemy nigdy nie są globalne oprócz awarii...
Play ma permanentną awarię bo na terenie gminy ma 1 stację a N! ma 14 i pewnie jeszcze z dwie by nie zaszkodziły i się przydały. Solorz chyba 12. Także to przedstawienie faktów, które powodują, że Play nie może działać tutaj dobrze a nie wylewanie żali.
f0ku5isko pisze:Znowu wyjdę na takiego, któremu wszystko działa i nie warto mnie słuchać, ale ani obecnie w T-Mobile
Wiesz, TMobile w takim tempie traci klientów, że niedługo zostaniesz tam jedyną osoba na danej stacji :lol:
alien202 pisze:Inwestują także mocno w sieć, aby ograniczyć roaming krajowy.
Jak postawią z 5 stacji na terenie gminy Konstancin-Jeziorna to też napiszę, że rozbudowują mocno stacje. Póki co z podejściem "maszt kratownicowy dobry na wszystko" niech się nie dziwią, że nie dostają zgody.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #929286  autor: Kryniczanin
 03 cze 2017, 16:15
Dzisiaj siedziałem od 7:30 do 14 w Muszynie i uzupełniałem info o tutejszej stacji.

EGSM 900/DCS 1800/U900 nadające tylko w stronę Krynicy/U2100/LTE 800 - nadające tylko w stronę Krynicy/LTE 1800/LTE 2100.
 #929367  autor: f0ku5
 04 cze 2017, 02:18
Wiesz, TMobile w takim tempie traci klientów, że niedługo zostaniesz tam jedyną osoba na danej stacji
Mhm, tylko że ostatnio T-Mobile zyskuje klientów abo, nie traci ;)
 #929596  autor: p2225
 05 cze 2017, 14:25
Play znowu tnie prędkość do 1,5Mb/s w roamingu. Ciekawe ile w tym inwencji pozostałych sieci, a ile w tym winy Play'a, bo chyba nie myślą, że mają już na tyle duży zasieg, żeby ograniczać roaming? Co innego gdyby ograniczyli roaming w miastach, ale poza miastami też?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #929600  autor: bobix
 05 cze 2017, 14:37
Potwierdzam. Ile wcześniej było na UL? Teraz mam 1,5Mbit
 #930059  autor: 3G
 07 cze 2017, 17:53
Taka ciekawostka. Czasami telefon agreguje 1800+2600+800, a czasami wskoczy na 2100+1800+800 i wieczorami okazuje się, że ta druga kombinacja może działać szybciej mimo mniejszej ilości pasma.

1800+2600+800 (35 MHz pasma)
Obrazek

2100+1800+800 (20 MHz pasma)
Obrazek

Testy praktycznie przy widoczności optycznej. I o godzinie, kiedy je przeprowadzałem, były to wyniki powtarzalne za każdym razem. LTE2100 jest o tyle fajne, że bodajże żaden router LTE-A tego pasma nie potrafi agregować, routery bez LTE-A też raczej wybiorą sobie inne pasma, a i z telefonami bywa różnie (pewnie by się znalazły modele w ogóle bez obsługi tego pasma, inne z kolei bez agregacji 2100).

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
  • Strona 149 z 533
  • 1
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 151
  • 533
  • 1
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 151
  • 533