DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 20 z 91
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 91
 #927364  autor: Karlos20
 22 maja 2017, 22:19
Oto moje testy. Malbork, centrum miasta.

1. taryfa INTERNET NA KARTĘ 9 ZŁ
Obrazek
Obrazek

2. taryfa PLAY INTERNET NA KARTĘ 19
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Test prowadzony z telefonu Samsung Galaxy A5 (2016) z LTE kat. 6

Dla porównania przeprowadziłem test prędkości na telefonie Samsung Galaxy S7 Flat (LTE kat. 9) wraz z taryfą głosową w Play: FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED 99,99:
Obrazek
Obrazek

Wniosek? Prędkości zależą m.in. od urządzenia oraz obciążenia stacji bazowych. Nie ma nałożonych limitów prędkości, dopóki na nią nie wpłynie usługa w danej taryfie lub środki na koncie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #928152  autor: ign123
 27 maja 2017, 16:03
Na karcie z taryfą Play Internet na Kartę 19 zł (z aktywnym pakietem 500MB przez 12 mies.) mam ok 85GB z bonusu za rejestrację oraz ok 40zł na koncie. Problem w tym, że nie zdążę wykorzystać dużej części pakietu GB przed upływem terminu ważności konta (październik br.). Nie chcę przedłużać konta doładowaniami, bo będzie mi się robiła skarbonka.
Moim celem jest wykorzystanie możliwie dużego pakietu GB oraz optymalne wykorzystanie złotówek.
Mój pomysł:
1. Tuż przed końcem ważności konta (dzień wcześniej?) doładowanie konta, aby osiągnęło 49zł - za doładowanie kwotą z przedziału 5-19zł zyskam dodatkowe 7 dni ważności konta.
2. Wykorzystywać GB do końca ważności konta.
3. Tuż przed końcem ważności konta (dzień wcześniej?) zmiana taryfy na nowszą Play Internet na Kartę - wg regulaminu zmiany taryfy niewykorzystane GB przepadną* (trudno), ale zyskam dodatkowe 30 dni ważności konta*.
4. Od razu po zmianie taryfy i uzyskaniu 30 dni ważności konta uruchomienie pakietu "nielimitowanego" Internetu na 30 dni za 49zł.

Czy istnieje bardziej optymalny sposób realizacji mojego celu? :)

Inny sposób, jaki mi przyszedł do głowy to doładowanie do co najmniej 50,01zł (ten 1gr jest ważny* - szczegóły w regulaminie), zmiana taryfy na InK50 (GB przepadają*) i uruchomienie za 50zł pakietu 24GB netu przez 12 mies. (RWK, 2GB co miesiąc), ale to dla mnie gorsze rozwiązanie.

* W moich założeniach bazuję na zapisach regulaminów, choć - jak powszechnie wiadomo - w praktyce bywa różnie.
 #928153  autor: Karlos20
 27 maja 2017, 16:29
ign123 pisze:Czy istnieje bardziej optymalny sposób realizacji mojego celu?
Chyba nie, te rozwiązania są jak najbardziej dobre.
Ale pozostanie w starej taryfie będzie lepszym rozwiązaniem i korzystniejszym, za 5 zł masz 7 dni wychodzących, w INK to już 5 dni, nie wliczając tańszych i całkowicie wręcz no limitowego pakietu za 45 zł/mies + nocki za 10, żeby nie mieć lejka 2 mega.
Pamiętaj, że w INK RWK za 50 zł na rok, miesięcznie w przeliczeniu wychodzi po ok 4,16 zł, ładujesz raz i masz MB na koncie. 2 GB są co miesiąc i niewykorzystane GB kumulują się.
Ważne: w INK jeśli włączysz pakiet 100 GB + lejek 1 mbit/s na 30 dni za 49 zł, zablokujesz sobie dostęp do nielimitowanych nocek, wtedy aby przywrócić prędkość po 100 GB musisz kupić 5 GB (Non-Stop) za 5 zł, które doliczą się do limitu w ramach usługi (GB nie będą widoczne jako premia). I najbardziej bzdurne ograniczenie: jeśli włączysz nocki za 5 zł, nie włączysz neta "no-limit" za 5, 20 czy 49 zł, ani pakietu za 5 zł 5 GB.

Jeszcze coś: pakiety no-limit oraz nocki wymagają albo 1 gr na koncie głównym albo salda 0,00 ALE POSIADANIA GB/MB bonusowych, wówczas nie będzie niespodzianki w postaci strony zero play z pustym kontem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #928159  autor: ign123
 27 maja 2017, 18:18
@Karlos20 Dzięki za ciekawe wskazówki. Nie zależy mi, żeby ta karta została w PInK, bo jeśli będę tej taryfy kiedyś potrzebował to w szufladzie czeka starter zasięgowy PInK1 :) Chcę wycisnąć z mojej PInK19 tyle ile się da i później przerzucić się na DIL-a.
 #928209  autor: garfield-
 27 maja 2017, 23:09
ign123: możesz pomiędzy pink a DIL skorzystać z 100GB na 30 dni w łorendż za podanie adresu.
 #928213  autor: jarekt
 27 maja 2017, 23:54
ign123 pisze:niewykorzystane GB przepadną* (trudno)
Z tym jest związana bardzo ciekawa sprawa.

Gdy wszedł InK w lipcu 2016r. w Regulaminach (bo było ich kilka) migracji PInK>InK był taki zapis:
5. (...) c. jednostki rozliczeniowe z Premii w Ofercie Nowy Play Online na Kartę, Play Online na Kartę 4GLTE, Play Internet na Kartę zostaną przeniesione w stosunku 1:1
co oznaczało, że GB z PInKa przejdą do InKa.

Nawet na forum Play moderatorzy radzili: "Przejdź sobie do InK, GB Ci zostaną i RWK Ci zostanie (punkt c. i d. regulaminu)".
System jednak już od samego początku czyli od lipca 2016r. kasował GB przy migracji co oznaczało, że działał niezgodnie z regulaminem (RWK lub ważność większa niż 30 dni również nie przechodziła ale to inna historia).
Pisało się reklamacje (skutecznie lub nie) ale tygodnie mijały, a system dalej kasował GB przy migracji niezgodnie z regulaminem.

W Play myślą: "Co tu zrobić?". Aż przyszedł wrzesień, potem październik, a oni dalej: "Co tu zrobić?".
Potem przyszedł listopad i zmienili regulamin. Stary punkt 5.d. o brzmieniu "Okres ważności połączeń wychodzących nie ulegnie zmianie." zmienili na:
5. (...) d. Okres ważności połączeń wychodzących wynosi 30 dni od momentu zmiany oferty.
No ale GB przy migracji dalej przepadały (systemu wciąż nie naprawiono).
W Play myślą: "Co tu zrobić?". Aż przyszedł grudzień, potem styczeń 2017r, a oni dalej: "Co tu zrobić?".

Aż przyszedł luty 2017r. (7 miesięcy od startu oferty InK) i gdy kolejny raz zadali sobie pytanie "Co tu zrobić?" z problemem przepadających GB niezgodnie z regulaminem podczas migracji PInK>InK wreszcie ich olśniło i... naprawili system.

Guzik, skłamałem! Nie naprawili systemu!!! Kolejny raz zmienili regulamin. Stary punkt 5.c. o przeniesieniu GB do nowej taryfy (cytat wyżej) zmienili na:
5. (...) c. jednostki rozliczeniowe z Premii w Ofercie Nowy Play Online na Kartę, Play Online na Kartę 4GLTE, Play Internet na Kartę przepadają
Takie oto Play znalazł po 7 miesiącach rozwiązanie problemu: dostosowano regulamin do błędnie działającego systemu! Teraz jest wszystko OK.
 #928215  autor: ign123
 28 maja 2017, 00:15
@garfield- Dzięki za radę. Już z tego bonusu korzystam w tej chwili na innej karcie, a przydzielają go tylko jeden raz na pesel (taki wniosek zapamiętałem z dyskusji na forum). Przy okazji ciekawa sprawa: przeniosłem numer do Orange 30 stycznia, ale kartę aktywowałem dopiero w drugiej połowie marca. W połowie maja spróbowałem smsem odpalić bonus za rejestrację - dostałem zwrotkę, że bonus za rej. można było uruchomić 60 dni od momentu aktywacji. Jeśli tak mi napisali to zrobiłem zgłoszenie (60 dni od aktywacji mijało za ok 1,5 tyg.). W odpowiedzi odpalili mi bonus za podanie danych osobowych. No to ja jeszcze raz zgłoszenie nawiązujące do poprzedniego, że prosiłem o uruchomienie bonusu za rej. Odpowiedź: bonus za udostępnienie danych został już przyznany, więc zgłoszenie bezzasadne. Trzeciego już nie pisałem, chociaż kusił mnie taki eksperyment ;)

@jarekt Oj tam, oj tam, najważniejsze, że temat wyprostowali... po 7 miesiącach :)
 #928223  autor: biala1991
 28 maja 2017, 06:14
Na karcie z taryfą Play Internet na Kartę 19 zł (z aktywnym pakietem 500MB przez 12 mies.) mam ok 85GB z bonusu za rejestrację oraz ok 40zł na koncie. Problem w tym, że nie zdążę wykorzystać dużej części pakietu GB przed upływem terminu ważności konta (październik br.). Nie chcę przedłużać konta doładowaniami, bo będzie mi się robiła skarbonka.
Mam dokładnie taki sam problem, termin RWK zbliża się ku końcowi i zastanawiam się co dalej? Przejście na INK z RWK za 50zł przedłuży życie mojej simki :)

Te 2 GB co miesiąc na pewno się kumulują? Jeśli nie, to praktycznie nie da się z tego korzystać, bo ciągłe przekładanie karty, żeby poratować się innym źródłem kiedy w połowie miesiąca wyschnie internet :) jest raczej średnio wygodne.
Jeśli faktycznie nie przepadają to plan jest taki: pierwszą część roku karta będzie leżała i zbierała GB a pod koniec roku zacznę je wykorzystywać. Obawiam się tylko, że to działa tak nieprzewidywalnie jak pakiety 250 i 500MB w PINku, tzn mogą się zsumować ale gwarancji nie ma i po pół roku leżakowania INKa ujrze na koncie tylko 2GB z danego miesiąca :)

Takie oto Play znalazł po 7 miesiącach rozwiązanie problemu: dostosowano regulamin do błędnie działającego systemu! Teraz jest wszystko OK.


Spójrz na to z innej strony, to system działał prawidłowo, po 7 miesiącach wreszcie naprawiono błąd w regulaminie :D
Pewnie zorientowali się, że tacy chomiko-użytkownicy jak ja mogliby kolejny rok eksploatować bonus za rejestrację :)
 #928226  autor: jarekt
 28 maja 2017, 07:35
biala1991 pisze:Obawiam się tylko, że to działa tak nieprzewidywalnie jak pakiety 250 i 500MB w PINku, tzn mogą się zsumować ale gwarancji nie ma
Akurat wyjątkowo ten aspekt w regulaminie dokładnie sprecyzowano:
5. Niewykorzystane jednostki z pakietu na transmisję danych kumulują się z kolejnymi środkami przyznanymi w ramach Pakietu o którym mowa w pkt. 1 niniejszego regulaminu.
Gdyby jakimś cudem GB przepadły no to piszemy reklamację (cytujemy ten punkt regulaminu), prosimy o zwrot tego co zniknęło, a w ramach rekompensaty wnosimy o bonusowe doładowanie 7GB lub doładowanie 30zł (otrzymamy wtedy automatycznie również Bonus 7,37GB wynikający z doładowania 30zł).

Jak system zawali 2 razy sprawę to mamy gratis na kolejny rok kolejny pakiet 24GB i RWK (plus te 15GB z rekompensat). Ale zakładanie 2 awarii w roku w InKu to ryzykowna sprawa :)
 #928229  autor: jarekt
 28 maja 2017, 08:25
@ign123, (i w sumie może @biala1991 i inni też) - co do zbliżającego się "końca" Twojej karty PInK:

1. Doładuj 2 razy co 8 dni 5zł, 3-4 minuty po północy (albo jak najwcześniej rano) - zyskasz dodatkowe 16 dni ważności za 10zł (i 12MB extra :) ) - bo doładowanie 5zł daje 7dni ważności + dodatkowy 1dzień, który jest dniem doładowania czyli razem 8dni jeśli doładowanie zrobimy z samego rana (albo właśnie tuż po północy) - 9/10zł i tak musisz doładować do brakujących 40zł aby skorzystać z jednej z tych dwóch usług w InK o których wspomniałeś.

Tym samym 32 dni "aktywnej" ważności w PInK można mieć za 20zł a nie 30zł jak jest w cenniku :) (a nawet o 2 dni więcej za 10zł mniej).
Co ciekawe 50zł wydane w ten sposób da nam 80 dni ważności! Zwykłe jednorazowe doładowanie 50zł da nam tylko 60 dni...


2. Włącz sobie na ostatnie 30 dni ważności karty w PInK (uwzględniając już te dodatkowe 16 dni za 2 doładowania 5zł) 3 usługi cykliczne, które przez pierwsze 30 dni są darmowe (bez pobierania opłat jeśli są włączane pierwszy raz na numerze):
- Cykliczny Nocny Transfer - absolutnie bez żadnego limitu danych i FUPa - możesz codziennie w godzinach 0:00-9:00 ściągnąć łącznie przez miesiąc nawet i 10TB danych z maksymalną prędkością - warto sobie zaplanować jakieś ściąganie na noc na te 30 dni :) (z zaplanowanym wyłączeniem kompa codziennie o 8:55);
- Cykliczne Weekendy bez Limitu - cała sobota i niedziela czyli minimum 8 dni przez ostatnie 30 dni ważności z darmowym transferem - jest ewentualny limit 100GB i ewentualny lejek 2Mbit/s (jak w DIL i IbL) na wszystkie usługi więc radzę uważać z transferem w weekendy (jeśli masz zaplanowane ściąganie w nocy to lejek też będzie w nocy i sobie nie pościągasz);
- Cykliczna Formuła WWW - czyli darmowy "zwykły" internet i "zwykłe" stronki (czyli bez np. https).

3. W zależności kiedy kończy Ci się ważność konta i ważność GB (czy to ten sam dzień) i kiedy potrzebujesz te 30 dni (lub 8 dni jeśli to będzie znacznie później) intensywnego korzystania z internetu (zgodnie z moim punktem 2. powyżej) możesz sobie doładowaniem 5zł przedłużyć ważność karty o 97dni+1dzień, potem kolejnym doładowaniem 5zł przedłużyć ważność karty o kolejne 97dni+1dzień i dopiero w najbardziej odpowiednim dla Ciebie momencie skorzystać z promocji wymienionych w p.2 i reszty GB i dopiero przejść do InK i aktywować MbL ("Miesiąc bez Limitu") czy "24GB na Rok" (proponuję skrót 24nR).
W InK taka zabawa też jest możliwa z tym, że 5zł daje 95dni+1dzień ważności karty.
 #928233  autor: biala1991
 28 maja 2017, 10:04
@ign123, (i w sumie może @biala1991 i inni też) - co do zbliżającego się "końca" Twojej karty PInK:


Ja co miesiąc ostrożnościowo doładowywałam 5zł więc mam już kwotę wymaganą do przejścia na INK 50. W ostatnim miesiącu zamierzam zaszaleć i zdać się na bezawaryjność systemu Play :) Dalsze inwestowanie :) dla mnie mija się z celem, chce tylko optymalnie wykorzystać to co już jest na koncie.
5. Niewykorzystane jednostki z pakietu na transmisję danych kumulują się z kolejnymi środkami przyznanymi w ramach Pakietu o którym mowa w pkt. 1 niniejszego regulaminu.


Ten zapis rzeczywiście nie pozostawia wątpliwości. Nie przeglądałam jeszcze regulaminu INKa a tu takie miłe zaskoczenie.
W razie potrzeby z reklamacji oczywiście skorzystam. Szkoda że poprawili regulamin i zlikwidowali możliwość przenoszenia GB przy migracji. Zaliczyłabym drugi rok na bonusie za rejestrację i to w lepszych warunkach, bo bez konieczności comiesięcznego doładowania :D
 #928239  autor: garfield-
 28 maja 2017, 10:47
@ign123: nie pamiętam na czym stanęła dyskusja, ale ja dalej uruchamiam ten bonus - wszystkie karty mam na siebie zarejestrowane.
 #928369  autor: mmjot2
 29 maja 2017, 09:29
Dziś około 9 była chyba jakaś luka w systemie play24
Udało mi się przenieść numer z PINK9 do PNk - czyli taryfy głosowej z zachowaniem stanu konta.
I tak mi wycięło bonus 100 GB po pierwszym miesiącu, także powalczymy z kapslami na tym numerze.
 #928378  autor: rudymax
 29 maja 2017, 10:37
mmjot2 pisze:Dziś około 9 była chyba jakaś luka w systemie play24
Udało mi się przenieść numer z PINK9 do PNk - czyli taryfy głosowej z zachowaniem stanu konta.
I tak mi wycięło bonus 100 GB po pierwszym miesiącu, także powalczymy z kapslami na tym numerze.
Czy dobrze rozumuję, że w zakładce zmiana taryfy pojawiła się do wyboru oprócz taryf internetowych, taryfa głosowa?
 #928379  autor: mmjot2
 29 maja 2017, 10:38
rudymax pisze:
mmjot2 pisze:Dziś około 9 była chyba jakaś luka w systemie play24
Udało mi się przenieść numer z PINK9 do PNk - czyli taryfy głosowej z zachowaniem stanu konta.
I tak mi wycięło bonus 100 GB po pierwszym miesiącu, także powalczymy z kapslami na tym numerze.
Czy dobrze rozumuję, że w zakładce zmiana taryfy pojawiła się do wyboru oprócz taryf internetowych, taryfa głosowa?
Dokładnie

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
 #928415  autor: ign123
 29 maja 2017, 15:24
jarekt pisze:3. [...] możesz sobie doładowaniem 5zł przedłużyć ważność karty o 97dni+1dzień, potem kolejnym doładowaniem 5zł przedłużyć ważność karty o kolejne 97dni+1dzień i dopiero w najbardziej odpowiednim dla Ciebie momencie skorzystać z promocji wymienionych w p.2 i reszty GB i dopiero przejść do InK i aktywować MbL ("Miesiąc bez Limitu") czy "24GB na Rok" (proponuję skrót 24nR).
W InK taka zabawa też jest możliwa z tym, że 5zł daje 95dni+1dzień ważności karty.
Aż tak dobrze to chyba nie ma ;)
biala1991 pisze:Ja co miesiąc ostrożnościowo doładowywałam 5zł
Hi, hi, ja robiłem identycznie, tylko kilka razy "zaryzykowałem" i stąd mam dopiero ok 40zł.
garfield- pisze:nie pamiętam na czym stanęła dyskusja, ale ja dalej uruchamiam ten bonus - wszystkie karty mam na siebie zarejestrowane.
Dzięki, to cenna informacja, bo sprawdzona.
 #928417  autor: GaduAirowiec
 29 maja 2017, 15:33
A mając Play Formuła na Kartę ze stanem konta promocyjnego 450zł i 24GB doładowując co miesiąc po 5zł z fejsbooka dostaje 0.75zł na konto promocyjne przedłużając jego ważność i kupuję 700MB za te 5zł z konta głównego. Czy są jeszcze jakieś sposoby na dobre gratisy ?:))
 #928418  autor: jarekt
 29 maja 2017, 15:39
Aż tak dobrze to chyba nie ma
No własnie, że tak jest (ale to całkiem normalne, a nie że "aż tak dobre").
Zwróć uwagę, że chodzi o "ważność karty" a nie "ważność konta".
Już wiesz o co chodzi?
  • Strona 20 z 91
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 91
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 91