DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #928024  autor: Meirose
 26 maja 2017, 12:38
Witam wszystkich bardzo serdecznie w ten piękny, słoneczny dzień.
Otóż jako kompletny laik, jeśli chodzi o techniczne sprawy, zwracam się o pomoc w poszukaniu telefonu. Proszę zatem zignorować moją ewentualną głupotę i niewiedzę.
Jako, że z roku na rok aplikacje czy gry są coraz bardziej wymagające byłabym wdzięczna o dobranie mi idealnego telefonu, który wpasowałby się w te wymagania.
Zależy mi na mniejszym telefonie, z uwagi na dłonie i poręczność - mniejszy smartphone - 4 bądź 3 cale byłyby w porządku. Nie lubię też, gdy telefony są cienkie niczym ołówki.
Nie interesują mnie iPhone'y, dlatego proszę nie proponować mi ich.
Zależy mi na Androidzie.
Rzadko korzystam z telefonu jako tako, bardziej służy mi do praktycznych rzeczy - dobra jakość dźwięku przy rozmowach, kamera wysokiej jakości, z satysfkacjonującą rozdzielczością. Naprawdę, nie umiem tego opisywać, ale staram się. Przede wszystkim: wysoka jakość dźwięku przy rozmowach czy słuchaniu muzyki.
Ponadto, cała szybkość przy włączaniu wszelkich aplikacji, telefonu. No i przede wszystkim - żywotność baterii. Rzadko spędzam czas przy telefonie, ale gdy jestem poza domem, wtedy może to przybrać intensywną formę, przy której większa żywotność byłaby naprawdę konieczna i miłowana przeze mnie.
Jestem też... estetką. Oprócz "bebechów", które są najistotniejsze, wiadomo, podobają mi się telefony z przyciągajacym oko designem. A konkretniej... różowe. Modele takie jak Manta MSP95014 Titano 3, czy alcatel OT 979 Hello Kitty skradły moje serduszko. Ale jednak przy zestawieniu technicznym są średniaczkami.
Nie podaję na razie kwoty, bo nie wiem. Bardzo oszczędna ze mnie osoba, więc w razie czego mogłabym poświęcić na to ładną sumkę.
Także... przepraszam za ten post, bo pewnie spece od telefonów łapią się za głowę, ale cóż - trzeba trochę wyrozumiałości przy laikach!
Z góry dziękuję za uwagę, bo przy takim laniu wody trudno o dotrwanie.
 #928029  autor: Eragon
 26 maja 2017, 13:08
Hah, no nie znajdziesz takiego. Z czegoś musisz zrezygnować. 5 cali, zaakceptujesz?

:smt006
 #928105  autor: Eragon
 26 maja 2017, 22:16
To dobrze.
Co proponuję? Hm, cóż... wiele tego.
I nie chce mi się szukać, które sprzęty występują w kolorze różowym ;D

Dobra bateria, zwykle nie idzie w parze z dobrym wnętrzem.

Z początku myślałem o Redmi 4X (albo czymś mu podobnym).... Tam jest dobry aparat, ale dobry jak na 500zł. Czyli w skrócie, taki sobie ;)
A S7 za ~1800 to już zapewne zbyt wiele?
Istnieje Xperia X Compact, niby mała... ale patrząc na ostatnie informacje od Sony, to nie wiem czy to przyszłościowy wybór. No i stara Z5 Compact.

Jako fan Xiaomi, muszę Ci wspomnieć o Mi5S.
Różowym. Tu masz filmik poglądowy, by zobaczyć jak to w realu wygląda (język jakiś azjatycki):
https://www.youtube.com/watch?v=T-6DmbeBEj8

Gdybyś kochała martwy system jakim jest Windows Phone, to małe telefony by się znalazły. Z dobrymi aparatami, kiepskimi bateriami.

Ah, i mamy jeszcze P9. Taki typowo kobiecy telefon. Ok 1500zł na olx.

:smt006
 #928111  autor: FKS_91
 26 maja 2017, 22:32
jest jeszcze Huawei Nova, który ma wbudowane robienie makijażu do selfie :) i jest dosyć wydajny (w antutu ok 60k pkt zbiera) na bestcenie jakiś czas temu była za 1100 a teraz w sferisie za 1289 zł (mowa o kolorze złotym), to jest takie dopełnienie Eragona bo propozycje dał dobre :)
 #928140  autor: Meirose
 27 maja 2017, 13:38
Dziękuję wam Panowie za odpowiedzi, szczególnie @Eragon. Jeśli chodzi o model Mi5S Xiaomi - niestety mam negatywne skojarzenie z designem iPhone.
A fanką Windows Phone niestety nie jestem. Z uwagi na dostępność w aplikacjach.
Znalazłam natomiast dwa telefony, jeden to 5-calowy Lenovo s60 (przy teście był szybszy od iphone 5s), drugi to 4.7 calowy Xiaomi Redmi 1S. I teraz rodzi się pytanie, który wybrać?
Z góry dziękuję.
 #928188  autor: Eragon
 27 maja 2017, 21:32
Oh kobieto, może jesteś piękna, ale na tel, istotnie, się nie znasz.
W sensie że, wymieniłaś starocia. A szczególnie Redmi 1S... Jeśli kupisz tak stary telefon, to będzie cud, jeśli to się odpali ; P

Design iPhone'a? To spójrz na Xiaomi Mi5. Nieco inny.
A co do Redmi, to patrz tylko na coś z czwórką w nazwie.. Ewentualnie 3S.

:smt006
 #928216  autor: Meirose
 28 maja 2017, 00:32
Och, facecie. cóż za odkrycie! właśnie dlatego proszę o pomoc na forum o telefonach... I wspomniałam o moim nieobeznaniu w pierwszym poście.
Cóż, 2015 to chyba nie taka tragedia, ale rozumiem. Popatrzę na Twoje propozycje, zastanowię się i coś wybiorę. Dzięki za pomoc.
 #928222  autor: zielony71
 28 maja 2017, 04:26
Radzę też spojrzeć na Samsunga A3. Może nie jest demonem prędkości, ale jest mały i ładny. Kobietom zwykle się podoba.
 #928340  autor: motov3
 28 maja 2017, 22:46
Eragon poslodzil (powiem twojej zonie jak sie nie uspokoisz :mrgreen: ) to pora na mnie.

1. Przede wszystkim nie okreslilas Nowy czy Uzywany. Ale postaram sie wskazac pare propozycji.

W ogole zapomnijmy o kryterium 3, 3.5 czy 4 cale. Tego typu smartfony kiedys byly produkowane, i nawet byly niezle wybory (np Lumia 925 4.5 cala) czy Nokia N8 (3.5 cala). Ale to juz przeszlosc.

Obecnie minimum z minimum to 5 cali. 5.1-5.2 to absolutny standard. 5.5 - praktycznie stal sie takim samym standardem jak 5.1-5.2.

ponizej 5 cali
Samsung Galaxy A3 (2016, 2017)
Sony Xperia z5 compact

5 - 5.2 cali
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S7

HTC One M8
HTC One M9

Nie wiem nawet ile $$$ masz do przeznaczenia. Moze podaj maksymalna gorna kwote to pomyslimy dalej.

Obrazek
 #929690  autor: FKS_91
 05 cze 2017, 23:06
motov3 uderzył w sedno :) żeby zacząć coś radzić i się zastanawiać nad pewnymi opcjami trzeba poznać jaką koleżanka ma granice cenowe :)