DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #928028  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 26 maja 2017, 13:05
Witam wszystkich.
Moja druga połówka załatwiła swój S4, więc przyszła pora na zakup czegoś nowego. Jako, że wymagań nie ma zbyt wygórowanych (fb, ogólnie komunikatory i coś tam na necie sprawdzić, aparat nie jest priorytetem) to i telefon nie musi być z górnej półki. Kwota 500-600zł myślę będzie ok.
Zrobiłem krótki risercz i wpadł mi w oko redmi 4a za 599 w wersji 32GB Global. Dostanę w tych pieniądzach coś lepszego? Nie chce niczego z Chin, ze względu na gwarancję/czas dostawy/problemy z CE. Nie chcę też kupować od Januszy z allegro, więc tylko sklep i tylko gwarancja 24m.
Dzięki za opinie.
P.S. Nie dołożę 3k i nie kupie nic lepszego bo ona nawet tego nie wykorzysta :-) Wiem 4X lepszy, ale z polską ceną to popłynęli.
 #928030  autor: Eragon
 26 maja 2017, 13:12
No i sam sobie odpowiedziałeś.
Jedyną ewentualną możliwością jest zakup Redmi 4X 2/16 + 2 lata gwarancji we wrocławiu + dołożyć ewentualnie kartę SD gdyby pamięci nie starczyło... i tyle. Też sie wtedy zmieścisz w tych 600zł.
Zyskasz na aparacie, baterii, obudowie...

:smt006
 #928031  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 26 maja 2017, 13:23
Czas dostawy jest kluczowy.
Ja wiem, że można 4X kupić, ale:
-bez LTE 800
-nie mogę z rękojmi skorzystać w razie czego.
Ty tutaj jesteś praktycznie ambasadorem Xiaomi to podziel się opinią jak miui będzie działać na 2GB RAM? Widziałem recenzję na YT i tam wszystko działa płynnie, ale wiadomo - świeży system. Nie wykrzaczy się to po paru miesiącach jak stary Touch wiz samsunga?
 #928037  autor: Eragon
 26 maja 2017, 14:02
Mam w domu, od roku, Redmi 3 z 2GB... i działa normalnie ;p
Czyli bez ścinek, czy czegokolwiek takiego.
Aczkolwiek, nie aktualizuję go.

Zresztą, w tym budżecie nie wyrwiesz z 3GB ram... także, 2 GB to Twoja jedyna opcja.
A do FB się spokojnie nada... aczkolwiek oczywiście, appka FB będzie ciągle puchnąć więc polecam pomyśleć nad jakimś zastępstwem dla niej... ;)

:smt006
 #928042  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 26 maja 2017, 14:12
Wyłączę jej automatyczne aktualizacje :D
Sam korzystam z fb w wersji 100 ileś tam i messengera 89 ileś tam i działają pięknie, a przy tym nie są aplikacjami do wszystkiego jak aktualne wersje.
A w sumie zawsze zostaje wersja lite, albo całkowite pozbycie się tego szpiega.
 #928046  autor: Eragon
 26 maja 2017, 14:20
Yep. Ja na swoim full wypas Mi5, używam bieda fejsa w wersji Lite xD
Cierpię mocno nad jego ułomnością, ale chociaż widzę że bateria nie leci...

4X możesz kupić z Chin. Dojdzie kurierem w tydzień. Ibuygou.

:smt006
 #928047  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 26 maja 2017, 14:25
Ale możliwy VAT i problemy z CE. Plus jeżeli to DHL to ich opłaty za odprawę bywają dość wysokie.
No i 1500m od domu mamy stacje LTE 800Mhz, szkoda nie korzystać.
 #928048  autor: Eragon
 26 maja 2017, 14:30
1. Bez Vatu
2. Bez problemów z CE jeśli mieszkasz wszędzie indziej poza okolicami Przemyśla
3. A LTE, to już osobisty wybór. Good Luck.

:smt006
 #928052  autor: Dariuszek
 26 maja 2017, 14:54
W Polsce dostaniesz Xiaomi 4A 32 GB ale bez problemem z LTE czy aktualizacją
 #928099  autor: Eragon
 26 maja 2017, 21:51
No to przecież o tym piszemy... Czy Ty przeczytałeś wszystkie nasze poprzednie posty? xD
Eh, człowieki...

:smt006
 #928106  autor: Eragon
 26 maja 2017, 22:18
Czekamy na głębsze relacje. I pamiętaj o tym, że to jest najsłabszy telefon w ofercie Xiaomi. Także, jeśli znajdziesz jakieś wady, to zapewne przez to. I możesz próbować pobawić się w Miui Polska. I ustaw skrót blokady na ekranie.

:smt006
 #928121  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 27 maja 2017, 09:07
Telefon po prostu działa, i wydaje mi się, że działa szybciej niż wszystko inne do 600 zł.
Z zauważonych na szybko minusów
-nie da się wyłączyć wibracji dźwięku sms jeżeli chcemy mieć wibrację połączeń
- nie da się rozdzielić głośności powiadomień i dzwonka telefonu.
Ale to ostatnie to myślę, że da się ogarnąć zewnętrzną aplikacją.
Ogólnie jak za tę cenę to bajka. Nikt nie oczekiwał wykonania i wydajności flagowca w tej kwocie.
Aparat też daje radę, oczywiście do flagowców nie ma porównania ale wydaje mi się, że S4 robił gorsze zdjęcia.
Jak wyjdą jeszcze jakieś babskie mankamenty to też dam znać :mrgreen:
 #928123  autor: cyanoone
 27 maja 2017, 09:36
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:-nie da się wyłączyć wibracji dźwięku sms jeżeli chcemy mieć wibrację połączeń
Można ustawić "brak" jako dzwonek sms.
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:- nie da się rozdzielić głośności powiadomień i dzwonka telefonu.
Nigdy nie zwróciłem na to uwagi :D

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #928124  autor: Eragon
 27 maja 2017, 09:52
Ah, wyżej już padła odpowiedź.
Ja u siebie, mam wyłączoną całkowicie wibrację, oraz wszelkie dźwięki z aplikacji.
Tylko dzwonek połączenia/SMS jeśli zechcę, to Volume Up.
Dzięki temu, mam święty spokój i to ja rządzę telefonem, nie on mną ;P

:smt006
 #928246  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 28 maja 2017, 11:25
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:-nie da się wyłączyć wibracji dźwięku sms jeżeli chcemy mieć wibrację połączeń
Dla potomnych. Żeby wyłączyć wibrację dla sms musimy wejść w Zainstalowane aplikacje, odszukać aplikację sms, wybrać Pokazuj powiadomienia i tam odznaczyć wibrację.
Co ciekawe, jeżeli wejdziemy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem w Aplikacje systemowe ( która jest aplikacja sms), to już tej opcji nie znajdziemy.
Wiadomo, ryżowa logika :)
 #928398  autor: Ruben
 29 maja 2017, 12:59
A jak jest z jakością połączeń, czy rozmowy są głośne, wyraźne czy trzeba głośność na max ustawić żeby coś zrozumieć? W Huawei jest pod tym względem dobrze a Xiaomi?
 #928440  autor: Ramirez
 29 maja 2017, 19:56
Głośność i jakość połączeń jest ok. Ale jako użytkownik redmi 4a to średnio polecam. Mam wątpliwości co do jakości użytych materiałów do produkcji tego telefonu. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę swoje przemyślenia napisać na PW