DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 145 z 374
  • 1
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 374
 #927682  autor: Mixiorek
 24 maja 2017, 20:22
Patryk7588 pisze:Serio jesteś w stanie usłyszeć 600 Hz różnicy?
Tak. Opisywałem to już. Najbardziej można to wychwycić jeżeli po drugiej stronie jest muzyka czyli testując rozmowy na słynne numery 22 6459300 itp. Po HO z VoLTE do 3G jest nieco ciszej i delikatnie mniej wyraźnie albo odwrotnie, przy VoLTE jest mega wyraźnie. Słuch mam bardzo dobry ale raczej nie audiofilski :-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #927683  autor: 3G
 24 maja 2017, 20:30
Mixiorek pisze:Po tym jak spróbowałem VoLTE to ja już tak tylko chcę :-)
A ja się pobawilem i... nie urzekło mnie. No fajny bajer, nie powiem, ale wlaśnie raczej bajer.
Mixiorek pisze: iPhone sprawa indywidualna ale IOS po prostu działa a android ...
A to już szerszy temat, którego nie chciałbym poruszać ;) Powiem tylko, że nie jestem żadnym fanem androida, jestem świadom jego wad, ale iOS to w ogóle nie to.
Mixiorek pisze: SGS7/ EDGE za to miażdży cokolwiek od Apple jeżeli ktoś monitoruje sieć. Wtedy wybór jest prosty.
No właśnie, to tylko jedna z przyczyn mojej oceny i wyboru. Dodam jeszcze, że od tego samsungowego wolę nieco hidden menu w LG ze względu na wygodniejszą obsługę - np. jak wejdę w menu wyboru pasm, następnie zminimalizuję, to potem jak znów wejdę to jestem tam, gdzie byłem ostatnio, zaś w Samsungu muszę przez to menu znów się przedzierać. Czasem gdy trzeba coś na szybko sprawdzić naprawdę ma to znaczenie. Tak samo jak rozmiar czcionki w tym menu - w Samsungu bardziej trzeba celować, co np. w czasie jazdy jest średnio wygodne.
Mixiorek pisze: Odpowiedź to Nju?
Może. Ale też nie do końca.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #927685  autor: Mixiorek
 24 maja 2017, 20:34
3G pisze:A ja się pobawilem i... nie urzekło
Opisywałem już, że kopara mi opadła jak przy jednym z pierwszych połączeń sygnał usłyszałem po tym jak kliknąłem "połącz" i przyłożyłem telefon do ucha. Czas to pieniądz :-) ja włączyłem i korzystam codziennie.

Jeszcze małą errata odnośnie jakości VoLTE. Różnica na korzyść VoLTE vs. HD Voice, którą opisuję słyszę w momencie gdy rozmowa idzie przez zestaw w samochodzie i dobry jakościowo zestaw głośników.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #927686  autor: f0ku5
 24 maja 2017, 20:37
Mixiorek pisze:Opisywałem już, że kopara mi opadła jak przy jednym z pierwszych połączeń sygnał usłyszałem po tym jak kliknąłem "połącz" i przyłożyłem telefon do ucha
O to, to, plus oszczędność baterii! :)
 #927690  autor: 3G
 24 maja 2017, 20:44
Mixiorek, no właśnie nie zauważyłem by było aż tak szybko.

f0ku5isko, zmierzyłeś to?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #927699  autor: f0ku5
 24 maja 2017, 20:53
3G pisze:f0ku5isko, zmierzyłeś to?
Nie, nie jestem aż takim zapaleńcem ;)
Dużo rozmawiam i bez mierzenia widzę, że telefon trochę dłużej trzyma na VoLTE. Brak potrzeby fallback'u do 3G, a dodatkowo samo LTE jest o wiele bardziej oszczędniejsze niż 3G.
 #927700  autor: Mixiorek
 24 maja 2017, 20:56
3G pisze:Mixiorek, no właśnie nie zauważyłem by było aż tak szybko.
Swego czasu zrobiłem testy ze stoperem, są na forum :-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #927701  autor: kozien70
 24 maja 2017, 21:04
Patryk7588 pisze: Zacznijmy od tego że cieszę się że znów jesteś online, w końcu Orange usunęło awarię w swojej sieci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eee tam taka awaria to ### a nie awaria. W zeszłym roku to były crashe :lol:
Ale może nie będę krakać, bo wszystko być może jeszcze przed nami :lol:
Patryk7588 pisze: Dla Ciebie i Kozienia operatorem wiodącym jest Orange, dla Pawrzesa Play, dla mnie Plus, gdyby wszyscy pisali o jednym operatorze, na forum wiałoby nudą... :D
Jak to mówią, każdy swoje chwali :-) Dla mnie z punktu widzenia jakości W3 reprezentuje zbliżony poziom i jeśli ktoś chce wybierać sieć to zawsze mu mówię: sprawdź oferty u wszystkich trzech, weź tą która jest najkorzystniejsza finansowo i która ma u ciebie najlepszy zasięg i prędkości netu. No dobra, od siebie czasem dodaję, że T-bombaja nie lubię z racji służbowych przebojów :mrgreen:
Co zaś się tyczy Play: sieć macierzysta działa bardzo fajnie, szacunek, natomiast roaming uważam cały czas za zakałę, zło wcielone (choć konieczne) zarówno ze względu na beznadziejny lejek internetowy jak i ciągły brak HD Voice (testów nie biorę pod uwagę). I jeszcze jedna sprawa: jeśli ktoś gdzieś pisze "dostaję SMS, że ktoś do mnie dzwonił, a telefon mi nie dzwonił" to w ciemno obstawiam, że ten ktoś jest w Play i jeszcze nigdy się nie pomyliłem.
 #927702  autor: habish
 24 maja 2017, 21:22
kozien70 pisze:Eee tam taka awaria to ### a nie awaria. W zeszłym roku to były crashe :lol:
Ale może nie będę krakać, bo wszystko być może jeszcze przed nami :lol:
Wiem, to był tylko ciąg dalszy dogryzania sobie z Mixiorkiem, oczywiście wszystko w ramach żartu :)
Choć z tego co dziś czytałem na forum, pewien użytkownik próbował ogarnąć telefon żony podczas trwania tej awarii, i bardzo kiepsko mu to szło. :mrgreen:
 #927705  autor: tomi81
 24 maja 2017, 21:32
Dzięki za zaliczenie do grona obiektywnych :D :D

A co do konkretów - zgadzam się z opinią, iż wszystko zależy od lokalizacji. Jak pisałem wielokrotnie, na ścianie wschodniej, najlepiej spisuje się połączenie N! (z naciskiem na O) i Plusa, które dobrze uzupełnia się (zarówno zasięgowo jak i technologicznie - tam gdzie brakuje stacji/technologii w N jest w Plusie i odwrotnie). W przypadku Plusa na plus :-) przemawia gęsta siatka nadajników wzdłuż granic (kiedy budowane na potrzeby straży granicznej), które obecnie właściwie wszystkie są już po rozbudowie (mamy U900, lokalnie U2100 a czasami i LTE1800 zapewniające to z czym na tym terenie ma problem N) - o przyczynach tych problemów pisano wcześniej. W samym Białymstoku Plus z 20 MHz na LTE1800 daje radę, a tam gdzie jest problem wkrótce doczekamy się LTE2600). Brakuje budowy nowych stacji (potrzeby są), jednak da się jeszcze przeżyć.
W przypadku N! cały czas, w terenie, pojawiają się plany jak i realnie nowe stacje - także w takich dziurach gdzie zasięg jest potrzebny od dawna, zaś ani Plus ani Play się nie fatygował. Ostatni przykład to zgoda na budowę stacji Sochonie - do sprawdzenia na mapie :-)
Co do Play - zgadzam się z przedmówcami - na swoim zasięgu sieć działa Ok (z zastrzeżeniem dla voice o którym pisałem kiedyś), tyle że ten zasięg mamy w Białymstoku i ......praktycznie tyle. Nawet na przedmieściach mamy roamingową zakałę, a te kilka stacji na terenie całego województwa (w zdecydowanej większości bez modernizacji), zapewniających wyspy zasięgu to nieco za mało. Widać, iż budowany jest zasięg na trasie Białystok - Warszawa (za to plus), nie mniej na terenach dalej na wschód Playa raczej nie zobaczę (chciałbym się mylić). Jadąc np. do Katowic sprawa zaczyna zmieniać się na korzyść Playa, jednak na scianie wschodniej (zwłaszcza dla osób poruszających się po terenie) użyteczność tego operatora jest "dyskusyjna" (w mojej opinii bez większych szans na zmianę, zaś za roamingową użyteczność podziękuje).
VoWiFi - fajna sprawa, korzystam w Orange (zwłaszcza za granica - w USA działało dobrze), zaś VoLTE - jakość dźwięku faktycznie lepsza, wymaga jednak jeszcze dopracowania (częste dropy przy przechodzeniu do 3G). Podsumowanie sprzętu i systemów - na codzień iOS z jedna karta i S7E z druga - z powodzeniem godzę oba światki (monitorowanie sieci - Android, pozostałe korzystnie - iOS) :-).
 #927713  autor: cedrus
 24 maja 2017, 22:59
OK, to i ja wtrącę swoje 3 grosze. Korzystam codziennie z Plusa (abo priv) i Orange (abo korpo, S7E z voLTE). Oczywiście non stop rozmowy i internet. Pokonuje miesięcznie do 80k km po całym niemalże kraju. Jeśli miałbym prywatnie zmieniać Plusa to ewentualnie na T-M. Chyba dlatego że tę sieć znam najmniej, testowo mam tam tylko prepaida. Za Orange i Play dziękuję. Owszem, O ma subiektywnie najwięcej stacji (zresztą prawie każdy nowo napotkany nowy nodeB należy do O) ale sieć wg. mnie wymaga optymalizacji, co z tego że jest dobry zasięg jak jakość rozmowy czy szybkość neta jest niezadowalająca. I nie jestem fanem cyferek i benchmarków, mam na myśli działający net np. w Yanosiku. O ma nadal z tym problemy choćby na A2 z Wawy w kier Łodzi. Awarie też są denerwujące. Jeszcze rok-dwa temu w Orange miałem kilka zerwanych rozmów dziennie mimo zasięgu. Teraz jest dużo lepiej. W plusie trochę niepokojąca jest wręcz zmniejszająca się ilość nadajników ale zawsze można zmienić sieć jak przesadzą z cięciami.
Ale żeby nie było że jestem fanbojem: w O podoba mi się VoLTE, działa zauważalnie lepiej niż na początku. Natywne VoWifi też jest ok, chociaż w Plusie z pomocą apki też jest ok.
 #927718  autor: 3G
 25 maja 2017, 00:13
Rozumiem, że chodzi o 8k km? Bo 80 nie za bardzo jest możliwe...

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #927803  autor: MobileMaster
 25 maja 2017, 13:05
LTE800 – 4042 (0)
LTE1800 –6789 (+88)
LTE2100 – 214 (+2)
LTE2600 – 307 (+25)

Przy okazji pojawiło się LTE1800 na 11418 Warszawa - Praga Północ, Mazowieckie
ul. ks. Ignacego Kłopotowskiego 38 (dach - zwieńczenie kamienicy)
 #927820  autor: marcinek243
 25 maja 2017, 14:25
W pozwoleniach pojawiło się w Nowej Soli L2600 na stacji której w godzinach szczytu ledwo idzie 2mbps. Ciekawe czy radiolinia nadal 180 :roll:
 #927823  autor: 3G
 25 maja 2017, 14:58
Tych wykazów radiolinii nie ma co tak serio traktować. Widziałem stacje z szybciej działającym internetem niż rzekomy przesył radiolinii. Ale nie można też wykluczyć, że jest jak mówisz :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #927876  autor: Kamil1000
 25 maja 2017, 20:11
W tym miesiącu przeprowadziłem parę nietypowych pomiarów - przetestowałem wydajność sieci Plusa podczas dwóch imprez masowych jakie odbyły się we Wrocławiu. Pomiary były wykonywane "w centrum wydarzeń".

Juwenalia Politechniki Wrocławskiej (11 maja, Wrocław, ul. Wittiga, ok. 20000 osób)
Obrazek
Obrazek

Juwenalia Uniwersytetu Ekonomicznego (19 maja, Wrocław, ul. Kamienna, ok. 10000 osób)
Obrazek
Obrazek

Jak widać, mimo ogromnego obciążenia, wydajność sieci była cały czas na wysokim poziomie.
 #927881  autor: habish
 25 maja 2017, 20:32
@Kryniczanin, @plk. Mortimer
Nie ma zgody UKE na rozbudowę stacji w Muszynie o kolejne pasma... :?
marcinek243 pisze:W pozwoleniach pojawiło się w Nowej Soli L2600 na stacji której w godzinach szczytu ledwo idzie 2mbps. Ciekawe czy radiolinia nadal 180 :roll:
Stacja ma zostać zmodernizowana jeszcze w tym kwartale, podobnie stacja w Sławie.
  • Strona 145 z 374
  • 1
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 374
  • 1
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 374