DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 144 z 374
  • 1
  • 142
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 374
 #927575  autor: p2225
 24 maja 2017, 12:14
Jak wszyscy przejdą to nie będzie tak cudownie :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #927576  autor: Mixiorek
 24 maja 2017, 12:14
Patryk7588 pisze:Pod tym można podpisać dowolnego operatora.
Wyrywasz zdanie z kontekstu i większej całości.
Załóżmy, że N! zmodernizował już ~70% stacji w dzielnicy Ursynów. W całej Warszawie pewnie też jest podobnie. Nie mówię nawet o województwie bo poza miastami L800 robili wcześniej. Stacje, które im jeszcze zostały mają termin na najbliższe miesiące. W moim przypadku wszystkie stacje, które są w kręgu mojego zainteresowania są po ostatniej modernizacji, w trakcie lub mają termin do końca sierpnia. Pojedyncze (2szt.) mają termin do końca października. Do tego dochodzą całkiem nowe stacje (nie pasma na istniejącym ndajaniku)

Także nie porównywałbym pojedynczych inwestycji Plusa (w skali aglomeracji warszawskiej czy poznańskiej) do konsekwentnie prowadzonej kompleksowej modernizacji w N! czy Play. Wszystkie 3 sieci (O, TMo, P) idą po całości i dążą do tego by wszystkie stacje w czasie trwania prac zyskały nowe anteny i pasma. Tak na szybko nie kojarzę już stacji Play, która nie miała modernizacji w ostatnich miesiącach.
Plus ma inny sposób inwestycji, który nazwałbym wyspowym i to nie w sensie obszaru a konkretnej stacji. Jeżeli sieć im dobrze działa a klienci są zadowoleni z jakości usług to mogą sobie na to pozwolić.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 12:15 przez Mixiorek, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #927582  autor: habish
 24 maja 2017, 12:44
Mixiorek, widzę że chcesz się trochę podroczyć. :-)

Przypomnę tylko że N! oraz Play mają ciągle mniej stacji L800 niż Plus.

O pojedyńczych czy też ograniczonych inwestycjach to rozumiem mowa o L2600?
Tygodniowo modernizowanych jest 50-100 stacji, kilka statystyk wkleiłem w tym wątku, jak to wygląda u innych? Brak danych.

Jeśli na stacji jest G900/U900/L1800 + ewentualne U2100 w miastach to do czasu wdrożenia L900 raczej nie za wiele będzie się działo w najbliższym czasie, no chyba że stacja zakwalifikuje się do rozbudowy o dodatkowe sektory lub L2600.
 #927584  autor: Kryniczanin
 24 maja 2017, 12:53
Przypomnę tylko że N! oraz Play mają ciągle mniej stacji L800 niż Plus.
Czy ja wiem, potrzebne są najnowsze dane operatorów jak to wygląda w skali kraju. Ja u siebie widzę, że Plus już jest na ostatnim miejscu z LTE 800.
 #927611  autor: harys
 24 maja 2017, 15:22
Patryk7588 pisze:Poczytaj ostatnie raporty kwartalne.

L800:
Play po 4Q2016: 3114 stacje
Plus po 4Q2016: 3482 stacje
Orange po 1Q2017: 3200 stacje.
Hmm a te 3200 to nie było razem z lte2600?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 #927620  autor: Kryniczanin
 24 maja 2017, 16:08
Patryk ja mówiłem o stanie na dzień dzisiejszy :-)

Play już mógł przegonić Plusa w LTE 800 bądź być kilka procent za.
 #927659  autor: plk. Mortimer
 24 maja 2017, 18:55
Kryniczanin pisze:
Poniewaz Plus mial jeszcze tylko jedna stacje na starym i przede wszystkim niskim maszcie radiowym
W okolicy nie było tak źle w latach 1999-2002 mieszkałem w Powroźniku i zasięg z tego starego masztu był znacznie lepszy niż Ery z Mściwujeckiego.

A Plus w Krynicy na Parku Sportowym 5 (Hotel Krynica) ma coś czy tylko pozwolenie? Wiele razy chodziłem koło hotelu i lodowiska i zawsze łapie z Pięknej 17. Może mają PIKO we wnętrzu?
Pisalem o Rynku. W Powrozniku moglo byc zupelnie inaczej. Taki teren.
Z tego co wiem to Krynica przy Parku Sportowym lokalizacja padla i w zamian jest wlanie Piekna.
 #927660  autor: Mixiorek
 24 maja 2017, 19:03
Patryk7588 pisze:Mixiorek, widzę że chcesz się trochę podroczyć. :-)
Z obiektywną osobą tak. Z fanboyem swojej sieci nie :P Niezależnie od tego jaka to sieć :-)
Przypomnę tylko że N! oraz Play mają ciągle mniej stacji L800 niż Plus.

Poczytaj ostatnie raporty kwartalne.

L800:
Play po 4Q2016: 3114 stacje
Plus po 4Q2016: 3482 stacje
Orange po 1Q2017: 3200 stacje.
Nie wiem czy te dane są nadal aktualne. Moim zdaniem są już spore różnice. Szczególnie w przypadku Play, które inwestuje i modernizuje wszystko co się tylko u nich rusza. Do tego stawia nowe stacje. Podobnie N!.
Plus chyba zastopował nieco inwestycje w L800 ze względu na plany związane z L900? Nie zdziwiłbym się gdyby na dzień dzisiejszy siecią z największą ilością stacji L800 był Play.
Tygodniowo modernizowanych jest 50-100 stacji, kilka statystyk wkleiłem w tym wątku, jak to wygląda u innych? Brak danych.
Wolę i mogę mówić o tym co widzę na własne oczy lub donoszą osoby na tym forum. Aglomeracja warszawska jest od pewnego czasu w nieustannej modernizacji N!. Białystok podobnie, "kilka" innych miast też pewnie się znajdzie. Play w ogóle wszystkich pozamiatał i ma wszędzie nowe graty i stacje full LTE czyli 800+1800+2100+2600.
O Plusie nie mogę tego napisać gdyż stacje, które obserwuję nie mają zmienianych anten, dodawanych RRU. Nie widzę też całkiem nowych stacji Plusa. Na przestrzeni ostatnich kilku lat kojarzę jedną taką stację w aglomeracji warszawskiej. Co nie znaczy oczywiście, że nie ma ich więcej bo nie jestem wszędzie i nie znam każdej stacji.
Jeśli na stacji jest G900/U900/L1800 + ewentualne U2100 w miastach to do czasu wdrożenia L900 raczej nie za wiele będzie się działo w najbliższym czasie, no chyba że stacja zakwalifikuje się do rozbudowy o dodatkowe sektory lub L2600.
Chciałbym usłyszeć wrażenie kogoś obiektywnego z użytkowania Plusa w Warszawie* i całym kraju. Najlepiej, żeby osoba sporo podróżowała, używała mocno telefonu do rozmów i neta. Tzn. jak działa ich L1800 i czy daje dobry zasięg indoor.
Nie wiem w jakiej skali Plus ma L800 na stacjach w aglomeracji warszawskiej. Patrząc na btsearch mają sporo takich stacji. Dziwi mnie np: brak L800 na dwóch stacjach na warszawskich Kabatach - AL. KEN 26 oraz Al. KEN 18. Podobnie na zielonej Białołęce.

* a chciałbym bo pod koniec roku robię mały konkurs na usługi telco dla kilkudziesięciu aktywacji, łącza symetryczne i nie wiem czy brać Plusa poważnie pod uwagę :-) choć o ofertę na pewno ich zapytam. Biorę pod uwagę TMobile, Orange, Netię i Atmana. Z zastrzeżeniem, że dwie ostatnie firmy to tylko symetryki.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #927665  autor: habish
 24 maja 2017, 19:27
Mixiorek pisze:Z obiektywną osobą tak. Z fanboyem swojej sieci nie :P Niezależnie od tego jaka to sieć :-)
Zacznijmy od tego że cieszę się że znów jesteś online, w końcu Orange usunęło awarię w swojej sieci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do fanboystwa to mylisz pojęcia, coś tam wiem o Plusie z różnych źródeł i się tym dzielę, nigdzie nie wypisuję że Plus jest najlepszy i ogólnie wszystkich bije na głowę.
Dla Ciebie i Kozienia operatorem wiodącym jest Orange, dla Pawrzesa Play, dla mnie Plus, gdyby wszyscy pisali o jednym operatorze, na forum wiałoby nudą... :D
Nie wiem czy te dane są nadal aktualne. Moim zdaniem są już spore różnice. Szczególnie w przypadku Play, które inwestuje i modernizuje wszystko co się tylko u nich rusza. Do tego stawia nowe stacje. Podobnie N!.
Plus chyba zastopował nieco inwestycje w L800 ze względu na plany związane z L900? Nie zdziwiłbym się gdyby na dzień dzisiejszy siecią z największą ilością stacji L800 był Play.
Jest to bardzo prawdopodobne, jednakże jak pisałem wcześniej, nie chciałem wróżyć z fusów więc podałem najnowsze dane jakie przekazali operatorzy.
Chciałbym usłyszeć wrażenie kogoś obiektywnego z użytkowania Plusa w Warszawie* i całym kraju. Najlepiej, żeby osoba sporo podróżowała, używała mocno telefonu do rozmów i neta. Tzn. jak działa ich L1800 i czy daje dobry zasięg indoor.
Nie wiem w jakiej skali Plus ma L800 na stacjach w aglomeracji warszawskiej. Patrząc na btsearch mają sporo takich stacji. Dziwi mnie np: brak L800 na dwóch stacjach na warszawskich Kabatach - AL. KEN 26 oraz Al. KEN 18. Podobnie na zielonej Białołęce.
Sam możesz potestować, kiedyś pisałeś że zastanawiasz się nad Plushem.
* a chciałbym bo pod koniec roku robię mały konkurs na usługi telco dla kilkudziesięciu aktywacji, łącza symetryczne i nie wiem czy brać Plusa poważnie pod uwagę :-) choć o ofertę na pewno ich zapytam. Biorę pod uwagę TMobile, Orange, Netię i Atmana. Z zastrzeżeniem, że dwie ostatnie firmy to tylko symetryki.
Coś mi się wydaje że zwycięzca tego konkursu już jest znany :D
 #927668  autor: JARULi
 24 maja 2017, 19:33
Witam, od niedawna wróciłem do plusa.
Oto moje wyniki zrobione u mnie w domu w Poznaniu przy pomocy Samsung Galaxy S7 Edge.
Dwa pierwsze screeny- pomiar w godzinach szczytu. Pierwszy na LTE drugi 3G a trzeci LTE z rana. Jest niestety różnica w porównaniu np do Play gdzie z 4 sieci miałem u siebie najlepsze wyniki
Obrazek Obrazek Obrazek
 #927669  autor: Mixiorek
 24 maja 2017, 19:42
Patryk7588 pisze:Zacznijmy od tego że cieszę się że znów jesteś online, w końcu Orange usunęło awarię w swojej sieci
Ehh. Często powtarzam na tym forum, że dobre łącze stacjonarne to podstawa w biurze, domu itp. Mobilny net używa się mobilnie :P oczywiście tam gdzie jest kabel HFC, światłowód itp.
Co do fanboystwa to mylisz pojęcia, coś tam wiem o Plusie z różnych źródeł i się tym dzielę, nigdzie nie wypisuję że Plus jest najlepszy i ogólnie wszystkich bije na głowę.
No tak, bronisz ich jak Częstochowy :P
Dla Ciebie i Kozienia operatorem wiodącym jest Orange, dla Pawrzesa Play, dla mnie Plus, gdyby wszyscy pisali o jednym operatorze, na forum wiałoby nudą... :D
Oj wypraszam sobie. Ja tam na co dzień używam też Play ;-)
Sam możesz potestować, kiedyś pisałeś że zastanawiasz się nad Plushem.
Jak Plus wprowadzi natywne VoLTE, VoWiFi oraz zostanie oficjalnym partnerem Apple to pomyślę :mrgreen:
Coś mi się wydaje że zwycięzca tego konkursu już jest znany :D
Szczerze? Nie mam zielonego pojęcia :P
Z Orange ostatnio przy przedłużaniu był czeski film ale dzięki uporowi i cierpliwości udało się wyrwać to co chciałem ale moim zdaniem nie tak to powinno wyglądać. Nadal obecny i sprawdzony klient traktowany jest gorzej od nowego.
Stąd teraz na koniec roku będę jeszcze lepiej przygotowany i jeżeli Orange zacznie się migać to dosyć szybko sprowadzę ich na ziemię. O ile dostanę dobrą ofertę od konkurencji. Zero sentymentów. Przeniesienie wszystkich numerów, usług i tyle.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #927670  autor: f0ku5
 24 maja 2017, 19:48
JARULi pisze:Witam, od niedawna wróciłem do plusa.
Oto moje wyniki zrobione u mnie w domu w Poznaniu przy pomocy Samsung Galaxy S7 Edge.
Dwa pierwsze screeny- pomiar w godzinach szczytu. Pierwszy na LTE drugi 3G a trzeci LTE z rana. Jest niestety różnica w porównaniu np do Play gdzie z 4 sieci miałem u siebie najlepsze wyniki
Obrazek Obrazek Obrazek
"Lyder" LTE :-)
 #927672  autor: habish
 24 maja 2017, 19:55
JARULi pisze:Witam, od niedawna wróciłem do plusa.
Oto moje wyniki zrobione u mnie w domu w Poznaniu przy pomocy Samsung Galaxy S7 Edge.
Dwa pierwsze screeny- pomiar w godzinach szczytu. Pierwszy na LTE drugi 3G a trzeci LTE z rana. Jest niestety różnica w porównaniu np do Play gdzie z 4 sieci miałem u siebie najlepsze wyniki
Jeśli chcesz, możesz zapytać w poniższym wątku czy Plus planuje jakieś modernizacje w twojej okolicy: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=7950
Mixiorek pisze:No tak, bronisz ich jak Częstochowy :P
Poczytaj własne komentarze na temat Orange :P
Jak Plus wprowadzi natywne VoLTE, VoWiFi oraz zostanie oficjalnym partnerem Apple to pomyślę
VoWiFi to faktycznie Ci się przyda do testowania sieci, co do VoLTE to możesz poczekać te 3 sekundy dłużej na zainicjowanie połączenia.
Zero sentymentów. Przeniesienie wszystkich numerów, usług i tyle.
Mam nadzieję że nie poniżysz się do takiego stopnia aby przejść do T-Mobile. 8) 8) 8)
 #927674  autor: 3G
 24 maja 2017, 19:59
Aha, czyli nie jestem traktowany poważnie skoro potrzebna jest rzetelna i obiektywna opinia ;) Pisałem nie raz, dawałem porównania - także takie, w których Plus wyglądał gorzej czy nawet dużo gorzej. Używam Plusa jako głównego numeru i nie widzę jakichś większych problemów wbrew temu co niektórzy głoszą. Są także zapchane stacje, pewnie. Nie widzę natomiast tak częstych zrzutów do 3G jak w N! Moim zdaniem ogólnie remis, no ze wskazaniem na N! ze względu na gęstszą sieć. Wszystko zależy od konkretnego miejsca. Zasięg 1800 indoor? Tak, na wsiach bywa różnie. U teściów nie mam :) Choć nie tylko - w Piasecznie na Kościuszki też raczej nie będzie, w takiej Rawie Mazowieckiej w centrum tak samo.
VoLTE, VoWifi, a zwłaszcza wsparcie dla jabłkofonów nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. No ok, Wi-fi calling za granicą może czasem się przydać, zgoda. Z drugiej strony żeby w takim Orange z tego skorzystać za granicą trzeba mieć abonament. Play dopuścił wiele taryf prepaid, ale akurat nie moją... Za dużo ograniczeń, dziękuję, postoję...

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #927676  autor: Mixiorek
 24 maja 2017, 20:08
Patryk7588 pisze:Poczytaj własne komentarze na temat Orange
Znajdź moje komentarze z awarii Orange z zeszłego roku. Chyba w lipcu. Znajdź moje komentarze odnośnie braku HO podczas aktywnej transmisji danych do LTE. Znajdź moje informacje o dropach połączeń w trakcie VoLTE.
Nie muszę czytać tego co piszę. Ja to doskonale wiem. Chwalę tam gdzie jest za co i walę konstruktywnie z armaty tam gdzie dają ciała. Dzisiejsza awaria to pikuś przy tym jak odbiła się ta z zeszłego roku na mnie i na mojej firmie. Co nie umniejsza tego, że znowu ktoś się u nich dziś potknął i wyciągnął wtyczkę z kontaktu. Ja takie rzeczy pamiętam długo :P
VoWiFi to faktycznie Ci się przyda do testowania sieci, co do VoLTE to możesz poczekać te 3 sekundy dłużej na zainicjowanie połączenia.
To ja mam inaczej. Bardziej zależy mi na VoLTE. Szybkość łączenia i lepsza jakość połączenia niż w HD Voice.
3G pisze:Aha, czyli nie jestem traktowany poważnie skoro potrzebna jest rzetelna i obiektywna opinia ;)
Zapomniałem! Wybacz :-) Tomi81 też przekazuje info.
VoLTE, VoWifi, a zwłaszcza wsparcie dla jabłkofonów nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. No ok, Wi-fi calling za granicą może czasem się przydać, zgoda.
Proszę Pana. Po tym jak spróbowałem VoLTE to ja już tak tylko chcę :-) iPhone sprawa indywidualna ale IOS po prostu działa a android.... ma czasem zły dzień. Android to taka kobieta. Co jakiś czas robi sceny nie wiedzieć czemu :mrgreen: a ile trzeba się naklikać i nagrzebać. SGS7/ EDGE za to miażdży cokolwiek od Apple jeżeli ktoś monitoruje sieć. Wtedy wybór jest prosty.
3G pisze:Z drugiej strony żeby w takim Orange z tego skorzystać za granicą trzeba mieć abonament.
Odpowiedź to Nju?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 144 z 374
  • 1
  • 142
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 374
  • 1
  • 142
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 374