DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
 #926116  autor: _aston_
 16 maja 2017, 07:17
Vieslav pisze: Do mnie też dzwonią co jakiś czas "garnki" albo inne "promocje", ale w moim przypadku miasto zamieszkania nie zgadza się (drugi koniec kraju względem tego, co mówią telemarketerzy)
U mnie było tak, że dokładnie wiedzieli gdzie mieszkam, ponieważ zaproponowali mi nie tylko prezentację w moim mieście (mówili, że dzwonią do ludzi z mojego miasta), to dodatkowo prezentacja miała być 400m od miejsca zamieszkania, gdzie do centrum miasta mam 5km ... przypadek ? Bardzo wątpliwe

Jednak Twój przypadek pokazuje, że nie zawsze maja prawdziwe dane.
 #927550  autor: vh
 24 maja 2017, 09:25
Do mnie wczoraj zadzwoniła pani z numeru 503 200 248, no i pyta, czy to jest abonent taki a taki, coś tam, że Neostrada i takie sprawy. Co się okazało? Ten abonent to mój znajomy. Miał kiedyś problem z Neostradą, no to dzwoniłem ze swojego telefonu do pomocy technicznej Orange, a Orange zapisał mój numer.

Dla porządku dodam, że pani nie próbowała mi wciskać żadnych usług, ale zapisanie mojego numeru to skandal!

No i jeszcze - w kontekście tego wątku - mogę dodać, że parę miesięcy temu kilka razy dzwoniły do mnie "garnki", potem raz jeszcze jakiś "instytut medyczny". No to już znam potencjalne źródło wycieku mojego numeru.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 11:22 przez vh, łącznie zmieniany 1 raz.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #927557  autor: Remington
 24 maja 2017, 09:52
Zapisywanie numerów nie wiąże się z większym ryzykiem niż to, że do Ciebie zadzwonią.

Pomyśl sobie, że taki Groupon gdy płacisz na nim kartą, zapisuje ją bez żadnego ostrzeżenia i jeśli ktoś przejmie Twoje konto, nakupuje na Twój rachunek.
 #928183  autor: vh
 27 maja 2017, 20:51
Dzisiaj dostałem spamowego esemesa z numeru 60406 - usługa "Gdzie jest dziecko". Spamer to Locon sp. z o.o. w Szczecinie.

Na bank mój numer wyciekł z Orange (a telefon mam od zawsze w Play), bo ja nigdy nigdzie nie wyrażam zgody na marketing i w ogóle tego numeru nie podaję byle gdzie.

Skandal! Gdzie są GIODO, UOKiK, UKE i inne do niczego nikomu niepotrzebne instytucje?

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #928249  autor: Blank
 28 maja 2017, 11:48
A masz WYCOFANE zgody marketingowe w Orange? Locon współpracuje ze wszystkimi operatorami.
Skontaktuj się jutro z czatem, i poproś o sprawdzenie i wycofanie WSZYSTKICH zgód marketingowych.

1. Brak ustalenia wartości zgody (nieokreślony), Orange traktuje jako zgodę
2. Nie wiem jak teraz, ale dawniej zmiana zgód przez Orange online nie przynosiła oczekiwanych skutkow.

Wspomniana sprawa nie leży w kompetencji UOKiK ani UKE - i nie są to bynajmniej nikomu niepotrzebne instytucje.
Wspomniana sprawa leży w kompetencji GIODO - i tu informacja - gdzie jest? W siedzibie. Czemu nic nie robi? Bo nikt nie zgłasza. Czemu nikt nie zgłasza? Bo idioci odpowiedzialni za stanowienie prawa (tzw. (p)osły) to utrudniają.
Zgłoszenie skargi do GIODO wiąże się z opłatą, bodajże 10 zł.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #928258  autor: vh
 28 maja 2017, 12:31
Blank pisze:A masz WYCOFANE zgody marketingowe w Orange? Locon współpracuje ze wszystkimi operatorami.
Skontaktuj się jutro z czatem, i poproś o sprawdzenie i wycofanie WSZYSTKICH zgód marketingowych.
Jakie zgody? Nigdy nie było żadnych zgód, to co mam wycofywać? Poza tym mam numer w Play od zawsze, nie że jakiś przenoszony itp.

Do GIODO kiedyś pisałem ws. spamu to mi odwalili elaborat na kilka stron, z którego niewiele wynikało. W dodatku ja do nich mejlem, a oni do mnie pocztą tradycyjną (!?). Szkoda lasów.

Co do UKE - to powinien nakładać kary na spamerów.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #928294  autor: kwistas
 28 maja 2017, 18:34
Mój telefon jest w Play nigdy nie był w Orange i też dostałem takiego smsa jak vh, a problemów ze spamem reklamowym sms nie mam.
 #928461  autor: vh
 29 maja 2017, 22:18
W zasadzie należałoby to zgłosić na policję z art. 24 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Niemniej może się okazać, że w praktyce będzie to wyglądało tak: http://olgierd.bblog.pl/wpis,policja;mo ... 35666.html. Prawo w Polsce to fikcja.

Na razie włączyłem blokadę premium (choć to według w sumie żadne rozwiązanie).

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #932157  autor: TomecekGD
 17 cze 2017, 10:19
Dołączam do waszego grona :(
W rodzinie mam 4 numery. Były one w różnych sieciach. Pewnego dnia przeniosłem wszystkie do Orange. Wszystkie są podpięte do jednego konta. Bardzo dbam o te numery więc nigdy nie było ani telefonów ani smsów ze spamem. Wszystko zmieniło się po przeniesieniu numerów do Orange. Zaczęły się telefony z informacją o wygraniu garnków. Co ciekawe były takie sytuacje, że wszystkie 4 telefony dzwoniły w dokładnie tym samym czasie. Zmasowany atak spamu.

Wczoraj 16 czerwca i dzisiaj 17 czerwca sytuacja się powtórzyła, ale tym razem dzwonili w sprawie odkurzaczy. Są to firmy krzak typu Natura Relaxu i inny syf. Dla mnie jasne jest, że ktoś w Orange wykrada dane i sprzedaje je dalej, bo jak to jest możliwe, że przez lata był spokój, a wszystko się zaczęło po przeniesieniu numeru do Orange?

Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że przez lata dbałem o te numery, przez lata miałem spokój, a teraz zaczęto mnie nękać telefonami i nie mam żadnej możliwości obrony. Nic nie da się zrobić. Blokowanie numerów zastrzeżonych nic nie daje. Blokowanie Premium nic nie daje. Blokowanie poszczególnych numerów nic nie daje, bo za każdym razem dzwonią z innego. Jesteśmy całkowicie bezbronni.
 #932168  autor: Dorotea
 17 cze 2017, 11:52
W praktyce nic im nie można zrobić. Pule numerów komórkowych są jawne, zawsze mogą powiedzieć, że wybrali losowo albo, że ktoś, gdzieś w sieci ten numer zgłosił do jakiegoś konkursu. Prawo w Polsce nie działa jak w USA (bo w ogóle jest niewydolne), tam natrętów można pozwać i wygrać grube pieniądze.

Trzeba wspierać się aplikacjami do blokady połączeń (jeśli jest taka możliwość), osobiście kiedyś poradziłam sobie ze spamem telefonicznym poprzez przekierowanie VoIP co było nieco uciążliwe, ale pomogło, bo po pewnym czasie spamerzy umilkli.
 #932255  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 17 cze 2017, 16:08
Dorotea pisze: zawsze mogą powiedzieć, że wybrali losowo
Art. 172. Zakaz używania urządzeń dla celów marketingu bezpośredniego
Dz.U.2016.0.1489 t.j. - Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne
1. Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.
2. Przepis ust. 1 nie narusza zakazów i ograniczeń dotyczących przesyłania niezamówionej informacji handlowej wynikających z odrębnych ustaw.
3. Używanie środków, o których mowa w ust. 1, dla celów marketingu bezpośredniego nie może odbywać się na koszt konsumenta.
TomecekGD pisze:We Francji wystarczy dodać swój numer na specjalnej stronie
https://listarobinsonow.pl/

Ponadto: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rodo-ogol ... 46501.html
 #932285  autor: djmat2
 17 cze 2017, 17:21
Remington pisze:Zapisywanie numerów nie wiąże się z większym ryzykiem niż to, że do Ciebie zadzwonią.

Pomyśl sobie, że taki Groupon gdy płacisz na nim kartą, zapisuje ją bez żadnego ostrzeżenia i jeśli ktoś przejmie Twoje konto, nakupuje na Twój rachunek.
Poważnie tak jest? Nigdy o tym nie słyszałem. Można powiedzieć, że człowiek dosłownie przez całe życie musi się uczyć.

Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz.
 #932286  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 17 cze 2017, 17:23
Dorotea pisze:I pomimo istnienia zapisów w ustawie bezczelnie dzwonią i co im zrobicie?
Chwilę wyżej chwalisz regulacje Francuskie, polskie krytykując. Znasz kogoś kto zgłosił na policję tego typu zabronione działania (spam telefoniczny to wykroczenie ścigane na wniosek). Policja sama się nie domyśli.
Remington pisze:Pomyśl sobie, że taki Groupon gdy płacisz na nim kartą, zapisuje ją bez żadnego ostrzeżenia i jeśli ktoś przejmie Twoje konto, nakupuje na Twój rachunek.
Chargeback.
 #932342  autor: Dorotea
 17 cze 2017, 20:05
WybrzezeKosciSloniowej pisze:
Dorotea pisze:I pomimo istnienia zapisów w ustawie bezczelnie dzwonią i co im zrobicie?
Chwilę wyżej chwalisz regulacje Francuskie, polskie krytykując. Znasz kogoś kto zgłosił na policję tego typu zabronione działania (spam telefoniczny to wykroczenie ścigane na wniosek). Policja sama się nie domyśli.

Pisałam o prawie w USA, o francuskim ktoś inny. Zresztą nigdzie samo prawo nie wystarczy. Liczy się jego wykonywanie. A co do policji, to w Polsce bardziej poważne sprawy ignorują (wiem, bo ostatnio zgłaszałam) więc nawet ustawowe regulacje nie pomogą skoro nie można ich łatwo wyegzekwować.

Dlatego całymi latami funkcjonują firmy oferujące "gary" i inne procedery do naciągania ludzi. Oczywiście w symbiozie z operatorami.
  • Strona 4 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15