DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #927458  autor: zoombann
 23 maja 2017, 14:22
Witam,

tak jak w temacie. Poszukuję smartfona do ok. 1000zł z wyświetlaczem najlepiej do 5 cali (5.2 to już duuży max). Wstępnie zastanawiam się nad modelami z tytułu i chciałbym prosić Was o jakieś porównanie tych telefonów. Zależy mi najbardziej na płynności i szybkości działania (to przede wszystkim), przyzwoitej baterii (lub Quick Charge jak u Motoroli) i dobrej jakości wyświetlaczu (lubię oglądać czasem jakieś transmisje na telefonie itp.). Modele to:
- Xiaomi Redmi 4x: snapdragon 435, 8 rdzeni, 3/32gb, 720p
- Lenovo K6 Power: snapdragon 430, 8 rdzeni, 2/16gb, 1080p
- Motorola Moto G5: snapdragon 430, 4 rdzenie, 3/16gb, 1080p

Czy ten najlepszy snapdragon, 8 rdzeni, 3gb ram i najsłabszy ekran sprawią, że Xiaomi będzie działał najszybciej i najpłynniej? Duża jest różnica między 720p a tymi 1080 w codziennym użytkowaniu? Może jednak szukać jakiegoś innego telefonu? Telefon muszę kupić nowy, z polskiego sklepu.

Pozdrawiam
 #927477  autor: Eragon
 23 maja 2017, 16:41
Ah, szkoda że z Polskiego. Bo tak to miałbyś w Chinach...
Ale ogółem tak, masz rację.

I masz błąd. G5 przecież też ma 8 rdzeni.
435 to lekko podrasowana wersja 430.

I oczywiście, rozdzielczość ma wpływ na osiągi. W tym przypadki Xiaomi by wygrał, ale nie wiem jak tam dokładnie wygląda optymalizacja systemu w G5.
Być może sumarycznie wyjdą "na jedno" ?

Jeśli NAPRAWDĘ zależy Ci na szybkości, to weź Redmi 4 3/32. O ile opcja zakupu na Allegro, wchodzi w grę. Wyjdzie około 800zł. I będzie to najlepsza opcja.

:smt006
 #927478  autor: kamusial
 23 maja 2017, 16:42
QC masz też w Redmi (pewnie w Lenovo też, bo jest to zależne od SoC, chyba że producent coś namiesza).
Mniejsza rozdzielczość = dłuższy czas pracy na baterii, ciężko mi powiedzieć czy dostrzeżesz różnice przy tym rozmiarze ekranu.
Moto G5 ma szerokość 73mm i 2800mAh, K6 i 4X - 70mm i >4000mAh.

Poczytaj opinie o telefonach np na mgsm albo gsmarena, w Mediamarkt/Saturn/Euro powinieneś móc je pomacać. Zobacz co na Xda piszą o tych tele i czy jest jakiś development.
K6 chyba jeszcze nie dostał update do nougat.

Osobiście chyba bliższe mi Redmi ze względu na cenę (spokojnie <780 pln, z 2 letnią gwarancją od dystrybutora w PL - Action, np. Proline) i spec (3gb + 4100mAh). Potem miałbym problem między moto i K6 - czy ważniejsze 2gb ram czy większa bateria, ale to już Twój wybór.
 #927484  autor: zoombann
 23 maja 2017, 17:06
Dzięki za odpowiedzi
Eragon pisze:Ah, szkoda że z Polskiego. Bo tak to miałbyś w Chinach...
Ale ogółem tak, masz rację.

Jeśli NAPRAWDĘ zależy Ci na szybkości, to weź Redmi 4 3/32. O ile opcja zakupu na Allegro, wchodzi w grę. Wyjdzie około 800zł. I będzie to najlepsza opcja.
No właśnie ten Redmi 4 3/32, czyli wersja Pro/Prime ze snapem 625 to był mój zdecydowany faworyt i chciałem go przez jakieś ibuygou kupić ale jednocześnie chce sobie wziąć ten telefon na fakturę taką dosyć specyficznie wypisaną i w dodatku w dwóch równoważnych egzemplarzach. Na angielską fakturę z dolarami z Chin pieniędzy mi nie zwrócą, podobnie jakieś sklepy z allegro raczej mi nie wypiszą tych faktur (poza tym z allegro trochę się obawiam od tych Januszów biznesu), dlatego zostałem uziemiony na polskim oficjalnym rynku, gdzie mogę pójść do sklepu i się dogadać :)
kamusial pisze:QC masz też w Redmi (pewnie w Lenovo też, bo jest to zależne od SoC, chyba że producent coś namiesza).

Poczytaj opinie o telefonach np na mgsm albo gsmarena, w Mediamarkt/Saturn/Euro powinieneś móc je pomacać. Zobacz co na Xda piszą o tych tele i czy jest jakiś development.
K6 chyba jeszcze nie dostał update do nougat.
O tym QC w Redmi 4x słyszałem pogłoski ale w oficjalnej specyfikacji nie znalazłem do tej pory ale pewnie masz rację. A przy okazji, z zestawie do 4x jest ładowarka 5/2V. Muszę zatem dokupić jakąś, która to QC będzie obsługiwała (tak coś słyszałem), czy ta wystarczy?
No właśnie czytam wszystkie możliwe opinie i ciężko bez jakiegoś ich porównania się zdecydować
 #927492  autor: Eragon
 23 maja 2017, 17:50
Nie wiem jakie cuda chcesz z tą fakturą wyczyniać, ale ogarnij na Allegro wszystkie lepsze sklepy sprzedające ten tel w Twoim budżecie ( z Polski a nie Chin) i wyślij zapytanie czy spełnią Twe pragnienia...bla bla bla.

Wiadomo, Janusze są, ale przecież też nie wszyscy. A jednak jak sam widzisz, Snap 625 zrobi swoje. I masz nawet ekran FHD...

:smt006
 #927532  autor: kamusial
 24 maja 2017, 07:31
zoombann pisze:Dzięki za odpowiedzi

O tym QC w Redmi 4x słyszałem pogłoski ale w oficjalnej specyfikacji nie znalazłem do tej pory ale pewnie masz rację. A przy okazji, z zestawie do 4x jest ładowarka 5/2V. Muszę zatem dokupić jakąś, która to QC będzie obsługiwała (tak coś słyszałem), czy ta wystarczy?
Ta w zestawie robi robotę.

Jedna rzecz w kwestii modelu Redmi 4 pro (na Snapie 625) - nie jest on przewidziany na rynek EU - nie będziesz tam miał B20.
 #927604  autor: xiko123
 24 maja 2017, 14:41
Na allegro za niecały 1000 zł dostaniesz xiaomi redmi 4 prime.
Snapdragon 625 - 8x2ghz, 3gb ramu, 32gb wbudowane, ekran 5 cali 1080x1920 pixeli, bateria li-po 4000 mah.
Akurat mam jego większą wersję ( redmi note 4x ), bateria bez problemu wytrzymuje 2 dni użytkowania - kilka godzin włączony internet, gra, messenger itd. Działa szybko, jest zdecydowanie szybszy od xperi z3 ( porównywałem ), dźwięk z głośnika jest bardzo głośny, ale nie ma tutaj jakiejś rewelacji, po prostu gra. Jedyne do czego mogę się przyczepić to aparat, robi średnie zdjęcia, w porównaniu z honorem 4x wypada gorzej. Dodatkowo wychodzą częste aktualizacje Miui.
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało możesz zadać :)
Swój telefon kupowałem z allegro, z firmy kedartech, zapłaciłem niecałe 900 zł, telefon doszedł do mnie w ciągu 3 dni.
 #927636  autor: zoombann
 24 maja 2017, 17:30
xiko123 pisze:Na allegro za niecały 1000 zł dostaniesz xiaomi redmi 4 prime.
Snapdragon 625 - 8x2ghz, 3gb ramu, 32gb wbudowane, ekran 5 cali 1080x1920 pixeli, bateria li-po 4000 mah.
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało możesz zadać :)
Swój telefon kupowałem z allegro, z firmy kedartech, zapłaciłem niecałe 900 zł, telefon doszedł do mnie w ciągu 3 dni.
Mógłbyś mi powiedzieć jak sprawa z gwarancją wygląda? Bo to jest coś czego najbardziej się obawiam kupując Xiaomi i to z allegro jeszcze. W sensie odsyłasz do nich i naprawiają w Polsce, Hiszpanii, Chinach? Bo słyszałem już tyle wersji, że jak mam wysyłać telefon do Chin za własne pieniądze jeszcze i czekać 3 miesiące na naprawę to wolę się 3 razy zastanowić :) Gwarancja pewnie 12 msc, wiesz może czy do 24 idzie przedłużyć?
Brałeś może telefon na fakturę?
Jaki system miałeś wgrany?
kamusial pisze: Ta w zestawie robi robotę.

Jedna rzecz w kwestii modelu Redmi 4 pro (na Snapie 625) - nie jest on przewidziany na rynek EU - nie będziesz tam miał B20.
Dzięki za info. Myślałem, że 4 Pro wszystkie pasma obsługuje a jednak nie ale raczej to idzie znieść
 #927707  autor: Eragon
 24 maja 2017, 21:50
Skoro kupujesz na Allegro, i jest napisane że firma ma serwis w PL (a nie serwis i gwarancja producenta), to wtedy logiczne że wysyłasz do PL .

:smt006
 #927792  autor: xiko123
 25 maja 2017, 12:31
Gwarancja jest realizowana w Polsce przez 24 miesiące, nie ma z tym żadnego problemu. Miałem wgranego androida 6.0.1 oraz Miui 8.1.0.6( jeśli dobrze pamiętam a). Kupowałem telefon na zwykły paragon, ale jeśli się z nimi Skontaktujesz to raczej nie będzie z fakturą większego problemu :)
 #927816  autor: typ
 25 maja 2017, 13:49
Mam podobny "problem", ale nieco prostszy :-). Zostały mi do wyboru tylko 4x i 4pro.
Zalety 4x nad 4pro to LTE800, o ile kupisz 4x u oficjalnego dystrybutora w oficjalnej cenie 899 brutto. Pozostałe 4x nie mają LTE800, ale za to możesz je mieć za niewiele ponad 700 brutto.
Z tego co testowałem to 4x z tej dystrybucji ma też przyzwoity aparat. Porównywałem w sklepie więc wiele nie moge powiedzieć ale spodziewałem się gorszych szumów. Jasnośc obiektywu 4x jest nieco lepsza niż w 4pro (2.0 vs 2.2)
Zalety 4pro/prime to oczywiście procesor, czyli szybkość działania no i ekran fhd, ale w sumie nie wiem czy to zaleta. W Z3C nie miałem FHD i mi tego nie brakowało, a bateria zawsze nieco dłużej pociągnie na ekranie o mniejszej rozdzielczości.
Potestować 4pro/prime nie mogę bo nie ma go oficjalnej dystrybucji, co nieco też mnie zniechęca i pcha w stronę 4x...
Przyglądam się temu Lenovo, ale pomimo tych samych parametrów jakoś wizualnie mi nie pasuje :-) no i ma tylko 2GB...
 #927832  autor: zoombann
 25 maja 2017, 15:38
xiko123 pisze:Gwarancja jest realizowana w Polsce przez 24 miesiące, nie ma z tym żadnego problemu. Miałem wgranego androida 6.0.1 oraz Miui 8.1.0.6( jeśli dobrze pamiętam a). Kupowałem telefon na zwykły paragon, ale jeśli się z nimi Skontaktujesz to raczej nie będzie z fakturą większego problemu :)
Dzięki za info. Wygląda ciekawie. Mógłbyś aby powiedzieć czy korzystałeś z gwarancji czy jak na razie telefon jej nie wymagał? Długo już go masz?
typ pisze:Mam podobny "problem", ale nieco prostszy :-). Zostały mi do wyboru tylko 4x i 4pro.
Zalety 4x nad 4pro to LTE800, o ile kupisz 4x u oficjalnego dystrybutora w oficjalnej cenie 899 brutto. Pozostałe 4x nie mają LTE800, ale za to możesz je mieć za niewiele ponad 700 brutto.
Z tego co testowałem to 4x z tej dystrybucji ma też przyzwoity aparat. Porównywałem w sklepie więc wiele nie moge powiedzieć ale spodziewałem się gorszych szumów. Jasnośc obiektywu 4x jest nieco lepsza niż w 4pro (2.0 vs 2.2)
Zalety 4pro/prime to oczywiście procesor, czyli szybkość działania no i ekran fhd, ale w sumie nie wiem czy to zaleta. W Z3C nie miałem FHD i mi tego nie brakowało, a bateria zawsze nieco dłużej pociągnie na ekranie o mniejszej rozdzielczości.
Potestować 4pro/prime nie mogę bo nie ma go oficjalnej dystrybucji, co nieco też mnie zniechęca i pcha w stronę 4x...
Przyglądam się temu Lenovo, ale pomimo tych samych parametrów jakoś wizualnie mi nie pasuje :-) no i ma tylko 2GB...
Jako, że już trochę szukam tych telefonów to mogę Ci powiedzieć czego się do tej pory dowiedziałem :) Jeśli chodzi o to lte800 to już sprawa jest indywidualna. Używany jest on na terenach słabiej zurbanizowanych/górskich itd., więc jeśli tam dużo przebywasz no to z lte nie skorzystasz. Mi to raczej nie przeszkadza, bo i tak z tego bym wstępnie nie korzystał. Aparaty z serii Redmi mają wszystkie te samą bolączkę. Jak jest światło dobre to zdjęcia są ok (ale nie wybitne) ale jak jest słabe oświetlenie to sprawa się bardzo pogarsza, dużo szumów itd. 4x ma trochę lepszy aparat do 4 Pro, przynajmniej tak wyczytałem ale przy słabym świetle i tak jest nieciekawie. Różnica między hd a fhd jest widoczna ale nie dla każdego jest to większy problem. Teoretycznie bateria przy hd powinna dłużej wytrzymać ale 5 cali to nie jest duży ekran, więc ogromnej różnica podobno nie będzie. Z resztą baterie w Redmi raczej spokojnie każdemu wystarczą. Różnica taka, że 4x obsługuje szybkie ładowanie a 4 Pro chyba nie. Jeszcze snapdragon 625>>snap 435. No i cena oficjalnej dystrybucji 4x to mniej więcej tyle za ile sprowadzisz z Chin/kupisz u pośrednika 4Pro. Jak sprowadzasz z Chin to możesz wykupić 2 lata gwarancji w Polsce, u pośredników jest to zazwyczaj rok (chociaż są jacyś co mają 2 lata).
Jeśli coś się pomyliłem to proszę mnie poprawić :)
 #927833  autor: kamusial
 25 maja 2017, 15:43
typ pisze:Mam podobny "problem", ale nieco prostszy :-). Zostały mi do wyboru tylko 4x i 4pro.
Zalety 4x nad 4pro to LTE800, o ile kupisz 4x u oficjalnego dystrybutora w oficjalnej cenie 899 brutto. Pozostałe 4x nie mają LTE800, ale za to możesz je mieć za niewiele ponad 700 brutto.
W PL masz 2 oficjalnych dystrybutorów - ABC data i Action. Obecnie finalizuję zakup 4X od It4geeks z gwarancją Action drugiego na 2 lata. Ceny w IT4geeks za 4X odpowiednio 800 i 750.
Znajdziesz też (chyba) dystrybucję Action w Proline (800pln) i Sferis. Możliwe, że jest kilka innych firm które również kupują od Action lub sprzedają taniej od ABC data niż xkom itp.
LTE800 jest na aukcjach na allegro - trzeba czytać. W Chinach też kupisz wersję international/global z obsługą LTE800 (B20). Wersje 4X bez B20, na allegro kupisz chyba nawet za okolice 600pln.
typ pisze: Z tego co testowałem to 4x z tej dystrybucji ma też przyzwoity aparat. Porównywałem w sklepie więc wiele nie moge powiedzieć ale spodziewałem się gorszych szumów. Jasnośc obiektywu 4x jest nieco lepsza niż w 4pro (2.0 vs 2.2)
Na http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi4x/ jest porównanie aparatów przez jednego użytkownika
typ pisze: Zalety 4pro/prime to oczywiście procesor, czyli szybkość działania no i ekran fhd, ale w sumie nie wiem czy to zaleta. W Z3C nie miałem FHD i mi tego nie brakowało, a bateria zawsze nieco dłużej pociągnie na ekranie o mniejszej rozdzielczości.
4pro ma SoC Snapa 625 wykonanego w 14nm, więc jest mniej prądożerny niż snap 435. Także ekran może się kompensować z SoC. Wydaje mi się, że możesz zmniejszyć rozdzielczośc zaoszczędzając nieco zużycie mAh
zoombann pisze:Różnica taka, że 4x obsługuje szybkie ładowanie a 4 Pro chyba nie
Snap 625 powinien obsługiwać QC i to 3.0. Wątpię żeby 4 Pro nie miał tej opcji.
zoombann pisze:Jak sprowadzasz z Chin to możesz wykupić 2 lata gwarancji w Polsce
Jak szukałem to znalazłem max 1 rok z opcją wymiany na nówkę w PL - podpowiesz gdzie oferowali 2 lata?
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 15:51 przez kamusial, łącznie zmieniany 2 razy.
 #927834  autor: xiko123
 25 maja 2017, 15:47
Co do gwarancji, nie był reklamowany ani nic, ale opinię o tym sklepie możesz znaleźć na wielu forach, wszędzie są pozytywne. Mam troszkę ponad miesiąc.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 15:54 przez xiko123, łącznie zmieniany 1 raz.
 #927835  autor: typ
 25 maja 2017, 15:49
zoombann pisze:
Jako, że już trochę szukam tych telefonów to mogę Ci powiedzieć czego się do tej pory dowiedziałem :) Jeśli chodzi o to lte800 to już sprawa jest indywidualna. Używany jest on na terenach słabiej zurbanizowanych/górskich itd., więc jeśli tam dużo przebywasz no to z lte nie skorzystasz. Mi to raczej nie przeszkadza, bo i tak z tego bym wstępnie nie korzystał. Aparaty z serii Redmi mają wszystkie te samą bolączkę. Jak jest światło dobre to zdjęcia są ok (ale nie wybitne) ale jak jest słabe oświetlenie to sprawa się bardzo pogarsza, dużo szumów itd. 4x ma trochę lepszy aparat do 4 Pro, przynajmniej tak wyczytałem ale przy słabym świetle i tak jest nieciekawie. Różnica między hd a fhd jest widoczna ale nie dla każdego jest to większy problem. Teoretycznie bateria przy hd powinna dłużej wytrzymać ale 5 cali to nie jest duży ekran, więc ogromnej różnica podobno nie będzie. Z resztą baterie w Redmi raczej spokojnie każdemu wystarczą. Różnica taka, że 4x obsługuje szybkie ładowanie a 4 Pro chyba nie. Jeszcze snapdragon 625>>snap 435. No i cena oficjalnej dystrybucji 4x to mniej więcej tyle za ile sprowadzisz z Chin/kupisz u pośrednika 4Pro. Jak sprowadzasz z Chin to możesz wykupić 2 lata gwarancji w Polsce, u pośredników jest to zazwyczaj rok (chociaż są jacyś co mają 2 lata).
Jeśli coś się pomyliłem to proszę mnie poprawić :)
Ja w kwestii cen patrze na to inaczej, bo kupuje na FV23% więc z oficjalnej dystrybucji kosztuje mnie tak naprawdę uwzględniając Vat i podatek około 600zł, więc dla mnie różnica w cenie na korzyść 4x jest spora :-).
W kwestii LTE to tak jak pisałem - u mnie w okolicy są same LTE800, a w górach nie mieszkam, tylko na wsi. To własnie tam jest sporo LTE800. Inna sprawa że są to nadajniki Orange/T-Mobile, a ja mam abonament w Play, więc i tak nie skorzystam z prędkości LTE bo jest ona limitowana w roamingu (do 3Mb/s jesli dobrze pamietam, chyba że coś się zmieniło).
Kupię, zrobię zdjęcia i się przekonam :-), ale raczej będzie to 4x.
 #927836  autor: typ
 25 maja 2017, 15:51
kamusial pisze:
W PL masz 2 oficjalnych dystrybutorów - ABC data i Action. Obecnie finalizuję zakup 4X od It4geeks z gwarancją Action drugiego na 2 lata. Ceny w IT4geeks za 4X odpowiednio 800 i 750.
Znajdziesz też (chyba) dystrybucję Action w Proline (800pln) i Sferis. Możliwe, że jest kilka innych firm które również kupują od Action lub sprzedają taniej od ABC data niż xkom itp.
Sprawdzałem kilka dni temu Sferis i podają na stronie że ich 4x nie obsługuje LTE800, bo nie jest z tej oficjalnej dystrybucji, która wydaje 4x z LTE800.