DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #926685  autor: Xy
 18 maja 2017, 20:23
Pierwszy problem: nie łączyło z WiFi po aktualizacji Andrzeja (do 6.0) ale już łączy. Póki co zasysa wszelakie aktualizacje. Ssie, instaluje, miele i już poszło pół baterii. Generalnie telefonik mega :-) Mniejszy ekran ale obraz o wiele lepszy (ppi robi swoje). Reszta nie wiem, wyjdzie w praniu.
Za to Lumia 820 dalej nie naprawiona. Ale będzie działała. Nie wiem kiedy ale będzie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #926722  autor: motov3
 18 maja 2017, 22:42
No i super :) Daj spokoj - nie ma sensu naprawiac 820tki, bo koszt jej naprawy przewyzszy dwukrotnie albo i lepiej, jej wartosc :) Niestety.
Obecnie ceny smartfonw z Winda lawinowo leca w dol niestety.

Obrazek
 #926805  autor: Xy
 19 maja 2017, 11:48
Czyli Lumia 820 nie będzie działała :-)
A w M8 nie działa przycisk blokowania ekranu. Wybudzanie ustawiłem na podwójne tapnięcie (to było bardzo fajne w Lumii) i działa. Jeszcze tylko przerzucić spis telefonów (badziewie nie zsynchronizowało się) i można działać...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #926901  autor: motov3
 19 maja 2017, 23:16
A tak dzis o tobie myslalem, i patrz co przypadkiem widzialem w jednym z centrow handlowych.
Nie pamietam czy nowka czy uzywka, cena byla chyba 720-780zl jakos tak. Na wyspie z telefonami w centrum handlowym. Zajebiscie to na zywo wyglada. I to nie byl zaden Case tylko nadruk na tyle telefonu.

Obrazek

Obrazek
 #926923  autor: Xy
 20 maja 2017, 08:22
Fajne ale wolałbym Jacka Daniela w innej, płynnej formie :-)
Nowy HTC działa i zaskakująco dobrze radzi sobie z baterią. Tam, gdzie D820 jadł baterię jak szalony, M8 trzyma całkiem długo (Yanosik i Runastic Pro).
Po dniu użytkowania na plus zaliczę: lepszy ekran, jakość zdjęć, energooszczędność.
Na minusy: śliska obudowa (już raz łapałem telefon).

No i stety - niestety nastąpił powrót do Desire 820. Pomijam wgniecenie M8 i jedynie przyciszanie (podgłaśnianie palcem jak pokaże się skala). Irytuje mnie śliska obudowa (kilkukrotnie łapałem telefon w ciągu trzech dni i jednak raz już upadł). Nie działa przycisk blokowania / odblokowania ekranu. Podwójne stuknięcie aby obudzić / zablokować działa połowicznie (jedynie wybudza) i nie działa na leżącym telefonie. Pomijam fakt, że sam odblokowuje się w kieszeni i uruchamia losowe aplikacje...
Fajny telefon ale jednak bardzo mi nie pasuje. Może i flagowy, może i metalowy ale co z tego, skoro subiektywnie jest dla mnie nieużywalny?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #927527  autor: motov3
 23 maja 2017, 23:27
Mowilem zmien na Flagowca, a nie przytulaj starsze nie w pelni sprawne sprzety :)
Co do sliskiej obudowy wystarczy silikon Nillkina i z glowy.

Obrazek
 #927640  autor: Xy
 24 maja 2017, 17:47
motov3 pisze:Mowilem zmien na Flagowca, a nie przytulaj starsze nie w pelni sprawne sprzety
Wiesz... Może i starszy ale i tak dużo lepszy niż Desire 820. Śliska obudowa i uwalone blokowanie - poza tym nic mu nie dolega, Nawet bateria dłużej trzyma :-)
motov3 pisze:Co do sliskiej obudowy wystarczy silikon Nillkina i z glowy.
Nie lubię trzymać telefonu w kondonie. Próbowałem Xperię w takim czymś z klapką ale to też nie to.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71