DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #927309  autor: Majek7
 22 maja 2017, 17:25
Cześć,
Jak wiemy, po 15 czerwca wprowadzone będą zmiany w opłatach za korzystanie z usług telekomunikacyjnych.

Chciałbym się Was poradzić odnośnie najlepszej oferty, która mi będzie aktualnie potrzebna na 10 dniowy urlop na węgrzech pod koniec czerwca. Korzystam z OFnK i za 26zł miesięcznie w prepaidzie bez cyrografów mam ten no limit na komórki i stacjonarne (dla mnie ważne infolinie banków, kablówki etc gdzie bez nolimit stacjonarne na słuchanie ich IVRów można sporo wybulić kasy zanim się załatwi sprawę...) oraz 8Gb chyba za doładowanie, intrnetu który jak wiadomo sie sumuje niewykorzystany.

Jako drugi slot w tel mam simke z Play RWK na kartę gdzie generalnie nie korzystam z tej karty wcale prócz jakiś tam potwierdzeń z kilku portalów i zarzadzania ofertą PLAY (potwierdzenia sms aktywacji usług na ten nr mi spadają z przekierowań z 2-3 zarządanych nrów w play)

W domu jako backupowy net mam DIL z RMB5

Rozważałem przejście do Nju z rachunkiem, ale za 29zł miesiecznie/lub 19zł przy dołączeniu 2nru do abonamentu, nie ma tych nolimit na stacjonarne (ale nie korzystam z nich przesadnie często, jednak wiem z doświadczenia że potrzebne są takie rozwiązania 1-2 razy w miesiącu). Tylko dlatego, że dają te 1,46GB neta miesięcznie w roamingu w cenie abonamentu miesięcznego do wykorzystania w krajach 1 sterfy. Mi to bedzie docelowo potrzebne tylko na czas urlopu jak wspomniałem. Mapa, nawigacja z PL przez czechy, słowacje i węgry oraz podróż po samych węgrzech etc.

Jest obecnie jakaś ciekawa oferta abonamentowa bez cyrografu na 18-24miesiące, by skorzystać z takiej opcji internetu rozliczanego z pakietu prócz Orange/Nju? Może jakiś prepaid wchodzi w gre przy takim niewygórowanym pytaniu o transmisję danych? Wiking mobile chyba dawało 1gb danych pakiet wazny przez rok? Mi by myślę spokojnie na ten urlop taki pakiet starczył.

Pozdrawiam i dzięki za jakieś wskazówki!
 #927312  autor: Rogi
 22 maja 2017, 17:32
Jeśli potrzebne Ci to jednorazowo to po co kombinować. Obecne pakiety Orange są ważne do 14 czerwca. Na pewno wprowadzą nowe, poczekaj. Skoro spadną ceny to muszą dać lepsze.

Jestem w podobnej sytuacji.
 #927525  autor: reboot
 23 maja 2017, 22:59
W RBM jest 1GB za darmo, w Fakt Mobile też, jak również w Play w bodajże 2 taryfach, mających w nazwie "Lubię to" (poczytaj cennik - https://blogplay.pl/wp-content/uploads/ ... oaming.pdf )
Mobile Vikings daje 960 MB.

Wszystko za darmo, bez lojalek itp.

WKS
 #927583  autor: Majek7
 24 maja 2017, 12:51
Czytałem o tym mobile vikings i nawet byłbym skłonny wziąc od nich starter, ale za 29zł 'darmowy starter' podziękuję ;)

Ciekawa ta opcja RBM na kartę 5, zgodnie z tym regulaminem, który wrzuciłeś, po 15 czerwca będąc w tej taryfie, pojawi się mi opcja za free 1Gb do wykorzystania w krajach 1 strefy dobrze rozumiem i ważny ten 1GB rok? I nie ma co się obawiać, że mając włączony DIL w pl i stan konta >30 potrzebny do uruchomienia usługi, jak wyjadę na te kilkanaście dni urlopu, spadnie mi najpierw kasa z konta a potem jakoś się dopiero atywuje ten 1gb transferu? Tam się pojawi w zarządzaniu na logowanie.play.pl jakaś dodatkowa opcja związana z tym 1GB transferu w roamingu etc?

Nie chciałbym jechać na spokoju korzystając z aplikacji mapy etc i się niemiło zaskoczyć brakiem środków nagle.

trochę offtop przy okazji: wie ktoś, jaka jest najlepsza apka do podróży właśnie by nie pobierała zbyt wiele danych, a na bieżąco i dobrze aktualizowała trasę przejazdu poza Polską?
Dzięki za odpowiedzi.
 #930697  autor: iGor83
 11 cze 2017, 00:04
@Majek7
trzeba poczekać do konkretnych cenników, które T-M obiecało opublikować do 14 czerwca. Z zapowiedzi wynika, że każda oferta na kartę z T-M będzie miała jakiś darmowy internet w roamingu.
 #930880  autor: kaspeed
 11 cze 2017, 22:33
Z tego co wiadomo 25zł 10gb w kraju+ no limit dostają 1,25gb za darmo w UE.+ No limit sms mms i rozmowy w UE.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #930890  autor: Leo
 11 cze 2017, 23:09
W Orange ilość danych w roamingu jest uzależniona od przyznanych rabatów:

"9. Korzystanie z Limitu GB powoduje pomniejszanie pakietu danych, dostępnego na terenie kraju, o liczbę wykorzystanych danych w Strefie 1. Rabaty obniżające kwotę abonamentu obniżają Państwa Limit GB (np. rabat 5 zł z VAT obniży Limit GB o 257 MB)."

Czyli jeśli dobrze rozumiem klient korzystający z abonamentu Głownego za 165,98 zł zrabatowanego na 23,69 zł i dostający w roamingu po 15 czerwca standardowe 8,08 GB w praktyce dostanie po obniżeniu ok. 1 GB za granicą. Dobrze liczę ?
 #930912  autor: kaspeed
 12 cze 2017, 07:27
U mnie.wyszlo 4,07 weź sprawdz smsem lub via.www

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931933  autor: Majek7
 16 cze 2017, 13:24
Czy orange dla osób korzystających z prepaidów i no limitów pakietów przygotowali jakieś ciekawe oferty pakietów danych w UE w związku z nowymi regulacjami?
 #931968  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 16:53
A tak cięzko poszukać cennika? jest prosta tabela.
I wsio czytelne.:


http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 569246.pdf


mega prosto masz pakiet np 35zl za no limit sms ,mms i 5gb neta w PL ( lub 2 jak masz mniej niz 3 lata staż ) masz no limit w ue+ 1,76gb które jest pomniejszane o krajowy pakiet czyli wyssasz 1,76 masz w kraju np 240mb;) ( jesli masz 2gb w pl)

W mega skrócie moja żona ma ofere Orange POP płaci 35zl za no limit krajowy + 5gb neta( ponad 3lata w sieci i obecnie jest to juz 15gb i rośnie co przedłużenie o 1gb) przez błąd sumują sie jej gigabajty ma ponad 80;) I teraz tak wyjezdza za granicę dostaje wg tabeli 1,76gb do wykorzystania w UE.Jesli wykorzysta to pomniejsza jej krajowy pakiet danych.( te zachomikowane gb)W ramach 35zł rownież ma odbieranie i wykonywanie sms,mms i połączeń na numery POLSKIE jest traktowana tak jak by była w PL.Nie licząc neta który jest odpowiednio mniejszy.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931978  autor: adziu82
 16 cze 2017, 17:19
@kaspeed, ale jest mały problem,dostałem info od T-Mobile ( nie wiem jak to będzie u innych ) chodzi o 2/4 miesiące.
Jeszcze czekam na potwierdzenie, ale wnioskuję, że jest obojętne czy będę non-stop 2 miesiące za granicą logował się, czy będzie to suma dni, osoby które są co weekend w domu ( jak ja ) czy osoby które siedzą za granicą 1 m-cy 2-3 m-ce obojętnie, dostaną dodatkową opłatę. Dla osoby która faktycznie jedzie za granicę na wczasy 2 razy, to jest dobra oferta, ale nie dla pracujących.
Będzie ona do tej pory, aż zmienisz użycie, a że pracujemy jak pracujemy, każdy jakieś okresy przebywa za granicą, to tego nie zmienimy, więc już do końca abonamentu albo do końca używania karty na doładowania, mamy dodatkowe opłaty. Czyli nici z no-limitu i GB, będzie płacić stawkę jaka jest.
Ewentualnie trzeba by, tasować kartami i zostawić co jakiś czas w kraju jedną.
Dlaczego oni nie zrobili jakichś logicznych paczek danych, na sms-y minuty GB, nie wiem 1000/1000/5GB za jakąś cenę 100zł w abo.

RawStyle
 #931982  autor: colin23
 16 cze 2017, 17:26
Hmm mam do Was pytanie bo nie do końca rozumiem zapisy nowych zasad. Chodzi o cennik dla abonamentów orange http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 421375.pdf

Mam Smart Plan LTE Główny za 165,98zł (zrabatowany do 86zł). Jednak nie patrząc już na rabat to jak to jest? Do niego mam 8,08GB do wykorzystania tylko na główny czy również na dwa LTE Dodatkowe podłączone do tego konta?

Bo za chwilę jest w cenniku coś takiego: Smart Plan Dodatkowy 40 - 1GB i przy tym taki opis: Limit GB jest przyznawany, gdy na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny.

To w końcu na dodatkowych jest tylko po 1GB? Można mieć dodatkowy LTE nie mając głównego?
 #931984  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 17:40
A co ci zwraca sms na 8095 o tresci ILE?? albo mój orange w telefonie( aplikacja)

U mnie pokazuje 4,07 gb na necie na telefonach zaś formowych 3coś gb na każdy z nr.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: