DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #927302  autor: masakra1112
 22 maja 2017, 16:54
Witam, mam problem z ładowaniem telefonu (Xiaomi Redmi Note 4) przez ładowarkę samochodową. Kupiłem oryginalną ładowarkę samochodową Samsung z dwoma wyjściami z szybkim ładowaniem 2A. Przy włączonej nawigacji google i Yanosiku telefon raz się ładuje, innym razem ledwie trzyma baterię (lub powoli ją traci) i nadmiernie się nagrzewa. W jednym przypadku nagrzał się nawet do 50 stopni. Dzieje się to przy takich samych włączonych aplikacjach. W czym może tkwić problem? Proszę o ewentualną radę w rozwiązaniu problemu.
 #927308  autor: goral2099
 22 maja 2017, 17:19
Normalna sprawa. W zależności od temperatury prąd ładowania się zmienia. Im temperatura wyższa tym wolniej może ładować. Może zdarzyć się też tak, że telefon będzie zużywać więcej energii, niż mu pozwalają dostarczać zabezpieczenia, z ładowarki. Intensywnie używając telefonu podczas ładowania może się tak zdarzać, bo grzeje się i ogniwo i np SoC.
 #927638  autor: Xy
 24 maja 2017, 17:44
Chyba telefon i ładowarka nie lubią się. Ja w samochodzie od kilku lat ładuję telefony (Xperia S, One M8, Desire 820) jakąś no-name otrzymaną z banku (sama wtyczka do gniazdka 12V) i prawie urwany kabelek od Nokii (fajny, bo ma klips do wpięcia w kratkę nawiewu nie lata mi dookoła).
Telefony wielokrotnie nagrzewały się mocno. Bo Yanosik, nawigacja czy słońce od przodu. Czasem telefon służy mi jako rejestrator trasy i wtedy grzeje się mocno i zjada dużo energii. Ale nigdy nie miałem tak, aby przestał się ładować lub robił to bardzo powoli.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71