DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #923254  autor: jarekt
 29 kwie 2017, 14:51
Sprawdziłem wyrywkowo na kilkudziesięciu numerach: usługa RIzD jest już od około 3 rano niewidoczna w Play24, a ważność GB na wszystkich tych numerach jest do dzisiaj (usługa została aktywowana na tych numerach dokładnie 29 kwietnia 2016 roku).

Czyli standardowo i poprawnie.
Ale być może to zależy od taryfy.

@zoltan666 - jaką masz taryfę na tym numerze?
 #923259  autor: bolek2004
 29 kwie 2017, 15:50
Mam jeszcze 3 numery z aktywną promocją. Wszystkie w formuła play na kartę.
Na jednym nr promocja aktywowana dokładnie 30.04.2016r., w usługach promocja nadal widnieje, przedłużyłem już na wszelki wypadek 600MB za 5zł. ale jestem na 99% przekonany że dziś w nocy dostanę kolejny 1gb.
Pozostałe nr promocja aktywowana na początku maja, pakiety ważne do 1.05 i 2.05, na obydwu promocja widnieje jako aktywna. Też jestem pewien że dostanę na tych nr po 1gb jeszcze, ale na wszelki wypadek przedłużę wszystko 600MB. Dam znać co i jak.
U mnie zawsze było tak z tą promocją że nie znikała z usług ostatniego dnia tylko dopiero po przyznaniu ostatniego pakietu 1gb więc dlatego myślę że jeszcze pakiety dostanę i wtedy dopiero zniknie z usług.
Napiszę co i jak jutro i za kilka dni dla 2 pozostałych numerów.
 #923263  autor: jarekt
 29 kwie 2017, 16:12
@bolek2004, to jest tak, że jak masz pakiet ważny do 30. dnia to kolejny zostanie przyznany około 1:00 ale 31. dnia (w przypadku kwietnia będzie to 1 maja bo 31 kwietnia nie ma) - więc nie dzisiaj a jutro (a w zasadzie pojutrze o 1:00 rano) ewentualnie dostaniesz ten 13. pakiet 1GB.
A do 30. kwietnia do około 3:00 rano usługa jeszcze będzie widoczna i będzie na zielono w Play24.
Także na razie u Ciebie wszystko wygląda normalnie.

Dopiero gdy 30. kwietnia wieczorem usługa dalej będzie widoczna w Play24 to jest to podejrzane i będzie być może oznaczało, że 1 maja o 1:00 otrzymasz 13. pakiet, który przedłuży ważność GB do 30 maja.

Oczywiście te wszystkie daty przy założeniu, że usługę odpaliłeś 30 kwietnia 2016 roku i masz obecnie pakiet (dwunasty) ważny do 30 kwietnia 2017 roku.

Daj oczywiście znać jak będzie u Ciebie.
 #923265  autor: bolek2004
 29 kwie 2017, 16:47
Na pierwszym numerze aktywowałem jak pisałem 30 kwietnia i mam ważny do dziś czyli 29.04. Dziś po północy powinno przyznać kolejne 1gb.
Na 2 pozostałych mam tak że na jednym pakiet ważny do 01.05, czyli powinien się przedłużyć w nocy z 1/2.05 i na drugim nr ważny do 02.05 czyli przedłużenie 02/03.05.
Zobaczymy jak będzie ale obstawiam że na wszystkich numerach pakiet doda się bez problemu.
 #923294  autor: zoltan666
 29 kwie 2017, 21:29
jarekt pisze:@zoltan666 - jaką masz taryfę na tym numerze?
Formuła Play na kartę. Usługa wciąż widoczna w Play 24. Dotychczas na 3 numerach z 4 dostałem dodatkowy 1 GB (ten 13), a na jednym GB przepadły po zakończeniu dwunastego cyklu, ale w ostatnim dniu ważności usługa nie była już widoczna w Play 24.

---edit---

No i wpadł na konto kolejny, trzynasty GB, ważność do 30.05.2017. Usługa zniknęła w Play 24 dziś (30.04), czyli w dniu przyznania tego trzynastego GB. W sumie na 5 numerów w promocji Rok internetu za darmo dostałem 12 x 1 GB na jednym numerze i 13 x 1 GB na czterech numerach. Teraz ważne, aby dało się te GB przedłużyć za miesiąc nakrętkami z Coli.
 #923329  autor: zoltan666
 30 kwie 2017, 11:29
Pod warunkiem, że ostatniego dnia ich aktualnej ważności usługa będzie nadal widoczna w Play 24 (z własnego doświadczenia).
 #923337  autor: rudymax
 30 kwie 2017, 12:20
Próbowałem zrozumieć dlaczego na niektórych numerach przyznaje się 13 pakiet i mam pewne przypuszczenia. Do tej pory wszystkie numery z uruchomioną promocją do których miałem dostęp, nie otrzymały 13 pakietu, ale jeden numer powinien się znaleźć w gronie "wybrańców" :) Czy słusznie rozumuję, przekonam się 2 maja, ale na wszelki wypadek przedłużę zgromadzone GB pakietem 600 MB. W każdym razie taryfa nie ma na to wpływu.
 #923341  autor: zoltan666
 30 kwie 2017, 12:33
Jak napisałem powyżej, jeśli ostatniego dnia ważności usługa będzie wciąż widoczna w Play 24 to na 99 % wpadnie kolejny GB i usługa się przedłuży o kolejny miesiąc (jeśli konto będzie aktywne). ;) Ja zaryzykowałem utratę 60 GB i się opłaciło. Żeby nie było tak kolorowo to tydzień temu straciłem 40 GB na innej karcie, ale wtedy w ostatnim dniu ważności usługi nie była ona już widoczna w Play 24.
 #923357  autor: Jestem_Janek
 30 kwie 2017, 14:09
zoltan666 pisze:Jak napisałem powyżej, jeśli ostatniego dnia ważności usługa będzie wciąż widoczna w Play 24 to na 99 % wpadnie kolejny GB i usługa się przedłuży o kolejny miesiąc (jeśli konto będzie aktywne). ;)...
Sprawdzę Twoją teorię za dwa dni. Uzbierałem ponad 130GB, więc nie chce tego stracić. Usługa w Play24 jeszcze aktywna. Dam znać co z tego wyszło.

Edit/
Dodam jeszcze, że na 2 dni przed przyznaniem pakietu nie dostałem wiadomości informującej o tym.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 14:59 przez Jestem_Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #923360  autor: jarekt
 30 kwie 2017, 14:20
Po wielu poszukiwaniach, wreszcie i ja odnalazłem Świętego Graala wśród kart z usługą RIzD.

Na jednej karcie (spośród baaaaardzo wielu które trafiły w moje ręce z tą usługą) przyznał się niespodziewanie 13. pakiet 1GB.
Kartę mam fizycznie obecnie u siebie i mam dostęp do całej jej historii (nie tylko do tego co pokazuje Play24, czy treść odebranych/wysłanych SMSów).

Wieczorkiem ją obadam aby się dowiedzieć co należało zrobić (albo czego nie należało) aby dostać 13 razy 1GB. To się może przydać w przyszłości. A przyszłość nadejdzie przecież szybko bo już jutro...
 #923363  autor: rudymax
 30 kwie 2017, 14:49
jarekt pisze:Kartę mam fizycznie obecnie u siebie i mam dostęp do całej jej historii (nie tylko do tego co pokazuje Play24, czy treść odebranych/wysłanych SMSów).
Zaciekawiło mnie to zdanie. Czy możesz mieć dostęp do historii każdej karty którą masz fizycznie u siebie i dysponując danymi identyfikującymi i rejestracyjnymi przypisanymi do karty?

PS Co do 13-tego pakietu ciekawe, czy myślimy podobnie :) Ja niestety nie mam dostępu do żadnej karty, na której 13-ty pakiet się przyznał.
 #923366  autor: zoltan666
 30 kwie 2017, 15:15
Jestem_Janek pisze:Dodam jeszcze, że na 2 dni przed przyznaniem pakietu nie dostałem wiadomości informującej o tym.
Tylko na jednym numerze z czterech na których wpadł ten trzynasty GB, dostałem smsa informującego o przyznaniu pakietu. Na pozostałe trzy numery żadne smsy nie przyszły.
jarekt pisze:Wieczorkiem ją obadam aby się dowiedzieć co należało zrobić (albo czego nie należało) aby dostać 13 razy 1GB.
A jak już się dowiesz to oczywiście nam tego nie zdradzisz. ;)
 #923367  autor: jarekt
 30 kwie 2017, 15:28
rudymax pisze:dysponując danymi identyfikującymi i rejestracyjnymi przypisanymi do karty
Można oczywiście zadzwonić do Play (lub zrobić zgłoszenie) i poprosić o pewne szczegóły. Ale trzeba jeszcze wiedzieć o co zapytać, bo przecież nie powiesz "Proszę mi powiedzieć wszystko o tym numerze!".

Ja jednak nie dzwonię (ani nie robię zgłoszeń) - przynajmniej w tym momencie i w tej sprawie.
Po prostu wszystkie operacje historyczne niewidoczne w Play24 typu zmiana taryfy, zakup usługi, wyłączenie usługi, daty, terminy, ilości, itp., itd., mam zapamiętane w specjalnym arkuszu (kalkulacyjnym) do tego stworzonym.

Niewielki (sporo kolumn jest ukrytych, wiele komórek ma bardzo długie wpisy) fragment tego arkusza wygląda tak (odpowiednio go przeskalowałem aby nie dało się nic odczytać :) ):
Obrazek
rudymax pisze:ciekawe, czy myślimy podobnie
Wymyślenie jakiejś logicznej teorii na szybko, która by to zjawisko (13 pakietów zamiast 12) tłumaczyła chyba nie byłoby trudne. Ja jednak muszę to precyzyjnie wybadać i to w taki sposób aby zmusić system aby ten błąd powtórzył na każde moje zawołanie w przyszłości :)
zoltan666 pisze:nam tego nie zdradzisz
Skłamałbym jeśli bym Ci odpisał, że na 100% poinformuję Was wszystkich jak błąd "wymusić".
Ale napiszę prawdę, że jak będę mógł to się informacja podzielę (albo publicznie albo prywatnie).
 #923380  autor: kwistas
 30 kwie 2017, 17:15
U mnie błąd niestety nie nastąpił, widząc po innych zbieraczach mi przepadło tylko 8GB internetu, alternatywa raczej się nie szykuje widząc po ostatnich zachowaniach Playa.

Mam formułę na kartę, niestety na to wygląda, że LTE Ultra przepadło i mój lejek pre-paidowy na max 15Mb/s też się aktywował, straty dużej nie ma, bo ostatnio z LTE Playa ciężko się korzysta z telefonem bez agregacji pasma (duże opóźnienia, słabe prędkości).
 #923550  autor: rudymax
 02 maja 2017, 00:38
rudymax pisze:Próbowałem zrozumieć dlaczego na niektórych numerach przyznaje się 13 pakiet i mam pewne przypuszczenia. Do tej pory wszystkie numery z uruchomioną promocją do których miałem dostęp, nie otrzymały 13 pakietu, ale jeden numer powinien się znaleźć w gronie "wybrańców" :) Czy słusznie rozumuję, przekonam się 2 maja, ale na wszelki wypadek przedłużę zgromadzone GB pakietem 600 MB. W każdym razie taryfa nie ma na to wpływu.
13 pakiet przyznany. Łącznie 35 GB ważność 1 czerwca 2017 :)