DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 3 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 #923083  autor: mkkot
 27 kwie 2017, 23:36
Kilka lat używania takiej aplikacji, migracja na inny telefon i skrzynka smsowa od razu przepełniona i garnki dzwonią :D Nie, dzięki, wolę słać żądania usunięcia danych ;)
 #923358  autor: Vieslav
 30 kwie 2017, 14:11
Analizuję ten temat i zauważyłem pewną prawidłowość:
:arrow: telefony z garnkami zaczęły się od czasu rozsyłania CV z zamierzeniem zmiany pracy
SMSów z reklamami na prywatny numer w Orange nie dostaje, ale dostaje na służbowy w Plusie. Tutaj też nie jestem pewien, czy numeru nie wykorzystują osoby trzecie na zasadzie polecenia lub pisania czegokolwiek podczas rejestracji, gdzie wymagane jest podanie numeru telefonu (numer jest ogólnodostępny), ponieważ spam jest personalizowany, jednak nie na mnie.
 #923600  autor: Logan
 02 maja 2017, 13:01
Mam z nimi ten sam problem :|
Zaczęło się z 2-3 tygodnie temu, smsy od o10groszy itp. a dzisiaj już dwa od jakieś "sumka pl" i ta sama treść, strona należy do Kredytum, wysyłałem im email znaleziony na ich stronie z informacją (w sumie nie wiem czy dochodzą emaile bo miałem zwrotki że nie dostarczono), że mają usunąć mój numer i dane z ich bazy, ale nic to nie dało. Trzeba by się nimi zająć w końcu jakoś (UOKiK) bo ten spam jest natarczywy bardzo, a nie reagują na wiadomości.

Galaxy S6 | Orange
 #925108  autor: Rebeliant
 10 maja 2017, 12:09
Dziś od rana dobijał się nr 34 390 64 99. Odrzucałem, odbierałem i nie odzywałem się, aż w końcu nie wytrzymałem i postanowiłem skrócić ten proceder. Niby wygrałem kamerkę internetową, mój numer został wylosowany... Wszedłem w kobiecie w słowo i na bezczela pytam jak to możliwe, że mój numer został wylosowany skoro jest zastrzeżony podobnie jak nie wyrażałem żadnych zgód na przetwarzanie danych. Panienka zaniemogła i rozłączyła się.
 #925110  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 10 maja 2017, 12:13
art. 172 ust. 1 prawa telekomunikacyjnego pisze:Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.
 #925326  autor: Vieslav
 11 maja 2017, 17:03
Rebeliant pisze:Chętnie zgłosiłbym sprawę tylko do kogo, UOKiK?
Żeby nie okazało się przypadkiem, że XX lat temu wysłałeś SMS na konkurs, fundacje, krzyżówkę, do TV, radia czy innej wróżki tym samym akceptując regulamin i wyrażając zgodę na kontakt marketingowy oraz przekazywanie numeru dalej.
 #925416  autor: zwariowany.kurczak
 12 maja 2017, 02:10
ja dziękuję iż Andek ma w standardzie blokowanie numerów/sms z idiotycznych "wylosował komputer" - po X dniach ciągłego zrzucania przez telefon, dają spokój, chyba najgorzej mają osoby odbierające takie połączenia..
 #925420  autor: _aston_
 12 maja 2017, 07:17
Do mnie ostatnio dzwonił numer:
61-649-28-95

Dzwonili w jeden dzień na kilka numerów, w tym jeden który mam w nawigacji w samochodzie (stary telefon jako nawigacja) + jeden który mam w modemie (akurat przełożony do telefonu, aby przedłużyć ważność konta) - tych 2 numerów nigdzie nigdy nie podawałem, nigdy nie używałem ich do innych rzeczy jak internet, czyli nie ma szans, aby ktoś miał te dane.
Dzwonili też na 2 inne moje numery, które używam na co dzień - tu już bardziej prawdopodobne, aby mieli jakimś cudem moje dane, ale nigdzie nie podawałem obu numerów.

Dodam, że nie tylko dzwonili na kolejne numery (w sumie 4) w odstępie 1 godziny, to znali też moje dane adresowe - to już jest skandaliczne zachowanie ponieważ nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji aby w iny sposób niż bezpośrednio od Orange dane wypłynęły (numery rejestrowane był bezpośrednio w Orange)
 #925423  autor: sa
 12 maja 2017, 07:58
_aston_ pisze:Do mnie ostatnio dzwonił numer:
61-649-28-95

Dzwonili w jeden dzień na kilka numerów, w tym jeden który mam w nawigacji w samochodzie (stary telefon jako nawigacja) + jeden który mam w modemie (akurat przełożony do telefonu, aby przedłużyć ważność konta) - tych 2 numerów nigdzie nigdy nie podawałem, nigdy nie używałem ich do innych rzeczy jak internet, czyli nie ma szans, aby ktoś miał te dane.
Dzwonili też na 2 inne moje numery, które używam na co dzień - tu już bardziej prawdopodobne, aby mieli jakimś cudem moje dane, ale nigdzie nie podawałem obu numerów.

Dodam, że nie tylko dzwonili na kolejne numery (w sumie 4) w odstępie 1 godziny, to znali też moje dane adresowe - to już jest skandaliczne zachowanie ponieważ nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji aby w iny sposób niż bezpośrednio od Orange dane wypłynęły (numery rejestrowane był bezpośrednio w Orange)
Że zapytam z ciekawości konto na mój orange masz? Zgody marketingowe wszystkie wyłączone?W opcji ekstra usługi też wszelkie smsy, mmsy mt(sieciowe) połączenie na 0700 itp . blokady włączone?Z tego co wiem na tej stronce nawet można czarną listę zrobić określonych numerów jak telefon takowej funkcji nie posiada.Bo jak tak to zostaje już tylko zgłosić do uke że ktoś nielegalnie ma dostęp do moich danych a mam w sieci orange i opisać przypadek że łamie prawo o ochronie danych osobowych.Niech orange się tłumaczy.
 #925426  autor: _aston_
 12 maja 2017, 08:22
sa pisze: Że zapytam z ciekawości konto na mój orange masz? Zgody marketingowe wszystkie wyłączone?
na wszystkich numerach zgody są wyłączone i nigdy włączone nie były
sa pisze: W opcji ekstra usługi też wszelkie smsy, mmsy mt(sieciowe) połączenie na 0700 itp . blokady włączone?
na jednym z 4 numerów nie mam aktywnej blokady (wysyłanie SMSów specjalnych), na pozostałych wszystko zablokowane. (czasami wysyłam na cele charytatywne jakieś SMSy, ale tylko z jednego numeru ie nie ma szans, aby mój adres mieli)
sa pisze:Z tego co wiem na tej stronce nawet można czarną listę zrobić określonych numerów jak telefon takowej funkcji nie posiada.
Nie wiem, gdzie na stronie może taką czarną listę zrobić, mój telefon posiada taką opcję, jednak problem jest taki, że jest to 3 seria połączeń. Pierwsza była koło grudnia 2016, druga marca 2017, 3 seria 6 maja 2017, za każdym razem z innego numeru dzwonili, ale za każdym razem na kilka moich numerów w krótkim czasie (mówili, że numery niby wylosowane dla mojego miasta, a bazę numerów mają od innej firmy, nie powiedzieli jakiej, ale tylko Orange moje dane może posiadać).
 #925447  autor: sa
 12 maja 2017, 09:54
_aston_ pisze:
sa pisze: Że zapytam z ciekawości konto na mój orange masz? Zgody marketingowe wszystkie wyłączone?
na wszystkich numerach zgody są wyłączone i nigdy włączone nie były

Nie wiem, gdzie na stronie może taką czarną listę zrobić, mój telefon posiada taką opcję, jednak problem jest taki, że jest to 3 seria połączeń. Pierwsza była koło grudnia 2016, druga marca 2017, 3 seria 6 maja 2017, za każdym razem z innego numeru dzwonili, ale za każdym razem na kilka moich numerów w krótkim czasie (mówili, że numery niby wylosowane dla mojego miasta, a bazę numerów mają od innej firmy, nie powiedzieli jakiej, ale tylko Orange moje dane może posiadać).
Z doświadczeń wiem że powinieneś najpierw owe zgody włączyć ,a potem ponownie wyłączyć ,sporo osób choćby tu na forum zwracało na to uwagę że mimo odznaczeń wcale nie są faktycznie włączone na nie.Orange tak ma ,i lubi robić swoich klientów w bambuko..Czarna lista jest w ekstra dodatkach na liście blokad tam gdzie smsy i mmsy mt i pozostałe blokady.Musisz chyba tam poszukać .Co do tej serii zostaje tylko zgłosić do urzędu .Nie może tak być że numery z są losowane z jakiejś bazy i "dziwnym" zbiegiem okoliczności dotyczy numerów w tej samej rodzinie..To naruszenie ochrony danych osobowych.U mnie odpukać cisza i spokój na numerach.A i jeszcze pytanie numery masz przeniesione z innej sieci czy nowe nabyte już w orange?Bo wiem z doświadczeń własnych że jak kupujesz starter to możesz trafić na numer którego poprzedni użytkownik był szukany za długi albo podawał numer w jakiś konkursach,mam taki numer "spisany na straty" tj wisi w systemie jako mój ,ale simka fizycznie dawno już nie istnieje.Ciekawe jak długo będzie wisieć na moje dane...
 #925453  autor: _aston_
 12 maja 2017, 10:39
sa pisze: Z doświadczeń wiem że powinieneś najpierw owe zgody włączyć ,a potem ponownie wyłączyć ,sporo osób choćby tu na forum zwracało na to uwagę że mimo odznaczeń wcale nie są faktycznie włączone na nie.Orange tak ma ,i lubi robić swoich klientów w bambuko..
W jednej z poprzednich reklamacji mi odpowiedzieli, że mieli jakieś "problemy" i przez jakiś czas nie było "nie wyrażam zgody", ale to podobno naprawili już dawno.
sa pisze:A i jeszcze pytanie numery masz przeniesione z innej sieci czy nowe nabyte już w orange?
To są numery gdzie startery sam kupiłem, 2 numery posiadam ponad 12 lat i ciągle w Orange, pozostałe 2 numery, prawie 2 lata w moim posiadaniu, nie były przenoszone.
 #925456  autor: sa
 12 maja 2017, 10:53
Czyli zostaje tylko włączyć i wyłączyć zgody marketingowe dla pewności i jak znów się taka "akcja"powtórzy to zgłaszać do urzędu o naruszenie ochrony danych osobowych.I niech orange się tłumaczy czemu mimo wyłączonych zgód ktoś ma dostęp do tych danych.
 #925569  autor: jurak
 13 maja 2017, 02:25
_aston_ pisze:Do mnie ostatnio dzwonił numer:
61-649-28-95
Opiszę swoją sytuację a propo tego ch**owego numeru...
5 maja (pt) złożyłem wniosek o przeniesienie numeru z play do orange. Dzień wyznaczony na przeniesienie 7 maja (nd)
6 maja owy numer 616492895 zadzwonił w krótkim odstępie czasu na wszystkie trzy numery przypisane pode mnie w Orange, jak również pod numer który był w trakcie procesu MNP...

Trzy aktywne numery nigdzie nie podawane, rodzina z nich korzysta. Wszelkie usługi premium, o podwyższonej opłacie deaktywowane. Numery wybierane były z nowej puli dla bezpieczeństwa. Zgodnie z Orange Online na wszystkich tych numerach brak zgód na cokolwiek... czyli wszystkie "nie wyrażam zgody".

Czytając ten temat i doświadczając samemu tego wniosek jest jeden = Orange handluje danymi i pewnie bierze za to ładny hajs. Kolejny wniosek do UKE się szykuje...

P.S. Wydaje mi się że opcja włączenia i wyłączenia zgód może tylko pogorszyć sprawę, patrząc jak Orange Online odświeża dane i ogólnie działa..
 #925701  autor: sa
 14 maja 2017, 07:44
jurak pisze: P.S. Wydaje mi się że opcja włączenia i wyłączenia zgód może tylko pogorszyć sprawę, patrząc jak Orange Online odświeża dane i ogólnie działa..
Ja tak zrobiłam i jakoś mi nie zaszkodziło z tym że to trzeba robić zaraz tj wyłączasz zgody a potem ponownie włączyć,a nie wylogowywać się i czekać.W tym przypadku portal pracuje poprawnie.
A co do danych widać że orange ma dziurę w zabezpieczeniach i pozwala na dostęp do bazy danych komu chce to widać wyraźnie bo takie masowe dzwonienie na numery wybranych osób z jednej rodziny jest co najmniej podejrzane.
 #925715  autor: Rebeliant
 14 maja 2017, 10:20
Vieslav pisze:
Rebeliant pisze:Chętnie zgłosiłbym sprawę tylko do kogo, UOKiK?
Żeby nie okazało się przypadkiem, że XX lat temu wysłałeś SMS na konkurs, fundacje, krzyżówkę, do TV, radia czy innej wróżki tym samym akceptując regulamin i wyrażając zgodę na kontakt marketingowy oraz przekazywanie numeru dalej.
Nie ma takiej opcji. Numer z nowej puli 690, mam go czterech lat i nic się z nim nie działo, służył tylko i wyłącznie do neta jako drugi numer. Nigdzie nie podawałem tego numeru i nawet nikt na niego nie dzwonił. Problemy zaczęły się dopiero teraz, gdy wiele osób w Orange ma podobny problem.
 #925958  autor: _aston_
 15 maja 2017, 13:15
Vieslav pisze: Żeby nie okazało się przypadkiem, że XX lat temu wysłałeś SMS na konkurs, fundacje, krzyżówkę, do TV, radia czy innej wróżki tym samym akceptując regulamin i wyrażając zgodę na kontakt marketingowy oraz przekazywanie numeru dalej.
Załóżmy, że tak by było, że był wysyłany SMS z jednego numeru, ale nawet wtedy jakim cudem:
1. mieli by miasto zamieszkania ?
2. chwile później dzwoni na kolejny Twój numer w Orange, za później na kolejny (z których nigdy nie były wysyłane SMSy)

Jest skrajnie nieprawdopodobne, aby ktoś inny niż operator posiadał dane umożliwiające takie kontakty.
 #925998  autor: Vieslav
 15 maja 2017, 16:17
_aston_ pisze:Jest skrajnie nieprawdopodobne, aby ktoś inny niż operator posiadał dane umożliwiające takie kontakty.
Piszę z własnego doświadczenia. Ktoś ze znajomych namówił mnie kiedyś, żebym wysłał smsa na jakieś głosowanie czy coś w tym stylu. Od tamtej pory byłem systematycznie zasypywany smsowym spamem. Wystarczyło jedno zgłoszenie do BOK - wystąpili w moim imieniu o usunięcie numeru z bazy i od tamtej pory, czyli od wielu lat, nie dostałem już żadnego smsa od wróżki ani z innego konkursu.
_aston_ pisze: Załóżmy, że tak by było, że był wysyłany SMS z jednego numeru, ale nawet wtedy jakim cudem:
1. mieli by miasto zamieszkania ?
Do mnie też dzwonią co jakiś czas "garnki" albo inne "promocje", ale w moim przypadku miasto zamieszkania nie zgadza się (drugi koniec kraju względem tego, co mówią telemarketerzy). Nie zwracałem na to uwagi, ponieważ mam włączone zgody marketingowe zarówno w Orange jak i w kilku bankach - myślałem, że to jest przyczyna.

Z ciekawości przerzucę numer OFnK do telefonu na kilka dni/tygodni i zobaczymy, czy ktoś zadzwoni. Numer nigdy nieużywany poza modemem.
  • Strona 3 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15