DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #923186  autor: aster
 28 kwie 2017, 21:12
Ostatnio używam Funbox jako modem (nie korzystam z ich funkcji wifi) z routerem Asus RT-AC68U dla wifi.

Pytanie czy ten Funbox wyciąga najwyższe możliwe prędkości z kabla miedzianego od tepsy, czy np. lepszym rozwiązaniem byłoby zastąpienie go jakimś modemo-routerem? Może ktoś coś polecić jeśli chodzi o stabilność łącza oraz najwyższe prędkości?
 #923323  autor: bed
 30 kwie 2017, 10:56
Napiszę tak: jeśli nie będziesz miał routera, który pozwala regulować prędkość synchronizacji to raczej lepszego sprzętu do samego połączenia z siecią nie znajdziesz. Funbox ma masę wad, ale tej nie można mu zarzucić, bo osiąga jedne z lepszych wyników synchronizacji połączenia. Oczywiście to stwierdzam na podstawie obserwacji wielu użytkowników VDSL-a - nie wiem jak jest przy ADSL(2+).

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #923354  autor: Vieslav
 30 kwie 2017, 13:59
bed pisze:jeśli nie będziesz miał routera, który pozwala regulować prędkość synchronizacji
Od dawna nie ma już takich "bajerów". Po wprowadzeniu DLM użytkownik nie ma absolutnie żadnej możliwości ingerowania w synchro.
bed pisze:Funbox ma masę wad, ale tej nie można mu zarzucić, bo osiąga jedne z lepszych wyników synchronizacji połączenia
Mylisz się. U mnie stary TP-Link WD8901 osiągał zdecydowanie lepsze wyniki na ADSL niż obecnie Funbox. Różnica wynosiła prawie 3mb/s. Na linii z tłumieniem 52dB to niewyobrażalny zysk.

Wszystko zależy od tego, co autor chce osiągnąć?
 #923481  autor: aster
 01 maja 2017, 16:58
Dzięki Panowie. Jak będę ponownie w domu, gdzie jest ten Funbox, to zaloguję się i postaram się wyciągnąć parametry sieci.

Ogólnie to sprawa wygląda tak, że do Funboxa podłączony jest obecnie router Asus RT-AC68U.

Natomiast zastanawiam się nad zamienieniem go na podobny model, tylko że z wbudowanym routerem: Asus DSL-AC68U.

No i pytanie czy jest to warte świeczki. I tak potrzebuję nowy router w innym miejscu, tak więc dotychczasowy RT-AC68U nie poszedłby do kosza.
 #923536  autor: bed
 01 maja 2017, 22:34
Vieslav pisze:Od dawna nie ma już takich "bajerów". Po wprowadzeniu DLM użytkownik nie ma absolutnie żadnej możliwości ingerowania w synchro.
A no jak kogoś dopadnie DLM to d.pa zbita, ale dopóki nie to może do woli się bawić - potem musi ingerować, żeby zdjęli kagańce.
Vieslav pisze:Mylisz się. U mnie stary TP-Link WD8901 osiągał zdecydowanie lepsze wyniki na ADSL niż obecnie Funbox. Różnica wynosiła prawie 3mb/s. Na linii z tłumieniem 52dB to niewyobrażalny zysk.
Dlatego pisałem o VDSL, podkreślając że nie wiem jak to wygląda w ADSL. Ja na TP-Linku W9980 miałem dużo niższą synchronizację i podobne opinie o innych routerach można przeczytać w internecie. Stąd pokreśliłem paradoks sytuacji kiedy badziew w postaci Funboksa osiąga lepsze wyniki niż sprzęty często dużo bardziej zaawansowane - mój TP-Link takim nie był.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #924823  autor: aster
 08 maja 2017, 19:51
No to pytanie czy (nie patrząc na cenę ale tylko z punktu widzenia technicznego) warto wymienić obecny układ Funbox + router Asus RT-AC68U na modemorouter Asus DSL-AC68U?