DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #923102  autor: Czarnula1337
 28 kwie 2017, 10:12
witam :)

Zastanawiam się nad wyborem nowego telefonu. Myślałam o s7 jednak nie jestem przekonana. Na początku korciło mnie na iphona 6s (nigdy jeszcze nie użytkowałam iOS). Słyszałam prawie same pochwalne wypowiedzi, widocznie wszystko ma jednak swoje mankamenty ponieważ, słyszałam również opinie że duża część z nich ma wadliwe baterie i telefon po pół roku wystarczy na 4h użytkowania. Nie mam też żadnego innego sprzętu od apple w domu. Samsung s7 edge robi na mnie wrażenie wyglądem (kobiety :) ) jednak trochę się obawiam czy nie jest dla mnie za kruchy. Jeśli miałabym pewność że nie rozsypie się przy pierwszym upadku na ziemie to brałabym bez dłuższego zastanowienia (oczywiście kupiłabym szkło hybrydowe oraz jakiś case na tył). Zastanawiam się też czy jest duża różnica w wytrzymałości baterii miedzy edge a klasykiem (mam nudną pracę, a lubię sobie pograć ;D). Telefon wolałabym wziąć na raty chyba, że ktoś z obecnych zna jakąś fajną ofertę u operatora. Oczekuję od niego samych najlepszości :D mianowicie dobry aparat, wytrzymała bateria i chciałabym aby po roku użytkowania nie zaczął mulić, chociaż wiem że z androidem to różnie, podobno z iphonami tego problemu nie ma. Huawei nigdy mnie jakoś nie porywał swoimi smartfonami no i zastanawiam się czy w tym przedziale cenowym jest w ogóle lepszy telefon od s7 ? A wiec porwać się i zainwestować te 500 zł więcej w zakrzywiony ekran, który ma na pewno jakieś fajne dodatkowe funkcje których nie ma w klasycznej s7, zostać przy klasyce czy zaproponujecie mi jakiś inny model który mnie porwie ? :wink:
 #923103  autor: vonski
 28 kwie 2017, 10:18
S7E m lepszą baterię od S7, ale różnica nie jest wielka. Reszta jest identyczna, poza zakrzywionym ekranem w Egde. Mnie on osobiście odpycha, ale znam takich, którzy go sobie cenią. W Edge są dodatkowe opcje ekranu krawędziowego, ale nie jest to jakiś killer-feature.
Co do alternatyw to poza absurdalnie drogimi S8 i LG G6 praktycznie nie ma konkurencji.
 #923251  autor: jacx86
 29 kwie 2017, 14:10
Też przymierzam się do zakupu S7 i chyba zdecyduje się na edge. Chciałem natomiast zapytac czy jest jakieś ryzyko kupna telefonu w nieautoryzowanym przez samsunga sklepie. Na ceneo rozbieżnośc cenowa jest spora między autoryzowanym a nie.
 #923253  autor: vonski
 29 kwie 2017, 14:34
Ryzyko jest takie, że możesz kupić telefon z zagranicy, który nie będzie miał oficjalnej gwarancji Samsunga w Polsce. I zdany będziesz na sprzedawcę.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #923308  autor: vonski
 29 kwie 2017, 23:35
A co to za argument? Albo porządny case albo nie rzucać telefonem. Żaden smartfon nie lubi walenia o glebę.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #923316  autor: warszawa12332167
 30 kwie 2017, 09:48
Rozumiem że każdy ma inne podejście ale dla niektórych warto popatrzeć ile kosztuje LCD wymiata itp, bo jeśli w granicach 300-500zł to spoko ale koło tysiaka to troche mija się z celem, dla mnie ewentualne naprawy to ważny argument , sam mam szkło i case ale mimo wszystko liczę się z tym że kiedyś może nieszczęsliwie telefon upaść i jestem w stanie wydać jeszcze te 300zł za naprawę gdzie tysiak byłoby mi szkoda. Ale fakt przeważnie ludzie myślą aby kupić i tyle więc już końćzę swe wywody ;)
 #923496  autor: 3G
 01 maja 2017, 18:39
Wybrałem edge że względu na baterię i moim zdaniem telefon jak telefon. Zakrzywienie ekranu za bardzo nie przeszkadza, ale jak upadnie to nie wiem :) Menu krawedziowe wyłączyłem, bo nie widzę jego zalet, ale szwagier sobie chwali. A tak to chodzi o wygląd tylko, choć dla mnie nic nadzwyczajnego, ja go kupiłem dla LTE kat. 9.
Bardziej mnie wkurzają klawisze po bokach - po przyzwyczajeniu do LG ciągle wciskam coś przypadkiem.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #925024  autor: jacx86
 09 maja 2017, 20:35
A jak ma sie LG G6 do S7E? Jakoś nie mam przekonania do zakrzywionego ekranu wiec zaczynam sie zastanawiac nad flagowcem LG. Z drugiej strony nie wiem czy troche nie za wczesnie na jego zakup bo mam obawy czy za chwile jego cena nie zacznie drastycznie spadać.
 #925027  autor: motov3
 09 maja 2017, 20:43
Bardzo fajna calosc psuje niezmiernie slaby aparat w G6. Aparat spotykany w modelach budzet, takich jak Xperia XA.

Obrazek
 #925030  autor: Eragon
 09 maja 2017, 20:53
Yep. Aparat w G5 > Aparat G6

:smt006