DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #923157  autor: rob_sad
 28 kwie 2017, 17:36
Mieliśmy 3 rodzinne numery na 1 osobę. Mój numer przepisałem na siebie cesją 2tyg temu.
Umowa kończy mi się 16maja. Pierwotny okres rozliczeniowy kończył się 28kwietnia, ale po cesji widzę, że przeniesiono mi koniec okresu rozliczeniowego na 5maja.

Mój plan jest taki, by przenieść numer do T-mobile, tak by kolejny okres rozliczeniowy był już w T-mobile. Myślałem, że jak złożę wypowiedzenie w Orange to równoległe będę mógł przenieść numer. W salonie powiedziano mi, że tak się nie da. Powiedziano mi też, że w ich systemie okres rozliczeniowy jest widoczny dla mojego numeru w dniach sprzed cesji ?! Czyli jest jakaś sprzeczność. Czy to możliwe, że ja logując się na swoje nowe konto na stronie Orange widzę inny okres rozliczeniowy niż pracownik w salonie ?!?

Jeśli jednak zmieniono mi okres rozliczeniowy to i tak T-mobile nie zdąży przesłać dokumentów do Orange do 5 maja, więc myślałem, że jestem zdany na jeszcze 2 okresy rozliczeniowe z Orange. Jednak zdaje się, że mogę przejść z abonamentu na kartę i wtedy "chyba" uda się przejść do T-mobile już od kolejnego okresu rozliczeniowego (od 6 czerwca). Czy dobrze myślę?
Jaki pakiet na kartę warto brać w takiej sytuacji ?

Jeśli mam jednak stary okres rozliczeniowy to kończy mi się on dzisiaj. Ale mam wtedy podstawy do reklamacji (zrobiłem już screenshoty).
 #923172  autor: orson_dzi
 28 kwie 2017, 18:48
rob_sad pisze:Czy to możliwe, że ja logując się na swoje nowe konto na stronie Orange widzę inny okres rozliczeniowy niż pracownik w salonie ?!?
Możliwe jest to, że pracownik salonu widzi kompletnie co innego niż ktokolwiek inny. Tam często inaczej patrzą niż wszyscy :)
Zadzwoń do BOK-u i sprawdź. Jak okres jest od 5, to zdążysz przenieść w czerwcu. Ew. idziesz do salonu, migrujesz na kartę 5 maja (zawsze od początku nowego okresu, najbliższego) i robisz co chcesz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #923174  autor: rob_sad
 28 kwie 2017, 19:36
No od 5maja na kartę się nie da, bo umowa do 16 maja ;)

Konsultant T-mobile powiedział mi, że umowa na czas określony gdy się kończy nie wymaga okresu wypowiedzenia i oni przejmują klientów z Orange z końcem okresu umowy w Orange, a nie końcem ostatniego okresu rozliczeniowego. Może mija się z prawdą. Nie wiem.
Jak to jest ?

Orygninału swojej umowy nie znalazłem, co 2 lata były aneksy. Umowa była kilkanaście lat temu.
 #923333  autor: Lightman
 30 kwie 2017, 11:51
Umowa abonamentowa zawsze wymaga zachowania okresu wypowiedzenia, chyba że godzisz się na przeniesienia z dnia na dzień i naliczenie przez Orange kary w wysokości jednego miesięcznego abonamentu za niezachowanie okresu wypowiedzenia.

Upewnij się, że okres rozliczeniowy masz na 5. dzień miesiąca i przeniesienie zrób 4. maja. Wtedy Twój numer wyląduje w T-Mobile 5. czerwca.

Druga strona biurka - wcześniej Plus, aktualnie T-Mobile
 #923368  autor: orson_dzi
 30 kwie 2017, 15:53
Lightman pisze:Upewnij się, że okres rozliczeniowy masz na 5. dzień miesiąca i przeniesienie zrób 4. maja. Wtedy Twój numer wyląduje w T-Mobile 5. czerwca.
Może się zwyczajnie nie wyrobić, zawsze dla pewności trzeba brać dzień zapasu.
rob_sad pisze:No od 5maja na kartę się nie da, bo umowa do 16 maja ;)
A to co innego. Ale tak też można, tylko w salonie nie będą w stanie Ci tego zrobić. W ostateczności możesz też zlecić przejście na kartę z dowolną datą czerwcową i napisz do mnie na PW. Na 100% będzie się dało przestawić datę na 16 maja.
Później wygląda to tak, że 5 czerwca dostaniesz zwrot abonamentu za okres 16.05-04.06.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #923442  autor: rob_sad
 01 maja 2017, 09:18
? Ale od kogo dostałbym zwrot abonamentu ?
Myślę właśnie o przejściu na kartę, żeby zyskać na czasie. Bo nawet jeśli dziś dziś zmówiłbym w sklepie internetowym umowę T-mobile to nie zdarzą wszystkiego zrobić do 5 maja. Muszę się więc zabezpieczyć by z Orange nie wejść w kolejny okres rozliczeniowy po 5 czerwca.
Nigdy nie miałem telefonu na kartę ;) Jak to w ogóle w Orange działa, wystarczy, że doładuję telefon na minimalną kwotę ?
 #923581  autor: orson_dzi
 02 maja 2017, 10:27
No przecież nie T-Mobile.
Abonament płacisz z góry. Więc łopatologicznie, płacisz abonament za maj, w połowie maja numer jest przenoszony na kartę, więc za drugą połowę dostajesz zwrot.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)