DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 11 z 96
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 96
 #921875  autor: Gregrin
 20 kwie 2017, 21:51
SKompY pisze:Ma ktoś już potwierdzenie o aktywności płatnej typu 2 sek.na stacjonarne bez wykupionego pakietu?
Ale co tu potwierdzać ??
 #921915  autor: SKompY
 21 kwie 2017, 07:10
Nie łatwiej Ci było napisać " tak ,takie połączenie jest zaliczane "?
 #921924  autor: bobiwr
 21 kwie 2017, 07:54
SKompY pisze:Ma ktoś już potwierdzenie o aktywności płatnej typu 2 sek.na stacjonarne bez wykupionego pakietu?
Gregrin pisze:Ale co tu potwierdzać ??
SKompY pisze:Nie łatwiej Ci było napisać....
Oczekujesz potwierdzenia "oczywistej oczywistości"? Może też poświadczymy, że ziemia jest okrągła? I że to ona wiruje wokół słońca? A - i że Kopernik była kobietą? :mrgreen:
 #921949  autor: R.Mandano
 21 kwie 2017, 10:34
Co poniektórzy kombinują jak koń pod górkę żeby mieć SD w Play, a ja widzę, że wystarczy doładować się jednorazowo za 5 zera i raz w miesiącu (słownie : jeden raz) wykonać surfowanie za 0,01 pln (512 KB).
Powinno wystarczyć na 500 miesięcy SDwP.
 #921974  autor: SKompY
 21 kwie 2017, 12:41
Gdzieś czytałem "minuta/ minuty" więc pytanie o sekundy jest usprawiedliwione i zasadne.1 SMS miesięcznie? Ja walczę dla samej satysfakcji o jak najniższy koszt roczny
 #921994  autor: jarekt
 21 kwie 2017, 14:46
SKompY pisze:Ja walczę dla samej satysfakcji o jak najniższy koszt roczny
No to masz:
jarekt pisze:WARIANT 2a - zakup pakietu 1GB (1024MB) do wszystkich internetów za 5zł pozwala korzystać ze Stanu Darmowego przez równo 175 lat (2100 miesięcy) - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 500kB (taktownie wg promocji) - co nam wystarcza na 2098 połączeń (dodatkowe 2 miesiące otrzymujemy za: doładowanie 5zł i zakup pakietu).
Wyjdzie Ci wtedy koszt roczny 0,0286zł (5zł dzielone na 176 lat).
(http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 20#p920918)

R.Mandano pisze:Powinno wystarczyć na 500 miesięcy SDwP
Słabo... - patrz wyżej :)
 #922022  autor: WOJTAS
 21 kwie 2017, 19:25
Kodem *181# sprawdzisz DATĘ (początek) swojego cyklu rozliczeniowego w OdN.[/quote]


PLAY24 też już informuje o dniu okresu rozliczeniowego. Na stronie głównej numeru pod nazwą oferty.
Jeszcze jak pojawi się informacja, czy w bieżącym okresie rozliczeniowym nastąpiła płatna aktywność to będzie komplet.[/quote]
a myslalem ze sie na tym troche znam... dzieki chlopaki .. :D :smt006
 #922105  autor: Kiriae
 22 kwie 2017, 15:43
Pytanie:
Co się stanie w przypadku gdy włączony będzie pakiet internetu ale na koncie będzie 0zł i nie będzie w danym miesiącu aktywności? Można będzie dalej korzystać z pakietu?

Zależy mi na karcie o zasięgu 4 sieci z której mogłabym skorzystać w razie gdyby mój główny internet nie miał zasięgu - co ma miejsce bardzo rzadko(raz na kilka miesięcy).
Nie zależy mi na połączeniach i smsach, sam internet.
 #922111  autor: jarekt
 22 kwie 2017, 16:31
Nic się nie stanie przez 12 miesięcy i z internetu będzie można korzystać.
Po 12 takich miesiącach (brak choć 1 aktywności i na koncie 0zł) karta zostanie wyłączona.
Więc 1 raz w rok warto się połączyć z internetem na moment i rozłączyć.
Oczywiście po 1 takim miesiącu SD zostanie wyłączony ale jeśli to ma być do neta to nie ma znaczenia.
 #922115  autor: marcinb
 22 kwie 2017, 17:01
Jarek, napisałeś na poprzedniej stronie:
5. Miesięczny koszt No-Limitu rozmów do wszystkich sieci:
rbmE+RWK+SD: 10zł;
odNowa: nie ma takiej możliwości.
Jak to osiągnąć za dyszkę? :)
Na stronie RBM widzę taki pakiet:
minuty
Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 30 dni
20 zł
*111*617*1#
Wiem, że nie w temacie OdNowy, ale...

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #922133  autor: Gregrin
 22 kwie 2017, 19:35
Kiriae pisze:Co się stanie w przypadku gdy włączony będzie pakiet internetu ale na koncie będzie 0zł i nie będzie w danym miesiącu aktywności? Można będzie dalej korzystać z pakietu?
Korzystanie z internetu to tez aktywność wiec nie musi być 0zl żeby unikać opłaty 2zl. W pytaniach jest wszystko wyjaśnione http://nicnieprzepada.pl/
 #922265  autor: Templar
 23 kwie 2017, 13:18
Z jaką dokładnością jest rozliczany internet przy korzystaniu z pakietów? W podstawowym cenniku bez pakietu jest teoretycznie rozliczanie co 100 KB, ale teraz obowiązuje ten promocyjny gdzie jest co 500 KB, tak że jak to wygląda z pakietem?
 #922327  autor: Remington
 23 kwie 2017, 16:27
Pisałem już, 500 kB. U mnie wyglądało to bardzo słabo, bo telefon non stop przełączał się z zasięgu macierzystego na roaming i za każdym razem naliczał 500 kB, choć faktycznie zużyte było 5 kB.
 #922898  autor: aster
 26 kwie 2017, 22:05
Całkiem interesująca jest ta taryfa. Choć nie da się ukryć, że jest bardziej nastawiona na light'owych userów bo większe korzystanie z rozmów pozasieciowych lub netu może czynić ją nieopłacalną.

#1 jest to, że wreszcie nie trzeba pilnować terminów ważności, odnawiać coś ważnego (i często ledwo zużytego) tylko by uratować to co jeszcze zostało: np. ratując przydzielone minuty zakupem kolejnych TYLKO w tym celu, to samo z kolejnym pakietem netowym tylko by URATOWAĆ ubierany transfer na koncie przed wyzerowaniam, itd. Tego nie znoszę i z tego powodu jestem dużym fanem taryf typu Formuła Unlimited czy RBME: płacimy niski flat-fee i mamy kompletny spokój na cały miesiąc.

Natomiast dla osób nadal korzystających z przestarzałych taryf to ta nowa taryfa odNOWA może być ciekawa - w tym momencie płacimy tylko za to co używamy, nie zważając na jakiekolwiek terminy ważności. Oczywiście jeśli ktoś schowa telefon do szuflady na CAŁY miesiąc to będzie dodatkowa opłata... wynosząca astronomiczną kwotę 2zł. ;) W realnych warunkach nikt z nas nie poniesie tej opłaty gdyż nawet najmniejsze skorzystanie z netu poza domem traktowane jest jako aktywność w danym miesiącu (cyklu rozliczeniowym).

Nasuwa się więc tylko jedno, naturalne pytanie... czy zgadza się cena?

W skrócie:
Net: 25zł za 6GB. Całkiem nieźle, ale za 25zł w Formule mamy cały miesiąc gratis na rozmowy+smsy do wszystkich sieci + 6GB. Tak więc ta oferta tylko ma sens, jeśli ktoś używa MNIEJ (lub nawet dużo mniej) netu co miesiąc - inaczej nie ma w tym ekonomicznego sensu.

Rozmowy: Stan Darmowy załatwia nam rozmowy (i SMSy) w ramach sieci Play, natomiast trzeba tu wybulić 15zł za pakiet 100 minut do innych sieci (włącznie ze stacjonarnymi). Tu też trzeba obliczyć zużycie gdyż przegadanie całego pakietu i np. zużycie 3GB w danym miesiącu to już koszt 27,5zł, czyli więcej niż w Formule Unlimited.

SMSy: 5zł za 100 SMSów do innych sieci (jak wspomniano wyżej, Play jest wliczony w ramach SD) trzeba by aktywować w razie czego. Osobiście nie wysyłam tradycyjnych SMSów na porządku dziennym, tak więc jeden taki pakiet mógłby mi starczyć nawet na rok.

Pytanie więc o zużycie netu i rozmowy pozasieciowe, od tego będzie głównie zależeć opłacalność tej taryfy. 50 minut + 3GB to już 7,5zł + 12,5zł czyli 20zł. Ja dziś rozmawiałem z pewną infolinią przez 45m co by mi zużyło prawie 1/2 pakietu podczas tylko jednej rozmowy, efektywnie kosztując mnie 6,75zł. Co jeśli w danym miesiącu będę musiał więcej rozmawiać czy na necie siedzieć i koszt wyniesie więcej niż 25zł za ten miesiąc?

Podsumowując, w dawnych czasach, kiedy to się wykupowało pakiety, pilnowało je, odnawiało je przedwcześnie by je nie stracić, to bym był podekscytowany nową ofertą w Play. Natomiast w dobie świetnych ofert no-limit po prostu mi się nie chce tego pilnować ani o tym myśleć nawet. Wolę 25zł zapłacić i czuć się jak na wakacjach z opaską all-inclusive. :)
 #922907  autor: mkkot
 26 kwie 2017, 23:53
Z tego co pamiętam z konferencji tak, będzie można korzystać, ale po 12 miesiącach numer zostanie odłączony.
 #923067  autor: aster
 27 kwie 2017, 22:32
Generalnie odłączenie po 12 miesiącach tylko grozi jeśli karta SIM leży nieużywana w szufladzie. Jakiekolwiek jej użycie - choćby najmniejsze użycie netu - liczy się jako aktywność w danym miesiącu.
 #923227  autor: lukasz.wr
 29 kwie 2017, 11:44
Mam pytanie o pewien problem po zmianie taryfy odNowa.
W czwartek zmieniłem taryfe na odNowa. Oczywiście poczekałem na SMS potwierdzajacy i za 25zł wykupiłem wszystkie pakiety: 100SMS, 1GB internetu, 100min do innych sieci.
Oczywiście otrzymałem potwierdzenie tych wszystkich pakietów SMS.
Następnego dnia moje konto zmniejszyło sie o pokażną kwote.
Mimo że w Play24 wszystkie pakiety są aktywne to pieniedze cały czas pobierane były z konta głownego.
Po zgłoszeniu do konsultanta oczywiście brak reakcji-pieniedze dalej znikaja z konta jak wcześniej co doprowadziło do stanu 0zł i braku możliwości wykonywania połączeń.
Wystosowałem drugie zgłoszenie błędu-niestety bez odpowiedzi.
Czy mam jakies szanse na powrót błędnie pobranych pieniedzy i ewentualne jakieś zadośćuczynienie za zablokowany telefon który pewnie odblokują po 3 marca?
Jak postepować w takim przypadku?
O szczególach poinformuje na forum
  • Strona 11 z 96
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 96
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 96