DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 671 z 1158
  • 1
  • 669
  • 670
  • 671
  • 672
  • 673
  • 1158
 #922944  autor: p2225
 27 kwie 2017, 11:11
Bo właściciele chcą za dużo. Jakby Niemcy chcieli się jak najszybciej pozbyć polskiego oddziału, bo z roku na rok jest warty coraz mniej to sprzedaż może być nawet w przeciągu roku.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #922945  autor: Mixiorek
 27 kwie 2017, 11:15
Są podpisane umowy i póki obowiązują to nic się nie powinno zmienić w zakresie, który obejmują.

A odnośnie samych ruchów DT - Niemcy moim zdaniem sami rozmontowują tą firmę w naszym kraju swoimi cudotwórcami managerami, spadochroniarzami oraz pomysłami rodem z Bonn a potem się dziwią, że nie ma wyników. Niech w końcu zrozumieją specyfikę naszego rynku i to, że nie jesteśmy pod wieloma względami tacy sami jak Hiszpanie, Frnacuzi czy Niemcy.
Wrzuciliby na luz i ściągnęli konkretne osoby z naszego rynku to może trend by się odwrócił. A tak do upadłego chcą pokazać wyższość niemieckiego myślenia strategicznego nad naszym. Najgorsze i najbardziej żałosne w tym wszystkim jest to, że ten upór doprowadził lub zapędzi tą firmę w kozi róg.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #922957  autor: Mixiorek
 27 kwie 2017, 11:32
Jeszcze chwila i Patronka Prezesa UKE minister Streżyńska zostanie zdmuchnięta za posiadanie własnego zdania (notabene bardzo mi się podoba to zdanie). Po minister nikt z tego rządu nie będzie płakał i o nią walczył bo nie ma pleców i zaplecza politycznego. Przyszła jako dobry fachowiec i pewnie jest tam jedyną taką osobą.
A Prezesa UKE zawsze można zmienić i połączyć kompetencje z innym urzędem. Wtedy jego kadencja wygaśnie i wsadzą innego geniusza. Jest chyba jeszcze wolny jeden fachowiec z apteki w Łomiankach.
Także przyszłość obecnego Prezesa UKE zależy mocno od kilku czynników. A nie daj Boże by polityka urzędu weszła w kompetencje innego ministerstwa to już będzie amen.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #922962  autor: kozien70
 27 kwie 2017, 12:11
Streżyńska "gra na siebie" i widać u niej hipokryzję. Jeśli faktycznie zależy jej tylko na fachowej robocie niezależnie od opcji politycznej, to by tę robotę po prostu robiła, a nie wygłaszała takie opinie, których efekt (burza) jest do przewidzenia. Wygląda to tak, jakby prowokowała wyrzucenie siebie z rządu, by w ten sposób zatuszować swoje prawdopodobne niepowodzenie ( "nie zrobiłam nic, bo chciałam być niezależna, a pisiorom to się nie podobało i mnie wywalili").

Patryk7588 pisze:Ciekawe czy się dogadają, niby do końca kwartału ma być jasność.
W koniec kwartału nie do końca wierzę, ale szansa na rozstrzygnięcie w tym roku jest. Jak stwierdził prezes UKE, najpierw poczeka na polubowne załatwienie sprawy między operatorami. A jak się nie dogadają, to UKE rozstrzygnie to administracyjnie. I bardzo dobrze. Oby był w tym konsekwentny.
 #922965  autor: Kryniczanin
 27 kwie 2017, 12:55
Oj naiwni jesteście.

Niemiaszki straszą sprzedażą bo za mało dutków idzie z sieci będącej kolonią Niemiecką do centrali. W ten sposób apelują do pozostałych udziałowców rynku - stop z obniżkami.

Ostatnio Plus ostro poszedł w dół z cenami i to się pewnie nie spodobało.
 #922968  autor: Mixiorek
 27 kwie 2017, 13:05
kozien70 pisze:Streżyńska "gra na siebie" i widać u niej hipokryzję. Jeśli faktycznie zależy jej tylko na fachowej robocie niezależnie od opcji politycznej, to by tę robotę po prostu robiła, a nie wygłaszała takie opinie, których efekt (burza) jest do przewidzenia. Wygląda to tak, jakby prowokowała wyrzucenie siebie z rządu, by w ten sposób zatuszować swoje prawdopodobne niepowodzenie ( "nie zrobiłam nic, bo chciałam być niezależna, a pisiorom to się nie podobało i mnie wywalili").
Moim zdaniem i tak i nie. Dobry fachowiec często gra na siebie to raz :-) a dwa jest częścią tego rządu więc chcąc nie chcąc firmuje nie tylko swoją działkę ale również kakao dla Misia.
A tak przy okazji to jakie Pani Minister ma niepowodzenia? Zrobiła w 1,5 roku tyle co niektórzy nie zrobili przez ostatnie 15 lat :-) jeżeli nawet ją wywalą to moim zdaniem powinna mieć satysfakcję z tego co zrobiła a w zasadzie zaczęła kruszyć bo jest to praca na długie lata. Oczywiście niedosyt, że się nie udało też pewnie będzie ale to ma każda ambitna osoba.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #922972  autor: p2225
 27 kwie 2017, 13:22
Przede wszystkim ogarnęła systemy, które na początku, gdy zaciągnęli je do możliwości składania wniosków do 500+ sypały się na potęgę, bo nie mogły obsłużyć takiego ruchu.

@harys jeszcze możliwość składania wniosku o nowy dowód.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #922974  autor: Mixiorek
 27 kwie 2017, 13:29
Rozpędziła cześć towarzystwa w COI, które tylko tam siedziało i robiło przetargi na apki, platformy za xxx mln zł, które potem nie działały. Znaczy się topili kasę.
Zmieniła myślenie części urzędników z "czy się stoi czy się leży..." na pracę zadaniową. A za to należy się już Nobel i możliwe, że za to w części administracji może być wrogo postrzegana. Administracja nie lubi zmian. "Robię coś w ten sam sposób od 15 lat i będę robić przez kolejne 20 lat" itp.
Podłączenie się do sukcesu bankowości elektronicznej w naszym kraju. Tzn. logowanie się do aplikacji rządowych przez bank bez podpisu elektronicznego itp. który ma mało kto.
Podjęta próba udostępnienia i wykorzystania w praktyce miliona danych, które gromadzi państwo.
Mdokumenty, wniosek 500+ online i "parę" innych rzeczy na https://obywatel.gov.pl/
Generalnie podjęła próbę i starania o to bym nie musiał już chodzić do urzędów lub nie musiał chodzić za często czego nie lubię :-) odbiór dokumentów rozumiem ale złożenie wniosku? Tylko net.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #922979  autor: p2225
 27 kwie 2017, 13:50
GSM, UMTS900 - około 18Mb/s, UMTS2100 - 3x 21,5Mb/s, LTE800 - 75Mb/s.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #922984  autor: kozien70
 27 kwie 2017, 14:15
Wiedziałem, że wyrażając się krytycznie o Streżyńskiej wywołam małą burzę ;-)
Ja mam tak (parafrazując tow. Millera): prawdziwego fachowca oceniam po tym, jak kończy a nie co mówi i jak rozpoczyna. Nie po zrobieniu rozpierdzielu, zamieszania i hałasu, tylko po zakończonych projektach.
Punkty karne online, to wbrew pozorom nie jej zasługa, prace nad cepikiem trwały już od iluś lat (akurat znam ludzi "stamtąd"), no ale śmietankę spije Streżyńska.
Podobnie jak śmietankę z JPK w VAT spija teraz PiS, a tymczasem jest to efekt pracy poprzedniej kadencji sejmu.
Dokumenty w komórce - to na razie pilotaż w dwóch małych miastach na krzyż. Jak to dokończy, będę bił pokłony i głosił chwałę jej imienia. Bo nie sztuką jest rozgrzebać ileś projektów i gadać, co to się nie zrobi. Gierek był w tym wybitny, a wiadomo jak się skończyło ;-)

@Kryniczanin - zgadzam się, w tej "działce" to na pewno minister, która próbuje najwięcej zrobić. Ale dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Po zakończonych projektach ją w przyszłości oceńmy.

To taka moja mała łyżka dziegciu do beczki z miodem pt. wielbiona przez niektórych Anna Streżyńska ;-)
OK, powracam do tematu grupy ;-)

Dziś kolejna porcja zdjęć, tym razem stacji T-mobile Piaseczno, Kościuszki 5.

Stacja po modernizacji, na sektor po jednej nowej antenie Huawei triband.

Antena obsługuje U2100+L1800, G/U900 + L800, G1800+L2600. Tak to jest mieszane na portach antenowych - wnioskuję po opisach na jumperach. Nowych pasm jeszcze w eterze brak (aczkolwiek sprawdzałem to w zeszłym tygodniu).
U2100 steruje RET'em poprzez wzmacniacz (dzięki @Rezen)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, 20:35 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 671 z 1158
  • 1
  • 669
  • 670
  • 671
  • 672
  • 673
  • 1158
  • 1
  • 669
  • 670
  • 671
  • 672
  • 673
  • 1158