DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #922373  autor: PatrycjaHotala
 23 kwie 2017, 22:00
Hejka, planuje zakupić telefon który będzie odpowiadał moim wymaganiom.
Oto one:
1. Bezpieczeństwo danych, czyli jeżeli załóżmy jak zostawię telefon w domu nie chce, żeby osoby trzecie po podłączeniu go do komputera mógł przenieść/przejrzeć galerie zdjęć lub muzyki.

2. Foldery na hasło, albo blokowanie telefonu po X czasie nieużytkowania i odblokowywanie hasłem, lub czytnikiem papilarnym.

3. Jakość muzyki w słuchawkach.

4. Przejrzyszty wygląd albumów zdjęć/wideo (coś na wzór Windowsa 7)

5. Bateria (fajnie, by było żeby wytrzymał jak najdłużej, bo wiadomo ile teraz trzyma większość smartfonów.)

6. Długa i wydajna żywotność (dużo telefonów po roku obsługiwania, zaczyna zamulać i stwarzać różne problemy, ja bym tego nie chciała.)

Czy jest telefon który spełnia wszystkie moje wymogi? (szczególnie zależy mi na 1,2 i 3.)

Bardzo proszę o jakąś kompetentna odpowiedz w znalezieniu mojego "faworyta"
Pozdrawiam. :)
 #922401  autor: vonski
 24 kwie 2017, 08:43
Punkty 1 i 2 można załatwić odpowiednimi programami, do zainstalowania na każdym telefonie z Androidem. Oczywiście jeśli chcesz zabezpieczenie biometryczne, to telefon musi je fizycznie posiadać. Również różne rodzaje galerii można dograć w miejsce systemowej.

Generalnie twój budżet to cenowa półka zeszłorocznych flagowców i tam bym szukał. Ale musiałabyś więcej napisać o rozmiarach telefonu i tego gdzie masz zamiar go kupić, bo różnice cenowe miedzy allegro a sklepami są czasami ogromne.
 #922555  autor: PatrycjaHotala
 24 kwie 2017, 21:05
vonski pisze:Punkty 1 i 2 można załatwić odpowiednimi programami, do zainstalowania na każdym telefonie z Androidem. Oczywiście jeśli chcesz zabezpieczenie biometryczne, to telefon musi je fizycznie posiadać. Również różne rodzaje galerii można dograć w miejsce systemowej.

Generalnie twój budżet to cenowa półka zeszłorocznych flagowców i tam bym szukał. Ale musiałabyś więcej napisać o rozmiarach telefonu i tego gdzie masz zamiar go kupić, bo różnice cenowe miedzy allegro a sklepami są czasami ogromne.
Czyli rozumiem, że do pobrania są programy które zablokują mi dany folder i np. gdy ktoś wyjmie mi kartę pamięci z telefonu i podłączy ją do komputera to nie będzie mógł odtworzyć zawartości?
Czy ten folder musi się znajdować tylko i wyłącznie w pamięci systemowej?

No również wydaje mi się, że zeszłoroczne flagowce były, by najlepszym rozwiązaniem - tym bardziej, że cena 1500 to maximum jaki bym chciała poświęcić na zakup telefonu.

Co do rozmiaru telefonu, preferuję mniejsze (nie podobają mi się te wielkie kloce.)
Coś w rozmiarach iphona4, czyli - 115,20 x 58,60 x 9,30 mm (oczywiście może być większy jeżeli będzie spełniał moje wymogi o których wspominałam, bo to one są w końcu priorytetem.)

Na pytanie gdzie mam zamiar kupić, w tej chwili nie jestem sama w stanie odpowiedzieć na to pyt :D
 #922564  autor: vonski
 24 kwie 2017, 21:55
PatrycjaHotala pisze:Czyli rozumiem, że do pobrania są programy które zablokują mi dany folder i np. gdy ktoś wyjmie mi kartę pamięci z telefonu i podłączy ją do komputera to nie będzie mógł odtworzyć zawartości?
Kartę można po prostu zaszyfrować i taka opcja jest dostępna w każdym androidzie.
PatrycjaHotala pisze:Coś w rozmiarach iphona4, czyli - 115,20 x 58,60 x 9,30 mm
No to jest niestety kompletnie nierealne. Nastały takie durne czasy, że telefony są wielkie, a te najporządniejsze są zazwyczaj największe. Do tego roku minimum było ok. 5", teraz znów wszsytko poszło w górę (Samsung S8, LG G6).
Jedyna firma, która wciąż próbuje upchać solidną specyfikację w mniejszych rozmiarach to Sony i ich seria Compact. I właśnie taka Xperia X Compact, zeszłoroczna Z5 Compact, ewentualnie trudna do kupienia Z3 Compact (starsza, ale wciąż dobra) byłaby chyba dla Ciebie najlepszym wyborem. Ewentualnie Samsung Galaxy A3, ale to już średniak pod względem wydajności.
 #922581  autor: PatrycjaHotala
 25 kwie 2017, 00:38
vonski pisze:
PatrycjaHotala pisze:Czyli rozumiem, że do pobrania są programy które zablokują mi dany folder i np. gdy ktoś wyjmie mi kartę pamięci z telefonu i podłączy ją do komputera to nie będzie mógł odtworzyć zawartości?
Kartę można po prostu zaszyfrować i taka opcja jest dostępna w każdym androidzie.
PatrycjaHotala pisze:Coś w rozmiarach iphona4, czyli - 115,20 x 58,60 x 9,30 mm
No to jest niestety kompletnie nierealne. Nastały takie durne czasy, że telefony są wielkie, a te najporządniejsze są zazwyczaj największe. Do tego roku minimum było ok. 5", teraz znów wszsytko poszło w górę (Samsung S8, LG G6).
Jedyna firma, która wciąż próbuje upchać solidną specyfikację w mniejszych rozmiarach to Sony i ich seria Compact. I właśnie taka Xperia X Compact, zeszłoroczna Z5 Compact, ewentualnie trudna do kupienia Z3 Compact (starsza, ale wciąż dobra) byłaby chyba dla Ciebie najlepszym wyborem. Ewentualnie Samsung Galaxy A3, ale to już średniak pod względem wydajności.
Dobrze, to może lepiej nie skupiajmy się na wymiarach, bo to może być nieco mylne :D.
Jak, by nie patrzeć najbardziej zainteresował mnie Samsung Galaxy A3 o którym wspomniałeś (szczególnie cenowo, bo nie chcę przepłacać kilka stów więcej dla np. lepszego aparatu, czy tam innych bajerów - nie interesuję mnie to.)
Tyle, że nie wiem, czy znowu podoła moim wszystkim wymaganiom, jak Ci się wydaję?

Mam wielki dylemat, bo już sama nie wiem co wybrać...
Nie wiem, możesz jeszcze coś dodać, doradzić? :)
 #922591  autor: vonski
 25 kwie 2017, 08:50
Tylko, że na rynku są 3 różne modele A3 :)
Model z 2015r (A300F) jest już dość ciężki do dostania i generalnie średnio go polecam (mam w domu). Mała bateria, mało RAMu, ale wymiary dość kompaktowe.
Cenowo najciekawiej wypada zeszłoroczny A3 2016 (A310F). Fajne wykonanie (obustronne szkło i metalowa ramka), przyzwoita specyfikacja. No i do kupienia za 7800-800zł na allegro (nowy).

Tegoroczny model A320F jest najdroższy, a nie oferuje wiele więcej względem poprzedniego. Do tego jest (moim zdaniem) o niebo brzydszy.
 #922737  autor: PatrycjaHotala
 26 kwie 2017, 00:02
vonski pisze:Tylko, że na rynku są 3 różne modele A3 :)
Model z 2015r (A300F) jest już dość ciężki do dostania i generalnie średnio go polecam (mam w domu). Mała bateria, mało RAMu, ale wymiary dość kompaktowe.
Cenowo najciekawiej wypada zeszłoroczny A3 2016 (A310F). Fajne wykonanie (obustronne szkło i metalowa ramka), przyzwoita specyfikacja. No i do kupienia za 7800-800zł na allegro (nowy).

Tegoroczny model A320F jest najdroższy, a nie oferuje wiele więcej względem poprzedniego. Do tego jest (moim zdaniem) o niebo brzydszy.
Myślałam właśnie nad A3 2016, ale jednak po dłuższym namyśle i oglądnięciu kilku recenzji doszłam do wniosku, że jednak od A3 lepszym wyborem będzie A5 2016.

A więc dochodząc już do meritum, cały czas jeszcze się zastanawiam nad Xperia X Compact o której wspominałeś. Jak myślisz co było, by lepszym wyborem i dlaczego? (chociaż osobiście do gustu bardziej przemawia mi właśnie Samsung Galaxy A5 2016.) - tym bardziej, że Xperia jest o 200zł droższa.
 #922756  autor: vonski
 26 kwie 2017, 08:06
PatrycjaHotala pisze:A więc dochodząc już do meritum, cały czas jeszcze się zastanawiam nad Xperia X Compact o której wspominałeś. Jak myślisz co było, by lepszym wyborem i dlaczego? (chociaż osobiście do gustu bardziej przemawia mi właśnie Samsung Galaxy A5 2016.) - tym bardziej, że Xperia jest o 200zł droższa.
Ja brałbym Samsunga. Po bardzo udanej Z3 Compact każdy kolejny model był niestety gorszy. Poza tym ja wyjątkowo nie trawię aparatów i efektów ich działania w Sony. I nie jestem w tym odosobniony.
roshi903 pisze:blackberry dtk50
Poza dodatkowym gigabajtem pamięci telefon nie jest w niczym lepszy od A5. Do tego słabo dostępny.
 #923064  autor: PatrycjaHotala
 27 kwie 2017, 22:13
vonski pisze:
PatrycjaHotala pisze:A więc dochodząc już do meritum, cały czas jeszcze się zastanawiam nad Xperia X Compact o której wspominałeś. Jak myślisz co było, by lepszym wyborem i dlaczego? (chociaż osobiście do gustu bardziej przemawia mi właśnie Samsung Galaxy A5 2016.) - tym bardziej, że Xperia jest o 200zł droższa.
Ja brałbym Samsunga. Po bardzo udanej Z3 Compact każdy kolejny model był niestety gorszy. Poza tym ja wyjątkowo nie trawię aparatów i efektów ich działania w Sony. I nie jestem w tym odosobniony.
roshi903 pisze:blackberry dtk50
Poza dodatkowym gigabajtem pamięci telefon nie jest w niczym lepszy od A5. Do tego słabo dostępny.
Cieszę się, że myślisz tak samo, jedynie co będę musiała to przeboleć tą wielkość :D

Jak myślisz, czy dobrym pomysłem będzie zakup na Allegro?
Jeżeli tak to zastanawia mnie skąd ta różnica cenowa (200zł) na obu aukcjach?
Obrazek
 #923065  autor: vonski
 27 kwie 2017, 22:20
Tańsze mogą być z europejskiej dystrybucji, od operatora, powystawowe... Trzeba czytać dokładnie teść aukcji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 #923068  autor: PatrycjaHotala
 27 kwie 2017, 22:34
vonski pisze:Tańsze mogą być z europejskiej dystrybucji, od operatora, powystawowe... Trzeba czytać dokładnie teść aukcji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Z tego co widzę ten tańszy o 200zł jest z polskiej dystrybucji. (http://allegro.pl/samsung-galaxy-a5-201 ... 85026.html)

No i teraz nie wiem, czy warto zapłacić te 200zł więcej i kupić od autoryzowanego użytkownika:
(http://allegro.pl/smartfon-samsung-gala ... 69924.html)

Którą opcję byś wybrał?
 #923073  autor: motov3
 27 kwie 2017, 22:50
Odczytaj Wiadomosci :)

Obrazek
 #923092  autor: vonski
 28 kwie 2017, 07:46
PatrycjaHotala pisze:Z tego co widzę ten tańszy o 200zł jest z polskiej dystrybucji. (http://allegro.pl/samsung-galaxy-a5-201 ... 85026.html)

No i teraz nie wiem, czy warto zapłacić te 200zł więcej i kupić od autoryzowanego użytkownika:
(http://allegro.pl/smartfon-samsung-gala ... 69924.html)

Którą opcję byś wybrał?
Pierwszy to typowy komis. Sprzedają sprzęt od operatorów (w tym przypadku Plus), który ktoś wziął w abonamencie i im sprzedał. Jeśli do zestawu dołączają oryginalny dowód zakupu w sieci Plus (trzeba się ich ich o to spytać), to sprzęt posiada pełną, 2 letnią gwarancję Samsunga, na takich samych zasadach, jak w drugiej aukcji. Możliwe też, że telefon nie będzie miał czystego oprogramowania, tylko soft z dodatkami Plusa (można się tego legalnie pozbyć, choć wymaga to nieco wiedzy).
Ja od lat kupuję praktycznie tylko telefony od operatorów, bo nie lubię przepłacać. Wyjątkiem są tylko sprzęty niedostępne oficjalnie w Polsce.