DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #921482  autor: Han Solo
 18 kwie 2017, 14:08
Cześć planuje kupić nowego smartfona , ale nie chciałbym przesadzać z kasą, oglądając oferty porównując np. na oku mam lg v10 , to w Polsce musiałbym dać za niego około 1500zł +, lekko używanego paru miesięczny , a na np. http://www.ebay.pl/itm/Unlocked-5-7-LG- ... 4NUtvOiuzA można za około 1000zł kupić nowego duala 64gb , interesuje mnie czy warto ? będzie bez problemów pracował w naszych Sieciach , i jak z gwarancją itp. Warto się takim zakupem interesować?

Pozdro
 #921491  autor: vonski
 18 kwie 2017, 15:03
Tradycyjnie nie ma LTE 800, które u nas sie przydaję. Poza tym jest duże prawdopodobieństwo, że do w/w ceny doliczą Ci VAT w Urzędzie Celnym. A wtedy już nie ma szału z ceną... Co do gwarancji to prosta sprawa: jesteś zdany na łaskę sprzedawcy. I wysyłkę do Chin.
 #921521  autor: Han Solo
 18 kwie 2017, 19:16
Dzięki za opinię , bo fascynuję mnie ta różnica w cenie ,używanych u nas dość drogie trzymają się cen , a nowych na zagranicznych portalach i niby za nieco lepsze wersję, bo myślałem jeszcze nad Aliexpress, ten vat na bank doliczą nie turzy po necie piszą że im się udało nie zapłacić.
 #921529  autor: vonski
 18 kwie 2017, 19:59
Z VATem to zawsze loteria, raz dowalą, raz nie. Choć podobno ostatnio są bardziej skrupulatni.
V10 jest u nas drogi, bo nie było go u operatorów. A chińskie ceny zawsze są kosmicznie niższe niż nasze, bo odpada wspomniany VAT i marże całej bandy pośredników.

Tapatalk@Galaxy S7
 #921624  autor: karola9
 19 kwie 2017, 15:53
Mozna sie zawsze dogadac ze sprzedawca aby napisal na przesylce "prezent" i podal zanizona wartosc. Jednak nie wydaje mi sie to warte zachodu przy zaoszczedzeniu w ten sposob 100pln ;)
 #921650  autor: vonski
 19 kwie 2017, 18:15
Ale ten "prezent" nie zawsze działa. Mi w UC kazali pokazać albo dowód nadania "prezentu" albo dowód wpłaty.

Tapatalk@Galaxy S7
 #921815  autor: karola9
 20 kwie 2017, 15:34
vonski pisze:Ale ten "prezent" nie zawsze działa. Mi w UC kazali pokazać albo dowód nadania "prezentu" albo dowód wpłaty.

Tapatalk@Galaxy S7
No wlasnie, nie wiadomo jak sie trafi. Moim zdaniem nie warto bawic sie w takie kombinacje, bo mozna sie przejechac :(
 #921820  autor: Niezgodna7
 20 kwie 2017, 15:52
A może jakąś listę sklepów stacjonarnych zrobić - gdzie największy wybór i cena normalna..?
- komputronik
- rtv euro
- saturn
- mmarkt
- tesco
etc...

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #922746  autor: roshi903
 26 kwie 2017, 00:55
Lg v10 ma wadliwą płytę główną i łapie bootloopa. Szczerze, jeżeli wydaje się więcej na telefon lepiej kupować w PL - to moje zdanie. Polecam Saturn- mają bardzo dobre ubezpieczenia.