DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #922386  autor: Marek_G
 24 kwie 2017, 00:59
Witajcie.
Mam pytanie, w sumie tak bardziej teoretyczne bo nie zamierzam narazie kupować podobnego urządzenia. Spotkał się już ktoś z Orange Homegate? https://www.youtube.com/watch?v=hw_mwyS5oYE wygląda to tak, że mobilny ruter podłącza się do specjalnej bramki która ma wbudowane mocniejsze anteny WiFi dlatego lepiej się sprawdza jako ruter domowy.
Mam już internet mobilny wiec zastanawiam się czy można gdzieś dostać takie lub podobne urządzenie i czy w ogóle sprawdza się to w praktyce?
A może są jakieś inne lepsze sposoby na zabieranie ze sobą rutera mobilnego w teren a w domu (dużym domu) używanie go jako stacjonarnego jednocześnie mając silniejszy zasięg Wi-Fi niż ten który daje sam malutki mobilny ruter. Oczywiście bez bawienia się w przekładanie karty SIM. Może WDS Bridge jest rozwiązaniem?
Pomijam tu kwestię zasięgu sieci komórkowej. Bardziej mnie interesuje możliwość zaoszczędzenia na pakiecie internetu w telefonie skoro już i tak mam internet od operatora komórkowego.
 #922444  autor: _aston_
 24 kwie 2017, 11:55
Jeśli router LTE ma gniazdo LAN to nie się potrzebne jakieś dedykowane urządzenia, tylko podłączasz kablem ethernet do routera domowego.

Wtedy też warto by pamiętać, aby to były porty 1Gbps i kabel cat 6, ponieważ cat 5 gwarantuje 100Mbps, podobnie jak standardowe porty LAN (w tańszych i starszych urządzeniach).
Co ciekawe nawet nowe droższe urządzenia sprzedają z kablami cat 5, które co prawda mogą przesłać ponad 100Mbps, ale nie ma gwarancji prędkości.