DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 667 z 1158
  • 1
  • 665
  • 666
  • 667
  • 668
  • 669
  • 1158
 #921952  autor: Mixiorek
 21 kwie 2017, 10:43
bobix pisze:Pojawiło się 2600 z tej stacji.
Transfer to jakaś masakra 2/5Mb.
W Btsearch też już jest info o 800 i 2600. Dziwne transfery. Dawaj znać czy coś się poprawiło. Testy na iPhone 6?
p2225 pisze:Ostatnia aktualizacja BTSearch przyniosła dane o stacji LTE2600 T-mobile (Orange ja podałem) w Zielonej Górze, ale pojawiły się też dane o LTE800 z innych stacji
kozien70 pisze:Te dane o LTE T-mobile, które ktoś od niedawna wrzuca na btsearch są tak rzetelne jak ten operator
No właśnie. Znowu ktoś dosypał danych. Co ciekawe pojawiła się Matuszewska 14 odpalona wczoraj. Widzę kilka ciekawostek do weryfikacji:
- Prochowa, stacja TMobile, o której pisałem. Też jest. Bobix potwierdził obecność L2600 a ja L800
- Wolumen 11, stacja Orange. Wrzucili dane o L800 i 2600 TMobile! Byłem przy tej stacji w niedzielę, jeszcze nie było nowych pasm ale anteny były nowe. Jeżeli na stacji Orange są nowe pasma TMobile to muszą działać też dla Orange
- Środkowa, Konstancin-Jeziorna, niby jest L800. Byłem tam przedwczoraj... nie było jeszcze nowych pasm http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 75#p921722
L800 na tej stacji to byłby strzał w dziesiątkę. Postaram się zweryfikować czy to pasmo świeci już dla Orange
- Piaseczno. Dworcowa L800, Szpitalna L800. Jana Pawła II piko (Diamond Business Park V), co ciekawe L2600 i L2100 :-) to nie jest dawna serwerownia GTS a obecnie TMo?
- i Drogi Kozien70 - ul. Nowoursynowska 161L :mrgreen: L2600. No nie mów, że jak odpalali to dziś czy tam wczoraj nie obudził Cię ten blask :lol:
Z innej beczki: na stacji Orange, Warszawa ul. Zamiany 5 wymieniono wczoraj (lub przedwczoraj) komplet anten. Zamontowano 2xHuawei na sektor.
Idą konsekwentnie do przodu. Wcześniej Stokłosy 3 gdzie trafiłeś na techników a teraz stacja obok. Jestem ciekaw nowych pozwoleń, to już we wtorek. Oby były już wszystkie ursynowskie stacje ;-) nie zostało ich tak dużo.
p2225 pisze:Stacja na Gorzowskiej już działa, zasięg okropnie słaby w porównaniu do stacji oddalonych o 20-30km.
Daj im chwilę na konfigurację. Mam wrażenie, że te stacje odpalili i dodali do Btsearch wczoraj lub dziś...

Dwa testy stacji Orange/ N! w Kosntancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej obok myjni, około 150m od anten, bezpośrednia widoczność, L1800:

Obrazek
Obrazek

Jak na 15MHz pasma dzielonego na spółkę z TMobile są to bardzo ale to bardzo zacne wyniki.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #921958  autor: bed
 21 kwie 2017, 11:06
Czyżby wszyscy siedzieli na L2600? :P

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #921961  autor: Mixiorek
 21 kwie 2017, 11:19
bed pisze:Czyżby wszyscy siedzieli na L2600? :P
Na tym obszarze nie ma jeszcze L2600. Najbliższa działająca stacja z tym pasmem jest około 3,8km od tego miejsca.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #921963  autor: MarekAG
 21 kwie 2017, 11:29
Mam pytanie. Dlaczego wierzycie tak we wskazania aplikacji Netmonitor? Potestowałem ją kilka dni i pokazuje stacje widmo, które nie istnieją w danych lokalizacjach. Np pokazuje, że stacja jest w miejscu A, mimo że wiem, że fizycznie jest ona kilka km dalej w miejscowości B.
Ba, lokalizacji A nie ma ani na BTSearch ani w pozwoleniach UKE.
I nie mówię tu o pojedynczym przypadku.

Jesteście pewni tej aplikacji?
 #921964  autor: p2225
 21 kwie 2017, 11:33
LTE800 ze stacji Pław jednak działa, ale jest to tak świeża stacja, że nadaje to pasmo tylko dla T-Mobile. Poza tym sąsiednie stacje mają teraz ogromnie większy zasięg i poza tym trzymają się do -123dBm. Będzie piękna ciągłość. LTE1800 z tej samej stacji nadal nadaje. Będzie agregacja na wsi :mrgreen:

@MarekAG zapewne patrzysz na lokalizację (nazwę miejscowości) ustaloną po GPS użytkownika, który uzyskał najlepszy zasięg. Patrz na numer stacji i jeśli nie ma jej w pozwoleniach UKE to znaczy, że pojawi się w najbliższym.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 11:44 przez p2225, łącznie zmieniany 1 raz.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #921965  autor: Mixiorek
 21 kwie 2017, 11:42
Czyli jednak ktoś kto wrzuca dane do Btsearch coś wie :-) a biorąc pod uwagę ilość i jakość danych musi być ktoś z N! z części TMo.
Dziwna sprawa, że stacja działa tylko dla TMobile. Mieli uruchamiać już jednocześnie dla obu sieci. Sieć stoi u Ciebie na Huawei'u czy NSN?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #921967  autor: p2225
 21 kwie 2017, 11:44
Huawei. Nowe stacje w okolicy po ogłoszeniu uwspólnienia odpalane były razem dla obu operatorów. Ale ta stacja ma też LTE1800, więc może się im nie spieszy. W niedzielę sprawdzę ponownie, bo będę przejeżdżał.
Pewnie to sygnał testowy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #921968  autor: kozien70
 21 kwie 2017, 11:50
MarekAG pisze:Mam pytanie. Dlaczego wierzycie tak we wskazania aplikacji Netmonitor? Potestowałem ją kilka dni i pokazuje stacje widmo, które nie istnieją w danych lokalizacjach. Np pokazuje, że stacja jest w miejscu A, mimo że wiem, że fizycznie jest ona kilka km dalej w miejscowości B.
Ba, lokalizacji A nie ma ani na BTSearch ani w pozwoleniach UKE.
I nie mówię tu o pojedynczym przypadku.

Jesteście pewni tej aplikacji?
Zapewne nie masz wgranej bazy stacji, tylko sugerujesz się tym, co wyświetla program na podstawie lokalizacji. Jest to najczęstszy błąd. Nie patrz na to, co wyświetla Ci Netmonitor na podstawie GPS-u, bo to nie jest lokalizacja stacji tylko wgraj plik bazy np. z BTSearch i dopiero wtedy czytaj opisy.

A dla LTE Networks! odczytuj numer eNodeB, następnie szukaj tego w numerze pozwolenia stacji (do ściągnięcia ze strony UKE).

Mixiorek pisze: - i Drogi Kozien70 - ul. Nowoursynowska 161L :mrgreen: L2600. No nie mów, że jak odpalali to dziś czy tam wczoraj nie obudził Cię ten blask :lol:
Wczoraj wieczorem sprawdzałem, L2600 nie było, telefon siedział w L2600 z Ciszewskiego. A mam okno prosto w sektor ;-) To jest właśnie najlepszy dowód na rzetelność danych LTE T-mobile na BTSearch. Ktoś "techniczny" mający dostęp do danych wgrywa je na btsearch "awansem", nawet gdy stacja jeszcze danym pasmem jeszcze nie świeci.
Oczywiście skoro na btsearch już wrzucone, to w końcu w eterze też się pojawi.
 #921982  autor: p2225
 21 kwie 2017, 13:31
Wracając do zwiększonego zasięgu ze stacji Leśniów Wielki obok stacji Pław to przypomniałem sobie, że z tej stacji nadawało CDMA. Może to dzięki wyłączeniu CDMA wzrósł zasięg LTE800? Zasięg wzrósł o ponad kilometr i działałby dalej gdyby nie zjazd ze wzniesienia. W każdym razie zasięg przebił się przez las gdzie przez ostatnie 5 miesięcy znikał przed lasem i zeskakiwał na U2100.
Stacja Pław LTE800 tylko dla T-mobile:
Obrazek

A tu speedtest ze stacji LTE2600 w Zielonej Górze:
Obrazek
Ewidentnie pasmo się nudzi. Przy włączonej transmisji zamiast mnie zrzucić z LTE2600 do LTE1800 to zrzuciło mnie do U2100.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #922001  autor: 3G
 21 kwie 2017, 16:39
bed, to nie wiem, może coś się zmieniło, ostatnio tak nie sprawdzałem, jeśli numery decyzji są już te same dla różnych pasm to sorry za zmyłkę.
Mixiorek, w Piasecznie na Dworcowej dwie stacje mają 800 i już było ;) Pozostałe sprawdzę wkrótce.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #922004  autor: harys
 21 kwie 2017, 16:50
@kozien70 z tym wrzucaniem stacji awansem coś jest na rzeczy, mam wiejską stacje 800 T-mobile niby już uwspolnioną a nie da się wbić do niej z Orange. Dobry miesiąc tak było. Ostatnio tam nie jechałem więc nie wiem czy coś ruszyło.

Wysłano z Redmi Note 4x
 #922025  autor: Mixiorek
 21 kwie 2017, 19:30
Dwa spostrzeżenia z dziś:
1. Na stacji TMobile Warszawa Lentza 35/37 zawitało chyba LTE 800 od Orange. Do tej pory z nowych pasm było LTE 2600
2. Konstancin-Jeziorna, Środkowa 15. "Moja" słynna stacja TMobile monitorowana pod kątem nowych pasm od przełomu roku. Pozwolenie z grudnia. Chyba ktoś kto dodał dane do Btsearch miał jednak dobre info. Złapałem dziś z daleka LTE 800 :-) spróbuję zweryfikować info pod samą stacją. Moc sygnału tego LTE 800 z tej stacji jest chyba póki co niestety nędzna. Zobaczymy czy i jak się to jeszcze ułoży

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #922030  autor: YttyXXU
 21 kwie 2017, 20:24
Dzień dobry. Najpierw się przywitam to mój pierwszy post tutaj. Długi już czas czytam - że trzy lata ale nie miałem do tej pory okazji nic napisać. A teraz pytanie, czy to norma w O, że po komercjalizacji na jednej ze stacji w okolicy bandu 7 nie jest możliwe korzystanie z sieci? Od dwóch tygodni telefon loguje mi się do jakiejś stacji z agregacją na północy Krakowa. Oznacza to dla mnie tyle, że korzystanie z telefonu staje się niemożliwe. Co ciekawe podobne problemy nie występują jeśli telefon zaloguje się na jednej ze "starych" stacji z 2600 w centrum Krakowa. Wszystko pięknie chodzi. Załączam parametry. Speedtest test zazwyczaj nie jest w stanie zmierzyć pingu. Jeśli się uda to transfery na poziomie kilkunastu kB. Myślałem że to sytuacja przejściowa związana z dla konfiguracja zaraz po komercjalizacji nowego pasma ale to trwa i trwa. Czy powinienem się martwić że to sytuacja trwała w mojej lokalizacji?Obrazek
 #922041  autor: kozien70
 21 kwie 2017, 21:21
Wszystkie telefony kleją się do L2600 ze względu na najwyższy priorytet. Dużo zalogowanych telefonów do stacji daje duże obciążenie. Do tego słaby sygnał, bo stacja daleko i masz efekt. Poprawi się dopiero, gdy w okolicy będzie więcej stacji z L2600.
 #922044  autor: YttyXXU
 21 kwie 2017, 21:34
Hmm a ja myślałem że jest opcja że ktoś poprawi konfigurację sieci. Trudno. To trochę chore że telefon znajdujący się na północy Krakowa na którego świeca bezpośrednio dwie stacje (rondo Polsadu i kościół Jana Chrzciciela loguje się do stacji znajdującej się chyba na Galerii Krakowskiej. Nie chce mi się wierzyć że tylko ja w Krakowie mam takie problemy ale może... Narazie wyłączyłem LTE w telefonie. 3G Chodzi całkiem nieźle. Chyba już wszystkich w Krakowie przerzuciło na B7 i spory luz na 3g...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 #922164  autor: 3G
 22 kwie 2017, 22:00
bed, myślałem o tym jeszcze i muszę jednak sprostować :oops: Zakręciłem się trochę i głupot nagadałem :mrgreen: Jednak nie da się w ten sposób sprawdzić pasma, ja to robiłem wymuszając pasmo albo zwyczajnie je znałem. Po prostu nie jestem przyzwyczajony do braku możliwości wymuszenia pasma czy braku możliwości sprawdzenia go w jakimś service menu :) Robiłem niejako odwrotnie - znając pasmo sprawdzałem skąd sieje.
Mixiorek pisze:Widzę kilka ciekawostek do weryfikacji:
- Piaseczno. Dworcowa L800, Szpitalna L800. Jana Pawła II piko (Diamond Business Park V), co ciekawe L2600 i L2100 :-) to nie jest dawna serwerownia GTS a obecnie TMo?
- Dworcowa 9 (stacja Orange na dworcu, w pozwoleniach jest błędnie Dworcowa 10) - jest L800 Orange, brak jeszcze 2600, nowe anteny, co ciekawe nie ma U900 - tak samo jak było na tymczasowej stacji obok (Dworcowa 7) uruchomionej na czas remontu dworca
- Dworcowa 18 (T-mobile) - jest L800 Orange, brak 2600, pozostały stare małe antenki: https://www.google.pl/maps/@52.069744,2 ... 6656?hl=pl
- Szpitalna (T-mobile) - jest L800 Orange, brak 2600, ciemno już było, więc nie wiem czy anteny wymieniono, ale zdaje się wciąż po jednej na sektor: https://www.google.pl/maps/@52.0643339, ... 6656?hl=pl
- Jana Pawła II 66 (Orange) - tak naprawdę to jest patrząc od strony Jarząbka w miejscu, gdzie po drugiej stronie ulicy zaczynają się bloki https://www.google.pl/maps/@52.0793914, ... 6656?hl=pl
Tam są jakieś magazyny chyba. Nie wydaje mi się żeby tam było jakiekolwiek LTE. Nigdy nie widziałem LTe z tej stacji, a dziś pokręciłem się chwilę w tym miejscu i telefon ani razu nie zalogował się do niej - nawet na B3, nie mówiąc już o B7 czy B1. Tam chyba nie było nawet DCS tylko U2100 i GSM, ale wpuścili różowych po modernizacji w ramach N! Ta stacja (dwa sektory) powstała jeszcze przed erą N! pewnie dla jakiegoś klienta, a może też by doświetlić te blokowiska od zachodniej strony. Od czasów N! klienci Orange zyskali dostęp do stacji T-Mobile w Starej Iwicznej, co powinno rozwiązać problemy z zasięgiem w tym miejscu.

Nie miałem jak sprawdzić T-mobile, ale przypuszczam, że tam, gdzie wymieniłem L800 Orange, jest pewnie i L800 T-Mobile - zwłaszcza na stacjach T-mobile.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #922195  autor: Kryniczanin
 23 kwie 2017, 07:56
Byłem wczoraj cały dzień w Krakowie.

Ten nadpriorytet 2600 to porażka na całej linii - np. w okolicach dworca PKP / MDA mamy 2600 T-Mobile co się dzieje jak pojedziemy/pójdziemy w jakimkolwiek kierunku. Trzyma się 2600 do utraty całkowitego zasięgu.
 #922203  autor: MarekAG
 23 kwie 2017, 09:51
kozien70 pisze:
MarekAG pisze:Mam pytanie. Dlaczego wierzycie tak we wskazania aplikacji Netmonitor? Potestowałem ją kilka dni i pokazuje stacje widmo, które nie istnieją w danych lokalizacjach. Np pokazuje, że stacja jest w miejscu A, mimo że wiem, że fizycznie jest ona kilka km dalej w miejscowości B.
Ba, lokalizacji A nie ma ani na BTSearch ani w pozwoleniach UKE.
I nie mówię tu o pojedynczym przypadku.

Jesteście pewni tej aplikacji?
Zapewne nie masz wgranej bazy stacji, tylko sugerujesz się tym, co wyświetla program na podstawie lokalizacji. Jest to najczęstszy błąd. Nie patrz na to, co wyświetla Ci Netmonitor na podstawie GPS-u, bo to nie jest lokalizacja stacji tylko wgraj plik bazy np. z BTSearch i dopiero wtedy czytaj opisy.

A dla LTE Networks! odczytuj numer eNodeB, następnie szukaj tego w numerze pozwolenia stacji (do ściągnięcia ze strony UKE).

Mixiorek pisze: - i Drogi Kozien70 - ul. Nowoursynowska 161L :mrgreen: L2600. No nie mów, że jak odpalali to dziś czy tam wczoraj nie obudził Cię ten blask Obrazek
Wczoraj wieczorem sprawdzałem, L2600 nie było, telefon siedział w L2600 z Ciszewskiego. A mam okno prosto w sektor ;-) To jest właśnie najlepszy dowód na rzetelność danych LTE T-mobile na BTSearch. Ktoś "techniczny" mający dostęp do danych wgrywa je na btsearch "awansem", nawet gdy stacja jeszcze danym pasmem jeszcze nie świeci.
Oczywiście skoro na btsearch już wrzucone, to w końcu w eterze też się pojawi.
Dzięki wielkie! Teraz jest dużo lepiej.
 #922207  autor: bed
 23 kwie 2017, 10:36
3G pisze:bed, myślałem o tym jeszcze i muszę jednak sprostować :oops: Zakręciłem się trochę i głupot nagadałem :mrgreen: Jednak nie da się w ten sposób sprawdzić pasma, ja to robiłem wymuszając pasmo albo zwyczajnie je znałem. Po prostu nie jestem przyzwyczajony do braku możliwości wymuszenia pasma czy braku możliwości sprawdzenia go w jakimś service menu :) Robiłem niejako odwrotnie - znając pasmo sprawdzałem skąd sieje.
Spoko, zdarza się - mi to utrudni rozpoznanie za to, chyba że wrócę do poprzedniego telefonu to przynajmniej będę znał pasmo. Ja nie wiem po co tak ograniczać funkcjonalność telefonu? Co im szkodzi udostępnić więcej opcji jak 95% posiadaczy smart(bądź co bądź) fonów nie będzie wiedziała w ogole o ich istnieniu, a kolejna grupa nawet jak się dowie to nie będzie umiała używać :?
Kryniczanin pisze:Ten nadpriorytet 2600 to porażka na całej linii - np. w okolicach dworca PKP / MDA mamy 2600 T-Mobile co się dzieje jak pojedziemy/pójdziemy w jakimkolwiek kierunku. Trzyma się 2600 do utraty całkowitego zasięgu.
Nie ogarniam... To do czasu bardziej masowego wdrożenia L2600 nie można zastosować innej konfiguracji, mniej drastycznej w skutkach? Pewnie i tak nie każda stacja otrzyma to pasmo to będzie trzymało na siłę przy dalszych i tak? Rozumiem, że to "własny" kawałek częstotliwości i wg sieci lepiej siedzieć na nim, ale trochę im to bokiem wychodzi jak na razie.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
  • Strona 667 z 1158
  • 1
  • 665
  • 666
  • 667
  • 668
  • 669
  • 1158
  • 1
  • 665
  • 666
  • 667
  • 668
  • 669
  • 1158