DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #920365  autor: p2225
 12 kwie 2017, 08:28
sa pisze: I jeszcze jedno pytanie czy ma coś takiego jak "czarna listę" jak w zwykłych smartfonach?Bo ostatnio tą funkcję nawet na noki 216 widziałam.
Ma opcję "blokuj połączenia przychodzące" w menu konkretnego kontaktu.
sa pisze: Nie wszystkie zdjęcia z podglądu działają.
Które? Dwa razy zmieniałem hosting i na 100% powinny działać na każdej przeglądarce.
sa pisze: Z drugiej strony to jest 3g nawet hd voice,jakość rozmów wg. opisu bardzo dobra, a że to android to jak rozumiem ograniczeń w zdjęciach (ilość) ani ich formacie na karcie pamięci nie ma i można ich mieć jak w starych SE z 3-4 tysiące(to nie żart moja matka ma bzika na punkcie robienia fotek takie hobby ma strzela fotkę jak tylko coś zobaczy co jej się spodoba ,ale za to smsów no po prostu nie pisze ).
Zdjęcia nie powinny być problemem.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920376  autor: sa
 12 kwie 2017, 09:31
p2225 pisze:
sa pisze: Nie wszystkie zdjęcia z podglądu działają.
Które? Dwa razy zmieniałem hosting i na 100% powinny działać na każdej przeglądarce.

Zdjęcia nie powinny być problemem.
Jeszcze raz Wielkie Dzięki i nie na każdej przeglądarce.Ale tu akurat nie ma twojej winy ani chyba nawet hostingu.Ty wykonałeś super pracę ale chodzi o to że ja mam laptopa z vistą :mrgreen: a jak wiadomo microszift :mrgreen: wypiął się na mój system i od tego m-ca kończy wsparcie :? .A ponieważ inne firmy wypieły się vistę nieco wcześniej to korzystam z programów nieco nietypowych jak slimjet zamiast google chroma(w zasadzie to google chrome tylko z dodatkami i nieco zmodyfikowany) czy pale moon zamiast firefoxa ,a na slimjecie właśnie nie wsszystkie foty działają.Co ciekawe gdy wrzuciłes foty po raz pierwszy to wszystkie działały,a po zmianie hostingu już nie, ale jak włączyłam pale moona to wszystko działa jak trzeba :wink:
 #920384  autor: p2225
 12 kwie 2017, 11:29
Na pierwszym hostingu połowa zdjęć zniknęła następnego dnia, na drugim brałem bezpośrednio z google drive, ale były problemy z dostępem. Teraz na ifotos nie powinno być problemów. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920416  autor: Maniiiek
 12 kwie 2017, 15:19
Ten czarny kursor... Skąd się wziął? Tylko w WA jest? Co z tymi APK?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #920444  autor: p2225
 12 kwie 2017, 18:09
@Maniiiek pojawia się w WhatsApp oraz w aplikacji Internet. Pewnie też w facebook lite. Inne aplikacje z rozszerzeniem .apk nie działają. Muszą być przystosowane pod ten telefon.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920492  autor: Maniiiek
 13 kwie 2017, 10:06
Szkoda. Czyli bardziej się opłaca kupić coś z obsługą JAVA ME jednak. Przynajmniej z mojej perspektywy.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #920568  autor: p2225
 13 kwie 2017, 12:48
Tak jak mówiłem - do dzwonienia, sms-owania, sporadycznego korzystania z internetu bądź jako hotspot się jak najbardziej nadaje.

Dziś ostatni dzień kiedy mam bezproblemowy dostęp do telefonu, więc pytajcie. Później raz na tydzień w weekendy :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920615  autor: Sirmark
 13 kwie 2017, 14:06
Dobra robota. Miałem pisać w sprawie tych znikniętych fotek, ale już naprawiłeś.
Przeniosłem wątek

Ostatnio sam sie zastanawiałem, czy się temu nie przyjrzeć. Ale za dużo teraz rzeczy na raz się dzieje.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #920623  autor: Spiite
 13 kwie 2017, 14:19
Miałeś może w rękach model bliźniaczy Jump? Przydało by się porównanie.
 #920637  autor: mkkot
 13 kwie 2017, 15:11
Kiedy możemy spodziewać się recenzji "hands on" docelowych użytkowników? ;)
 #920639  autor: p2225
 13 kwie 2017, 15:16
@SirmarK dzięki za przeniesienie :)

@Spiite niestety nie.

@mkkot jutro trafią w ich ręce. Akurat w trakcie świąt będę mógł ich wdrożyć i sprawdzić jak się im sprawuje :P
 #921129  autor: p2225
 16 kwie 2017, 14:13
@mkkot i już dzisiaj wiem, że się nie udało. 358zl poszło się je*ać. Jeśli już to ten telefon jest tylko dla osób, które miały kiedykolwiek smartfona.
 #921149  autor: mkkot
 16 kwie 2017, 16:27
No to mnie nie zachęciłeś :/ Czego konkretnie nie ogarnęli? Moi potrzebują właściwie tylko dialera.
 #921153  autor: p2225
 16 kwie 2017, 17:16
Dialer spoko, polegli na smsach. Daliby radę się nauczyć, ale klasycznie blokadą było "po co zmieniać jak tamte działały".
 #921303  autor: pakierhakierxd2
 17 kwie 2017, 17:17
Niektórych ciężko przyzwyczaić mój tato miał zwykły telefon, mama dostaną w abo nowy smartphone więc stary oddała dla taty, 1 próba tak sobie i wrócił do zwykłego, 2 już lepiej i już parę miesięcy używa, jak ma jakiś problem pyta [FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 #921833  autor: mkkot
 20 kwie 2017, 17:04
Kupiłem ten telefon, przetestowałem pół godziny i... już pojechał z powrotem.

Dla mnie najważniejsza była łatwość obsługi, HD-Voice, czytelność wyświetlacza oraz głośność słuchawki. Niestety ten telefon poległ w każdej z tych kategorii:

1. Łatwość obsługi

Dialer wywoływany zieloną słuchawką pokazuje ostatnie kontakty i umożliwia łatwy wybór ostatnio wykonanych lub odebranych połączeń. Super!

Dostęp do kontaktów jednak nie jest już prosty. Trzeba wejść w ustawienia, przewinąć ekran w prawo / Osoby. Ikonka jakiegoś dziwnego poszarpanego telefonu na ekranie głównym niby umożliwia to samo, ale jednak wymaga wciśnięcia jakiegoś guzika na klawiaturze, żeby wyszukać kontakt po literze lub numerze telefonu. Moi rodzice nie ogarniają takich abstrakcji jak przypisanie numerów do liter na klawiaturze, a numerów nie znają na pamięć.

Czerwona słuchawka wygasza ekran lub wychodzi z programu w zależności od miejsca, gdzie zostanie wciśnięta. Logika działania tego nawet dla mnie jest o tyle kłopotliwa, że często wygaszałem sobie ekran.

Od startu powiadomienia na temat slotów karty SIM na start. To nie są rzeczy, które rozumie zwykły użytkownik. Ogólnie kwestia górnej belki z powiadomieniami to rzecz dobra dla smartfonu, ale nie dla "dziadkofonu".

Domyślnie włączona transmisja danych. Come on.

2. HD-Voice

Działa w jedną stronę, czyli na moim Blackberry, z którego dzwonię na Allview słychać HD. W drugą stronę niby też działa, ale tak jakby w ogóle nie działało. Na ucho po zastanowieniu może i jest to AMR-WB, a można to poznać po tym, że czasem obcina trochę głos przy końcówkach. Próbowane na karcie Virgin i Playa. Roaming wyłączony, 3G włączone, włączyłem nawet transmisję danych dla testów.

3. Czytelność wyświetlacza

Sam wyświetlacz jest marnej jakości, ale może by i wystarczył, gdyby nie beznadziejne czcionki. Są po prostu zamazane, niekontrastowe i niewyraźne.

4. Głośność słuchawki

Jest wystarczająca do pogadania w domu. Jest niewystarczająca do pogadania na mieście czy w pociągu. Jest niewystarczająca dla osoby gorzej słyszącej lub na potrzeby rozmowy z infoliniami. Regulacja głośności na max.

Podsumowując powyższe, zwróciłem telefon tego samego dnia.
 #952554  autor: LukaszHDI
 24 wrz 2017, 19:35
P2225 - co dalej stało się z tymi telefonami? Używają ich rodzice? Jeśli tak to jak to się sprawuje po dłuższym czasie?
 #952560  autor: p2225
 24 wrz 2017, 20:08
Okazało się, że na dołączonym dokumencie z instrukcją zwrotu/reklamacji była informacja o 30 dniach (a nie ustawowych 14) na zwrot, którego dokonałem.
 #952582  autor: LukaszHDI
 24 wrz 2017, 21:31
Rozumiem ale przez ten czas który je miałeś nie sprawiały żadnego problemu?
Bo zastanawiam się sobie to coś kupić.