DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #916569  autor: blady_zl
 18 mar 2017, 15:19
Witajcie

Albo jestem ślepy , albo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie :

1 - czy w opcji no limit + 10 GB za 25 zł /mc jest lejek po wykorzystaniu tych GB ?
2 - czy w w/w opcji jest no limit na stacjonarne ?
3 - Może macie jakieś swoje odczucia na temat tej oferty? Tzn powiecie na co trzeba uważać, na co zwrócić uwagę itp itd...

Dzięki za odpowiedzi , Pozdro. :smt006
 #916577  autor: matisi
 18 mar 2017, 16:18
@blady_zl
1) Tak, jest lejek 16 kb/s (pkt. 2.14)
2) Tak, jest nolimit na stacjonarne (pkt. 2.3.1)
3) Trzeba uważać na ograniczenie prędkości internetu w ramach oferty do 15 Mb/s (download i upload) (pkt. 2.14) i na wyłączenia RWK po dezaktywacji oferty (skrócenie ważności konta do 30 dni) (pkt. 2.12)
 #918067  autor: Gregrin
 27 mar 2017, 21:28
pioter998 pisze:albo wysyłania około 100 200 smsów w ciągu godziny?
Nikt tu się nie skarżył ale masowe wysyłanie sms'ow w prepaidzie zawsze jest obarczone możliwością blokady bo są automatyczne filtry broniące przed spamem. Jeśli jednak doładowałeś i normalnie korzystasz to nie powinno być problemu.
 #918305  autor: Gregrin
 28 mar 2017, 20:00
bartek07 pisze:Nawet jak się pisze smsy z nową ukochaną? :)
Nie przymkną oka? :P
Gregrin pisze: masowe wysyłanie sms'ow w prepaidzie zawsze jest obarczone możliwością blokady bo są automatyczne filtry broniące przed spamem.
Przez masowe rozumiem jedną wiadomość do stuiles-kilkuset osób za jednym razem. Wymiana kilkuset sms'ow z innym numerem nie powinna stanowić problemu.
 #918484  autor: blady_zl
 30 mar 2017, 09:31
Gregrin pisze:Tak.
Dzięki za odp.


I ostatnie moje pytanie (jak na razie) jest to 15/15mbs? W sensie czy upload i download są ograniczone do 15mb/s?
 #918506  autor: asffaf
 30 mar 2017, 12:55
Tak, ale i tak na komórce nie odczujesz że masz 30/15/7 mb/s
 #918554  autor: blady_zl
 30 mar 2017, 19:10
asffaf pisze:Tak, ale i tak na komórce nie odczujesz że masz 30/15/7 mb/s



To prawda, no ale mimo wszystko szkoda że jest jakieś ograniczenie...
A do tego można czasami używać telefonu jako modem...
 #919119  autor: sprintek
 04 kwie 2017, 09:47
Witam! Nie miałem oferty na kartę od 10 lat i mam kilka pytań. Czy niewykorzystane GB przechodzą na następny miesiąc? Jak doladuje konto za np 50 PLN to na ile jest ważne konto? Czy bardziej opłaca się doładować co miesiąc za 25?
 #919124  autor: Gregrin
 04 kwie 2017, 10:07
sprintek pisze:Czy niewykorzystane GB przechodzą na następny miesiąc? Jak doladuje konto za np 50 PLN to na ile jest ważne konto? Czy bardziej opłaca się doładować co miesiąc za 25?
Wszystko zależy od operatora/taryfy.
W t-mob GB nie przechodzą a wielkość doładowania nie ma wpływu na ważność konta bo jest one ważne dopóki odnawia nam się pakiet. Gdy pakiet się nie odnowi (z powodu braku środków) odczekiwane jest 90dni (kolejne próby włączenia pakietu) i wtedy pakiet jest wyłączany a ważność konta ustawiana jest na 30dni.

Najlepsza oferta (moim zdaniem) w której jest dużo netu i kumuluje się on w kolejnych miesiącach jest orange z taryfa free. Konto ważne rok dostaniemy po przeniesieniu a włączenie go po 93dniach stażu w sieci nic nie kosztuje i można to zrobić w dowolnym momencie. Jest to tez jedyna oferta w której GB'ajty są ważne tak jak konto czyli rok (bez potrzeby posiadania aktywnych pakietów czy doładowywania) :)

Polecam zapoznać się z [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl Tam przy każdej ofercie jest napisane czy pozostałe jednostki się kumulują.
 #919132  autor: Gregrin
 04 kwie 2017, 11:37
sprintek pisze:Dzięki z tym że w grę raczej wchodzi tmobile bo jestem w play i bardziej mi zależy na zasięgu...
Orange i t-mob maja bardzo podobny zasięg wiec tu bym się nie martwił. Wszystko jednak zależy od lokalizacji. Jeśli testowałeś już t-mob i masz dobry zasięg to polecam sprawdzenia orange (bo pewnie tez będzie dobry) poprzez kupno startera za 5zl i przy rejestracji podając dane adresowe dostaje się 100GB na 30dni co powinno wystarczyć na testy ;) Więcej info https://www.zarejestrujnumer.pl/
 #921126  autor: maicroft
 16 kwie 2017, 13:59
Mam taki problem. Na dwoch numerach ktore dzialaly od lat w abo potem dlugo z taryfa HOT w kwietniu przeszedlem na tryfe Frii i wlaczylem pakiet kodem ekspresowym. Z konta pobralo 25zl i pakiet zaczal dzialac. Na jednym numerze po godzinie przyszedl SMS o aktywacji pakietu nolimit 300MB/1 zl dziennie a na drugim ze dezaktywowano pakiet za 25zl i wlaczono pakiet za 1pln. Po dwoch tygodniach na obu numerach stwierdzilem ze ucieka kasa z konta. Na bilingu ladnie widac jak pobiera ta oplate 1pln dziennie wiec pakiet za 25zl nie dziala. Reklamacje zglosilem, ale obawiam sie ze z marnym skutkiem.

Na innym numerze aktywowalem gdzie od poczatku byla taryfa frii i tu wszystko dziala normalnie.

Spotkal sie ktos z czyms takim? Zastanawiam sie czy po zmianie taryfy na frii odgornie nie aktywuje sie wlasnie po kilku godzinach ten pakiet za 1pln dziennie i odgornie mi dezaktywowalo pakiety za 25zl na obu numerach??
 #921161  autor: biala1991
 16 kwie 2017, 18:57
To uroki TM, tu system potrafi przejąć kontrolę nad kontem użytkownika :) Aktywowałam starter z pakietem Strong, wyłączyłam go a on i tak się uruchomił kasując inne usługi. Nawet nie zmieniałam taryfy, od początku byłam we Frii, co nie przeszkodziło TM w narzucaniu usługi, z której mam korzystać.
Myślę, że z reklamacją nie powinno być problemu, mnie wszystko wyprostowali i zwrócili 5 zeta za niechciany pakiet.
 #921229  autor: asffaf
 17 kwie 2017, 10:16
Tylko reklamacja. Pierwszy raz po przeniesieniu nr tydzień miałem nieaktywny nr. tel otrzymałem 20 zł. Druga reklamacja ze względu na brak pierwszego miesiąca za darmo i przyznali 50 zł. Łącznie za 30 zl mam 4 miesiące no limit. Ale i tak będę zmieniał na plusha. Ich system to kpina, apka mobilna działa jak chce.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka