DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 43 z 308
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 308
 #918222  autor: klimasz
 28 mar 2017, 12:42
SzalonyMjut pisze:
klimasz pisze:Czyli dla Play, im więcej telefonów będzie z tego korzystało, tym większy łyk czystego powietrza jak dla osoby uciekającej przed pożarem? :P
I tak mają zawaloną sieć, to po co im VoLTE, jak się powiedzmy 1 mln klientów przerzuciłoby na WI-Fi Calling zamiast siedzieć w sieci operatora lub co gorsza korzystać z roamingu innego operatora, to wymierne korzyści.
LTE ma dużo większą pojemność niż 2G i 3G razem wzięte, wdrożenie VoLTE dla Play'a byłoby zbawieniem - ale wcześniej musieliby załatać białe plamy ponieważ wydaje mi się że nie byliby w stanie wdrożyć hand over do partnerów roamingowych.
Ale ograniczeniem jest linia (a właściwie jej przepustowość), która dochodzi do nadajników? Czy się mylę? ;)

Czy ktoś wie nad jakimi modelami Samsunga pracuje teraz Orange? Bo gdzieś wyczytałem, że pracują nad Samsungami "intensywnie" ale nie było tam modeli ;]
 #918229  autor: kozien70
 28 mar 2017, 13:16
Mixiorek pisze:Nie do WiFi Calling.... aktualnie w Orange są:
S7, S7 EDGE, iPhony od modelu 6 w górę.
Są jeszcze tegoroczne A3 i A5 oraz jakiś Sony, ale nie pamiętam czy tylko VoLTE czy WoViFi też.
 #918243  autor: WellDone
 28 mar 2017, 13:51
Po kilku godzinach testów muszę stwierdzić, że w Orange działa to wszystko świetnie. Jakość jest znakomita, pięknie przeskakuje tez z wifi na Lte. Czas zestawienia połaczenia o wiele szybszy. Przy połączeniach wifi bateria powinna też zauwazalnie lepiej trzymac. Jestem bardzo zadowolony.

Patrząc obiektywnie na te drobne smaczki typu szybszy czas połączenia, nawet odrobine lepszy czas baterii, lepszą jakość połączenia czy mega bajer jakim jest możliwość stworzenia śmiesznie taniego "repatera" w postaci najzwyklejszego routera to uważam, że spokojnie można nazwać taką sieć "nowej generacji".

Co do Playa to powtórzłem test i dzisiaj jakość przez WIFI jest już normalna, co nie zmienia faktu, że bez voLTE ta usługa nie ma sensu. To już wolałbym w ich przypadku aplikację której używałbym tylko w pewnych miejscach o parszywym zasięgu GSM. Obecnie trzeba uważać, żeby nie wyjść czasem z zasięgu wifi, bo połączenie będzie przerwane. Trochę to mało dogodne ;)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #918244  autor: Duke
 28 mar 2017, 13:56
WellDone pisze:Po kilku godzinach testów muszę stwierdzić, że w Orange działa to wszystko świetnie
Mam podobne spostrzeżenia. Jedyne do czego można się przyczepić to brak obsługi SMSów i MMSów przez WiFi.
 #918245  autor: WellDone
 28 mar 2017, 14:05
Faktycznie, dziwna sprawa. SMS wewnątrz Orange dochodzi, poza już nie.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #918246  autor: Mixiorek
 28 mar 2017, 14:06
WiFi Calling jest dobre i przydatne w dwóch przypadkach:
1. Słaby zasięg w miejscu gdzie jesteśmy ale jest dostępny dobry net stacjonarny, mobilny (o ile parametry będą ok) i router WiFi
2. Za granicą

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #918248  autor: WellDone
 28 mar 2017, 14:14
Z regulaminu Orange odnoscnie SMS/MMS:
Kod: Zaznacz cały
1.W  ramach  Usługi   Orange  może  udostępnić   możliwość  wysyłania   i   otrzymywania   SMS-ów  poprzez  połączenie   WiFi. O  udostępnieniu  takiej  możliwości  Orange  poinformuje  Abonentów  korzystających  z  Usługi  w  drodze  SMS-a    oraz    na    stronie www.orange.pl/wificalling.

13.Usługa WiFi Calling nie umożliwia wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Należy pamiętać, że wiadomości takie będą wysyłane i odbierane za pośrednictwem sieci Orange. Abonent będzie w związku z tym ponosił opłaty wynikające z cennika dlaoferty, z której korzysta

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #918251  autor: Veiserath
 28 mar 2017, 14:29
@WellDone
To śmiesznie bo u mnie działają MMS-y po VoWiFi a nie działają SMS-y. (testowałem włączając tryb samolotowy na iPhone). SMS-y zwracają błąd, a MMS-y normalnie dochodzą. Korzystałem z nju abonament i wysyłałem do Orange abo.
 #918252  autor: bobix
 28 mar 2017, 14:33
A nie chodzi czasem o iMessage?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #918253  autor: WellDone
 28 mar 2017, 14:41
Specjalnie wyłączyłem iMessage na czas testów ;) MMS nie działaja w ogole, a smsy dzialaja tylko do orange :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #918255  autor: bobix
 28 mar 2017, 15:07
Wykonałem kilka rozmów w dwóch technologiach. Muszę przyznać że głos jest tak jakby przytłumiony. Test na tych samych relacjach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #918260  autor: myk6414
 28 mar 2017, 15:30
Włożyłem kartę z 5s do se coby to mityczne vowifi i VoLTE zobaczyć. No i zobaczyłem. Jakość rozmów z plusem super. Prawie jak facetime.
 #918278  autor: muddy
 28 mar 2017, 17:12
@makoczoko, czy masz wydaną dodatkową kartę SIM do transmisji danych? Jeśli tak, nie możesz korzystać z VoLTE i WiFiCalling. Musisz albo zrezygnować z tej karty, albo spróbować "przepiąć" ją do kontraktu na LTE Dodatkowy (jeśli na nim nie planujesz uruchamiać tych usług oczywiście).

MM
  • Strona 43 z 308
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 308
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 308