DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #903286  autor: adziu82
 03 sty 2017, 11:19
Witam,
Jacy operatorzy ( także MVNO ) oferują Wi-Fi calling dla telefonu Sony M5 ?

RawStyle
 #903306  autor: adziu82
 03 sty 2017, 12:43
@ZBOWID, to jest na Plus-ie, tak? To trochę źle, mam słaby zasięg 3G u nich.
Żona w domu jest cały czas połączona z wi-fi ( nie wiem dlaczego, ale jak miała Sony M, to zasię był na full, a teraz na Sony M5 jest problem i zasię czasami gubi, albo ledwo jedna kreska,czasami tylko jakoś wskoczy lepszy zasięg ) więc było by ok, ale jak zabraknie wi-fi, lub będzie chciała skorzystać poza domem w naszej miejscowości to wtedy będzie problem.
Ktoś ma innego opa ale z Sony M5.

RawStyle
 #906922  autor: super_electric
 24 sty 2017, 16:17
to jest na Plus-ie, tak?
Raczej tak.
To trochę źle, mam słaby zasięg 3G u nich.
Jak ktoś mieszka na prowincji to ma kłopoty z zasięgiem... Przecież możesz p;ojechać do większego miasta i tam skorzystać z zasięgu 3G
 #906938  autor: adziu82
 24 sty 2017, 17:06
@super-electric, wybacz ale zeby jechac 20km do miasta, aby wejsc na allegro....... kiedy mamy problem ze stacjonarnym internetem.
Ale chyba kupie startera a2 i sprawdze jak to wyglada.

RawStyle
 #918196  autor: jag888
 28 mar 2017, 11:16
woow, uruchomiłem na Play na Karte i mi śmiga :)

Po aktualizacji do systemu iOS 10.3 na smartfonach iPhone w sieci PLAY zaczęła działać usługa WiFi calling.

Obrazek

FAQ WiFi Calling w PLAY:

Na jakich iPhone’ach działa Wi-Fi Calling?

Na 5C, 5S i nowszych (6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7, 7 Plus).

Czy telefon musi być kupiony w PLAY?

W przypadku iPhone’a nie – może być również kupiony na wolnym rynku.

W jakich taryfach działa Wi-Fi Calling na iPhonie?

Na zdecydowanej większości abonamentów, ofert MIX i na kartę. W starszych taryfach z powodów technicznych Wi-Fi Calling może nie działać.

A czy w Red Bull MOBILE też działa?

Tak, nowa funkcja działa także w Red Bull MOBILE.

Czy osoba, do której dzwonie też musi mieć iPhone’a z Wi-Fi Calling w PLAY?

Nie, możesz dzwonić na wszystkie numery tak samo, jak bez użycia tej technologii.

Co muszę zrobić, żeby aktywować Wi-Fi Calling na iPhonie?

Musisz mieć (poza iPhonem z kartą SIM Play) zaktualizowany system iOS i aktywować usługę bezpośrednio w ustawieniach (Ustawienia > Telefon > Rozmowy przez Wi-Fi). Nie trzeba wysyłać żadnego SMSa czy dzwonić na infolinię.

A ile taka aktywacja kosztuje?

Jest darmowa.

Miesięczna opłata za Wi-Fi Calling to też zero?

Tak, dokładnie – bezpłatne jest zarówno aktywowanie jak i korzystanie z Wi-Fi Calling.

Jakie usługi działają przez Wi-Fi Calling na iPhonie?

Komplet – połączenia, SMSy oraz MMSy.

Ile zapłacę za minutę połączenia?

Tyle, ile za minutę połączenia z Polski. Jeśli masz abonament z no-limitem i dzwonisz do cioci Krysi (nawet będąc na wakacjach w Tajlandii) to połączenie jest bezpłatne. Jeśli z tych samych wakacji dzwonisz do wujka George’a z Chicago to zapłacisz jak za połączenie z Polski do Stanów (a nie z Tajlandii do Stanów, więc jest taniej).

Czy na każdym Wi-Fi będzie działać Wi-Fi Calling?

Wszystko zależy od konfiguracji Wi-Fi. Niektóre hotspoty mogą mieć zablokowane porty umożliwiające korzystanie z Wi-Fi Calling.
 #918213  autor: roobb990
 28 mar 2017, 12:32
Ale niestety nie ma hangoveru. Jak wyjdziesz z zasiegu WIFI to polaczenie jest zrywane. wTM np polaczenie nie jest zrywane.
 #918287  autor: KR2615
 28 mar 2017, 18:11
Na 6s w Orange również udało się włączyć. O dziwo iPhone wypluł ostrzeżenie o tym, że do operatora może być przesłana nazwa miasta w przypadku kodów USSD i moje położenie zamiast faktu, że jest do dobry patent na darmowy roaming.

Obrazek

Edit: Pierwsze koty za płoty. Rozmowa odbyta. Nie zauważyłem tego, czym chwali się operator tj. żeby czas nawiązywania jakoś drasatycznie spadł (ponoć z 7 do nawet 2s) Nie miałem też okazji przetestować wyjścia z zasięgu WiFi ale pewnie wkrótce się to zdarzy więc dam znać.