DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #916435  autor: Wiercik
 17 mar 2017, 15:49
Witam serdecznie. Poszukuję nowego telefonu tak jak w tytule za około 700-1000zł. Od 3?4? lat jestem posiadaczem Nokii Lumia 820 i jestem z niej bardzo zadowolony ale chciałbym coś nowego.
Może najpierw napisze co mi się w niej podoba - wyświetlacz, nie korzystam z etui a nie ma ani jednej rysy, jakbym wczoraj ją kupił :-) Nie zawiesza się, nigdy żadnego laga. Dobrze leży w dłoni, robi przyzwoite zdjęcie prócz nocy. I najlepsze - nawigacja here maps z mapą terenu w trybie offline, no dla mnie rewelacja tym bardziej że lubię piesze wycieczki.

I właśnie tego samego oczekuje od nowego telefonu. Maksymalnie 5 cali, przyzwoity czas na baterii bo teraz ładuje 2x dziennie. Ładny wyświetlacz który nie rysuje się i ma ładne barwy obrazu. Aparat robiący przyzwoite zdjęcia... i wydajny. Myślę że powinien mieć te 3gb RAMu. Jesteście w stanie polecić coś co wytrzyma przynajmniej te 3 lata bezawaryjnie?

Rozglądałem się za:
Xiaomi 4 Pro 3/32, cena ok szkoda że drogi w wersji szaro-czarnej
Sony M5 - podoba mi się ale naczytałem się opinii i.... nie wiem co o tym myśleć i troche ma małą baterie
Huawei P9 Lite - sam nie wiem siostra ma P8 Lite i bateria to porażka, nie wiem jak to się zmieniło w nowszym modelu

Proszę o porady i pozdrawiam
 #916454  autor: Eragon
 17 mar 2017, 18:19
Mi5 z Chin? :P

:smt006
 #916466  autor: Wiercik
 17 mar 2017, 19:34
oj nie, muszę go wziąć na raty i mam czas do niedzieli więc Chiny odpadają :)
 #916682  autor: trzystatrzy
 19 mar 2017, 12:21
W xcomie masz Moto X Style za 1100 zł tyle, że ma 5,7 cala. Ale po chwili używania idzie się bez problemu przyzwyczaić. Chyba najlepszy wybór w tej cenie
 #917561  autor: Wiercik
 24 mar 2017, 08:27
trzystatrzy pisze:W xcomie masz Moto X Style za 1100 zł tyle, że ma 5,7 cala. Ale po chwili używania idzie się bez problemu przyzwyczaić. Chyba najlepszy wybór w tej cenie
Witam ponownie, możliwość rat została przedłużona do początku kwietnia więc jeszcze nie dokononałem wyboru. Proponowana Moto jest w cenie 1000zł i patrzą na testy jest to bardzo dobra propozycja. Lecz jej wielkość mnie przeraża. Zrobiłem sobie jej model według podanych wymiarów i ciężko jest nosić taki telefon w kieszeni spodni. Gdyby nie to już bym ją kupił... tak więc nie wiem na co by się tu zdecydować :?:

Jeszcze bym prosił gdyby ktoś mógł wypisać w kolejności tel Xiaomi bo już się pogubiłem które są lepsze a któe gorsze, 4s pro, 3s pro, 4x, note 3 pro?
 #917577  autor: Eragon
 24 mar 2017, 11:03
4 2/16
3S 3/32
4 3/32
N3 Pro
N4X
Coś takiego mniej więcej.
Ale Note są dla Ciebie za duże, więc jak już to któryś redmi 5 calowy.
A A5 2016 ?

:smt006
 #917584  autor: Eragon
 24 mar 2017, 11:49
Em, ustawione od najgorszego do najlepszego :P

:smt006
 #917733  autor: Wiercik
 25 mar 2017, 12:21
ok dziękuje jako że już wybrać trzeba i nadal jest niezdecydowanie tak więc zapytam o Andka 7 - które z tych telefonów będą lub już go mają? czytałem że x style jeszcze czeka a i to nie jest pewne że dostanie... Jak na tle tych wszystkich telefonów wypada p9lite? Można go brać? Mówię o wersji z 3gb ram
 #917736  autor: Eragon
 25 mar 2017, 12:43
U Xiaomi tylko jak narazie Note4X ma Andka 7 ( z tych wymienionych).
Szansę powinien dostać też Redmi 4 3/32... Ale kto ich tam wie..
O, a gdzie chcesz kupić ten P9 Lite z 3GB?

:smt006
 #917738  autor: Wiercik
 25 mar 2017, 12:59
Chciałbym go kupić na polskim serwisie aukcyjnym :D stoi za ledwo ponad 1000zł, nie wiem czy można tu wklejać linki
 #917803  autor: Sebastian_256
 25 mar 2017, 22:49
Lenovo moto G5, jedyny mankament to bateria, chociaż p9 lite ma niewiele większą. W lenovo masz czystego androida więc dużo bardziej płynnie działa nawet po dłuższy użytkowaniu
 #917965  autor: vonski
 27 mar 2017, 14:43
G5 za młoda jest, nie ma jeszcze recenzji.
 #918404  autor: trzystatrzy
 29 mar 2017, 14:29
Wiercik pisze:
trzystatrzy pisze:W xcomie masz Moto X Style za 1100 zł tyle, że ma 5,7 cala. Ale po chwili używania idzie się bez problemu przyzwyczaić. Chyba najlepszy wybór w tej cenie
Witam ponownie, możliwość rat została przedłużona do początku kwietnia więc jeszcze nie dokononałem wyboru. Proponowana Moto jest w cenie 1000zł i patrzą na testy jest to bardzo dobra propozycja. Lecz jej wielkość mnie przeraża. Zrobiłem sobie jej model według podanych wymiarów i ciężko jest nosić taki telefon w kieszeni spodni. Gdyby nie to już bym ją kupił... tak więc nie wiem na co by się tu zdecydować :?:

Jeszcze bym prosił gdyby ktoś mógł wypisać w kolejności tel Xiaomi bo już się pogubiłem które są lepsze a któe gorsze, 4s pro, 3s pro, 4x, note 3 pro?
Mimo wszystko bym radził spróbować ;) sam kiedyś miałem opory na coś większego od 4 cali. Trochę z musu przesiadłem się na 5,2, a teraz najchętniej bym wziął coś wielkości Moto X Style. A lepszego nowego telefonu w tej cenie po prostu nie ma. Chyba, że Xiaomi Mi5 z Chin, no ale to Chin
 #918543  autor: Wiercik
 30 mar 2017, 17:47
a powiedzcie mi jak to jest z androidem bo nigdy nie miałem. Są telefony z wersją 6 i są z wersją 7. Czy to oznacza że wersja 6 umiera? tzn jak jest z aplikacjami, będą aktualizowane cały czas lub wydawane nowe? Czy już producenci będą przerzucać się na nowszą wersje i nic nowego na 6 nie wyjdzie? Chyba że to jest tylko kilka nowych funkcji a programy będą wydawane i tu i tu takie same
 #918552  autor: vonski
 30 mar 2017, 19:04
Programy są te same :-)
Generalnie wspierane jest wszystko co ma co najmniej Androida 4.4.
Teoretycznie nowszy system = lepszy, ale to nie jest takie oczywiste.

Tapatalk@Galaxy S7