DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #917778  autor: geforc
 25 mar 2017, 18:36
Witam, panowie poszukuję następcy mojego Xperia Z2, moje wymagania:



- dobry ekran (minimum 5.2 cala)
- dobry aparat
- w miarę dużą baterię
- AKTUALIZACJE ANDROIDA, żeby to nie był jakiś porzucony model i ostatni android to 5.0
- dobry GPS i WiFi
- czytnik linii papilarnych
- ładowanie bezprzewodowe


nie chcę:
-Huawei - czytałem parę opinii i podobno jego super wydajność jest tylko w benchmarkach a na codzień już tak dobrze nie jest
-S7 zwykłe - po prostu mi się nie podoba


Co mogę rozważyć:

Xiaomi - ale tylko dystrybucja Polska z gwarancją w PL
LG
Sony
Samsungi z serii edge
One Plus 3
 #917782  autor: darase
 25 mar 2017, 19:41
Żona ma S7 edge a ja One Plus T3 i bardziej mi się podoba mój ale żony lepsze zdjęcia robi w ciemniejszych pomieszczeniach ale bez lampy. Z lampą są porównywalne. T3 jest cieniutki a S7 przy nim to cegła, po drugie S7 wydaje się typowy dla pań a jeszcze zaokrąglony ekran nie przypadł mi do gustu.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #917783  autor: darase
 25 mar 2017, 19:43
Android w moim telefonie to 7.1.1 w Samsungu 7mka.
Szybkie ładowanie działa w OP T3 super, telefon zimny przy ładoawniu. Już nie podłączam tela na noc. wystarczy jak wstaję rano :)

eCoal i nie ma problemu :-)
 #917785  autor: geforc
 25 mar 2017, 19:51
A jak działanie w tym OP3 ? rzeczywiście petarda szybkości nie tylko w benchmarkach ?
 #917786  autor: Eragon
 25 mar 2017, 19:59
No ma 6GB ram... 2x więcej niż Twoja Z2 :P
Wiec jasne, wiadomo że śmiga.

Jednak, cenowo teraz zakup OP3T za 2000 jest całkowicie nieopłacalny. Gdybyś tak znalazł za 1500...ale nie ma nawet gdzie. Moim zdaniem, albo któryś Samsung, albo czekaj na coś nowego od OP.

:smt006
 #917787  autor: darase
 25 mar 2017, 20:01
Działa wyśmienicie :) Czujnik lini papilarnych rewelacja tzn. działa na mokrym palcu i jest aktywny a nie jak w S7 edge trzeba wcisnąć fizyczny żeby odblokować katastrofa. Syn ma czytnik z tyłu i to też kiepskie rozwiązanie. Aaa w S7 edge fajna jest zmiana rozdzielczości ekranu. Przy Real racing wyczuwa się ciepło koło aparatu ale można pograć :)

eCoal i nie ma problemu :-)
 #917790  autor: geforc
 25 mar 2017, 20:27
Samsungi takie bardziej babskie są...

A co z tym ram fix w najnowszym OP3T ?? poprawili czy dalej trzeba samemu naprawiać po wyjęciu z pudełka ?


Tylko ten OP3T nie ma chyba ładowania indukcyjnego ?
 #917794  autor: darase
 25 mar 2017, 21:02
Taaak ma dwie wady brak ładowania bezprzewodowego i brak slotu na karty. Brakuje też zmiany tapety w ustawieniach. Możemy wybrać czerń lub biel. O co chodzi z tym Ram?

eCoal i nie ma problemu :-)
 #917795  autor: Eragon
 25 mar 2017, 21:15
OP3 miał problem z Ramem... ale kurde, naprawili to już wieki temu i jedynie dinozaury o tym pamietają xD

:smt006
 #917808  autor: geforc
 25 mar 2017, 23:32
yyyyyyy jak nie można zmienić tapety? nie można dac wlasnego zdjecia ?
 #917813  autor: Braymer
 26 mar 2017, 00:11
"Huawei - czytałem parę opinii" - rozwaliłeś system.
Może ja zapłaciłem za te opinie, albo jakiś dystrybutor Samsunga, pomyślałeś o tym? :)
 #917818  autor: darase
 26 mar 2017, 09:40
Tapetę na ekranie głównym można zmieniać jedynie wchodząc do ustawień tela, możemy wybrać czerń lub biel. W Samsungu można wybrać motyw i jest w ustawieniach kolorowo :D

eCoal i nie ma problemu :-)
 #917836  autor: darase
 26 mar 2017, 12:33
Lipa jak lipa przeważnie jest motyw biały a tu dołożyli czarny i można zmienić kolor tzw. wiodący czyli można zmienić kolor ikonek w ustawieniach. Nie wiem czy się rozumiemy.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #917846  autor: Eragon
 26 mar 2017, 13:10
@ Darase
Nie rozumiem xD
Przecież tapety możesz sobie normalnie zmieniać na jakie chcesz...

A Motywy to już raczej na Lineage...

:smt006
 #917866  autor: geforc
 26 mar 2017, 15:09
A jeśli bym myślał nad Huawei ?? Fajny jest Mate 9 ale drogi..