DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #914717  autor: aeroxd
 08 mar 2017, 13:38
Witam.

Czy ktoś ma ten internet i czy lejek zawsze się włącza równo po 40 GB jaka jest prędkość wysyłania na lejku i czy działa agregacja pasm LTE?
 #914743  autor: SzalonyMjut
 08 mar 2017, 15:58
Tak, tak.
Akurat jestem już 6 miesięcy w sieci więc mam do wykorzystania 80GB, ale ucinają jak od linijki.
 #915397  autor: ART74
 12 mar 2017, 10:46
po wykorzystaniu GB włącza się lejek 1mb wysył i 1mb ściąganie
 #915473  autor: zwariowany.kurczak
 12 mar 2017, 16:42
aeroxd pisze:Witam.

Czy ktoś ma ten internet i czy lejek zawsze się włącza równo po 40 GB jaka jest prędkość wysyłania na lejku i czy działa agregacja pasm LTE?
wszystko działa, nie ma ograniczeń agregacji czy prędkości, lejek włącza się idealnie po pakiecie - nie zrywa transmisji tylko zwalnia net... Nawet SMS dorzucą jak się rozpędziłeś z limitem :-D
 #915755  autor: sindikat
 14 mar 2017, 07:20
A dane Wam zlicza poprawnie?

Jestem z Nimi od miesiąca. Od trzech dni mam prędkość 1/1 Mbps.

W aplikacji i na stronie takie coś:

Obrazek

Sesję i rozłączałem i wymuszałem tylko WCDMA. Nie dodaje nic.

Co ciekawe dobę przed otrzymaniem SMS, że pakiet się skończył otrzymałem informację, że mam 8 GB do końca. W sumie nic nie pobierałem i taka sytuacja.

Z Orange mam niemiłe wspomnienia. A z racji, że to pomarańczowy odłam od razu czuję spisek. Słusznie czy nie?
 #915766  autor: pakierhakierxd
 14 mar 2017, 08:36
Czasem i 7 innych operatorów liczy z opóźnieniem roznie bywa, najlepiej patrzyć na licznik danych na stronie i na sprzęcie.

Wysłane z mojego Hi8 pro przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #915778  autor: sindikat
 14 mar 2017, 10:24
Dziwne. Przez ponad rok miałem Aero 2 30 GB za 30 zł i nigdy nie przekroczyłem, a tu pierwszy miesiąc i taka sytuacja. Zbieg okoliczności? Trudno mi w to uwierzyć.

Czy dostanę dokładny biling kiedy i ile wykorzystałem?

Jeśli nie to będę musiał Gargoyle "mierzyć", bo mi się to nie podoba.

Czemu teraz nie liczą trzeci dzień? Na początku nawet bez rozłączania sesji zdejmowało mi z pakietu tyle ile trzeba.
 #916793  autor: JFK2016
 19 mar 2017, 20:56
Nie korzystałem/nie korzystam z NJU-ale to nie jest oferta abonamentowa? Jeżeli tak to do pierwszego okresu rozliczeniowego nie będziesz miał dostępnych 40GB, lecz proporcjonalnie do liczby dostępnych dni rozpoczęcia nowego cyklu rozliczeniowego odpowiednią ilość danych.
 #917571  autor: sindikat
 24 mar 2017, 09:53
Rozumiem, ale ja 40 GB wykorzystałem w niby trzy tygodnie, bo wcześniej miałem jeszcze opłacone Aero2. I na 20 dni od końca cyklu włożyłem kartę Nju do modemu.

Kolejne co mi się rzuca w oczy. Mam 22 dni do końca, a wykorzystałem 20,64 GB co po Waszych poradach oznacza, że już pewnie jest 30, a Oni jeszcze tego nie naliczyli.

A Ich biling jest tak prosty, że nic z niego nie idzie się dowiedzieć. W ciągu miesiąca sześć razy odświeżali.

Zwróćcie uwagę u siebie. Ja na Aero2 nigdy nie przekroczyłem 30 GB w 30 dni, a tu w 28 dni wykorzystuję 40.
 #917655  autor: JFK2016
 24 mar 2017, 18:18
sindikat pisze: A Ich biling jest tak prosty, że nic z niego nie idzie się dowiedzieć. W ciągu miesiąca sześć razy odświeżali.

Zwróćcie uwagę u siebie. Ja na Aero2 nigdy nie przekroczyłem 30 GB w 30 dni, a tu w 28 dni wykorzystuję 40.
Nie masz dostępnej jakiejś aplikacji mobilnej do sprawdzania danych? Ja mam ponad rok abonament internetowy w Orange (2&1) i do dziś żadnych problemów z rozliczaniem danych,a mam 2 karty SIM do tego neta. Bardzo sobie chwale, bo bdb oferta a transfery na sieci mam do 80Mbps. No ale NJU to wirtualny operator Orange, także z tego tytułu mogą być pewne niedogodności (musisz sprawdzać i ewentualnie reklamować). :wink:
 #917935  autor: sindikat
 27 mar 2017, 11:26
To jakaś parodia.

19 dni do końca, a ja już wyklepałem ponad 30 GB.


Obrazek

Tylko co tu reklamować jak Oni nie podają którego dnia ile zużywam.

Tak bym chociaż wiedział czy mnie dymają, gdy kilka dni nie ma mnie w domu.
 #918270  autor: sindikat
 28 mar 2017, 16:34
Chyba Im podziękuję po tych dwóch miesiącach...

"Pakiet na transfer danych o pełnej prędkości się skończył. Prędkość ściągania danych obniży się do maks. 1Mb/sek. i obowiązuje do końca tego okresu rozliczeniowego."

A tego okresu zostało jeszcze 18 dni.

Jako ciekawostkę powiem, że przez dwa dni nie korzystałem z sieci :evil:

Ps. W aplikacji jest wykorzystane 31,65 GB co także jest przegięciem.
 #919007  autor: nconnor
 03 kwie 2017, 17:15
No ja muszę bronić njumobile
Mam ten pakiet i suma Summarum jestem bardzo zadowolony. Ten miesiąc jest pierwszy z 80 GB.
Wcześniej 40, nigdy nie wytrwałem i zawsze zużyłem wcześniej. Lejek nie jest uciążliwy aż tak bardzo, ale zwolnienie internetu bardzo czuć, zwłaszcza gdy z internetu korzysta więcej osób.

Nie mam możliwości montażu internetu stacjonarnej (wynajmowane mieszkanie i jakaś dziwna kablówka z umowami na milion lat) i jakbym miał wybierać wziąłbym nju jeszcze raz.
Najlepszy stosunek ceny do jakości.

Dane rozliczają się raczej prawidłowo (chociaż 2 miesiące temu chyba coś im się zepsuło i lejek się nie walczył, tylko przychodzimy maile ze internet się skończył, ale dalej był na pełnej prędkości), widzę to po routerze.
 #987184  autor: aster
 04 kwie 2018, 23:05
Jak wyglądają w nju internet miesięczne okresy rozliczeniowe?

Jeśli np. zapiszę się jutro to obecny okres będzie krótszy i tylko do końca miesiąca kalendarzowego, a później idziemy według pełnych miesięcy? Czy zapisując się np. 5 kwietnia, później co miesiąc 5-go będzie się zaczynał nowy okres?
 #987228  autor: mpiter
 05 kwie 2018, 11:00
Zależy jak ci wypadnie okres rozliczeniowy. Możesz podpisać umowę 5 kwietnia, a mieć okres rozliczeniowy np. 18, to jest losowe w nju. Ja mam umowę podpisaną 6 listopada, a okres rozliczeniowy mam od 25.
 #987668  autor: maniek89
 07 kwie 2018, 15:06
Oni chyba mają kilka okresów rozliczeniowych w zależności od tego, kiedy podpiszesz umowę i tak Cię wrzucają - wcześniej miałem Orange Free NET i okres rozliczeniowy od 19 dnia miesiąca do 18, po wypowiedzeniu umowy zamówiłem w nju nowy numer z ofertą internetową i wrzucili mnie w dokładnie taki sam okres. Gdy okres rozliczeniowy będzie niepełny, pierwsza faktura będzie niższa - ja pierwszą dostałem bodajże na 11,23 zł.
 #989940  autor: aster
 21 kwie 2018, 00:33
Używa ktoś tę taryfę w połączeniu z dodatkowym pakietem 9GB za 9zł? Zastanawiam się czy można spokojnie używać tych pakietów np. w pierwszych 3 miesiącach, kiedy to min. miesięczny rachunek i tak wynosi 9zł.

Standardowo ta taryfa zje ponad 9zł już przy zużyciu 48MB, tak więc jeśli ktoś zamierza korzystać z netu lecz nie potrzebuje więcej niż 9GB to wydaje się rozsądne by wyposażyć się w taki pakiet. Inaczej zamiast 9zł wybulimy 29zł.

A ponieważ dopuszczone jest wykupienie kilku takich pakietów to teoretycznie nawet przy zużyciu np. 27GB lepiej wydać 27zł na pakiety.

Czy te pakiety chodzą bezproblemowo w taryfie internetowej, ktoś używa je może w ten sposób?