DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #914266  autor: Blizzard
 05 mar 2017, 16:53
Nie kumam czegoś...3Ska ma być odświeżoną wersją ale ma procek o 100MhZ słabszy ale za to telefon ma czytnik linii papilarnych oraz Qualcomm Snapdragon 430 8937 a sam Redmi S Qualcomm Snapdragon 616 8939. Ktoś może wyjaśnić o co chodzi i w czym rzecz? Czy to jakiś błąd jest?
 #914371  autor: Fricco
 06 mar 2017, 11:27
Blizzard pisze:Nie kumam czegoś...3Ska ma być odświeżoną wersją ale ma procek o 100MhZ słabszy ale za to telefon ma czytnik linii papilarnych oraz Qualcomm Snapdragon 430 8937 a sam Redmi S Qualcomm Snapdragon 616 8939. Ktoś może wyjaśnić o co chodzi i w czym rzecz? Czy to jakiś błąd jest?
Niestety tak już czasami (a nawet nie czasami) bywa, że producent wypuszcza nowszy model, który jest słabszy od poprzedniego. I nie tylko Xiaomi tak robi, inni też. Co do Twoich dylematów, to myślę że za dużo czasu na to poświęcasz. Obecnie telefony za 800 zł są naprawdę wystarczające i z mojego punktu widzenia szkoda na smartfon wydawać więcej niż 1000 PLN. Wspomniany Honor 7 Lite to bardzo dobry model, co prawda nie dostanie już aktualizacaji do Androida 7 (i pewnie żadnej innej), ale Android 6.0 starczy Ci na nastepne 2 lata bez zadnych problemów. Przecież obecnie na rynku jest ponad 20% urządzeń z Androidem 4.4, który debiutował tak dawno temu, że nawet tego nie pamiętam :D A te telefony działają. Owszem, nowsze wersje Androida wnoszą nowe funkcje i poprawki bezpieczeństwa, ale szczerze - nie jest to coś, bez czego nie można żyć.
Im dłużej będziesz czytał to forum (czy jakiekolwiek inne), tym większy będziesz miał mętlik w głowie. Wybierz 2 modele, obejrzyj je w sklepie i kupuj. Nie da się kupić idealnego telefonu, nawet jeśli wydasz 3000 PLN - zawsze coś się znajdzie, co Ci nie przypadnie do gustu.

Honor 7 Lite będzie naprawdę dobrym wyborem. Jeśli chcesz poczekać, to na dniach do sklepów wejdzie LG K10 2017, który wygląda na dobry telefon za dobre pieniądze - tylko pytanie, czy chcesz czekać. Generalnie moja rada: nie czytaj za dużo na forum, bo im więcej czytasz tym mniej wiesz, tak jest i tak będzie.
 #914736  autor: Blizzard
 08 mar 2017, 15:34
Fricco pisze:Niestety tak już czasami (a nawet nie czasami) bywa, że producent wypuszcza nowszy model, który jest słabszy od poprzedniego. I nie tylko Xiaomi tak robi, inni też.
Ok, to inaczej. :) Czy ten Xiaomi 3S to mimo wszystko dobry i w miarę optymalny wybór dla moich wymagań?
 #917563  autor: Blizzard
 24 mar 2017, 08:33
Hej. Wybrałem finalnie Redmi 3s i...póki co jestem bardzo zadowolony.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj - czy ktoś wie gdzie w menusach znajdę informację o wykorzystanym/pozostałym pakiecie danych jaki mi pozostał? Szukałem tego ale jakoś nie mogę tego znaleźć. Będę wdzięczny za pomoc. :)
 #917575  autor: Eragon
 24 mar 2017, 10:59
No i kolejny zadowolony klient ^^
Widzisz, dobrze mówiłem.

Szukałeś szukałeś... I nie szukałeś.
Skąd telefon ma wiedzieć jaki masz pakiet danych? xD No właśnie. Nie wie.
To co możesz w nim zrobić, to ustawić limit...
A wszystkie ustawienia z tym związane masz w
Panel Sterowania => Monitor Danych

O, i zobacz !
W dzisiejszej aktualizacji MIUIPolska, taka oto zmiana
Nowy wygląd Monitora Danych (Panel Sterowania)
Hahhahahahaha
Przypadek? Nie sądzę ;)
Ale zmiana wyglądu i tak niewielka.

:smt006
 #917589  autor: Blizzard
 24 mar 2017, 12:37
Nie no, nie chodziło mi o to, że telefon ma 'wiedzieć' jaki mam pakiet. ;) Może się nie do końca jasno wyraziłem - chodziło mi po prostu o info ile MB już wykorzystałem w takim a takim okresie, ile zostało do granicy limitu etc. Ale fakt - tam gdzie to opisałeś nie zaglądałem i jak teraz na szybko rzuciłem okiem to jest tam wszystko czego potrzebuję, dzięki. :)

A co do stricte Redmi to najbardziej póki co jestem zadowolony z płynności działania (w końcu mogę naprawdę swobodnie i szybko pisać esy, dzwonić, przełączać się pomiędzy menusami i co ważne - korzystać komfortowo z internetu) i baterii. Przy moim dosyć skromnym użytkowaniu myślę, że do pełnego rozładowania musiałbym z niego korzystać nieprzerwalnie jakieś 10 dni chyba.
 #917597  autor: Eragon
 24 mar 2017, 13:42
No cóż, życzę powodzenia z użytkowania ;)
Ustaw sobie skrót do kłódki na ekranie - bardzo przydatne.
I reszty ułatwień już poszukaj sobie sam :P

:smt006
 #1005089  autor: Blizzard
 25 lip 2018, 19:33
Hej, pomożecie ponownie? :) Po raz kolejny szukam telefonu ale tym razem nie dla siebie.

Co musi mieć? Tylko na androidzie, prosty, łatwy w obsłudze, czytelny - nieskomplikowany - to istotne w tym przypadku. :) Bateria minimum 2-3 dni bez ładowania, dobry aparat. Obecnie użytkowany - Xperia Z2 - która w moim odczuciu - jest obrzydliwa. Sam mam od roku czy dwóch Xiaomi i chyba nic lepszego nie mogłem wybrać.

No i właśnie póki co myślałem o telefonach Xiaomi - Redmi 5/Redmi 5 Note / Redmi 5A/6A - co myślicie? A jak nie Xiaomi to co innego?

Zależy mi na czasie. Z góry dziękuję. :)
 #1005092  autor: Eragon
 25 lip 2018, 19:45
Chyba Redmi Note 5 będzie najlepszym wyborem. Oczywiście o ile ta paletka nie będzie przeszkodą.

:smt006