DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #917305  autor: jarekt
 22 mar 2017, 17:08
Po niecałych 5 dniach i przetransferowaniu 17,2GB (mniej więcej 14GBdl i 3GBul) kartę #001 mi zablokowano tzn. dostałem lejek 16kbit/s (3G i LTE) czyli żegnaj internecie :(

Zawsze czułem, że jestem jakiś dziwny i że zagrażam integralności usług telekomunikacyjnych Operatorów i że kiedyś się doigram.

1:0 dla T-Mobile.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 21:53 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #917309  autor: maniek357
 22 mar 2017, 17:47
T-Mobile to jednak dba o klienta. Zużyłbyś więcej to jeszcze byś się uzależnił :lol:

Ta sieć to jedna wielka tragedia. Bawię się od kilku tygodni taryfą "Bez limitu za 1 zł dziennie" na tablecie. Są dni kiedy wcale nie korzystam, a złotówka pobrana - w historii zużyte całe 0,00 MB. Podobno 5 MB dziennie ma być za darmo :)
 #917354  autor: jarekt
 22 mar 2017, 21:56
Karta #002.
Od razu po zablokowaniu karty #001 odpaliłem #002 i tym razem się nie patyczkowałem.
W ciągu 3 godzin pobrałem 20GB i w końcu zobaczyłem co się dzieje po wyczerpaniu bonusowego limitu 20GB.
Oczywiście tym razem lejka 16kbit/s nie zdążyli mi założyć :)

1:1 Remis dla mnie :)

---edit---
Zapomniałem napisać co się stało po osiągnięciu 20GB (goła taryfa Frii).

Transfer spadł do ZERA. Myślę "ale Bezpieczny Internet to na bank się włączył" i że zakosiło 3zł za pierwsze 10MB i potem dodatkowe 6zł (czyli łącznie 9zł) po tych 10MB.

Ale jednak nie. Tyle ile było na koncie (5,01zł) tyle zostało. Dzisiaj również nic się nie zmieniło. Może za miesiąc sobie zabiorą :) .

A może jednak ten pakiet ma jakiś mechanizm obronny dla klienta (BI niestety nie jest "dla klienta"), o którym ani słowa w regulaminie (np. lejek 16kbit/s?).
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, 14:27 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #917360  autor: Konoko
 22 mar 2017, 22:24
jarekt pisze: 1:1 Remis dla mnie :)
Ale to chyba nie jest mecz towarzyski?
Na ringu ogłaszany by był remis "ze wskazaniem na jarekt"
 #917363  autor: jarekt
 22 mar 2017, 22:35
Karta #003.
Tym razem też nie będę się patyczkował i jadę na maksa, z tym że ta karta ma fabryczny limit 15Mbit/s (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich) bo jest na niej aktywna usługa "Bez limitu za 1 zł dziennie".
Chcę po prostu zobaczyć co się stanie na takiej karcie (z taką usługą) tuż po przekroczeniu bonusowych 20GB no i czy ewentualnie taka karta nie dostanie szybciej blokady 16kbit/s (w stosunku do #001 i #002).

---edit---
PS. Przy okazji taka ciekawostka: jak szybko (a w zasadzie mega ultra bardzo szybko) policzyć ile dziennie ściągniemy GB (a w zasadzie GiB) jeśli mamy łącze/prędkość ileś tam Mbit/s?
Odpowiedź: dopisać na końcu ZERO (a ściślej mówiąc to pomnożyć przez 10).

Przykłady:
- 15Mbit/s to dziennie 150GB (tych GB "komputerowych" czyli tzw. GibiBajtów - GiB),
- 3,5Mbit/s to dziennie 35GB,
- 42Mbit/s to dziennie 420GB.

Oczywiście zakładając, że przez 24 godziny będzie płynął taki nieprzerwany strumień danych z taką maksymalną prędkością.
 #917376  autor: jarekt
 22 mar 2017, 23:47
Cytując regulamin, to bonus można aktywować "w ramach dowolnej umowy w systemie T-Mobile na kartę, Heyah na kartę lub tuBiedronka".

@xander21, dzisiaj na 2 kartach również po kilku godzinach bonus wciąż się nie odpalił - wciąż nie przyszedł SMS o jego przyznaniu. Nie mam zamiaru testować czy mimo wszystko bonus jednak jest przyznany a tylko SMS nie przyszedł. Normalnie SMS przychodzi gdzieś maksymalnie do 70-80 minut, z reguły po 40-60 minutach.
 #917378  autor: xander21
 22 mar 2017, 23:48
W regulaminie pisze, że nie skorzystasz z darmowego neta w roamingu. :-)


Jarek: Mi zabrało kase 1zł w sobote i dziś. Więc jednak trzeba czekać na smsa lub sprawdzić na BOA neta.
 #917381  autor: jarekt
 22 mar 2017, 23:54
Ale to jest zwykły starter z taryfą Frii (i regulaminem Frii). I oczywiście te 20GB (gdy je odpali) nie będzie działać w roamingu.
 #917382  autor: roobb990
 22 mar 2017, 23:57
Ja chce zuzyc te 20 GB w PL. Po wystaniu SMS BEST dostaje info, że juz skorzystalem z tej promocji. Prawda jest taka ze na tym starterze nie jest odpalona DATA.
Pytanie jest takie czy komus sie to udało bez doładowywania darmowego startera ?
 #917385  autor: jarekt
 23 mar 2017, 00:05
Pomijając różne możliwe kombinacje ze starterem (niestety nie mam takiego i nie mogę nic "praktycznie" doradzić) to zadzwoniłbym do BOK (albo złożył reklamacje mailem) i powołał się na pierwszy punkt regulaminu a konkretnie to 1.1.3 (który już wyżej cytowałem) że bonus 20GB jest ABSOLUTNIE dla każdej DOWOLNEJ taryfy na kartę w T-Mobile/Heyah/Biedra i dodatkowo wnosiłbym o rekompensatę 10zł :) za te utrudnienia.

---edit---
Bonus musisz aktywować w kraju:
"1.6. (...) Dla uniknięcia wątpliwości podkreśla się, że wysłanie wskazanego SMS-a w roamingu nie wywoła skutku w postaci aktywacji Bonusu."
oraz:
"1.2. Warunkiem skorzystania z niniejszej oferty jest także posiadanie w ramach Umowy w stosunku do danej Karty SIM aktywnej usługi transmisji danych."
czyli tak jak pisałem wyżej przez BOK (albo mailem) poprosić o ewentualną aktywację transmisji danych (gdyby nie była jednak aktywna na danym starterze) albo np. spróbować włączyć sobie jakiś darmowy pakiet na próbę (i po aktywacji od razu go wyłączyć).
 #917457  autor: jarekt
 23 mar 2017, 14:16
Karta #003 c.d.

Mimo upływu 14 godzin od wysłania "prośby" SMSem o aktywację 20GB wciąż SMS zwrotny z informacją o aktywacji 20GB nie przyszedł ale...

Kod *103*22# zwraca, że mam 20GB bonusu już aktywowane więc zacząłem korzystać i jest OK - schodzą GB z bonusu 20GB.
Także na SMSa to pewnie mógłbym czekać jeszcze z tydzień albo i w ogóle bym się nie doczekał. Nawet już myślałem o pisaniu reklamacji...

Kod *103*22# to nieoficjalna sprawa (nie ma tego w regulaminie bonusu 20GB) więc nie jest wiążący w razie czego.
Ale to ten sam kod, który służy do sprawdzenia bonusu 10GB za rejestrację i za doładowanie minimum 25zł - nie będę rozwijał tematu co to znaczy (i wyjaśnia dlaczego T-Mobile się tym kodem nie pochwaliło w regulaminie bonusu 20GB :) ).

---edit---
Karta #002.
Zapomniałem napisać co się stało po osiągnięciu 20GB (goła taryfa Frii).

Transfer spadł do ZERA. Myślę "ale Bezpieczny Internet to na bank się włączył" i że zakosiło 3zł za pierwsze 10MB i potem dodatkowe 6zł (czyli łącznie 9zł) po tych 10MB.

Ale jednak nie. Tyle ile było na koncie (5,01zł) tyle zostało. Dzisiaj również nic się nie zmieniło. Może za miesiąc sobie zabiorą :) .

A może jednak ten pakiet ma jakiś mechanizm obronny dla klienta (BI niestety nie jest "dla klienta"), o którym ani słowa w regulaminie (np. lejek 16kbit/s?).
 #917478  autor: Kompan
 23 mar 2017, 18:43
roobb990 pisze:Czy ktoś włączył 20GB na tym starterze ? : http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specja ... g-za-darmo

Na starterze jest 1 zł taryfa Frii. Czy ktoś ma patent jak uruchomić na tym starterze 20 GB ?
Dziś otrzymałem starter,zarejestrowałem.Wysłałem smsa,pakiet włączyli po 40 minutach.
Włączyłem też RWK,po trzeciej próbie aktywowało.
 #917482  autor: roobb990
 23 mar 2017, 19:13
Czy zrobiłeś to właśnie w takiej kolejności jak napisałeś ?
1. Rejestracja
2. Pierwsze połączenie

Ile upłynęło czasu do wysłania SMSa ?

2. SMS - BEST
3. Po 40 min włączyli ?

4. Jak włączyłeś RWK, na zasadzie dnia za złotówkę ? *140*296# ?

Pytam bo u mnie niestety SMS nie przyszedł.
 #917485  autor: Kompan
 23 mar 2017, 19:30
Smsa wysłałem gdy zmieniła się ważność konta na miesiąc,dłuższą chwilę było 1970r.W międzyczasie włączyłem bonus za rejestrację(w ciągu 30 dni trzeba chyba doładować za 25zł).RWK konta włączyłem przez IBOA.
  • Strona 2 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7