DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 43 z 92
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 92
 #909335  autor: plk. Mortimer
 04 lut 2017, 16:48
Dokladnie jak pisze Mixiorek.
Zadnej checi ukrycia anten, a przeciez nie od dzis wiadomo, ze czego oczy nie widza tego sercu nie zal. Ostatni przyklad Ery przy ul. Prusa w Krakowie. Teren goracy - Plus musial odejsc ze szkoly, choc anteny, jak to u Plusa, raczej nie straszyly, A Ci mozgowcy z Ery beda robili 9 m kratownice na dachu kamienicy, ktora i tak ma juz nadbudowke. Beda sie kopac z koniem czy innymi chorymi na chorobe Gelzoka-Jakoba.
Wczesniej robia maszt na srodku osiedla na niskim bloku (Krowoderskich Zuchow) - maszt prawie tak wielki jak ten blok. Prosza sie o problem. Przeciez wiadomo, ze dla wiekszosci obywateli RP prawo jest kwestia umowna, zeby nie powiedziec iluzoryczna. Anteny szkodza i koniec kropka. Eksperci sa przekupieni, pozwolenia kupione, bo operatorzy mamone maja.
Argumentuj z takimi.

Nie, nie ukryja anten, bo to kosztuje. No to maja to co maja. I to bedzie eskalowac jedynie.
 #910559  autor: kozien70
 11 lut 2017, 12:04
Z forum Plusa:
http://www.dziennikpolski24.pl/region/a ... ,11774159/
Drugi wpis od góry.
Znowu Kraków... Sprawa dotyczy stacji N!, ale na tym samym budynku (Wąska 5 i 7 to fizycznie jeden gmach szkolny) stoi też stacja Plusa i kwestią czasu jest ta sama zagrywka wobec niej :?
 #911589  autor: kwistas
 17 lut 2017, 15:04
Stacja Play jest tam konieczna, okolica ze słabym zasięgiem 3G/LTE dodatkowo przez to sąsiednie stacje są mocno przeciążone.
 #911920  autor: Spacedust
 19 lut 2017, 19:07
Ostro - drugi komentarz na dole: http://malopolskie-media.info/aktualnos ... ocent.html
To ja zapraszam do biurowca "ORION" Sienkiewicza 85/87 w Łodzi. Dwóch naszych kolegów z biura (23 i 25 lat) zmarło na białaczkę w 2014 roku. Zmierzyliśmy poziom promieniowania EM anten pico-BTS zamontowanych na stropach wewnątrz tego budynku (na sufitach ponad biurkami) i okazało się, że polska norma przekroczona była 16 razy. Nasz pomiar został później potwierdzony przez specjalistów z Zakładu Medycyny Pracy. Potem okazało się, że T-Mobile (operator) ponoć przeprowadzał regularne co roczne pomiary promieniowania. Niestety było to niemożliwe bo wejście na wszystkie piętra zajęte przez moją firmę wymagało użycia kart dostępu i nikt nigdy nie wchodził na żadne pomiary. T-Mobile twierdzi, że robiła im to jakaś firma trzecia. Pewnie jacyś znajomkowie dyrekcji, jak znam życie w tym kraju.
 #912091  autor: kozien70
 20 lut 2017, 17:49
Powiem tak: o ile jestem w stanie przyjąć, że ktoś boi się anten zamontowanych nad głową na dachu kilka m nad oknami, to zupełnie nie rozumiem dlaczego to, że maszt jest wysoki przedstawiane jest jako dodatkowa wada? Przecież na chłopski rozum to zaleta - boję się, im bliżej anteny są mojej głowy, a taki maszt im wyższy tym anteny są ode mnie dalej.
Brak logiki.
 #912143  autor: Gregrin
 21 lut 2017, 08:38
kozien70 pisze:dlaczego to, że maszt jest wysoki przedstawiane jest jako dodatkowa wada?
Wyższy (większy) maszt = większe zagrożenie ;) Takie proste przełożenie ze niby jak większy to dla tego ze wiele sprzętu musi udźwignąć ;)
Jak mały maszcik to może jakąś białą plamę chcą załatać a jak duży to chcą siać po całym mieście i wszystkich napromieniować. Może coś w tym jest ;)

A tak jeszcze poważnie to trochę trudno dziwić się ludziom skoro w tym kraju jest takie lekceważące podejście do przepisów (przecież wszystko się za kasę załatwi) to człowiek czuje ze z każdej strony próbują go oszukać i broni się na "zapas" ;)
 #912176  autor: kozien70
 21 lut 2017, 11:41
Gregrin pisze: A tak jeszcze poważnie to trochę trudno dziwić się ludziom skoro w tym kraju jest takie lekceważące podejście do przepisów (przecież wszystko się za kasę załatwi) to człowiek czuje ze z każdej strony próbują go oszukać i broni się na "zapas" ;)
Z tymi słowami trudno się nie zgodzić.
 #912188  autor: kozien70
 21 lut 2017, 12:19
O ile jestem orędownikiem budowy jak największej ilości makrostacji 3G/LTE, oczywiście w zgodzie z przepisami i zdrowym rozsądkiem, to co do 5G nie mam już jednoznacznie pozytywnych odczuć, wręcz jestem sceptykiem. Technologia wymagająca grzania wybitnie wysokimi częstotliwościami bardzo blisko potencjalnych klientów - obawiam się, że to już jednak przesada.
 #912285  autor: mkol
 21 lut 2017, 21:16
Nie ma żadnej alternatywy dla wysokich częstotliwości, bo realne zapotrzebowanie na transfer danych jest kilka razy wyższe niż aktualne użycie. Nawet jeżeli ktoś myśli że korzysta ekstremalnie intensywnie i nie może już zwiększyć użycia danych, w rzeczywistości tak nie jest, bo autorzy pomniejszają wszystko co można, zwłaszcza wideo/audio, żeby dostosować się do współczesnych warunków.

YouTube chciałby zwiększyć minimalny bitrate (bo tworzenie i trzymanie tylu wersji każdego filmu kosztuje) i ludzie chcieliby oglądać lepsze wideo, ale nie można tego zrobić tylko dlatego że łącza są za słabe, dotyczy to głównie 3G/LTE, gdzie aplikacja przy domyślnych ustawieniach sztucznie ogranicza maksymalną jakość w celu oszczędzania limitowanego miesięcznego transferu. Webmasterzy chcieliby wstawiać na strony grafikę wysokiej jakości, np. po to żeby po mocnym powiększeniu dalej była ładna, poza tym pojawia się coraz więcej ekranów o wysokim DPI, ale nie robią tego tylko dlatego że łącza są za słabe. Podobnie jest z muzyką - gdyby łącza były lepsze, każdy wybrałby FLAC zamiast MP3. Gry też są mniejsze (przeważnie z bardziej uproszczoną grafiką) niż według ich twórców powinny być, po to żeby ich pobieranie zajmowało mniej czasu. Niskie limity transferu na łączach LTE spowalniają rozwój mobilnego internetu, wysokie częstotliwości i 5G są rozwiązaniem tego problemu.
 #912361  autor: kozien70
 22 lut 2017, 08:41
Nie podważam technicznego, praktycznego sensu bardzo wysokich częstotliwości i 5G. Chodzi mi o ewentualny wpływ na zdrowie, tego dotyczy ten wątek. O ile zagrożenie ze strony klasycznych makrostacji 3G/4G wybudowanych zgodnie z prawem uważam za żadne, to w przypadku technologii 5G już tej pewności nie mam.
 #913659  autor: Gregrin
 01 mar 2017, 17:45
Spacedust pisze:Ciekawy materiał
Tak, tylko dziwne ze nie podają czym mierzą a jedynie ze urządzenie "posiada certyfikat".
Co do wartości to podają 4mW/m2 do 15mW/m2 czyli 0,004W-0,015W/m2. Szukając na szybko w necie piszą ze bezpieczne jest według badan 1-2W/m2 (100-300MHz) i 12W/m2 dla 1800-2000 MHz.
https://www.dobreprogramy.pl/Telefonia- ... 69911.html
Pytanie jakie są normy Polskie/Europejskie ?

PS. Z powiązanych filmików od tego podanego wyżej https://www.youtube.com/watch?v=me7BaupMyVc Film z marca 2016. Polecam dla rozluźnienia ;) PS. Ciekawe gdzie koleś mieszka skoro ma 300Km do nadajnika :D
 #913711  autor: ja.michal
 02 mar 2017, 00:06
Gregrin pisze:Pytanie jakie są normy Polskie/Europejskie ?
W Polsce 0,1W/m2 dla wszystkich pasm. W innych krajach w zależności od częstotliwości od kilka do kilkudziesięciu W/m2. Po Szwajcarii (bodajże 0,01W/m2) mamy chyba najostrzejsze normy na świecie.
 #913761  autor: Gregrin
 02 mar 2017, 11:24
ja.michal pisze:W Polsce 0,1W/m2 dla wszystkich pasm.
Wniosek: w tym filmiku podane z takim oburzeniem wartości występują pewnie w całym kraju i to nie rzadko pewnie większe.

PS. Uwielbiam podawanie danych bez jakiegokolwiek odniesienia. Jeszcze lepsze jest manipulowanie jednostkami bo oczywiście 4000 wygląda strasznie a 0,004 już bardzo słabo. Najlepsze są komunikaty o przekroczeniu norm (ostatnio popularnego zanieczyszczenia powietrza), zamiast powiedzieć ze coś przekroczone jest 5-cio krotnie to lepiej powiedzieć ze 500%. Ktos powinien strolowac ludzi i zrobić ankietę ze teraz normy są przekroczone tylko 5-cio krotnie a ostatnio było aż o 500% czy akceptują aktualna sytuacje tego niewielkiego przekroczenia i czy te 500% nie jest przesada ;)

Tak samo powinni robić z protestami. Norma jest 100mW/m2 a nasze nadajniki promieniują tylko max 0,1W/m2 czy zgadzacie się na budowę ;)
 #913826  autor: ja.michal
 02 mar 2017, 18:47
Gregrin, trzeba mieć głowę na karku i nie dawać sobie wcisnąć głupot. ;-)
Tak swoją drogą to niewiele ludzi orientuje się, że mamy tak ostre normy promieniowania elektromagnetycznego.

Pewnie mikrofalówka w czasie podgrzewania obiadu "wali" większą ilością W.
  • Strona 43 z 92
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 92
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 92