DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #913183  autor: Xenoth
 27 lut 2017, 14:42
Cześć wszystkim!

Patrząc na tragiczny stan mojego HTC M8s ( oraz na fakt, że cholernie nie lubię tego telefonu ) - Stwierdziłem, że czas na zmianę.

Zaczynając od początku - budżetu w sumie nie określam, na pewno nie zapłacę ekwiwalentu Iphone'a 7, natomiast telefony mi służą bardzo długi czas - więc nie mam zamiaru oszczędzać.



Teraz przechodząc do meritum sprawy. Wiem, że pewnikiem zostanę 'zjedzony' przez niektórych z Was, będących miłośnikami najszybszych / najlepszych telefonów. Otóż, nie zależy mi na tym. Dla mnie telefon ma być ekstremalnie miły i przyjemny w obsłudze. Z takich 'przyziemnych' wartości to jako taką uwagę zwracam na aparat, gdyż robię dość sporo zdjęć.

Więc czego szukam? Telefonu z możliwie najfajniejszą nakładką systemową, najbardziej intuicyjną obsługą, takiego który będzie kompanem w mojej kieszeni, a nie tylko sprzętem :D

Jak wygląda moje użytkowanie telefonu? Chyba jako istny endemit... Głównie z niego dzwonię :D. Poza tym używam: Snapchata, Instagrama, FB i Tindera ( może jeszcze jest nadzieja dla nerda :D ) No i okazjonalnie pogram sobie w jakaś głupawą gierkę z marketu - więc wymagań sprzętowych praktycznie nie posiadam.

Idąc tą logiką - zacząłem się zastanawiać nad Iphone 6s. Cenowo jest w miarę okej. Dodatkowo posiada kilka śmiesznych bajerów, które mi się podobają ( Siri, Find My Friends ). No i dodatkowo, studiuję na saksach i sprzęt z Jabłkiem na tyle jest tutaj kompletnie dominujący. ( Jako ciekawostkę powiem, że na roku 4 osoby mają 'normalne' laptopy, a jest nas 180 osób na roku :D )

Macie jakieś inne typy? Może jednak Apple?

Pozdrawiam!
 #913209  autor: Eragon
 27 lut 2017, 17:37
Najlepsza nakładka? Oczywiście że MIUI(wzorowania troszkę na iOS) :P
Apple to Apple... Jeśli ma działać długi czas, to trochę ryzykowny zakup.
No ale otoczenie... Ah, zrobisz co zechcesz :D

:smt006
 #913219  autor: Darek_64
 27 lut 2017, 18:37
Najfajniejsza, najlepsza nakładka to raczej sprawa mocno subiektywna i większość powie co innego.Smartfony mają to do siebie że posiadają wiele nie potrzebnych pierdół,niby producent daje mnóstwo aplikacji od siebie ale one w większości przypadków tylko przeszkadzają.IOS może tak,stabilna dość prosta,podoba mi się też nakładka od LG no i Sony proste bez specjalnych bajerów,odpada całkowicie nakładka Samsunga i Huawei.
 #913418  autor: greenrs
 28 lut 2017, 18:33
Szukasz najbardziej przyjaznego w obsłudze telefonu i równocześnie stwierdzasz, że bardzo nie lubisz HTC - a to właśnie nakładka Sense od HTC uchodzi za najbardziej przyjazną i przejrzystą.
 #913568  autor: vonski
 01 mar 2017, 07:56
Przecież to jest kompletnie subiektywne, jak szukanie najładniejszej dziewczyny czy najfajniejszego auta... :)
Mi osobiście nie leży ani iOS, ani MIUI, ani Sense. Zdecydowanie wolę AOSP albo interfejs nieodżałowanego CyanogenModa. Moja żona nie umie sie przyzwyczaić do niczego poza TouchWizem, a córka marudzi po przesiadce z LG na Samsunga. I co? Każdy co innego...
 #914733  autor: D.KRUK
 08 mar 2017, 15:30
"Apple to Apple... Jeśli ma działać długi czas, to trochę ryzykowny zakup"


Serio ? Pokaż mi proszę producenta, który dłużej wspiera swoje urządzenia ;-) Taki 4 letni IP 5s nadal ma najnowszą wersję iOS'a i chodzi bardzo płynnie.

No chyba, że to tak pół żartem, pół serio i mówiłeś o awaryjności ;-)
 #914740  autor: Eragon
 08 mar 2017, 15:50
Mówiłem o tym że z każdą kolejną aktualizacją, wydajność idzie zauważalnie w dół, czy to iPhone, iPad, Mac... Zwykle :)

Dłużej? To może nie, ale Xiaomi jak narazie walczy na równi z Apple.
Mi2 vs iPhone 5

:smt006
 #914747  autor: D.KRUK
 08 mar 2017, 16:13
O Xiaomi i jego wydajności nie będę się wypowiadał bo nigdy nie użytkowałem niestety. Natomiast jeśli nadal wspierają Mi2 to powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony ;-)

Natomiast w ubiegłym roku po przesiadce z IP 5s na LG G5, wróciłem w ciagu miesiąca na iOS'a w 6s, bo G5 najzwyczajniej w świecie nie radził sobie z płynnością pewnej gry przeglądarkowej( nie, nie gram - jest to związane z moją pracą ), przy czym na 5s chodziła ona płynnie.
Parametry parametrami, natomiast optymalizacja systemu zapewne również robi swoje ;-)

Ps. Teraz patrzę, że i 5-letni IP 5 - który debiutował rok wcześniej niż Mi2, również ma najnowszego iOS'a ;-)
 #914751  autor: Eragon
 08 mar 2017, 16:31
D.KRUK pisze:Ps. Teraz patrzę, że i 5-letni IP 5 - który debiutował rok wcześniej niż Mi2, również ma najnowszego iOS'a
No to przecież to napisałem, iP 5 dalej ma wsparcie.
I kłamiesz, bo Mi2 debiutował w tym samym okresie ( 2012) co powyższy iP.

:smt006