DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #912811  autor: muffina
 24 lut 2017, 23:35
Witam.
Posiadam główny numer w pluszu jednak potrzebuję drugiego numeru dla moich podopiecznych i ich rodzin.
Zarejestrowałem ten drugi numer(Virgin) w terminie, natomiast gdy próbuje wykonać połączenie słyszę ";Przepraszamy Twoje konto zostało zawieszone" Dodam iż posiadam środki na koncie i mogę odbierać połączenia. Zwróciłem się z prośbą w mailu jednak w odpowiedzi poproszono mnie o podanie wrażliwych danych do identyfikacji czego nie mam zamiaru robić.

Postanowiłem przenieść numer i tu pytanie gdzie. Numer będzie służył do odbierania rozmów i bardzo sporadycznego odpisywania bądź oddzwaniania. Ma być jak najbardziej budzetowo. Z góry dziękuję.
 #912823  autor: habish
 24 lut 2017, 23:56
Masz numer w Pluszu więc myślałem że głównie połączenia idą do Plusa.
Na forum jest poradnik jak włączyć No Limit rozmowy i SMSy do Plusa za 0zł przez rok ale nie wiem czy Ci to odpowiada.
 #912826  autor: muffina
 24 lut 2017, 23:58
No chodzi o to żeby nie podawać mojego prywatnego numeru w pluszu, więc dzwonią na drugi a czasem muszę oddzwonić i teraz jest problem
 #912852  autor: matisi
 25 lut 2017, 09:30
@muffina
Proponuję Fakt Mobile na zasięgu Play. Rok Ważności Konta po każdym doładowaniu oraz 15 gr/min do wszystkich sieci.
 #912853  autor: Gregrin
 25 lut 2017, 10:25
A może zadzwonić do virgin i na infolinii poprosić o pomoc ?? Bo oni są zobowiązani do zarejestrowania tego numeru i dlatego pewnie chcieli dane. Jeśli je już podałeś to może nie trzeba będzie drugi raz i załatwią to od ręki (z numeru virgin CMOK jest bezpłatny +222). Freemium to fajne rozwiązanie jak mało się dzwoni ale fakt zaczyna wychodzić taniej już po 60m-tach (jeśli nie używamy kodów/pakietów).
 #912860  autor: bobiwr
 25 lut 2017, 11:02
muffina pisze:Przepraszamy Twoje konto zostało zawieszone" Dodam iż posiadam środki na koncie i mogę odbierać połączenia.
Mi to wygląda na wygaśnięcie terminu ważności na połączenia wychodzące. Może po prostu sprawdź to i ewentualnie doładuj za 5 zł?
 #912864  autor: SomalijskiWluczega
 25 lut 2017, 11:27
bobiwr pisze:Przepraszamy Twoje konto zostało zawieszone" Dodam iż posiadam środki na koncie i mogę odbierać połączenia.
Wyglądałoby mi na to że konto zawieszone bo nie chciano zarejestrować numeru...? (czyli chodzi o podanie danych drażliwych?)

Jeśli tak się sprawa ma to bez dowodu osobistego nie będzie działał żaden numer w żadnej sieci komórkowej w Polsce...
Zastanawia mnie tylko fakt że możesz odbierać połączenia i środki nie przepadły...

Pozdrawiam
 #912869  autor: muffina
 25 lut 2017, 11:53
Dzięki za zainteresowanie tematem.

@Gregrin
Niestety dzwoniąć pod numer *222 podany na ich stronie także słyszę uroczy komunikat "Przepraszamy Twoje konto zostało zawieszone"

@bobiwr
Gdybym miał pewność że to zadziała to bym tak zrobił. 5 zł to nie majątek, ale mam środki na koncie, z infolinią mnie nie łączy więc średnio mi się chce dorzucać do puli.

@SomalijskiWluczega
Proponuję lepiej się wczytać. Numer jest zarejestrowany w terminie natomiast jedyna możliwość kontaktu w virgin to mail - w nim proszą mnie o podanie danych których nie chcę podawać w zwyczajnej wiadomości.
 #912874  autor: negra
 25 lut 2017, 12:14
Napisz do nich żeby do Ciebie oddzwonili , znajomy z tą prośbą się zwrócił i pracownik V.M. zadzwonił .
 #912876  autor: bobiwr
 25 lut 2017, 12:18
Gdyby konto było zawieszone, to nie można by odbierać rozmów... Tak mi się przynajmniej wydaje...
A może zadziała u ciebie kod USSD: *101#
Jak tak, to podaj co odpowiedzieli.
 #912877  autor: Gregrin
 25 lut 2017, 12:40
muffina pisze:@Gregrin
Niestety dzwoniąć pod numer *222 podany na ich stronie także słyszę uroczy komunikat "Przepraszamy Twoje konto zostało zawieszone"
No to tylko infolinia z innego telefonu (z play ze stanem darmowym chyba dalej bezpłatnie) z oplata jak normalne połączenie na komórkę 799 555 222 albo jak już pisali -mail do nich.
 #912879  autor: areksz
 25 lut 2017, 12:54
Nie bardzo rozumie.
Przecież można zadzwonić z innego telefonu w innej sieci. NA BOK Virgin???

Chyba to taki post: sztuka dla sztuki.
Napisze post na forum a sam nie zadzwonię.
Szkoda czasu na takiego bystrzaka z danymi wrażliwymi .
I dalsze roztrząsanie problemu.
Typowa złotówa, ktoś ma twoje problemy załatwiać, czas dorosnąć !!!
 #912891  autor: muffina
 25 lut 2017, 14:33
@areksz
Hejtuj sobie gdzie indziej, nie chcesz czytać nie czytaj (jak Ci szkoda czasu to nie wiem po co się udzielasz - trolololo ? ), możesz nawet pin napisać sobie na czole - co ja robię z moimi danymi to nie Twoja sprawa...

@bobiwr
Po wpisaniu informuje mnie o stanie konta oraz o ważności do 2017.05.25.

@negra
Napisałem tak jak poradziłaś - poczekam jak nie to zadzwonię z drugiego numeru.
 #912894  autor: kaspeed
 25 lut 2017, 14:38
Przeciez w odpowiedzi mozna smiało podać dane na kogo jest nr rejestrowany.
Ja każdą reklamację wysyłam emailem podając dane danego nr.
I jakoś problemów niema. podaje Pesel i adres i imie i nazwisko i styka

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #912895  autor: habish
 25 lut 2017, 14:40
areksz pisze:Nie bardzo rozumie.
Przecież można zadzwonić z innego telefonu w innej sieci. NA BOK Virgin???

Chyba to taki post: sztuka dla sztuki.
Napisze post na forum a sam nie zadzwonię.
Szkoda czasu na takiego bystrzaka z danymi wrażliwymi .
I dalsze roztrząsanie problemu.
Typowa złotówa, ktoś ma twoje problemy załatwiać, czas dorosnąć !!!
I kto to pisze... :lol: :lol: :lol:
 #912896  autor: Rebeliant
 25 lut 2017, 14:43
Ale skąd to zawieszenie skoro numer zarejestrowany, a konto nadal ważne? Blokada za generowanie ruchu czy jak?
 #912901  autor: ManiacGSM
 25 lut 2017, 15:46
A nie lepiej kupić numer na aukcji? (zarejestrowany na inną osobę) -jeśli tak baaaaardzo nie chcesz podawać swoich danych personalnych.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #912946  autor: lordbyd
 25 lut 2017, 21:48
Gdyby numer był niezarejestrowany to by nie logował się do sieci.
Czy jest to numer przeniesiony czy "oryginalny" z Virgin.
Było pewne zamieszanie z numerami przeniesionymi do Virgin - trzeba było je "dorejestrowywać". Może w tym tkwi problem?