DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 24 z 308
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 308
 #912743  autor: p2225
 24 lut 2017, 17:26

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #912744  autor: ja.michal
 24 lut 2017, 17:52
f0ku5isko pisze:Stawki będą takie, jakbyś dzwonił z Polski.
Dlatego mija się to z celem. Dzwoniąc do Polski VoWiFi, dzwoniąc do innych krajów UE lepiej zostać w roamingu.
 #912746  autor: f0ku5
 24 lut 2017, 17:57
Dlatego mija się to z celem. Dzwoniąc do Polski VoWiFi, dzwoniąc do innych krajów UE lepiej zostać w roamingu.
A co to za różnica? Naprawdę jestem ciekaw, bo w sumie z roamingu niezbyt często korzystam ;)
Przebywając na przykład w Niemczech i w roamingu dzwoniąc na przykład do Francji stawki nie będą takie same, jak przy dołączeniu się do WiFi?
 #912748  autor: ja.michal
 24 lut 2017, 18:09
f0ku5isko, korzystając z VoWiFi w Niemczech dzwonisz jakbyś dzwonił z Polski do Francji czyli np. w Orange Smart Plan LTE 2,08 gr/min. Dzwoniąc korzystając ze zwykłego roamingu (nie z VoWiFi) płacisz wg stawek roamingowych za połączenie do strefy Euro czyli 54 gr/min (tak samo jako do Polski 54 gr/min).

Plus VoWiFi właściwie wychodzi wyłącznie przy dzwonieniu do Polski i odbieraniu połączeń przychodzących (0 zł zamiast 5 gr/min).
 #912750  autor: f0ku5
 24 lut 2017, 18:13
W takim razie to jest nieco bezsensowne i wymaga dopracowania ;)
Dlaczego sposób, który ogranicza koszty operatorowi (VoWiFi) jest droższy niż sposób dzięki któremu operator ponosi koszty typu rozliczenie z zagranicznym operatorem, itp...?
 #912753  autor: ja.michal
 24 lut 2017, 18:21
Bo koszty w roamingu w UE są regulowane odgórnie w ramach przepisów wspólnotowych w przeciwieństwie do połączeń z danego kraju do innych krajów członkowskich. Operatorzy to ustalają.
 #912755  autor: p2225
 24 lut 2017, 18:34
A próbował ktoś zrobić test co się stanie w sytuacji gdy w trakcie trwającej rozmowy VoWiFi odłączy się internet w routerze (ale router dalej sieje "puste" wifi)? Czy rozmowa zostanie przeniesiona na LTE i z jakimi konsekwencjami słuchowymi?

Mam nadzieję, że w trakcie prac nad 5G jakoś zostanie opracowana kwestia standaryzacji VoLTE w takim sensie, że każda nowa słuchawka obsługująca 5G będzie musiała wspierać VoLTE z automatu u każdego operatora bez podawania jej informacji o IMS (albo ewentualnie tylko poprzez wiadomość konfiguracyjną).

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #912758  autor: SACZI
 24 lut 2017, 18:54
Ale wątek dynamiczny ... ! :)
kozien70 pisze:Przecież w iPhone nie ma brandingu operatorskiego, więc nieważne, czy telefon od operatora czy z wolnego rynku.
Tak, wiem, ale w BOA TM kit wciskają, że trzeba specjalne oprogramowanie zainstalować i kosztuje to 50 PLN :D
Po drugie, TM "gwarantuje" poprawne działąnie TYLKO w telefonach zakupionych w TM.
Na argument, że iP nie podlegają brandowaniu, konsul powtarza powyższe argumenty.
Bez sensu to, ale taka jest informacja z BOA.
Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć, jak w iP pobiera się ustawienia operatora?


f0ku5isko pisze:
SACZI pisze:Czy uruchomił ktoś WIFI Calling na iP5S, ale z dystrybucji pozaoperatorskiej?
Mnie akurat interesuje T-Mobile.
Widać, że kolega głównie na Androidach siedział... ;)
Tak, siedział, siedzi i będzie siedział.
iPhony nie dla mnie.
5S jest żony i tak zostaje.

f0ku5isko pisze:
Patryk7588 pisze:Uargumentuj.
Najgorsze prędkości, bałagan na BTS'ach z pasmami, chore ceny telefonów i tak naprawdę obecnie chyba najgorsza oferta na rynku.
Ja akurat mam swój nr w Plusie, a wybrałem go głównie dwukrotnie lepszym transferom niż oferował i nadal oferuje T-Mobile.
Ponadto telefon w Plusie sztywno siedzi w LTE i nie zrzuca go co chwile do 3G, jak ma to miejsce w TM.

Za to przewagą TM nad Plusem jest zdecydowanie wyższa jakość i stabilność połączeń głosowych!
Sieć ogólnie jest stabilniejsza i nowocześniejsza.

Odnośnie iP w Plusie - uruchamiając LTE telefon informuje swojego użyszkodnika, że Plus nie ma autoryzacji Apple i używanie LTE może mieć wpływ na zużycie baterii.
Potem wszystko działą poprawnie.
Sam brak autoryzacji Apple, przemilczę ...
 #912760  autor: kozien70
 24 lut 2017, 18:59
SACZI pisze:
kozien70 pisze:Przecież w iPhone nie ma brandingu operatorskiego, więc nieważne, czy telefon od operatora czy z wolnego rynku.
Tak, wiem, ale w BOA TM kit wciskają, że trzeba specjalne oprogramowanie zainstalować i kosztuje to 50 PLN :D
Gdybyś mnie spytał, który operator robi takie wałki, w ciemno wskazałbym T-mobile. Idealnie do nich pasuje.
Po prostu miszcze...
 #912763  autor: f0ku5
 24 lut 2017, 19:03
SACZI pisze:Tak, wiem, ale w BOA TM kit wciskają, że trzeba specjalne oprogramowanie zainstalować i kosztuje to 50 PLN
Słucham?
SACZI pisze:Po drugie, TM "gwarantuje" poprawne działąnie TYLKO w telefonach zakupionych w TM.
Na argument, że iP nie podlegają brandowaniu, konsul powtarza powyższe argumenty.
Na infoliniach siedzą ludzie z łapanki, to samo jest z profilami facebookowymi ;)
Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć, jak w iP pobiera się ustawienia operatora?
Jeżeli chodzi Ci o wymuszenie, czy są nowe dostępne to trzeba wejść w ustawienia, potem ogólne i to urządzenie. Samo wejście do tego podmenu wymusi sprawdzenie, czy są nowe ustawienia.
Oczywiście oprócz tego telefon też sam sprawdza co jakiś czas na zasadzie takiej samej, jak uaktualnienia iOS'a, czy apek.
Ponadto telefon w Plusie sztywno siedzi w LTE i nie zrzuca go co chwile do 3G, jak ma to miejsce w TM.
Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem ;)
 #912765  autor: bobix
 24 lut 2017, 19:07
SACZI pisze:Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć, jak w iP pobiera się ustawienia operatora
Ustawienia-Ogólne-To Urządzenie

Jeśli są nowe ustawienia to urządzenie zapyta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #912779  autor: Wosiu96
 24 lut 2017, 20:31
No i proszę od poniedziałku VoWiFi zapewne :D Wszystko tam samo jak w T-Mobile. Jedyną kwestią, która mnie zastanawia to dlaczego nie ma MMS po VoWiFi?
 #912780  autor: f0ku5
 24 lut 2017, 20:42
Nie tak samo, bo właśnie nie ma MMS, ani obsługa SMS tak naprawdę nie jest zapewniona.
 #912792  autor: SACZI
 24 lut 2017, 22:07
Patryk7588 pisze:SACZI, widziałeś PW na plusforum.pl?
Odpisałem.

f0ku5isko pisze:
SACZI pisze:Tak, wiem, ale w BOA TM kit wciskają, że trzeba specjalne oprogramowanie zainstalować i kosztuje to 50 PLN
Słucham?
SACZI pisze:Po drugie, TM "gwarantuje" poprawne działąnie TYLKO w telefonach zakupionych w TM.
Na argument, że iP nie podlegają brandowaniu, konsul powtarza powyższe argumenty.
Na infoliniach siedzą ludzie z łapanki, to samo jest z profilami facebookowymi ;)
Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć, jak w iP pobiera się ustawienia operatora?
Jeżeli chodzi Ci o wymuszenie, czy są nowe dostępne to trzeba wejść w ustawienia, potem ogólne i to urządzenie. Samo wejście do tego podmenu wymusi sprawdzenie, czy są nowe ustawienia.
Oczywiście oprócz tego telefon też sam sprawdza co jakiś czas na zasadzie takiej samej, jak uaktualnienia iOS'a, czy apek.
Ponadto telefon w Plusie sztywno siedzi w LTE i nie zrzuca go co chwile do 3G, jak ma to miejsce w TM.
Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem ;)
Sprawdziłem i mam takie ustawienia:
Operator: T-Mobile.pl 23.0
Wersja 9.2.1 (13D15) (iOS celowo zostawiłem w wersji 9.2, żeby telefon pożył te 2 lata).

Jeżeli chodzi o porady konsultantów, to jak mawiał klasyk, "ciemny lud to kupi" (może).
Na 10 klientów, 1, czy 2 zapłaci, a to i tak dużo za nic.

Podejrzewam, że samo zrzucanie telefonu do 3G, spowodowane ogólnym, jest niskim poziomem sygnału.
-90 dBm, to bdb sygnał TM (OK, przy nadajniku jest -55, ale radko tam bywam ;) ).
Plus grzeje swoimi stacjami na -60 w odległościach około 2 km, stąd lepiej się trzyma.
Ale nawet, gdy poziom sygnału spada do minimum, telefon nie przeskakuje do 3G, tylko trzyma LTE.W TM odwrotnie, jeżeli sygnał spada, przeskok do 3G i tak siedzi dopóki nie wzrośnie do poziomu więcej niż minimum. W domu mam tylko przy oknie LTE. Więc jak przeskoczy na 3G, to muszę wyjść z domu na zewnątrz, żeby mi złapał 4G.
 #912794  autor: f0ku5
 24 lut 2017, 22:14
SACZI pisze:Sprawdziłem i mam takie ustawienia:
Operator: T-Mobile.pl 23.0
Wersja 9.2.1 (13D15) (iOS celowo zostawiłem w wersji 9.2, żeby telefon pożył te 2 lata).
Możesz spokojnie zainstalować 10.2.1, to jest o wiele szybszy iOS niż 9 ;)
Na starym iOS'ie niestety nie będziesz mieć VoWiFi i VoLTE.
 #912803  autor: p2225
 24 lut 2017, 22:42
Jaki telefon?
Nazwę sieci to mogli w sumie skrócić do Orange WiFi albo Orange VoWiFi. :D
Ostatnio zmieniony 24 lut 2017, 22:44 przez p2225, łącznie zmieniany 1 raz.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 24 z 308
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 308
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 308