DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #912690  autor: xamrex
 24 lut 2017, 11:35
Witam,
Szukam telefonu do 800zł.. z pamięcią ram minimum 3GB, oraz prockiem >1,5Ghz, bateria też powinna mieć więcej niż 3000mah.
Ekran najlepiej 5", ale 5.5" też może być

Znalazłem dwa fajne telefoy:
Xiaomi REdmi Note 4, oraz
Elephone-p9000 -lite.

Niestety one mają złącze USB Typu C, co średnio mi odpowiada.
Szukam czegoś z microUSB, czy ktoś mógłby mi polecić jakieś zamienniki tych telefonów?
 #912695  autor: Morvius
 24 lut 2017, 11:49
http://www.ceneo.pl/39316680
http://www.ceneo.pl/38921598
http://www.ceneo.pl/47871012
To tylko kilka z bardzo wielu przejściówek tego typu. Rozwieję twoje wątpliwości. Nie, nie jest to problem. Przejściówka jest malutka i zawsze leży wygodnie w portfelu, nie jest problemowa a gdy potrzeba trochę prądu to zawsze znajdzie się ktoś z kablem, kto mi tego kabla porzyczy. Tak posiadam na codzień USB-C. Poza tym typ C zaczyna być powszechniej stosowany w wielu firmach i na zmianę przejściówek i tak jesteśmy z czasem skazani.

Klasyczny obserwator wątku.
 #912708  autor: Eragon
 24 lut 2017, 14:10
Morvi ma rację.

Wybacz xamrex, ale na tym forum raczej proponujemy najlepsze rozwiązania. Świat idzie w kierunku USB-C. Kiedyś nam za to podziękujesz że Ci je wciskaliśmy.

Gdybyś znalazł, to masz nawet Mi4S. Elephone odrzuć.
Weź sobie XRN 4 ale tylko i wyłącznie z procesorem Snapdragon.
Unikaj Mediateka jak ognia.
Albo też poczekaj, i dozbieraj kasy na Xiaomi Mi5C. Zapowiada się miodnie; )

:smt006
 #912712  autor: xamrex
 24 lut 2017, 14:32
Właśnie chciałem sobie kupić Elephone .. dlaczego go odradzacie?
Ze względu na MediaTeka? W necie jest większość pozytywnych opinii na temat tego procka
znalazłem ten telefon w cenie <600zł dlatego się ku niemu skłaniam,

Ma 4Gb ramu, więc wydaje mi się, że nie powinien po zainstalowaniu kiklunastu aplikacji aż tak bardzo zwolić i zamulać?
 #912718  autor: Eragon
 24 lut 2017, 14:55
MediaTeki.. to konkurencja dla Snapa.
Dlaczego ich tak bardzo nie lubię?
Może dlatego że lubię Snapa i fakt że na takim telefonie mogę sobie spokojnie wgrać jakiekolwiek oprogramowanie chcę.
A MediaTek ? Zostajesz na tym co dał Ci producent i nawet jakbyś chciał, to nie ruszysz.
I przy rozwiazywaniu problemów, Snap jest łatwiejszy we współżyciu.
I pobiera mniej energii. I robi lepsze zdjęcia.


A Elephone to taka marka... Hm... Kupisz i sam zobaczysz.
Mają trochę za uszami.

:smt006