DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 21 z 308
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 308
 #912605  autor: tom
 23 lut 2017, 21:06
WiFi calling w Play na kartę i to w roamingu? :)

Dzisiaj miałem taką dziwną sytuację - rozmawiam sobie, podczas rozmowy włączyłem Network Cell Info i zamiast parametrów sygnału i oznaczenia HSPA/LTE pojawia mi się "IWLAN". Sytuacja miała miejsce podczas rozmowy między użytkownikami Play na kartę, przy czym jak widać byłem w roamingu T-Mobile. Telefon HTC 10, stock ROM. Powtórzyłem rozmowę raz jeszcze dla sprawdzenia i było to samo. IWLAN skojarzyło mi się oczywiście z WiFi calling, no to podchodzę do modemu i go wyłączam i co się okazuje - na Network Cell Info po paru sekundach wraca oznaczenie sygnału HSPA, zmienia się lekko jakość dźwięku (jest dobra, ale inna). Zamieszczam poniżej screeny, a jeśli to już było albo też bezpodstawnie się podniecam to proszę o wyprowadzenie z błędu :).

ObrazekObrazek
 #912607  autor: SACZI
 23 lut 2017, 21:42
Czy uruchomił ktoś WIFI Calling na iP5S, ale z dystrybucji pozaoperatorskiej?
Mnie akurat interesuje T-Mobile.
 #912608  autor: kozien70
 23 lut 2017, 21:44
Przecież w iPhone nie ma brandingu operatorskiego, więc nieważne, czy telefon od operatora czy z wolnego rynku.
 #912616  autor: f0ku5
 23 lut 2017, 22:13
SACZI pisze:Czy uruchomił ktoś WIFI Calling na iP5S, ale z dystrybucji pozaoperatorskiej?
Mnie akurat interesuje T-Mobile.
Widać, że kolega głównie na Androidach siedział... ;)
 #912617  autor: kozien70
 23 lut 2017, 22:39
myk6414 pisze: Jak tam mmsy :) działają już ?
No gdzie tam ;-) MMS-y na naszych iPhone w taryfie korpo T-mobile nadal nie działają.
 #912623  autor: f0ku5
 23 lut 2017, 23:01
Spacedust pisze:Co chcecie przecież Plus tapety i dzwonki wgrywał: https://imagazine.pl/2012/10/19/jak-to- ... i-z-plusa/
O tej akcji wolałbym nic nie mówić, bo bym musiał użyć niecenzuralnych słów ;)
Trzeba jednak pamiętać, że wgranie swoich tapet, czy dzwonków do telefonu różni się nieco od "poważnego" brandowania telefonów z Androidem.

System na iPhonach jest taki sam w każdym telefonie na całym świecie, a konkretne ustawienia operatorskie są wgrywane właśnie w postaci... ustawień operatorskich :)
Jak dla mnie to jest największa i główna przewaga iOS'a nad Androidem.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 23:15 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz.
 #912626  autor: kozien70
 23 lut 2017, 23:14
f0ku5isko pisze: Jak dla mnie to jest największa i główna zaleta iOS'a nad Androidem.
Za wyjątkiem sytuacji takiej, jak opisana przeze mnie z niedziałającymi MMS-ami na Iphone w T-mobile (korpo) po ostatniej aktualizacji ustawień operatorskich :wink:
 #912627  autor: f0ku5
 23 lut 2017, 23:16
Patryk7588 pisze:Właśnie dlatego do dziś nie ma w Plusie iPhona.
I oby tak zostało :) Nawet jakby w Plusie dało się w miarę sensownie używać iPhone'a to i tak bym tam nie poszedł. Ta sieć to żart większy niż Play ;)
kozien70 pisze:Za wyjątkiem sytuacji takiej, jak opisana przeze mnie z niedziałającymi MMS-ami na Iphone w T-mobile (korpo) po ostatniej aktualizacji ustawień operatorskich
Różne rzeczy się zdarzają, nikt nie jest nieomylny. Nie bój, naprawią ;)
 #912628  autor: habish
 23 lut 2017, 23:17
f0ku5isko pisze:I oby tak zostało :) Nawet jakby w Plusie dało się w miarę sensownie używać iPhone'a to i tak bym tam nie poszedł. Ta sieć to żart większy niż Play ;)
Uargumentuj.
 #912632  autor: kozien70
 23 lut 2017, 23:20
f0ku5isko pisze:
kozien70 pisze:Za wyjątkiem sytuacji takiej, jak opisana przeze mnie z niedziałającymi MMS-ami na Iphone w T-mobile (korpo) po ostatniej aktualizacji ustawień operatorskich
Różne rzeczy się zdarzają, nikt nie jest nieomylny. Nie bój, naprawią ;)
Spoko, już prawie miesiąc naprawiają - trzymałbym kciuki, żeby wreszcie się udało, ale mi nie zależy, nie używam iPhone :wink:
 #912633  autor: f0ku5
 23 lut 2017, 23:27
Patryk7588 pisze:Uargumentuj.
Najgorsze prędkości, bałagan na BTS'ach z pasmami, chore ceny telefonów i tak naprawdę obecnie chyba najgorsza oferta na rynku.
Spoko, już prawie miesiąc naprawiają - trzymałbym kciuki, żeby wreszcie się udało, ale mi nie zależy, nie używam iPhone
Naprawienie tego akurat nie jest takie proste. Najprawdopodobniej trzeba będzie wgrać na telefony nowe ustawienia, a "zaakceptowanie" ich przez Apple'a (jeżeli w ogóle znaleziono przyczynę problemów) to nie takie hop siup.
Myślę, że wraz z iOS'em 10.3 powinny wyjść nowe ustawienia i problem powinien zostać rozwiązany. Ale pożyjemy, zobaczymy :)
 #912637  autor: reboot
 23 lut 2017, 23:56
Hods pisze:- klienci ofert na kartę w Orange - mogą korzystać z usługi w Polsce
Skąd operator ma wiedzieć, gdzie korzystam z VoWiFi, skoro mam np. włączony tryb samolotowy?

WKS
 #912639  autor: kozien70
 24 lut 2017, 00:02
Na podstawie adresu IP spod którego się łączysz? Wystarczy, że pozwolą prepaidom łączyć się tylko z polskich adresów IP. Owszem, metoda niedoskonała, ale jest.
 #912640  autor: f0ku5
 24 lut 2017, 00:07
Szczerze to po prostu wydaje mi się, że w prepaidach za granicą te rozmowy będą rozliczane inaczej. Nie wiem, dziwna taktyka.
W dobie najróżniejszych proxy nie do końca wiem, jak to ma działać...
 #912643  autor: ja.michal
 24 lut 2017, 00:57
munio pisze:Ze względu na niższe koszty WiFi Calling to idealne rozwiązanie do wykonywania połączeń za granicą. Będą one rozliczane tak, jakby były wykonane z Polski.
Dzwoniąc do Polski tak, dzwoniąc do innych krajów marny interes - koło 2 zł/min.
munio pisze:Ważna uwaga: klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą.
Ciekawe na jakiej zasadzie to będzie sprawdzane. Po IP? Jeśli tak to ciekawe czy mając skonfigurowany VPN w telefonie będzie i po tym działało VoWiFi czy VoWiFi będzie ignorowało połączenie VPN. Może ktoś się orientuje, albo sprawdził już u innych operatorów?
Mixiorek pisze:Nie widzę jeszcze odpowiedzi na pytanie - "Co się stanie, gdy stracę łączność WiFi?"
Przy słuchawce z VoLTE powinien być handover, przy słuchawce bez VoLTE przerwane połączenie.
munio pisze: I strona już nie działa.... Ale nie ma to jak print screen :D
Zainstaluj sobie wtyczkę np. ScreenGrab! to będziesz mógł zrobić elegancki rzuc całej strony (jedna z opcji) bez podziału. :-)
p2225 pisze:Czy WiFi Calling działa z każdym WiFi?

Usługa WiFi Calling świadczona przez Orange będzie działać niezależnie od tego, z jakiego dostawcy WiFi skorzysta klient.
Ciekawe jak to będzie działać np. na łączu internetowym dostępnym na statku (łącze satelitarne).
Patryk7588 pisze: Właśnie dlatego do dziś nie ma w Plusie iPhona.
Apple pokazało środkowy palec Plusowi za to co robił ze słuchawkami? Czy jednak problem jest techniczny (brak kompatybilności elementów sieci)?
 #912645  autor: f0ku5
 24 lut 2017, 01:21
ja.michal pisze:Apple pokazało środkowy palec Plusowi za to co robił ze słuchawkami? Czy jednak problem jest techniczny (brak kompatybilności elementów sieci)?
Powód jest inny - Plus nie zapłacił ;)
ja.michal pisze:Dzwoniąc do Polski tak, dzwoniąc do innych krajów marny interes - koło 2 zł/min.
Stawki będą takie, jakbyś dzwonił z Polski.
Ciekawe na jakiej zasadzie to będzie sprawdzane. Po IP? Jeśli tak to ciekawe czy mając skonfigurowany VPN w telefonie będzie i po tym działało VoWiFi czy VoWiFi będzie ignorowało połączenie VPN. Może ktoś się orientuje, albo sprawdził już u innych operatorów?
Ja będąc w T-Mobile nie mam jak tego sprawdzić.
ja.michal pisze:Przy słuchawce z VoLTE powinien być handover, przy słuchawce bez VoLTE przerwane połączenie.
Aby na pewno przerwane? W T-Mobile chyba działa to tak, że po przerwaniu VoWiFi zrzuca do LTE, ale termin nie musi mieć obsługi VoLTE.
Ciekawe jak to będzie działać np. na łączu internetowym dostępnym na statku (łącze satelitarne).
Dokładnie tak samo, jak na każdym innym WiFi ;) Tylko problem w tym, że takie WiFi na statku pewnie wymaga zalogowania (i zapłacenia za dostęp), więc mija się z celem używanie wtedy VoWiFi.
 #912649  autor: kozien70
 24 lut 2017, 07:20
f0ku5isko pisze:
ja.michal pisze:Przy słuchawce z VoLTE powinien być handover, przy słuchawce bez VoLTE przerwane połączenie.
Aby na pewno przerwane? W T-Mobile chyba działa to tak, że po przerwaniu VoWiFi zrzuca do LTE, ale termin nie musi mieć obsługi VoLTE.
.
To chyba oczywiste, że skoro handover głosu z VoWiFi jest tylko do VoLTE to telefon musi obsługiwać VoLTE, żeby głos po przejściu do LTE nie został zerwany. Inaczej koniec VoWiFi=przerwana rozmowa.
Operator nie ma znaczenia, taka technologia. Na telefonie bez VoLTE przeniesie Cię do LTE, ale rozmowę zerwie.
  • Strona 21 z 308
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 308
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 308