DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #912564  autor: Eragon
 23 lut 2017, 15:37
Jeśli planują, to za bardzo się nie przyznają i wydadzą ot tak. W nadziei że zapełnią niszę rynkową.

:smt006
 #912584  autor: motov3
 23 lut 2017, 18:23
Remington pisze:
W przeciwieństwie do ciebie, poparłem swoje wnioski konkretnymi twardymi danymi. System jest wspierany i to jedyny fakt jaki podałeś. Sprzedaż spadła rdr z 4 mln do 1 mln. Rozwoju nie widać, aplikacji (przynajmniej polskich) ubywa, nawet dwóch klientów firmy, gdzie pracuję, wycofało się z zamówień na apki dla Windowsa. Z 4 znanych mi osób posiadających Lumie, dwoje już się ich pozbyło przechodząc na Androida i iOS, właśnie ze względu na ubogość apek. Lumię nadal ma moja mama i zostanie z nią póki jej bank będzie wspierał apkę mobilną (ale jej już nie rozwija). HCE w Windowsie poza jednym wdrożeniem też ucichło, bo nikomu nie chce się w Win inwestować. Windows podąża śladami Symbiana i tak samo zapewne skończy.

Ale jak ktoś jest fanboyem Windowsa to i tak żadnymi faktami się go nie przekona, bo wie lepiej. Jesteś tego idealnym przykładem. Identycznie było z fanami Symbiana. Co z tego, że coś może i jest lepsze, skoro decydujący jest zawsze efekt skali.
Chlopie uspokoj sie. System w dalszym ciagu jest rozwijany. Zapoznaj sie moze z portalami branzowymi, traktujacymi o Windows 10 Mobile i dopiero sie wypowiadaj.
http://msmobile.pl/kolejna-duza-aktuali ... w-tym-roku

Sprzedaz czego spadla ? Systemu ? Czy moze raczej urzadzen z systemem, skoro w chwili obecnej produkuja tylko Alcatel, HP (premium) oraz 2 czy 3 chinskich producentow. Sprzedaz systemu na desktop ma sie dobrze. Mobilny - wciaz rozwijany. Docelowo unifikacja mobilnego z desktopowym. W przyszlym roku Surface.

Rzeczywiscie przedstawiles TWARDE DANE - "moja mama ma Lumie" i z 4 osob ktore znam z Lumiami - 2 zmienily". Ty juz lepiej takich twardych wnioskow nie przedstawiaj bo zatwardzenia dostaniemy tutaj wszyscy. Tylko ja sam mam na codzien 2 flagowce 930 i 950. W otoczeniu mam kolejne 6 Lumii, wiec chyba troszke lepiej wiem - jakie aktualizacje, czego i kiedy robie prawda ? Wez skoncz bo siejesz jakas propagande.

Czy ja twierdze gdziekolwiek ze Windows jest w czyms lepszy ? Poczytaj moze setki moich postow, bo pleciesz bzdury. Pisze ze obecnie mozna kupic w bdb cenach sprzet na Windowsie, jesli jest sie zaznajomionym z jego brakami (aplikacje), ktore sa do przezycia o ile nie jestem gimbusem. Proste. DO Biznesu W10m sprawdza sie doskonale ,ale nie chce sie po raz 100 powtarzac, bo nie mam na to czasu.

GreenRS bierz 950. Gadka o baterii to bzdura. Do 2 dni - i jedna i druga. XL wieksza bateria, ale i wiekszy ekran przeciez. Do tego mniej poreczna. Z 950tki bedziesz mocno zadowolony.

Obrazek
 #912644  autor: ja.michal
 24 lut 2017, 01:04
Morvius pisze:Poza tym Egde na smartfonie to jakaś pomyłka, strona się ładuje jakbym miał transfer z 1mb/s mimo dostępu do lte.
Pytanie pewnie oczywiste, ale nie masz może włączonej tej opcji kompresji danych? To działa coś jak Opera Mini - wszystko przechodzi przez jakieś zagraniczne serwery.
 #912665  autor: Morvius
 24 lut 2017, 09:13
Nie znam się na windzie aż tak. Dobre pytanie, gdzie mogę to sprawdzić?

Klasyczny obserwator wątku.
 #912697  autor: Remington
 24 lut 2017, 11:58
motov3 pisze:Rzeczywiscie przedstawiles TWARDE DANE - "moja mama ma Lumie" i z 4 osob ktore znam z Lumiami - 2 zmienily". Ty juz lepiej takich twardych wnioskow nie przedstawiaj bo zatwardzenia dostaniemy tutaj wszyscy.
Skoro masz problemy z rozumieniem, że twarde dane to nie próbka 4 osób lecz raport Gartnera, to nic nie poradzę. Faktem jest też, że aplikacji ubywa, a zamówienia od klientów wycofane. Skoro już dostałeś zatwardzenia, to nie ma sensu dostrzegać go u innych. Dalsza dyskusja z fanboyem nie ma sensu.
 #912698  autor: Morvius
 24 lut 2017, 12:02
Ale wstrzymajcie się już od docinek. Każdy ma swoją rację , nie potrzeba twożyć zbędnej burzy, którą i tak ktoś zaraz zgłosi a ja ją wywalę do kosza.

Klasyczny obserwator wątku.
 #912752  autor: ja.michal
 24 lut 2017, 18:14
Morvius pisze: Nie znam się na windzie aż tak. Dobre pytanie, gdzie mogę to sprawdzić?
W WP 8.1 wchodzisz w Ustawienia > Aplikacje (ekran przesunięty w bok) > Internet Explorer > Oszczędzanie w Czujniku danych ustawiasz na wyłączone. Nie ma wtedy kompresji, wszystko idzie tylko przez sieć operatora/WiFi.
 #912800  autor: Morvius
 24 lut 2017, 22:33
Ja.michal dzięki, sprawdzę jak tylko będę miał lumie w ręku.

Klasyczny obserwator wątku.
 #912814  autor: ja.michal
 24 lut 2017, 23:46
Daj znać czy pomogło. :-)
 #914546  autor: Morvius
 07 mar 2017, 12:37
Wypadło mi z głowy, niestety ale nie wyszukuje i nie mogę zmienić takiej opcji.

Klasyczny obserwator wątku.