DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #911864  autor: Zacksu22
 19 lut 2017, 14:19
Jak w temacie. Bo mam jeden z którego korzystam. Najwięcej z internetu mobilnego.
I chciałbym go przeniesc do innego operatora. Ostatnie szopki z zasięgiem Play w mojej okolicy mnie do tego zmuszają.
Fajnie by było jakby jakiś bonus za przeniesienie dawali czy coś.
Dodam że korzystam najwięcej z internetu. Czasami smsa napiszę. Ale rzadko.
Jak to w ogóle wyglą jak numer mam zarejestrowany na swoje dane w Play?
Muszę jakieś podanie pisać w salonie Play o przeniesienie numeru?
Czy nowy operator za mnie to zrobi?
Pomoże ktoś?
 #911866  autor: Gregrin
 19 lut 2017, 14:27
Zacksu22 pisze:Czy nowy operator za mnie to zrobi?
Tylko u nowego wniosek.
Zacksu22 pisze:Najwięcej z internetu mobilnego.
Orange za 28zl [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl
Zacksu22 pisze:Fajnie by było jakby jakiś bonus za przeniesienie dawali czy coś.
Za przeniesienie będzie RWK a do końca lutego bonus za rejestracje 1000zl i 100GB na 30dni.
 #911868  autor: Zacksu22
 19 lut 2017, 14:30
Gregrin pisze:
Zacksu22 pisze:Czy nowy operator za mnie to zrobi?
Tylko u nowego wniosek.
Zacksu22 pisze:Najwięcej z internetu mobilnego.
Orange za 28zl [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl
Zacksu22 pisze:Fajnie by było jakby jakiś bonus za przeniesienie dawali czy coś.
Za przeniesienie będzie RWK a do końca lutego bonus za rejestracje 1000zl i 100GB na 30dni.
Aha. A jak to załatwić?
pytam bo nigdy numeru jeszcze nie przenosiłem od zadnego operatora.
Da się to zrobić przez internet?
Może być i Orange. W sumie to orange bardzo dobry zasięg ma u mnie w okolicy.
 #911871  autor: Zacksu22
 19 lut 2017, 14:56
No właśnie tą ofertę teraz patrzę. Ale jakiś regulamin nie jasny dla mnie jest.
To jest prepaid. Ale dlaczego w cenniku pisze o jakimś rachunku szczegółowym jednorazowym?
Chciałbym sie upewnić że żadnego abonamentu brać nie będę. I że co miesiąc nie będę musiał Orange characzu płacić. Po prostu chcę żeby to był prepaid. Jak teraz. Że ładuję kiedy chcę. Wiesz żeby cyrografu nie podpisać z Orange. Ładuję kiedy chcę i za ilę chcę.
To jest to na pewno? Bo jak tak. To zaraz danę wypełnię.
 #911872  autor: Gregrin
 19 lut 2017, 15:06
Zacksu22 pisze:Ale jakiś regulamin nie jasny dla mnie jest.
Ktory ?
Zacksu22 pisze:Ładuję kiedy chcę i za ilę chcę.
To jest to na pewno?
Podałem linka do tematu z przenoszeniem na kartę (prepaid). W nim link do strony orange z tytułem "Przenieś numer do Orange na kartę". Nie wiem gdzie ty wchodzisz i co wybierasz ale ja mowie cały czas o karcie (czyli to czego chcesz).
 #911873  autor: Zacksu22
 19 lut 2017, 15:12
Gregrin pisze:
Zacksu22 pisze:Ale jakiś regulamin nie jasny dla mnie jest.
Ktory ?
Zacksu22 pisze:Ładuję kiedy chcę i za ilę chcę.
To jest to na pewno?
Podałem linka do tematu z przenoszeniem na kartę (prepaid). W nim link do strony orange z tytułem "Przenieś numer do Orange na kartę". Nie wiem gdzie ty wchodzisz i co wybierasz ale ja mowie cały czas o karcie (czyli to czego chcesz).
No pisałem z konsultantką i ona mi link do tej oferty podesłała. Ale wejdę jak człowiek w ten link co podałeś. I zaraz wniosek złożę. Tak będzie najlepiej i najprosciej.
Tam był jeden regulamin ten ich cennik i właśnie natknąłem się w nim na zapis o tym co wspomniałem. Dlatego wolałem sie zapytać.
Żeby czasem nie wrobić się w abonament.
Dobra mniejsza z tym zaraz złożę ten wniosek.
 #911877  autor: asdaf
 19 lut 2017, 15:39
Zacksu22 pisze:No pisałem z konsultantką i ona mi link do tej oferty podesłała.
Pewnie przesłała Ci link do oferty abonamentowej ;) a nie na kartę.
 #911938  autor: Gregrin
 19 lut 2017, 20:29
asdaf pisze:Pewnie przesłała Ci link do oferty abonamentowej ;) a nie na kartę.
Nie. Na stronie z informacjami o przeniesieniu online jest cennik taryfy free w którym są te dziwne pozycje "Rachunek Szczegółowy Cykliczny/Podstawowy". Nie wiem co to dokładnie jest ale widocznie można to sobie zamówić ;) Nie zmienia to faktu ze to jest oferta na kartę.
 #912301  autor: Zacksu22
 21 lut 2017, 22:42
Gregrin pisze:
asdaf pisze:Pewnie przesłała Ci link do oferty abonamentowej ;) a nie na kartę.
Nie. Na stronie z informacjami o przeniesieniu online jest cennik taryfy free w którym są te dziwne pozycje "Rachunek Szczegółowy Cykliczny/Podstawowy". Nie wiem co to dokładnie jest ale widocznie można to sobie zamówić ;) Nie zmienia to faktu ze to jest oferta na kartę.
No właśnie o tą opcję mi chodziło w tym ich regulaminie.
Złożyłem już zamówienie. I Orange o dziwo dzisiaj mi smsa przysłał że moja paczka została nadana.
Nawet numer trackingowy mi podali do śledzenia paczki.
Jestem pod wrażeniem. Chyba za takie traktowanie klienta zostanę na dłużej w Orange.
Jeszcze jedno pytanie mam. Może mi ktoś odpowie.
Jak przyjdzie ten starter z nowym numerem.
To on od razu zarejestrowany jest czy jak?
Stara karta z play staje się od razu nieaktywna jak odpalę tą z Orange?
Pytam bo od razu chcę wiedzieć na co się szykować. Czy będę musiał do salonu jechać czy od razu zarejestrowany ten nowy numer będzie.
 #912307  autor: rudymax
 21 lut 2017, 23:27
Zacksu22 pisze:Jeszcze jedno pytanie mam. Może mi ktoś odpowie.
Jak przyjdzie ten starter z nowym numerem.
To on od razu zarejestrowany jest czy jak?
Stara karta z play staje się od razu nieaktywna jak odpalę tą z Orange?
Po podpisaniu dokumentów, które dostarczy kurier dostaniesz w niedługim czasie od jego wizyty wiadomość na adres jaki podałeś składając wniosek, że numer tymczasowy został aktywowany i możesz zacząć z niego korzystać. Oczywiście będzie już zarejestrowany. Karta Play przestanie być aktywna w dniu, który wskazałeś we wniosku jako dzień przeniesienia numeru (oczywiście zakładając, że dotychczasowy operator wyrazi zgodę) i jednocześnie numer na karcie Orange zmieni się z tymczasowego na ten który miałeś w Play.
 #912309  autor: sa
 21 lut 2017, 23:44
Najpierw to musisz podpisać papiery, a te muszą wrócić do orange i pamiętaj Dwie strony masz do podpisu, jedna to wniosek o przeniesienie,a druga to karta rejestracyjna ,a jest w niej wpisany właśnie numer tymczasowy z zapisem że docelowo będzie to numer przeniesiony z play i ż tam jest podany drobnym druczkiem na drugiej stronie czyli oba są zarejestrowane.Ale sam starter z chwilą rejestracji i włożenia simki w telefon jest aktywny przed przeniesieniem numeru głównego tak że możesz rozmawiać korzystać z neta sprawdzać stan konta.Przynajmniej tak jest z przeniesieniem numerów salonie gdzie papiery podpisujesz na miejscu.Tutaj najlepiej nową simkę włożyć w telefon i czekać na smsa od orange że numer masz zarejestrowany i tu musisz jednak odczekać na dostarczenie i zatwierdzenie podpisanych papierów z powrotem do orange,a dopiero wtedy nowa simka jest aktywna .Orange zastrzega sobie w wniosku że gdyby doszło do odrzucenia ich wniosku do opa z którego chcesz przenieść numer tj.w razie gdyby nie ponowili przeniesienia to numer tymczasowy staje się głównym numerem.Stara karta play działa, ale najpierw dostajesz smsa z potwierdzeniem i datą planowanego przeniesienia na numer podany we wniosku(może to być właśnie numer do przeniesienia zależy co wpisałeś jako kontakt) a następnie już w trakcie przeniesienia na simkę od orange dostajesz smsa że twój główny numer jest już aktywny i wtedy dopiero a w zasadzie w tym samym czasie simka z playa ulega wyłączeniu.
 #912316  autor: rudymax
 22 lut 2017, 00:15
sa pisze:tu musisz jednak odczekać na dostarczenie i zatwierdzenie podpisanych papierów z powrotem do orange,a dopiero wtedy nowa simka jest aktywna
Karta jest aktywna dość szybko. Prawdopodobnie kurier przekazuje informację do Orange, jeszcze zanim zwróci podpisane dokumenty. W moim przypadku kurier był około 15-tej, a o 17:22 otrzymałem maila o treści:
Twoje zamówienie 239741xxxxx zostało zamknięte co oznacza, że Twój tymczasowy numer Orange właśnie został włączony.

Bardzo nam miło powitać Cię w gronie Abonentów Orange.
Doceniamy to że jesteś z nami
Informację o rozpatrzeniu wniosku o przeniesienie numeru przekażemy Ci SMSem:

w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o przeniesienie numeru poinformujemy Cię o dacie przeniesienia,
w przypadku negatywnego rozpatrzenia wniosku - przekażemy przyczynę odmowy, jaką otrzymamy od obecnego operatora.
W dniu przeniesienia zmienimy numer tymczasowy Orange na Twój numer przenoszony i poinformujemy Cię o rozpoczęciu świadczenia usług na tym numerze.
 #912325  autor: ign123
 22 lut 2017, 01:04
rudymax pisze:Prawdopodobnie kurier przekazuje informację do Orange, jeszcze zanim zwróci podpisane dokumenty.
Pewnie system Orange sprawdza status przesyłki: jeśli jest "doręczona" to aktywuje starter - ot cała tajemnica :)
 #912428  autor: Zacksu22
 22 lut 2017, 15:42
ign123 pisze:
rudymax pisze:Prawdopodobnie kurier przekazuje informację do Orange, jeszcze zanim zwróci podpisane dokumenty.
Pewnie system Orange sprawdza status przesyłki: jeśli jest "doręczona" to aktywuje starter - ot cała tajemnica :)

No pewnie tak jest. Bo kartę już odebrałem z nowym numerem i w telefonie cały czas włożona.
Jeszcze nie jest aktywna.
Stara karta Play również jeszcze działa. 2h już czekam na aktywację. A na stronie dpd dalej widnieje status przekazano do dostarczenia czy jakoś tak.
nho nic podobno 48h mają do aktywacji. Poczekam. Aczkolwiek mam nadzieję że szybciej Orange zejdzie.


Mam jeszcze jedno pytanie do obeznzanych w temacie Orange itp.
Jak to wygląda jak miałem kiedyś mixa czy coś w Orange. Zerwali ze mną umowę, dowalili karę a mój dług sprzedali jakieiś firmie windykacyjnej.
Czy w Orange już jestem czysty czy nie bardzo?
Pytam bo numer udało mi się z Play bez problemu przeniesc. To może bym kolejny przeniósł z Play.
I wziął nowy telefon na mixa\abo.
Nie ukrywam przydałby mi się nowy telefon bo stary już dogorywa.
Orientuje się ktoś jak to wygląda?
 #912449  autor: adik
 22 lut 2017, 17:16
mixa już w ofercie nie ma, a abo wątpliwe żeby ci dali po twojej przeszłości u nich.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769